Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Symbol 2009, Cazanul meu

marksman
post 17 Sep 2018, 20:15
Post #31


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




E legal pe proiectoare "daca masina are prevazut din fabrica". Totusi, tinand cont de ce specimene se perinda prin politia rutiera, in cazul meu am ales sa nu le activez. Am preferat corneringul pe proiectoare, mi se pare mai util. Plus ca din ce stiu eu, in cazul troacei subsemnatului cele doua optiuni (DRL pe proiectoare si cornering pe proiectoare) sunt incompatibile.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vemanis
post 17 Sep 2018, 20:25
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 February 04




QUOTE(marksman @ 17 Sep 2018, 22:15)
E legal pe proiectoare "daca masina are prevazut din fabrica". Totusi, tinand cont de ce specimene se perinda prin politia rutiera, in cazul meu am ales sa nu le activez. Am preferat corneringul pe proiectoare, mi se pare mai util. Plus ca din ce stiu eu, in cazul troacei subsemnatului cele doua optiuni (DRL pe proiectoare si cornering pe proiectoare) sunt incompatibile.
*




Da, si cum crezi ca isi da seama retardul de ma opreste ca masina are sau nu din fabrica aceasta optiune?
Masinile din zonele nordice au optiunea de a avea aprinse farurile sau proiectoarele tot timpul, deoarece pe timpul zilei, este mai putina lumina decat prin partile noastre.
Cum isi da seama daca nu se vede nicio modificare? Unde scrie daca masina are din fabrica asa ceva sau nu?


--------------------
Renault Symbol 2009
Sunt cel care impinge scara!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 18 Sep 2018, 06:25
Post #33


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




QUOTE(marksman @ 17 Sep 2018, 21:15)
E legal pe proiectoare "daca masina are prevazut din fabrica". Totusi, tinand cont de ce specimene se perinda prin politia rutiera, in cazul meu am ales sa nu le activez. Am preferat corneringul pe proiectoare, mi se pare mai util. Plus ca din ce stiu eu, in cazul troacei subsemnatului cele doua optiuni (DRL pe proiectoare si cornering pe proiectoare) sunt incompatibile.
*



Taci ca acum cativa ani, un coleg de munca, a luat amenda ca circula cu proiectoarele aprinse. Omu avea Fabia / Octavia cu drl langa proiectoare radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 18 Sep 2018, 08:43
Post #34


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Nu stiu daca nu colegul tau discuta asta pe fauveforum fix acu' ceva ani. Omul se chinuia sa le explice ca alea-s DRL-uri, ca se aprind doar ele si ca se sting daca aprinde pozitiile. Organu' in schimb era de neclintit: sunt aprinse becurile in proiectoare deci circulati cu proiectoarele de ceata pe timp de zi, in oras, fara ceata, amenda.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 18 Sep 2018, 09:45
Post #35


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.768
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Eu ma bucur ca se mai si dau amenzi pentru asa ceva totusi....
ca organu nu stie sa citeasca pe sticla farului numarul de omologare (ca sunt regulamente diferite pentru proiectoare de ceata, DRLuri si cornering ligths, fiecare cu cerinte de omologare specifice) nu e treaba lui


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 18 Sep 2018, 10:14
Post #36


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Nici nu trebuie sa stie numere de omologare. Se sting cand se aprinde pozitia? Sunt DRL-uri. Plus ca de la generatia de B7 in sus (2010) proiectorul si DRL-ul sunt corp comun, cu doua becuri distincte.

Astia care au dat amenda sunt ca si boii care m-au amendat pe mine cand am iesit din curtea unui service si in stanga si in dreapta pe trotuar era plin de masini parcate din cauza carora nu vedeam. A trebuit sa ies un pic mai mult ca sa ma pot asigura ca nu vine nimic. Aveam un colt de capota pe carosabil, prin urmare "nu a acordat prioritate autospecialei de politie care se afla in depasire". Cei parcati pe trotuar si impiedicand vizibilitatea celor care ieseau din curtea aia nu erau problema lor.

This post has been edited by marksman: 18 Sep 2018, 10:15


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 18 Sep 2018, 10:26
Post #37


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Pai cam orice modul de DRL face la fel, cum isi da seama ca e OEM sau AM dupa comportament? Tot in numarul de omologare gaseste ce cauta.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 18 Sep 2018, 11:01
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Aici vorbesc savantii. blush.gif Io am drl separat proiectoare separat faza lunga separat scurta separat.Are din aia pe dupa colt care e utila.
La slz decat sa fac tampenii improvizand, circul cu faza scurta cu nu pateste nimic.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vemanis
post 18 Sep 2018, 20:48
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 February 04




Chiar ca savanti... huh.gif

Am deschis aici topic pt prezentarea cazanului meu si hopaaa, au sarit baietii pe mine...ca nu e lega aia, ca nu stiu ce nu e in regula, ca ma doare la Vasile...asa si?

