Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

1453 error

vallydulduruc
post 7 Sep 2019, 21:46
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 17 January 19




Buna seara colegi! Detin un Renault Megane III 2013 facelift 1.5 dCi 110CP.Am citit aproape fiecare topic despre erori insa nici una nu se aseamana cu ce am eu, de aceea am deschis acest topic, in cautarea unui raspuns de la oameni care stiu cu ce se mananca Renaulturile. Eroarea mea este 1453 diff presure sensor circuit, particle filter si se manifesta astfel:
Sterg eroarea, masina merge 1 km perfect apoi intra eroarea si nu mai trage... sterg eroarea si tot 1km dureaza pana nu mai trage... am schimbat senzorul de evacuare gaze si am verificat cablajul de la mufa sa vad daca ii vine curent si totul este in parametrii, am curatat egr si din pacate tot asa face...
Sper sa ii dau de cap pana la urma, ca si la service am incercat si ei mi-au spus ca trebuie verificat absolut tot insa sper ca cineva sa stie direct raspunsul la problema mea si sa scap de o munca asidua. O seara buna!

This post has been edited by vallydulduruc: 8 Sep 2019, 01:25


--------------------
Renault Megane 2011 3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan_g
post 8 Sep 2019, 21:49
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 198
Joined: 23 December 10
From: Iasi




Daca ai eroare pe senzorul de presiune diferentiala s-ar putea sa fie crapat vreun furtunas dintre acesta si evacuare.


--------------------
Renault Megane 3 2011 1.5 dCi 110 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 21:05
Dacia