Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

175 Pages « < 155 156 157 158 159 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Laguna si Mini

marian-j
post 11 Oct 2018, 23:08
Post #4681


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(mars @ 11 Oct 2018, 22:18)
Iti arata presiunea pe fiecare roata? A mea are senzori pe jante.
*


Imi arata pe dracu'! Nu-mi arata nimic! In jante nu am senzori, iar cei de la vulcanizare mi-au zis ca am senzorii pe abs. Io nu mi-am batut capul sa verfic spusele lor, intrucat ma interseaza putin spre deloc prezenta senzorilor respectivi pe masina. Cel mai probabil ca nu am senzori de presiune pe tigaie. Foarte bine! 4 dureri de cap in minus!
Cred ca imi pot da seama si singur daca am o guma moale, asta fara sa ma avertizeze bordul. happy.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 12 Oct 2018, 07:16
Post #4682


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Masina sigur a avut din fabrica. Probabil ca au fost dezactivati din soft.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 12 Oct 2018, 07:19
Post #4683


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(marian-j @ 12 Oct 2018, 00:08)
Imi arata pe dracu'! Nu-mi arata nimic!
*



Nu iti arata pt. ca nu are cine ... senzorii sunt plecati la plimbare ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 12 Oct 2018, 07:29
Post #4684


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Impreuna cu jantele originale, sau cum?


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 12 Oct 2018, 07:33
Post #4685


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Masina a avut senzori din fabrica 100%, ca sunt sau nu jantele originale, ca au fost puse altele tot OEM, ca au fost dati senzorii jos .... asta nu mai stiu ... dar daca nu sunt prezenti la valve ... este clar ca nu ii are ... Laguna aia nu stie sa comunice cu ABS-ul pe partea asta ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 12 Oct 2018, 09:23
Post #4686


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Am venit doar sa iti amintesc sa modifici titlul. Pisoiul nu pare sa mai fie pe primul loc in inima ta. sad.gif

This post has been edited by MuciX: 12 Oct 2018, 09:24


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 12 Oct 2018, 10:21
Post #4687


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Ma, tu vrei sa-l scapi de pisic...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 12 Oct 2018, 10:46
Post #4688


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Asta nu mai e de mult secret, dar din pacate nu poci.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 12 Oct 2018, 12:10
Post #4689


membru


Group: Members
Posts: 4.517
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Daca n-ar fi in capatul celalalt al tarii si diesel m-ar tenta si pe mine sa-l las fara pisic.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 12 Oct 2018, 12:34
Post #4690


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(cj98czh @ 12 Oct 2018, 08:19)
Nu iti arata pt. ca nu are cine ... senzorii sunt plecati la plimbare ..
*



Sunt plecati la plimbare? Drum bun, cale batuta! Io sigur n-am sa le duc dorul. smile.gif

QUOTE(MuciX @ 12 Oct 2018, 10:23)
Am venit doar sa iti amintesc sa modifici titlul. Pisoiul nu pare sa mai fie pe primul loc in inima ta. sad.gif
*



Pai am loc suficient in inimioara, pisicul este tot la mine in batatura, asa ca las titlul in pace. biggrin.gif

12 Oct 2018, 13:39:
QUOTE(tatabobu @ 12 Oct 2018, 13:10)
Daca n-ar fi in capatul celalalt al tarii si diesel m-ar tenta si pe mine sa-l las fara pisic.
*



Si dizel, si fara clima, si batran! Nu prea are atuuri, bietul de el. happy.gif
Dar ca masina de rezerva, e numa' bun. N-am nici un fel de graba sa-l dau din curte de pomana doar ca sa fie dat. smile.gif

This post has been edited by marian-j: 12 Oct 2018, 12:39


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 12 Oct 2018, 13:21
Post #4691


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Eu spun ca merita drumul. Nu e de parca te duci sa o iei pe neve. Daca iti pui in minte sa o iei, iar Marian sa o dea, sigur nu te intorci cu trenul.
A\C se pune relativ simplu, piese din dezmembrari pe toate gardurile.

This post has been edited by MuciX: 12 Oct 2018, 14:45


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 12 Oct 2018, 13:46
Post #4692


membru


Group: Members
Posts: 4.517
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Marian, din pisicul tau o singura chestie ma face sa nu iti fac o oferta: e diesel. Restul erau rezolvabile.
Dar daca ai unde s-o lasi fara s-o bata intemperiile, mai tine-o o vreme.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 12 Oct 2018, 13:51
Post #4693


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Senzorii dispar din doua motive..ori se gata bateria , ori le rup berbecii de la vulcanizări. Jantele păreau ale ei originale.


