Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages « < 8 9 10 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

CHINA GP, Detalii despre circuit

Andy_ACS
post 16 Apr 2019, 13:43
Post #271


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Nici mie nu imi place deloc. Nu pot sa inteleg de ce a lasat mustata aia, arata tare urat


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 16 Apr 2019, 16:12
Post #272


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




De acord cu Merced, parca nu erau asa praf baietii de la Digi mai demult. Efectiv e un chin sa-i asculti, uneori ma inteb daca ei chiar se uita la cursa sau doar vorbesc asa aiurea.
Ma gandesc si eu sa incerc F1 TV anul asta. In trecut ma mai uitam la Sky dar se vedea prost si se intrerupea frecvent. Ma mai uitam la unguri inainte sa mute cursa pe un canal privat care nu e disponibil in Romania.

Astia doi de la Digi parca te fac sa-i regreti pe Alexandrescu & Bonifaciu.


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 16 Apr 2019, 16:22
Post #273


membru


Group: Members
Posts: 4.517
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Macar nu-i Antal Putinica sau cum naiba-l chema pe ala, omu' care acum multi ani a reusit sa ma faca sa nu mai pot sa ma uit la F1. Omul care, comentand o cursa la Monaco in care chiar se intamplau chestii, povestea cum a fost la masa cu Hakkinen (parca). Adica l-a vazut intrand intr-o carciuma si a intrat si el tot in aia. Ajunsesem sa ma uit pe RTL, si in afara de volkswagen isbittenzid nu sprehanesc tedesca.

This post has been edited by tatabobu: 16 Apr 2019, 16:23


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 16 Apr 2019, 16:27
Post #274


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Eu le-am mai scris pe Facebook-ul de la Grila de start cand m-au exasperat cu "debutantul Ocon" tot anul 2017 in conditiile in care Ocon facuse aproape jumatate de sezon la Manor cu un an inainte.
Si raspunsul lui Florin Ion, ca el cica se ocupa de pagina aia, "Asa nici Vandoorne nu e debutant ca a mers intr-o cursa in 2016". Dar de Vandoorne nu ii auzisem sa zica niciodata "debutantul" in sus si in jos. In fine, oamenii nu prea sunt atenti. Eu unul as asculta intr-o ureche comentariul oficial ca sa mai inteleg ceva, macar sa transmit oamenilor informatii bune.
Inainte poate era mai putin complicat, in epoca V8, si erau mai atenti la detalii, acum chiar par aiuriti de tot. Pentru o scurta perioada am avut si un decodor de la Telekom prin casa, aia erau si mai tari, te lua somnu' instant.
Sper la anu' sa am un TV 4k smart pe care sa bag F1 TV in varianta potrivita, sa vad si eu cum trebuie cursa. Apropo, se doar cursa pe asta sau ca la Sky, dau si pre-race/post-race? Ca unii dintre voi ati folosit. Aia e misto la Sky, ca faci din cursa o chestie de juma de zi asa, plina de F1 si discutii despre.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 16 Apr 2019, 17:59
Post #275


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(tatabobu @ 16 Apr 2019, 17:22)
Macar nu-i Antal Putinica sau cum naiba-l chema pe ala, omu' care acum multi ani a reusit sa ma faca sa nu mai pot sa ma uit la F1. Omul care, comentand o cursa la Monaco in care chiar se intamplau chestii, povestea cum a fost la masa cu Hakkinen (parca). Adica l-a vazut intrand intr-o carciuma si a intrat si el tot in aia. Ajunsesem sa ma uit pe RTL, si in afara de volkswagen isbittenzid nu sprehanesc tedesca.
*


Parca era Miki Alexandrescu ala cu povestile.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 16 Apr 2019, 21:01
Post #276


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Miki era cu vrajeala. Florin Ion se cam abereaza. Pare foarte grav dar bate niste campi,uneori. Acum in China au nimerit-o cu faza ca Leclerc nu deschidea drs-ul dupa depasirea lui Vettel. Comentariul ca daca ferrari oprea la fel mercedes se dezmembrau masinile e de gradinita. Cum si caterinca la adresa lui Williams. Ok, sunt aia lenti,dar costa vreo 120mil euro sa fii cu 2.5 secunde mai lent. E simplu sa dai din gura.
Revenind, e normal ca Ferrari sa il ajute pe Vettel. E prim pilot. Cu el se asteapta titlul. Ca Mercii au egalat recordul lui Williams din 1992 cu 3 duble, asta nu o vedeau prea multi.
Pana acum e limpede: mercii se misca bine. Oare face ceva Bottas anul asta?
Broscarii se pierd in detalii. Rbr,culmea, se lamenteaza ca nu e sasiul pregatot pt Honda. Mai vedem,nu cred ca Newey e asa fraier. Reno,chiftea. Ricci e pilot,dar aia nu e masina de podium. Iar cu hulk,singurul pilot din f1 care nu a prins podiumul, ce sa mai zic. Absolut banal. Haas se vaita de cauciucuri. Torro Rosso e simpatica. Momentan,cel mai misto pilot e Kimi. Se distreaza,efectiv. Stie ca nu prinde podiumuri sau campionate. Giovinazzi ala nu prea reuseste mare branza. Anul trecut a trosnit-o rau in china. Fix ca Albon anul asta. A diferit partea, acelasi viraj. McLaren par ca pot ceva dar startul e marea lor problema. Williams, ca de obicei in ultimii ani
Goana dupa bani. Kubica nu are nicio treaba. E poveste frumoasa cu vreo 15 mil eur, dar nu mai e cazul. Russell isi face treaba. Pe teava e Latifi, ala cu tasu care a bagat vreo 250 mil euro in McLaren.
La cum a inceput, nu e de bine. Iar Mercii? Plictisitor.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 17 Apr 2019, 13:27
Post #277


membru


Group: Members
Posts: 4.517
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Asa, Miki "mitoman" Alexandrescu


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages « < 8 9 10
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:31
Dacia