Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages « < 13 14 15 16 17 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

UBER, experientele voastre, pareri

vallixx
post 22 Jan 2019, 23:46
Post #421


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(VladSoare @ 22 Jan 2019, 18:10)
N-am nici o problemă să plătesc mai mult pentru un serviciu de calitate. Din partea mea, să crească tarifele. Dacă asta îi va filtra pe taximetriști și va ridica standardele Uberului în general, eu le voi plăti.
*


up.gif My feelings exactly.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 23 Jan 2019, 07:58
Post #422


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Bonusuri la Uber nu se mai dau de multa vreme. Nu m-ar deranja sa sara tariful la 2 lei, macar ar fi si soferii mai multumiti. Doar ca vor "migra" taximetristii spre Uber si iar se umple de cazane. Deja UberX e asa si asa, am dat peste masini cu probleme, inclusiv crapat in drum...


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 23 Jan 2019, 12:12
Post #423


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Si le-ai dat report + calificativ mic?


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexandar
post 23 Jan 2019, 15:34
Post #424


Membru autentic


Group: Members
Posts: 345
Joined: 5 October 14
From: Timisoara




QUOTE(einstein1984 @ 22 Jan 2019, 17:10)
clientilor le place uber, dar soferii sunt exploatati la maxima, raman cu mai puti bani cu mult fata de taximetristi. Cand or sa moara bonusurile de la uber (care multa vreme NU a facut profit ci a ars banii investitorilor) si nici fraieri sa se bage la uberit nu o s amai fie, or s acreasca tarifele serviciilor astora "premium" si iar o sa mearga lumea cu taxiurile
*



Un amic face Uber in Timisoara, 40-48h/saptamana si ajunge la profit de ~ 4000 RON/luna.
Bonusurile nu prea mai exista, ca inainte, ci sunt destul de rare.


--------------------
Renault Laguna II 1.9 dCi 88 kW
Renault Laguna II GT 175
Renault Laguna II GT 205
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 24 Jan 2019, 10:43
Post #425


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




QUOTE(vallixx @ 23 Jan 2019, 12:12)
Si le-ai dat report + calificativ mic?
*



Nu, am trecut pe Select.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 24 Jan 2019, 12:07
Post #426


Membru


Group: Members
Posts: 3.411
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Am prins pe select passat model 2008.
Trebuia sa dau cu minus? Soferul a fost civilizat, masina era curata, a respectat regulile de circulatie, fata de un pusti cu seria 3 care nu respecta incadrarea si dadea flash.uri cum se facea verde semaforul.


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 26 Jan 2019, 10:31
Post #427


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.718
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




QUOTE(mars @ 23 Jan 2019, 07:58)
Bonusuri la Uber nu se mai dau de multa vreme. Nu m-ar deranja sa sara tariful la 2 lei, macar ar fi si soferii mai multumiti. Doar ca vor "migra" taximetristii spre Uber si iar se umple de cazane. Deja UberX e asa si asa, am dat peste masini cu probleme, inclusiv crapat in drum...
*



e deja plin de taximetristi la Uber...eu nu-i mai folosesc, mi-a ajuns. Merg cu Taxify, sunt mai civilizati decat Uber...inclusiv la pret.


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 26 Jan 2019, 10:39
Post #428


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Ba eu cu Taxify am avut surprize in ceea ce priveste pretul.
Se intampla des la Uber sa imi dea suprataxat, dar cel putin se respecta tariful. Cu Taxify am patit-o de mai multe ori sa ajung cu pret aproape dublu decat cel estimat.

Cat despre persoanele gen "taximetristi", depinde si de clienti. Am impresia ca unii clienti dau 5 stele by default, sau nu dau feedback in general. Ori smecheria tocmai asta este, face parte din modalitatea de a selecta padurea de uscaturi. Eu n-am avut pana acum decat vreo doua situatii in care au fost ok ca atitudine, dar au ales trasee mai lungi special. N-am avut nici o retinere sa le dau calificativ scazut si sa le fac si tichet in acelasi timp.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 26 Jan 2019, 11:53
Post #429


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Pai cand vezi ca o iau pe alt traseu decat cel generat de ce nu intervii?