QUOTE(mars @ 11 Oct 2018, 23:16)
Mama, cum a fost asta radmasa.gif! Le docteur abominable usuca orice baterie, recordul meu la vorbit cu el a fost de 2h21m.
*



Vorbit, sau ascultat?


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 12 Oct 2018, 13:53
Post #4694


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Ca el sa apuce sa vorbeasca 2h21m inseamna ca doftoru sa fi vorbit vreo 20-21h. sleep.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 12 Oct 2018, 14:35
Post #4695


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(MuciX @ 12 Oct 2018, 14:21)
Eu spun ca merita drumul. Nu e de parca te duci sa o iei pe neve. Daca iti pui in minte sa o iei, iar marian sa o dea, sigur nu te intorci cu trenul.
A\C se pune relativ simplu, piese din dezmembrari pe toate gardurile.
*



Gresit! Nu marian trebe sa o dea, ci madam-j!
Dumneaei e suverana pe destinul pisoiului! smile.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 18 Oct 2018, 23:46
Post #4696


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Noah, am inceput sa pun lucrurile cap la cap.
Luni 22.10.18, masina intra in service.
1.Inlocuit flanse si rulmenti amortizoare fata. Am kit-ul SKF in porbagaj.
2.Verificat/reglat daca e cazul, geometria directiei.
3.Verficat/inlocuit daca e cazul, lichidul de frana.
4.Test amortizoare.

Marti: polish faruri+folie 3M WindShield. La fel cum a facut la Laguna verde.
Miercuri: detailing interior. As fi vrut sa fac si igienizarea climei in aceisai zi, dar cei de de la firma mi-au zis ca vinilinul de pe scaune este greu de curatat. Plafonul, mochetele, plasticaraiele, etc. nu prezinta mari probleme. Se rezolva destul de usor. Dar la scaune e de munca, zic oamenii aia. Ba chiar m-au rugat sa nu ma grabesc, si sa le las masina in lucru doua zile, ca sa se asigure ca fac lucru cum trebe, nu sa dea rasol doar de dragul banilor. Traiasca pisoiul! Le-o las si o saptamana(evident ca imi fotografiez km de pe bord, ca nu m-am nascut ieri! sleep.gif ) numa' sa faca treaba ca lumea.

In alta ordine de idei; il urasc pe IRONIK-u'! Macsim si definitiv! mad.gif
Am muscat zabala, m-am zmucit in capastru, am batut din copite, am cautat subrefugii la RAR, m-am cabrat pe la labele dinapoi. Dejaba! NU am voie sa imi pun leduri Osram in faruri! Nici macar in lampile de numar nu am voie! De proba, am pus leduri pe pozitiile anterioare. Ce sa zic? Desi arata bine, nu sunt legale. sad.gif
De ciuda ca nu m-o lasat IRONIK-u' sa-mi pun leduri pe afara, mi-am umplut habitaclul de leduri 04.gif
Plafoniere, lumini in usi si sub plansa de bord. Mai urmeaza lampile din torpedou si porbagaj. Dar acolo am sa pun ledurile ce am sa le scot din faruri. Toate Osram, clar.
Concluzie: coane IRONIK, scrasnesc din masele, nu-mi convine, dar ma vad obligat sa iti dau dreptate! Iti multumesc tare frumos pentru sfaturi si indrumari! smile.gif

Noah, azi am fost tare grabit! A tebuit sa ajung mall, ca imi expira permisul de conducere. Am plecat de la munca cu 10 minute intarziere, fata de ora la care imi estimasem sa plec. Am dat in cupe ca surdu-n tobe! Fuge tigaia de o gaseste dracii! wub.gif
Vredesteinurile se comporta surprinzator de bine!. Plecari din loc, schimbari rapide de directie, etc. Nimic de comentat.
Singurul minus pe care l-a putut identifica deocamdata, ar fi comportamentul la franari violente pe asfalt cald. Azi la pranz, la mine in sat erau cca 28 de grade. La franari line, nici o treba. Cupeul se aseza frumos de drum. Eh, daca dadeam grav in frane, cauciucurile aveau tendinta sa se lipeasca de asfalt, iar masina continua sa "plonjeze" destul de clar spre directia de mers, asta fara sa isi duca gumele taras dupa ea. Probabil ca balonajul gumelor tindea lejer spre zero. happy.gif
Mnoah, si daca tot am fost grabit, am vazut si consumul declarat pe bord. biggrin.gif
La o viteza medie de 14,8 km/h am avut 18,6 l/%. La 19,6 km/h viteza medie, am pe bord 19,2l/%. coolspeak.gif
Noah, ashe! Am depasit consumul lu' Mini! cool.gif





--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 19 Oct 2018, 07:13
Post #4697


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Amar iti place pedala de scoti asa consum smile.gif

Marian eu am pus leduri cu lumina calda ... nu se vede nici o diferenta fata de lumina si culoarea unui bec clasic ... de stat nu sta nimeni sa desfaca ....