Din cauza ca merg eu cu DRL pe proiectoare, uite ca nu merge bine in tara asta!
Eu sunt mai al dreaq si vreau sa experimentez!

Si cine a zis ca vreau eu tara ca in afara, Mucix??? Unde am scris eu asa ceva? Vrei ca in afara? Du-te baiatule acolo ca umbla cainii cu covrigi in coada! radmasa.gif

Stai calm si nu te mai impacienta pentru ce am zis mai sus...imi asum tot. Vad ca tu esti singurul care are mereu ceva de comentat. Care e problema ta?

Vrei sa mergi cu masina la RAR si crezi ca scapi fara observatii? Inseamna ca ai cazan nou, altfel, stai linistit ca pierzi! Iar cand am discutat de modul cum reactionezi, nu m-am referit la spaga...insa imi place cum ai gandit. Nu procedez in a-mi rezolva problemele dand bani sa scap basma curata. Insa fiecare intelege ce vrea si cum poate! Ma referam strict la modul cum pui problema. Daca esti retard, tipi la agent si incepi sa aduci injurii, asta e, o meriti. Insa de fiecare data cu vorba buna scapi mai usor. Cu spaga, mai nou, Mucix, faci puscarie. Asa ca ai grija cum si cui incerci sa dai!

Nu as fi asa increzut cand vine vorba despre cazan ca ar fi in regula , dar fiecare le stie pe ale lui.
Pana atunci, traim, vedem si discutam. Merg cu modulul pe proiectoare si asteptam Militia.

Daca cineva de aici se simte ofensat, nu asta a fost intentia mea, insa vad ca pe forumul asta toata lumea se ia de tine cand ai ceva de spus.
Atat zic: M.D.P.- Pt cunoscatori! Pentru restul, va salut cu stima! cool.gif

This post has been edited by Vemanis: 18 Sep 2018, 20:52


--------------------
Renault Symbol 2009
Sunt cel care impinge scara!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 18 Sep 2018, 20:57
Post #40


Membru


Group: Members
Posts: 3.409
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Asta e ca prin 2003 cand ma oprea politia cu oltcitul si ma lua la control de acte, becuri, dimensiune roti, etc iar la final imi dadea actele si imi zicea drum bun.
Un prieten pasager cu ochii mari nu putea sa creada ca poti scapa fara amenda cand esti oprit.
O singura data am mers cu probleme, in sensul ca nu mai aveam ceramica in catalizator la solenza. Problema rezolvata dupa vreo 6 luni. Nu am gasit mai repede second, ca eu nu eram dispus sa dau peste 10% din valoarea masinii pe o toba euro2




This post has been edited by Vemanis: 18 Sep 2018, 21:30


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vemanis
post 18 Sep 2018, 21:30
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 February 04




QUOTE(psychoo @ 18 Sep 2018, 22:57)
Asta e ca prin 2003 cand ma oprea politia cu oltcitul si ma lua la control de acte, becuri, dimensiune roti, etc iar la final imi dadea actele si imi zicea drum bun.
Un prieten pasager cu ochii mari nu putea sa creada ca poti scapa fara amenda cand esti oprit.
O singura data am mers cu probleme, in sensul ca nu mai aveam ceramica in catalizator la solenza. Problema rezolvata dupa vreo 6 luni. Nu am gasit mai repede second, ca eu nu eram dispus sa  dau peste 10% din valoarea masinii pe o toba euro2
*






Eu am invatat inca din generala ca greseala recunoscuta este aproape iertata!
Am fost oprit de Politie de nu stiu cate ori pentru ca am intors pe linie continua sau alte rahaturi si am scapat cu o amenda de centura sau avertisment, pentru ca am stiut cum sa le vorbesc. Pe de alta parte, sunt si zmei care le vorbesc urat si mai mult isi agraveaza situatia. Asta e!

This post has been edited by Vemanis: 18 Sep 2018, 21:31


--------------------
Renault Symbol 2009
Sunt cel care impinge scara!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 19 Sep 2018, 10:43
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




"am intors pe linie continua sau alte rahaturi "
Matale esti cam pericol public.Faptu ca te dai smecher e alta bulina rosie. cool.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vemanis
post 19 Sep 2018, 19:24
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 February 04




QUOTE(bion @ 19 Sep 2018, 12:43)
"am intors pe linie continua sau alte rahaturi "
Matale esti cam pericol public.Faptu ca te dai smecher e alta bulina rosie. cool.gif
*




Nu imi spune ca tu mergi corect 100 %! Asta ar fi o premiera!
Sa nu imi spui ca pe forumul asta toata lumea este ,,ca la carte'': Nu injura, nu trece pe galben, nu intoarce pe linie continua niciodata... blink.gif

Nu ma dau smecher in trafic, mai ales cu Symbolul...ar fi culmea. Insa sunt convins ca eu conduc mai bine decat multi de pe aici, dar si din trafic.