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flatron
post 26 Jan 2019, 12:04
Post #430


Membru


Group: Members
Posts: 551
Joined: 10 September 15




În Timișoara mulți de pe Uber sunt și pe Taxify, chiar eu am întrebat un tip, că am luat Taxify-ul că aveam 15 lei reducere, și mi-a recunoscut că e pe ambele. Și un prieten a pățit asta, deci s-ar putea să ai surprize. biggrin.gif

26 Jan 2019, 12:05:
@clr: Dar prețul e stabilit de la început, nu contează pe unde o ia, eu așa știu. Adică dacă te referi că ți-a mâncat timpul, da, de acord, dar banii tot ăia i-ai dat.

This post has been edited by Flatron: 26 Jan 2019, 12:05


--------------------
Renault Megane GT 2018 205CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 26 Jan 2019, 14:09
Post #431


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Cu Taxify n-m mers, cu Uber a fost in general ok, ce le pot reprosa sunt 2 situatii cand a anulat soferul. Si nu mi se pare normal ca tu sa nu ai ce face, pentru ca neluand cursa nu poți da nici calificativ si parca nici ticket.

Referitor la preturi, niciodată nu a fost cursa mai mult decat maximumul anunțat. Pe de alta parte in ultimul timp s-au cam bulangit la preturi. Si una-doua, baga dinamic. Chiar si cand nu e extra cerere.
Deci....ne pricepem la maxim sa romanizam orice tentativă care incepe bine

Chiar si asa, in taxi nu ma urc chiar si dacă plătesc dublu la Uber.

Alta problema o am cu soferii care se vaita cat de greu e la Uber. Din start le scad la calificativ chiar daca cursa in rest a fost ok. Pentru ca....nu e problema mea daca e greu. Poate si mie mi-e greu sa platesc cursa, dar nu ma vait. Nu ii tine nimeni legati la Uber daca ne le convine.

Si se întâmpla sa stiu cam cati bani fac pe luna. Stiu ca nu sunt multi dar cu siguranță nu sunt nici putini. Daca vrei sa faci Uber 2-3 ore pe zi da, ies bani putini. Daca faci 7-8 ore pe zi, ramai cu banuti buni. Dar daca vrem bani multi pe munca putina....nu merge.

Deci ori o faci ca o completare de venituri, 2-3 ore pe zi, ori te dedici si stai 8 ore, ca la job și atunci faci bani. Ok, nu te îmbogățești, dar traiesti din ei.

This post has been edited by vallixx: 26 Jan 2019, 14:13


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 3 Feb 2019, 15:11
Post #432


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.117
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Azi, plimbându-mă cu cel mic pe afară, oprește un Logan destul de nou dar cam ponosit, lovit în spate, fără bară și cu nr spate pus în lunetă să mă întrebe dacă am comandat un Uber. La volan un cetățean pe la 60 de ani cu țigara în gură, bănuiesc că mirosea a țigară in toată mașina.
Și acum întreb și eu, asta îndeplinește condițiile ca să presteze acest serviciu?


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 4 Feb 2019, 08:16
Post #433


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Nu, dar cu siguranță îndeplinește condițiile de a fi taximetrist...


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 4 Feb 2019, 10:10
Post #434


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




QUOTE(dandobre @ 3 Feb 2019, 15:11)
Azi, plimbându-mă cu cel mic pe afară, oprește un Logan destul de nou dar cam ponosit, lovit în spate, fără bară și cu nr spate pus în lunetă să mă întrebe dacă am comandat un Uber. La volan un cetățean pe la 60 de ani cu țigara în gură, bănuiesc că mirosea a țigară in toată mașina.
Și acum întreb și eu, asta îndeplinește condițiile ca să presteze acest serviciu?
*


era de fapt taximetrist undercover, interceptase comanda si venise sa arate ca uber-ul nu mai e ce-a fost, sa va bagati mintile in cap cu uber-ul asta

This post has been edited by aqua: 4 Feb 2019, 10:11


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 5 Feb 2019, 10:20
Post #435


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Daca il iei.....la final dai 1 stea + report.

