Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Am nevoie de ceva piese pentru R19 gtr

r19gtr
post 21 Feb 2009, 11:56
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 20 February 09




salut!
am un r19 gtr , motorizare 1.4 carburatie , fabricatie 89.
super masina!
am facut in 18 luni 30.000km , bine inteles ca am schimbat cate ceva in timpul asta insa nimic deosebit de grav. ce asteptari sa am la o masina de 20 de ani?! cu toate astea , sincer, mi-a depasit toate asteptarile pentru ca practic s-a comportat ca si cum ar fi fost noua cu toate ca avea in momentul in care am achizitionat-o 124.000km.
totul a fost ok cu masina pana cand am montat instalatie GPL.
un por in membrana plamanului instalatiei a dus vara trecuta la arderea garniturii de chiulasa si de aici calvarul. radiatorul s-a imbacsit cu ulei , racire deficitara culminand cu "explozia" efectiva a acestuia.
si cum o belea nu vine niciodata singura au aparut si urmatoarele , pompa de benzina a cedat, trepidatii puternice la plecarea de pe loc....
situatia sta cam asa ,in momentul de fata, as avea nevoie de o pompa de benzina, de radiator, kit ambreiaj eventual si volanta.
cred ca nici un carburator nu ar strica pentru ca am senzatia ca cel vechi nu ma mai ajuta pentru mult timp.
va multumesc anticipat daca ma puteti ajuta cu ceva detalii in privinta centrelor de dezmembrari care au asa ceva sau daca cineva dezmembreaza o masina similara si imi puteti comunica ceva preturi la ce am descris mai sus.
SUPER TINUTA DE DRUM si o tabla de invidiat ma fac sa nu renunt la batranica asta!
E FENOMENALA !!!! pune in fund o gramada de masini mult mai noi si cu pretentii!
astept un raspuns de la voi!
tot respectul!


--------------------
renault megane II 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zeu_4u_sweety
post 21 Feb 2009, 19:48
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 7 December 07




poti posta o serie de sasiu si o lista cu ce piese ai nevoie si eu iti zic preturi la piese noi si originale

app de centre de dezmembrare... am auzit un lucru tare de tot (daca o fi adevar sau minciuna confirmati voi)... un prieten a fost l;a remat si si-a achizitionat o gramada de lucruri pt masinuta lui pese super tari si bune... din cate am inteles se vand si pe sub mana dar si la kg... e o super veste asta care ma pune pe ganduri.


--------------------
BMW 318 1998/touring/M43
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vepman_ro
post 22 Feb 2009, 03:39
Post #3


VEPman


Group: Members
Posts: 1.026
Joined: 25 May 07
From: Bucuresti




Da lucru adevarat , dar trebuie sa cunsoti pe cinevaa colo, s eprimeste marfa noua ai acces , daca nu ...cand te duci alegi ce au lasat altii ( aid eunde alege dar .....
Si s-a demarat programul "rabla" deci ....


--------------------
Renault CAPTUR 1.5DCI 90CP EDC/ R19 GTS 1721-F3N740 2015 Dinamique / 1988 GTS - IF-80-VEP
Intreaba de 3 ori inainte de a te apuca de executie ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
r19gtr
post 5 Apr 2009, 14:14
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 20 February 09




Multumesc baieti pentru recomandari!
Am sa reiau cautarile , sincer nu am avut timp liber sa ma ocup de cautari , dar acum ca s-a facut frumos si ziua e mai mare sper sa rezolv.
In ceea ce priveste seria de sasiu nu o stiu iar actele le am la un var undeva la tara , le-am lasat odata cu masina .
In linii mari e vorba de un r19 f1 , carburator Weber dublu, 1400 cm, ceva mai simplut zic eu.
Ca si nota pentru alti posesori de r19 , cel putin modelul meu , sunt o multime de piese ce se potrivesc de pe dacia supernova si nova.
Am avut in urma cu cativa ani probleme cu discul de ambreiaj (lipsea cu desavarsire ferodoul de pe o parte a acestia) si i-am batut ferodouri de disc pentru nova. A mers cu brio.
Astept preturi oricum la ce am descris initial ca am nevoie.
Toata stima!


--------------------
renault megane II 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 12:17
Dacia