Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[VAND] Renault Laguna 2, 1.9dCi, 2004, 120CP, Privilege, functionala, in stare ok

ryder2005
post 16 Jul 2018, 10:08
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Salutare forum,

scot la vanzare o Laguna 2, 2004, echipare Privilege, ~170.000 km, varianta de 120CP, Xenon, interior piele. Masina a fost initial a mea, de vreun an jumate e la tatal meu la Suceava, folosita ocazional intrucat are masina de serviciu.
Masina am cumparat-o pe la 57,000 km de la Raiffeisen de la o licitatie, masina fiind a fostului meu sef de la vremea respectiva, deci are istoric service pana la km respectivi. Dupa aia, am avut un atelier unde i-am facut service + operatiuni, insa desigur, fara carte.

De-a lungul timpului au mai fost schimbate diverse, ca la Laguna: cilindru pedala ambreiaj, vreo 2 rulmenti de presiune ambreiaj (pentru ca piese aftermarket, desi pusesem LUK, Sachs, etc). Anul trecut a fost schimbat EGR si curatat admisie si turbina. I-am schimbat si tamponul motor hidroelastic, a fost bine cat a fost, acum insa trepideaza putin in mers, probabil ca vrea altul. Masina per ansamblu merge ok. Pe exterior nu e nici pe departe perfecta, are semnele varstei.

Revin si cu poze, il astept pe tatal meu sa i le faca.

Una peste alta, pret de start 1,800 EUR. Daca primesc argumente serioase nu misto-uri, discutam si preturl.

Multumesc


--------------------
Renault Laguna II 1.9DCi - Privilege 2004 - SV-XX-MAD
3D - Don't need, Don't know, Don't care
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ryder2005
post 17 Jul 2018, 12:44
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




up


--------------------
Renault Laguna II 1.9DCi - Privilege 2004 - SV-XX-MAD
3D - Don't need, Don't know, Don't care
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 16:55
Dacia