Daca nu-l iei....ticket.

Numai asa scapam de jigodii, altfel se vor inmulti.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 5 Feb 2019, 11:24
Post #436


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(aqua @ 4 Feb 2019, 10:10)
sa va bagati mintile in cap cu uber-ul asta
*




cu taximetristii am facut deja asta smile.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 19 Mar 2019, 14:26
Post #437


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




https://www.mediafax.ro/social/transportato...toriei-17937309

Coloana de la P-taVictoriei pana la P-ta Presei Libere radmasa.gif



--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 19 Mar 2019, 16:13
Post #438


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Sa dea faliment cu totii, da-i dracu'.

Ca s-a umplut tara de masini tocmai pentru ca n-au fost in stare sa organizeze un transport in comun des si de calitate. In multe locuri, daca n-ai masina, alta optiune decat "ia-ma nene", nu ai.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 20 Mar 2019, 13:10
Post #439


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Manifestanții strigă “Jos evaziunea fiscală” și “Jos pirateria” și afișează mesaje precum: “Stop transportului ilegal”, “Stop pirateriei”

radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 22 Apr 2019, 07:32
Post #440


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti






--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 16 May 2019, 06:40
Post #441


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




1. Autostrada Comarnic – Brașov: au început lucrările la primii kilometri de autostradă din județul Brașov . Ministrul Transporturilor Răzvan Cuc este așteptat să inaugureze oficial deschiderea acestui șantier pe 20 mai. Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere a avizat pe 11 martie 2019 proiectul tehnic pentru construirea lotului Râșnov – Cristian/Brașov. Conform estimărilor din 2017, acest sector de autostradă ar trebui finalizat în 2019, însă noul termen menționat pe site-ul CNAIR este aprilie 2020. (Economica)

4. Ministrul delegat pentru Afaceri Europene, George Ciamba, salută decizia Consiliului Federal din Elveția de a acorda libera circulație cetățenilor români, din 1 iunie. El consideră că decizia este una firească, asigurând drepturi egale cetățenilor din Uniunea Europeană. (News.ro)


Taxi Uber
Taxi Uber
Foto: Daily Mail
“Ordonanța de Urgență care modifică legea taximetriei (38/2003) intră în vigoare astăzi, 16 mai. Ordonanța nu va scoate din piață aplicațiile Uber, Bolt și Clever, dar șoferii care folosesc aceste aplicații vor putea fi amendați mult mai ușor și riscă amenzi de până la 5.000 de lei.” - așa spune Startup Cafe și spune exact.

Dar de aici încolo urmează drama, nedreptatea. Vezi Doamne ce spun Statul și Guvernul: serviciile Uber nu-s scoase de pe piață, dar dacă șoferul este prins, fără actele în regulă, este amendat zdravăn. Chestia asta duce la o descurajare a celor care fac uber.

Guvernul n-a avut chef să reglementeze statutul de ridesharing. O merge la șantaj, precum cu "taxa pe lăcomie"? Poate. Oricum n-are mare interes. Este an electoral. Nu-și ridică-n cap taximetristul care se revoltă, își umflă mușchii și scoate mii de oameni în stradă.

Asta vorbește despre o România dintotdeauna în care în continuare Statul e Jupân. O Românie vlăguită de autoritatea statului și-n care privații își iau zilnic porția de “mămăligă” pe care plătesc impozite, dar dacă vor “caviar” trebuie să dea șpagă.

Vor zice niște jupâni depe net: "s-a gândit Uber să dea șpagă?" Uite, nu mă pasionează dezbaterea asta. Mă obsedează altele:

