Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

stropitor parbriz si martori ac+dezaburire luneta, minore dar enervante

marsu
post 22 Mar 2007, 18:31
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 6 July 06




buna ziua.sunt posesorul unui megane II sedan 1,5 Dci 80 CP cumparat sh,inainte am avut o supernova, si am o problema majora, si una minora(parerea mea): 1. nu mi se aprind beculetele martor de la aerul conditionat+dezaburire luneta cand apas pe butoanele respective.mentionez ca functioneaza si aerul conditionat, si dezaburirea lunetei(am AC manual) 2.cand actionez maneta pt spalare parbriz nu se intampla absolut nimic, adica nici nu stropeste parbrizul cu lichid de spalare nici stergatoarele nu fac nimic.rezervorul lichid spalare parbriz este plin ,si am inteles ca la o apasare de scurta durata stergatoarele fac 1 cursa ,iar la o apasare mai lunga fac 3+1 curse.nu se aude nici un zgomot gen motoras spalator,absolut nimic.stergatoarele parbriz functioneaza normal, inclusiv senzor ploaie. daca ma poate ajuta cineva cu un sfat sau daca a avut cineva una din cele 2 probleme si ma poate ajuta v-as fi recunoscator, si-mi cer scuze pt un topic asa de lung dar am vrut sa fiu cat mai explicit.


--------------------
Renault megane 2 1.5 dci/82 cp 2003 - B71...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calinnov
post 22 Mar 2007, 22:17
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 629
Joined: 28 December 06
From: Alba Iulia




Te sfatuiesc sa verifici tabloul de sigurante, sa nu fie vreuna arsa, iar daca acestea sunt bune intreaba la un service reno. Nu cred ca iti cer sa platesti. biggrin.gif


--------------------
ex. Renault Sedan 2.2, 1.6 16V, 82kw 2006 Exp.
ex. Renault Sedan 2.2, 1.5 dci, 78kw, 2007 Exp
Renault Estade 2.2, 1.9 dci, 96kw, 2007 Priv
ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V 2003 55kw Exp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marsu
post 23 Mar 2007, 19:08
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 6 July 06




m-am speriat degeaba.era siguranta de la casetofon arsa si afecta si problemele mele cu toate ca radio-cd functiona.


--------------------
Renault megane 2 1.5 dci/82 cp 2003 - B71...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 18:26
Dacia