Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme panou comanda clima, Nu baga aer rece

biboadrian
post 30 May 2019, 09:51
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 24 July 18




Salutari tuturor.

Detin un Fluence 1.5 DCI 110 Cp an 2010. Am o problema cu climatizarea. Sa incep cu inceputul. Iarna asta am avut o problema cu clima, in sensul ca mi s-a dus aeroterma si panoul de comanda. Din ce am inteles de la service Serus, s-au ars toate pe rand. Asa ca a trebuit sa schimb aeroterma si panoul de comanda pentru clima. Aeroterma a fost comandata de cei de la Serus, iar panoul l-am achizitionat la SH, insa acesta provine de la un megane 3, fiind compatibile. Iarna nu am avut probleme, in sensul ca aveam caldura in masina, insa inceputul de vara ma prinde fara aer rece acum. Cei de la service mi-ar fi spus ca problema vine de la panoul de comanda deoarece ECU nu recunoaste comenzile primite de la panou. Insa dubios e faptul ca iarna asta mi-a recunoscut comenzile pentru caldura.
excl.gif Mentionez ca am bagat si freon in el chiar recent.
Credeti ca e de la panou sau de la circuite undeva?

Daca aveti vreo idee, va rog sa ma ajutati cumva. E destul de nasol, mai ales ca e deja destul de cald afara. sad.gif

Multumesc.

This post has been edited by biboadrian: 30 May 2019, 09:52


--------------------
Renault Fluence 2010 L30
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silviu_ghidion
post 28 Jun 2019, 10:54
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 26 February 16




Salut, biboadrian!

Ai rezolvat problema cu aerul sau nu? Ma poti contacta in privat pentru a discuta. silviu_ghidion@yahoo.com
Bafta!


--------------------
Renault Fluence 2013/110 CP - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:14
Dacia