1. E o Românie înapoiată, a tupeului, a mizeriei. În care Statul și Guvernul dă minciuni cu lingurița. E un Guvern al asistatului social. În care inițiativa este sugrumată.
2. Este România potrivită cu taximetria. România-taximetria este una înapoiată, a tupeului, a mizeriei. În care ți se dă minciuna cu lingurița: ne vom schimba, nu vom mai spune ”unde mergi, bă?”, nu mai înjurăm, nu mai punem manele la maxim, nu-i mai furăm "cu kilometrul" pe fraieri, nu vom mai vorbi la telefon în timpul mersului și multe alte figurații de acest gen.
3. Ride-sharingul, să spunem clar, este o ficțiune. Este un termen al unei noi generații, care a fost inventat în numele unei lumi noi, unei ficțiuni noi, pentru a spune: vino cu noi, la noi e mai bine. Dar nu termenul contează, CI serviciile. Ele spun clar: "Fii în ritm cu timpul tău".
4. Sigur aici, reproșul meu pentru Uber, este legat de dependența de aplicație. Uberiștii habar n-au străzile, zonele și devin dictatori când le indici o variantă. Dar asteas-a amănunte.
5. Pe mine nu mă interesează cu adevărat termenii sau aplicația. Termenii (ca ride sharing), recunosc, sunt esențiali juridic, fiscal (Uber plătește miliarde taxe la stat). Aplicația (de navigație) devine judecătorul suprem.
Sunt client. Pe mine mă pasionează standardul. Și cu Uberiștii m-am certat la cuțite. Și acolo sunt nesimțiți, dar cel puțin am sentimentul clar: mă ia din punctul X fără să cârtească, nu trebuie să-i aud conversațiile idioate, mașina e curată, nu pute a hoit, îl pot sancționa. Deci, cum să nu vreau UBER/CLEVER/BOLT?
6. Pe ce lume suntem? Suntem în 2019 când zeul nostru nu este un Stat și un Guvern înapoiat, ci un Internet, un spațiu virtual, care reglează oferta, clientela, minciuna. SOLUȚIA: Statul, Guvernul și Internetul ar trebui să negocieze, nu să dicteze. Să-și dea seama fiecare de propriile limite.
7. Știți care e nodul discordiei acum? Un document, o hârtie idioată, o autorizație nesimțită de-a STATULUI, pe care încasează niște taxe, care înseamnă stat la coadă, pierdere de vreme și pe care taximetriștii o iau prin metode specifice. Deci, o hârtie devenită inutilă pentru taximetriști blochează libertatea celorlalți.
8. Prin descurajarea UBER/CLEVER/BOLT, România își arată încă o dată colții: cariați, stricați, plini de mizerie între măsele, dar, da, încă fiară, frate!
Statul (astăzi întărit cu creșteri salariale sinucigașe) este normal să nu-și cedeze poziția. Statul anchilozat, care privește disprețuitor orice reformă, își mănâncă zilnic coliva.
Tinerii? “vrea”? Să plece! Deci, să plece, să fugă din țara noastră. Până la avion? Taxiul.

This post has been edited by dizzy: 16 May 2019, 08:06


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 16 May 2019, 11:14
Post #442


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Vezi ca nu e chiar asa. O data ca nu e ride sharing, e driving for hire or reward. Si-n al doilea rand vezi ca taximentristii trec mult mai des prin controale medicale, ca si ceilalti soferi profesionisti. Iar medicii cu capul pe umeri de la clinicile care fac fisele medicale sunt mai stricti cu taxistii.
Acum cinstit vorbind: si taximetristul si uberistul fac aceeasi munca, nu? Adica transporta pasageri, pentru bani. De ce n-ar trebui sa aiba aceeasi autorizatie?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 16 May 2019, 11:39
Post #443


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Folositi in continuare? Sau ati trecut pe taxiuri? icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 16 May 2019, 11:41
Post #444


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Nu i-am folosit decat rar .. in CJ taxiurile sunt ok ... nu stiu cat succes a avut Uber oricum ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sp67
post 16 May 2019, 12:06
Post #445


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 4 December 03
From: Bucale




QUOTE(tatabobu @ 16 May 2019, 13:14)
Acum cinstit vorbind: si taximetristul si uberistul fac aceeasi munca, nu? Adica transporta pasageri, pentru bani. De ce n-ar trebui sa aiba aceeasi autorizatie?
*



Pentru ca autorizatia data de primarie, de obicei pe spaga, nu ia in considerare o gramada de aspecte care ma intereseaza si pe care nu le pot controla in cazul taximetristilor (de ex. marlanie). In cazul aplicatiilor gen Uber, am un sistem democratic de rating, care dupa ani de activitate, vad ca face selectia incomparabil mai bine decat autorizatia de la primarie, care nu e decat o taxa de protectie perceputa de niste borfasi unor manelisti care isi bat joc de mine. Ok, asa e, mai sunt si exceptii, dar sistemul se asigura ca asta raman: exceptii!