Recomand sa schimbi lichidul de frana si antigelul ... daca nu ai istoric al schimbarii lor ... nu sunt scumpe si stai linistit 4 ani ..

This post has been edited by cj98czh: 19 Oct 2018, 07:14


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 22 Oct 2018, 22:22
Post #4698


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Baremi de ar fi fost doar pofta de pedala! Dar la o viteza medie de cca 12, 5 km/h, in coloane interminabile si cu tocana de ambreiaj in fiecare intersectie, cam ce pretentii as putea avea? smile.gif

Azi am avut treaba!
De dimineata am lasat cupeu' in service.
Apoi am luat pisoiul si m-am carat cu el la munca. Pe la ora 16, l-am luat la puricat. Era scadent(cam de multisor!) la shimbat uleiul. A capatat 5 kile Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40, dimpreuna cu un filtru de ulei Mahle(OX151D), si unul de aer MAN(C 40 124). Apoi am suflat cu aer compartimentul motor, am dat oleaca cu carpa pe pe ici pe colo, si cam gata. Am resetat bordul. Acum, toate cele 5 leduri verzi se aprind linistitor sub ceasul de kilometraj. smile.gif
L-am bagat apoi la un test de frane, l-am dejghinat oleaca pe platourile oscilante si i-am verficat atent luminile. Nimic de reproasat. A urmat tesarea antigelului cu refractometrul. Este schimbat anul trecut si aparatul indica faptul ca rezista pana la -40! La ora 17 rupeam poarta, ca sa ma duc sa-mi recuperez cupeul din service. Am ajuns in timp util. L-am rugat pe nenea mecanicul sa-i verifice la pisic lichidul de frana. Testerul a aprins ledul verde full, aka nu-i cazul sa il inlocuiesc! Mai sa ii umplu vasul de spalator de prabriz cu lichid de iarna, sa il incalt cu bocancii de vreme rea, si ceau! Pana la anul in primavara, sper sa nu-i mai am treaba. Pentru orice eventualitate, mi-am adus din Jermania un set de bujii incandescente BERU, si daca ma mai tine bateria si iarna asta, zic saru'mana!

Am tras pisicul in parcare si apoi m-am dus sa vad ce e cu cupeul.
I s-au inlocuit flansele si rulmentii amortizoarelor anterioare. Rulmentii erau terminati. V-am zis ca maraiau destul de tare. Acelasi tip de rulmenti ca la aia verde, doar ca mult mai mari. Si exact aceiasi solutie constructiva tampita! Probabil ca ma voi mai intalni cu rulmentii aia destul de des. La aia verede i-am schimbat de fo 2X, daca nu de 3! mad.gif
In schimb, flansele le-am schimbat de pomana. Erau cele originale, aflate in perfecta stare. Atata paguba sa fie. smile.gif
S-a mai verificat geometria puntilor. Acolo, neica mecanicul, s-a necajit oleaca. Convergenta rotilor posterioaroare nu este fix ce trebe. Roata stanga spate are o abatere de 3 minute fata de intervalul de valori admisibile. Adica pe aparat aparea o singura valoare "cu galben", adica tolerabila, in timp ce toate celalte erau "cu verde". A incercat omu' sa corecteze acea mica abatare, dar, din pacate, piulitele suruburilor cu excentric ce fixeaza bieletele directoare de levierul de comanda al mecanismului "4C" sunt gripate iremediabil pe filetele suruburilor. A dat cu degripant, a mai incercat sa slabeasca piulitele alea nenorocite, iara a dat cu sprei, si tot asa. Nimic! Piulitele nu se clintesc. Sarea nemtzasca a facut treaba "buna"! blush.gif
Bine, nu a insistat cu ciocane si dalti! Levierul de comanda din aluminiu, precum si intreg mecanismul "4C" n-ar fi fost foarte fericite sa fie supuse la astfel de brutalitati.
A ramas sa imi procur suruburile si piulitele respective. Va urma indepartarea elementelor gripate si inlocuirea cu unele noi, precum si o noua reglare a geometriei. Dar nu-i stres. Acea mica abatere nu este de natura sa afecteze gumele sau tinuta de drum a masinii. Partea proasta e ca iara o sa il bat la cap pe neica einstein, sa imi dea coduri de reper. Sunt sigur 100% ca respectivele suruburi le voi putea cumpara doar de la reno himself. blush.gif
S-a mai facut si testul de telescoape. Bune si alea. O mai duc mult si bine!
A urmat verficarea lichidului de frana. Este ok! Probabil ca a fost schimbat anul trecut, deoadata cu discurile si placutele pe ambele punti.
Antigelul l-am verficat deja. Este la -45. A fost schimbat acum un an si jumatate, cand s-a schimbat distributia si pompa de apa. Mai zeama de stropgel de iarna si cam gata si cu mecanica si fluidele de lucru.
Urmeaza detailingul interior si farurile.