Smecheria este pentru aia cu cazane de Bulgaria sau volan la bordura.


This post has been edited by Vemanis: 19 Sep 2018, 22:08


--------------------
Renault Symbol 2009
Sunt cel care impinge scara!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 20 Sep 2018, 07:23
Post #44


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Cu parere de rau pentru initiatorul topicului, il informez ca mai suntem cate unii care nu intoarcem si nu depasim pe linie continua...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 20 Sep 2018, 08:07
Post #45


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Drl pe proiectoare la grupul vag nu e cu bec separat? Ca eu asa am, am doua becuri in far, unul de intensitate mica, drl, si un H11 parca pentru ceata. Deci ai ce sa-i arati organului, se aprind la distanta de cativa cm.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 Sep 2018, 08:36
Post #46


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Din 2010 incolo e cum zici tu. Pana in 2010 puteai bifa in setarile centralei electrice "Fog lights as Daytime Running Lights".


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vemanis
post 21 Sep 2018, 07:10
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 February 04




Printre altele, am facut rost de un filtru de aer ,,sport'' marca Simota, care se monteaza in carcasa filtrului original.
Arata cam asa:

IMG_20180920_WA0006.jpeg ( Size: 807.51k ) Number of downloads: 240


IMG_20180920_WA0008.jpeg ( Size: 975.75k ) Number of downloads: 242


IMG_20180920_174938.jpg ( Size: 3.78mb ) Number of downloads: 239


IMG_20180920_WA0010.jpeg ( Size: 714.25k ) Number of downloads: 224


L-am montat si....surpriza! Nu am castigat cai sau alte placeri, insa motorul se simte un pic mai vioi in turatii peste 4000 rpm. Asta si vroiam sa fie un pic mai elastic. De asemenea, scoate un sunet mai gros in turatii mari. Cu ocazia asta, am refacut tubulatura prin care intra aer in rezonator si apoi in filtu (incepuse sa se desfaca mansonul ala). L-am acoperit cu banta izolatoare termorezistenta si cred ca o voi inveli in altceva mai bun pe viitor.

De asemenea, am gasit asa ceva pe net si cred ca o voi procura, deoarece vreau sa montez o cotiera in zona respectiva si as vrea sa fie prinsa mai bine de ceva.

IMG_20180920_WA0000.jpg ( Size: 216.55k ) Number of downloads: 233



IMG_20180920_WA0001.jpg ( Size: 195.59k ) Number of downloads: 68


21 Sep 2018, 09:12:
QUOTE(b06fcn @ 20 Sep 2018, 09:23)
Cu parere de rau pentru initiatorul topicului, il informez ca mai suntem cate unii care nu intoarcem si nu depasim pe linie continua...
*



Felicitari! Ai o bere din partea mea! Sunt tot mai rari asemenea oameni! Respect!

This post has been edited by Vemanis: 21 Sep 2018, 07:12


--------------------
Renault Symbol 2009
Sunt cel care impinge scara!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 21 Sep 2018, 07:34
Post #48


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Atentie la filtrul ala, ca mai trebuie facut ceva inainte, adica uleiat corespunzator...altfel in cateva mii de km o sa te intrebi de ce atarna segmentii de teava de esapament...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 21 Sep 2018, 07:51
Post #49


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




daca l ai primit sa fie sanatos. dar pune oem...nu te inteleg..castigul e doar la nivel mental.



PS . sa o folosesti sanatos


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vemanis
post 21 Sep 2018, 18:49
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 February 04




QUOTE(b06fcn @ 21 Sep 2018, 09:34)
Atentie la filtrul ala, ca mai trebuie facut ceva inainte, adica uleiat corespunzator...altfel in cateva mii de km o sa te intrebi de ce atarna segmentii de teava de esapament...
*




Stiu de uleiul respectiv. Detin kit de intretinere si curatare K@N. Cat despre segmentii care atarna pe teava...sunt povesti. Am avut alte 2 autoturisme la care am mers cu filtrul ala fara niciun kit de curatare timp de ani buni. Surpriza, inca merg motoarele respective! (Pe vremea aia nu se prea gasea kitul de curatare). In schimb, le spalam si uscam periodic, mai des decat era nevoie.



wolfin, stiu ca pare placebo, insa nu este chiar asa.
Ai incercat vreodata un produs similar si nu ai fost multumit de rezultat?
Dupa cum am zis si mai sus, stiu cum se folosesc astea si am propriul mod de a testa sa vad daca se castiga ceva din asta.
Multumesc frumos de urare!