Pe scurt, pe mine ma intereseza sa ma deplasez de la A la B in siguranta si confort, cu cost rezonabil. Iar Uber/Bolt/Clever fac treaba asta incomparabi mai bine decat taximetristii.

16 May 2019, 14:06:
QUOTE(tatabobu @ 16 May 2019, 13:14)
Acum cinstit vorbind: si taximetristul si uberistul fac aceeasi munca, nu? Adica transporta pasageri, pentru bani. De ce n-ar trebui sa aiba aceeasi autorizatie?
*



Pentru ca autorizatia data de primarie, de obicei pe spaga, nu ia in considerare o gramada de aspecte care ma intereseaza si pe care nu le pot controla in cazul taximetristilor (de ex. marlanie). In cazul aplicatiilor gen Uber, am un sistem democratic de rating, care dupa ani de activitate, vad ca face selectia incomparabil mai bine decat autorizatia de la primarie, care nu e decat o taxa de protectie perceputa de niste borfasi unor manelisti care isi bat joc de mine. Ok, asa e, mai sunt si exceptii, dar sistemul se asigura ca asta raman: exceptii!

Pe scurt, pe mine ma intereseza sa ma deplasez de la A la B in siguranta si confort, cu cost rezonabil. Iar Uber/Bolt/Clever fac treaba asta incomparabi mai bine decat taximetristii.

This post has been edited by sp67: 16 May 2019, 12:06


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 16 May 2019, 12:08
Post #446


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(sp67 @ 16 May 2019, 13:06)
Uber/Bolt/Clever fac treaba asta incomparabi mai bine decat taximetristii.
*



Nu stiu cum este la tine dar in CJ cu Clever (doar prin ei fac comanda) nu vin decat 100% taximetristi ... dar am mai scris taxiurile sunt ok in CJ ... cu mici exceptii ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 16 May 2019, 12:28
Post #447


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Tura trecuta cand am fost in bucuresti am bagat uber la greu. Ba unul chiar din victoriei, unde protestau taximetristii. A fost un sentiment misto. Mai ales ca aveam sa cheltuiesc o poala de bani pe uber si sa pierd o gramada de timp in ziua aia pentru ca paralizase toata zona aia si cateva zone adiacente.

Daca maine ar disparea taximetristii cu totul si ar ramane doar uber, promit ca nu m-ar deranja. Ar fi nasol ca ar aparea o criza de oameni care nu mai au venituri, poate doar asta sa ma miste putin, dar serviciul in sine nu mi-ar lipsi deloc.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 16 May 2019, 13:04
Post #448


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Și Uberul s-a umplut de taximetriști.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 16 May 2019, 13:20
Post #449


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Ii recunosti repede pe multi dintre ei. E suficient sa zici ca ce te bucuri ca a aparut uber si poate moare taximetria si vezi cum li se naruie nazuintele si li se topesc sentimentele.

tenor.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 16 May 2019, 13:27
Post #450


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.718
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Dupa magaria facuta azi de un bronzat de DB de la Bolt, care a anulat comanda odata ajuns in fata casei si a mers mai departe, dupa ce l-am asteptat 8 minute sa vina, si care a aparut iar cand am facut din nou aceeasi comanda, la un tarif mai mare de data asta, nu le pot ura decat sa se duca de unde au venit, cu tot cu taximetristii care isi fac veacul pe acolo si au stricat o chestie care putea sa mearga bine...sa mai spun ca l-am sunat si nu raspuns?
Am facut reclamatie la Bolt, la care sigur nu voi primi raspuns, asa ca, din pdv-ul meu, pot sa crape...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages « < 13 14 15 16 17 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th April 2024 - 00:57
Dacia