Aceiasi zeama mai trebe si la Mini, bocancii de iarna GoodYear si cam gata cu tigaile.
Poa' sa vina iarna. smile.gif

<span class='edit'>22 Oct 2018, 23:38:</span>
QUOTE(madhorsefuzzy @ 9 Oct 2018, 22:56)
Atunci pe 8 noiembrie ne vedem in Berlinul de Dambovita. blush.gif

Si daca tot vii, adu si filtrul ala K&N de 2.0T sa-l folosesc la 2.0 dci.  wink.gif Alternativ cu al meu. Promit sa am grija de el: baita, uscare, ungere.  radmasa.gif

*



Coane, e batuta-n cuie treaba! Vin la Bucuresti cu iroplanu'. Primesti imediat un pm. smile.gif

This post has been edited by marian-j: 22 Oct 2018, 22:46


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 15 Nov 2018, 13:45
Post #4699


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Ti-am vazut sambata cupe-ul prin oras.
Prima oara l-am observat accelerand pe Miresii. Se misca chiar fain, daca e sa fiu sincer... Vezi ca stau radare destul de des pe bucata aia de drum 04.gif Dupa aia eram vreo doua masini mai in spate pe la semafor, si ma uitam nelamurit, tineam minte ca are posteriorul ceva mai compact. Culmea, ii zic nevestii "A lu' Marian ii un pic mai draguta decat asta". Dupa care se face verde, si apuc sa vad cine era la volan doh.gif


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 15 Nov 2018, 13:47
Post #4700


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(bucatzel @ 15 Nov 2018, 13:45)
ma uitam nelamurit, tineam minte ca are posteriorul ceva mai compact.

si apuc sa vad

*




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 15 Nov 2018, 13:50
Post #4701


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




razi tu razi, sa vezi ce-am ras eu cand mi-o servit-o consoarta pe aia cu "credeam ca te pricepi la masini"


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 15 Nov 2018, 14:04
Post #4702


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(bucatzel @ 15 Nov 2018, 12:45)
"A lu' Marian ii un pic mai draguta decat asta". Dupa care se face verde, si apuc sa vad cine era la volan  doh.gif
*


Stai sa vezi cand o citi Marian ca initial ai zis ca masina lui e urata. tongue.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 15 Nov 2018, 14:08
Post #4703


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Nu o zis cah ca ii urata .... doar ca ca are curul cracanat radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Nov 2018, 14:45
Post #4704


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.771
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(bucatzel @ 15 Nov 2018, 14:50)
razi tu razi, sa vezi ce-am ras eu cand mi-o servit-o consoarta pe aia cu "credeam ca te pricepi la masini"
*


eh, inseamna ca nu urmareste ce scrii pe forum, tot e bine.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 15 Nov 2018, 15:27
Post #4705


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




ii iei ca la popice tongue.gif

strike two laugh.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Nov 2018, 16:26
Post #4706


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.771
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




daca iau pauza subit sa stiti de ce

This post has been edited by einstein1984: 15 Nov 2018, 16:40


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 15 Nov 2018, 16:37
Post #4707


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




De fapt a spus ca a lui Marian e mai draguta. Extrageti si voi din context, ce naiba.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 21 Nov 2018, 22:35
Post #4708


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(einstein1984 @ 15 Nov 2018, 15:45)
eh, inseamna ca nu urmareste ce scrii pe forum, tot  e bine.
*


Da, am cam absentat in ultima vreme! blush.gif
Luna asta e nebunie! Am fost pe Grivitei in vederea reautorizarii personale, mi s-a schimbat statutul societatii la care dau cu sapa, am inceput procedurile de reautorizare a statiei, imi pregatesc cazanele pentru iarna ce va sa vie, etc. Prin urmare, nu am mai apucat sa intru pe forum.

This post has been edited by marian-j: 21 Nov 2018, 22:36


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 21 Nov 2018, 22:37
Post #4709


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




nu s-a intamplat nimic ... doar a zis unul ca are spatele cracanat smile.gif


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 21 Nov 2018, 22:40
Post #4710


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




coffee_spitsk.gif urat.... laugh.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
175 Pages « < 155 156 157 158 159 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:12
Dacia