This post has been edited by Vemanis: 21 Sep 2018, 18:55


--------------------
Renault Symbol 2009
Sunt cel care impinge scara!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 21 Sep 2018, 19:49
Post #51


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Haide" bre " ca sa simti la pedala la in motor aspirat...trebe sa schimbi motorul...nu filtrul.

Dar no...1.4 ..16 v e ok pe clio..apropo..pune filrru oem.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vemanis
post 21 Sep 2018, 20:10
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 February 04




QUOTE(wolfin @ 21 Sep 2018, 09:51)
daca l ai primit sa fie sanatos. dar pune oem...nu te inteleg..castigul e doar la nivel mental.
PS . sa o folosesti sanatos
*




QUOTE(wolfin @ 21 Sep 2018, 21:49)
Haide" bre " ca sa simti la pedala la in motor aspirat...trebe sa schimbi motorul...nu filtrul.

Dar no...1.4 ..16 v  e ok pe clio..apropo..pune filrru oem.
*





M-ai innebunit cu filtrul OE smile.gif

Uite filtru oe in stanga:

IMG_20180920_174938.jpg ( Size: 3.78mb ) Number of downloads: 71


As incerca un motor de RS de 172 macar pe cazan...cred ca ar fi unicat momentan pe un Symbol. Insa dupa o reconditionare si alte proiecte incheiate, ma pregatesc sa refac integral Calibra, masina de suflet.
Reno-ul ramane pe locul 2, fiind ca masina de zi cu zi .

La cat de usor este, sa stii ca 98 sau 100 cai se simt bine pe el.

This post has been edited by Vemanis: 21 Sep 2018, 20:12


--------------------
Renault Symbol 2009
Sunt cel care impinge scara!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 21 Sep 2018, 20:20
Post #53


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Din pacate 172 nu e plug and play. Plm nici k7 intre ani nu e.

Dupa 12 ani de clio..da...oem e mai eftin


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vemanis
post 21 Sep 2018, 20:40
Post #54


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 February 04




QUOTE(wolfin @ 21 Sep 2018, 22:20)
Din pacate 172 nu e plug and play. Plm nici k7 intre ani nu e.

Dupa 12 ani de clio..da...oem e mai eftin
*




Cine a zis de plug and play? ohmy.gif
Eu spuneam de proiectul in sine ca nu am vazut asa ceva pana acum! Destule cazane au fost modificate in fel si chip, insa Symbol cu motor de RS, inca nu cred! Ar fi senzatie, dar nu am timp de asa ceva in aceasta etapa a vietii mele. Insa nu cred ca nici un capat de tara nu ar fi. Iei un Rs din dezmembrari si te apuci de transplant (frane, suspensie, motor, cablaje etc) si la urma putin noroc.
Au facut altii avioane din nimic, sa fim seriosi!
Vointa sa fie si se rezolva!

This post has been edited by Vemanis: 21 Sep 2018, 20:41


--------------------
Renault Symbol 2009
Sunt cel care impinge scara!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 21 Sep 2018, 20:46
Post #55


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Esti tanar.

Iti urez indeplinirea viselor.

Ps. Trec in fiecate zi pe langa un mustang vintage...66 poate 70....dar altele is prioritatile.

172 pe symbol..utopie.

This post has been edited by wolfin: 21 Sep 2018, 20:47


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vemanis
post 21 Sep 2018, 20:54
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 February 04




De ce zici asta, tu esti batran?

Este utopie omule, insa nu consider ca este ceva imposibil.
Consider ca ne limiteaza doar statul cu legile sale.
Este o modificare cu care nu m-as risca sa ies pe drumul public, poate doar la drag-uri.
In fine, sper sa ti se indeplineasca si tie visele!

P. S. Visul meu este cu totul si cu totul altceva, nu o masina...

This post has been edited by Vemanis: 8 Mar 2019, 20:14


--------------------
Renault Symbol 2009
Sunt cel care impinge scara!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 21 Sep 2018, 21:04
Post #57


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




up.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 22 Sep 2018, 07:04
Post #58


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Solenza are filtru d-asta de cativa ani. Cred ca am facut 100 000 km cu el. Segmentii is la locul lor. smile.gif


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vemanis
post 22 Sep 2018, 08:54
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 February 04




QUOTE(Iulikk @ 22 Sep 2018, 09:04)
Solenza are filtru d-asta de cativa ani. Cred ca am facut 100 000 km cu el. Segmentii is la locul lor. smile.gif
*




Stiu Iulikk! Il intretii cu kit de curatare sau doar il speli frecvent? Merci!


--------------------
Renault Symbol 2009
Sunt cel care impinge scara!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 22 Sep 2018, 10:10
Post #60


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




O data la 6 luni il spal cu apa dinspre "interior spre exterior". Apoi il curat cu kitu de la KN. Primul spray, de curatare, apoi clatit iar. Apoi uleiat. Fac asta Primavara si toamna.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 12:05
Dacia