Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

lumini interior symbol 2008

anfibian
post 12 Oct 2012, 19:39
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 13 September 12




Salut! Am achizitionat recent un symbol din 2008 si am observat ca nu se aprind comutatoarele pt geamuri, oglinzi, si nici cele de la ventilatie/aer conditionat. Trebuiau sa se aprinda sau asa sunt ele?


--------------------
Renault Symbol 2008 1.5 dci 65hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelyan
post 13 Oct 2012, 13:20
Post #2


Membru cu familie


Group: Members
Posts: 1.280
Joined: 20 June 09
From: Iasi




QUOTE(anfibian @ 12 Oct 2012, 19:39)
Salut! Am achizitionat recent un symbol din 2008 si am observat ca nu se aprind comutatoarele pt geamuri, oglinzi, si nici cele de la ventilatie/aer conditionat. Trebuiau sa se aprinda sau asa sunt ele?

Trebuie sa se aprinda, nu cred ca s-au ars tocmai toate becurile de pe acolo, le poti totusi verifica, posibil sa fie alta problema.
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=105280&hl=iluminare
http://www.reno.ro/Bec-ars-de-la-butonul-d...ul-t176038.html


This post has been edited by cmandrei: 15 Oct 2012, 10:32


--------------------
Ford Focus Mk3 2012 - 1.6 16v Ti-VCT
Imbatranesc si tot invat - Eschil
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romeo_id
post 13 Oct 2012, 15:38
Post #3


Engineer


Group: Members
Posts: 449
Joined: 8 August 11




pe bune? de la becul din torpedou au taiat si luminile din interior la modelele mai noi, pentru reducerea de costuri.. in curand o sa ajunga renault sa vand masini fara faruris si stopuri, iar scaunele o sa fie dotari optionale...

ontopic, da trebuiau sa se aprinda la tine.

This post has been edited by romeo_id: 13 Oct 2012, 15:38


--------------------
Renault Clio 2, 1.2 16V 2003 Authentique Kadjar 1.6 dCi 4WD 2016 Zen
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
janos
post 13 Oct 2012, 17:24
Post #4


User


Group: Members
Posts: 610
Joined: 24 January 11
From: Tg Mures




Hai sa detaliem ... pe usa: la reglare oglinzi nu este nimic, la butoanele de geamuri insa da.
La comenzile de incalzire/aerul conditionat se aprinde doar in fundal nu si butonul in sine (de vazut se vede pozitia comutatoarelor pentru ca are o mica fereastra unde lumineaza). Astfel am scris ca ceea ce am platit si am primit smile.gif Inca nu stam rau...avem optionale destule iar acelea care nu se dau se pot pune ulterior (ex: incalzire scaune).


--------------------
CMF-C/D Renault–Nissan–Mitsubishi Alliance 2015 - MS 2 cifre 3 litere
Life is a bitch. Arguing with the mods is allowed, winning an argument against the mods will get you banned.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anfibian
post 13 Oct 2012, 20:42
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 13 September 12




cam asa e, atat platesti, atat primesti:)) am mers in seara asta cu ea si fiind frig afara am vrut sa dau drumul la incalzire si nestiind care ce face a trebuit sa opresc. Sper ca va trebui sa schimb doar niste leduri. Ziceai ceva de lumina in torpedou, nici din aia nu am:))

<span class='edit'>13 Oct 2012, 21:04:</span>
QUOTE(aurelyan @ 13 Oct 2012, 13:20)
Trebuie sa se aprinda, nu cred ca s-au ars tocmai toate becurile de pe acolo, le poti totusi verifica, posibil sa fie alta problema.
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=105280&hl=iluminare
http://www.reno.ro/Bec-ars-de-la-butonul-d...ul-t176038.html


Mersi mult pentru linkuri insa nu m-as apuca sa umblu singur la ea. Am umblat la stopul de pe spate sa schimb becul de ceata si am ramas cu stopul in brate:)) nestiind ca el se desface cu totul:)) si nici nu stiu ce fel de leduri trebuie sa iau ca asa poate la usa m-as baga...

This post has been edited by anfibian: 13 Oct 2012, 21:05


--------------------
Renault Symbol 2008 1.5 dci 65hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
janos
post 14 Oct 2012, 08:13
Post #6


User


Group: Members
Posts: 610
Joined: 24 January 11
From: Tg Mures




Nu e capat de tara, se poate schimba si acasa in fata blocului, garajului cate un bec, un led si multe alte chestii avand in vedere topicurile citate (plus faptul ca cei de la service sunt si ei doar niste oameni - unii cu experienta si scule, dar oricum nu sunt zei si nici nu s-au nascut asa). Citeste topicurile si vei reusi.


--------------------
CMF-C/D Renault–Nissan–Mitsubishi Alliance 2015 - MS 2 cifre 3 litere
Life is a bitch. Arguing with the mods is allowed, winning an argument against the mods will get you banned.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 21:59
Dacia