Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages « < 10 11 12 13 14 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Electrocasnice

wolfin
post 6 Nov 2019, 11:23
Post #331


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




noi am renuntat de cc 10 ani la microunde....voi de ce nu?


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 6 Nov 2019, 11:31
Post #332


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




De ce sa renunț la microunde?
Am un Moulinex de vreo 20 de ani, din primele care au intrat în țară. În fiecare dimineață îmi transmite #rezist.

This post has been edited by D-Ice: 6 Nov 2019, 11:32


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aLecsunder
post 6 Nov 2019, 11:49
Post #333


Membru...


Group: Members
Posts: 614
Joined: 27 October 09




La tot ce s-a cerut mai sus as merge pe Samsung, LG, Whirlpool, Electrolux, Bosch.

Pe vremea cand lucram in domeniu astea erau marcile cu rata de servisare mica, sub 10 la suta. In game similare specificatiile sunt cam la fel, tehnologiile cam la fel, partea de design e pur subiectiva.


--------------------
Renault Megane cu piele si geamuri in tavan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 6 Nov 2019, 11:51
Post #334


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




QUOTE(D-Ice @ 6 Nov 2019, 11:31)
Am un Moulinex de vreo 20 de ani, din primele care au intrat în țară.

Curios, și al meu are ceva mai mult de 20 și am avut de ales dintre multe modele. huh.gif


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 6 Nov 2019, 11:56
Post #335


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




de la cercetatorii britanici ...dupa ce au terminat cu sex ul

"Peste 90% din gospodăriile americane folosesc pentru prepararea meselor cuptoare cu microunde. Deoarece acestea sunt foarte convenabile și au un consum redus de energie, în comparație cu cuptoarele tradiționale, ele lipsesc din foarte puține case sau restaurante.

Este demonstrat științific că orice cuptor cu microunde are scurgeri de radiații electro-magnetice, dăunează mâncării și transformă substanțele din interior în produse toxice pentru organe și carcinogene. Mai multe cercetări evidențiază faptul că aceste cuptoare sunt mult mai periculoase decât ne-am fi putut imagina.

De asemenea, cercetătorii ruși au descoperit și o accelerare a degradării structurale, ceea ce a dus la o scădere a valorii mâncării între 60 și 90% în toate produsele testate.

Astfel, se recomandă utilizarea minimală a microundelor, ca de altfel a tuturor radiațiilor, indiferent de natura lor - laptopuri, telefoane mobile, tablete sau alte surse."


sunt curios cum se comporta acel aparat ...decalibrat.. wacko.gif dupa 20 ani de folosire.

si nomal linkul tongue.gif biggrin.gif sleep.gif

https://www.digi24.ro/magazin/stil-de-viata...mentelor-221784

This post has been edited by wolfin: 6 Nov 2019, 12:00


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 6 Nov 2019, 12:08
Post #336


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.353
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




La microunde am renuntat si eu de niste ani buni si chiar nu-i simt lipsa.

Pana acum am mers pe gama de electrocasnice Whirlpool. N-am prea avut ce sa le reprosez. Mai dau chixuri dar in general au mers bine.

Masina de spalat se mai bloca din cand in cand, avea selectorul ala de programe mecanic, dar cu o impingere prieteneasca trecea peste si mergea bine. Si nu facea tot timpul, doar aleator.

AC-ul insa e dezastru, o data pe an pierde freonul. Fata de unitatea veche Nippon, care are spre 18 ani fara nicio interventie, Whirpool-ul e jucarie.

Acum le-am schimbat pe toate si merg pe Electrolux: plita, cuptor, hota, masina de spalat, iar frigiderul e fratele mai low cost din grup: Zanussi. Merg excelent toate dar inca n-au testul timpului. Sunt sigur ca nu ma tin cat cele Whirlpool. Sunt mai moderne, mai destepte. mai bling-bling...etc....dar par mai fragile. Sa vedem....

This post has been edited by vallixx: 6 Nov 2019, 12:10


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 6 Nov 2019, 12:20
Post #337


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Mă, io-s mai căpos, folosesc zilnic cuptorul cu microunde.
Mi-e mult mai ușor așa să încălzesc mâncarea gătită.
Chiar și la birou am unul, excelent pentru cateringul întârziat. ȘD


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 6 Nov 2019, 12:21
Post #338


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




Fara microunde asa a hotarat sotia
Merita banii?

Attached thumbnail(s)
20191104_201351.jpg ( Size: 2.04mb ) Number of downloads: 297


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 6 Nov 2019, 12:29
Post #339


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




un televizor nu merita in veci banii..dar na ..mai trebe sa vezi si un film ceva fotbal etc.

cam mica reducerea ...


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 6 Nov 2019, 12:34
Post #340


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(wolfin @ 6 Nov 2019, 12:56)
de la cercetatorii britanici ...dupa ce au terminat cu sex ul

Este demonstrat științific că orice cuptor cu microunde are scurgeri de radiații electro-magnetice, dăunează mâncării și transformă substanțele din interior în produse toxice pentru organe și carcinogene.

*


Un link ceva catre un asemena studiu?!
Nu stirea, da aia nu-s savanti
PS de reactia Maillard ai auzit?
de compusii rezultati din aceasta ai auzit?
si nu la microunde se produce.....


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lapcat
post 6 Nov 2019, 12:41
Post #341


cracked


Group: Members
Posts: 84
Joined: 15 June 08




QUOTE(wolfin @ 6 Nov 2019, 11:56)
Este demonstrat științific că orice cuptor cu microunde are scurgeri de radiații electro-magnetice

Astfel, se recomandă utilizarea minimală a microundelor, ca de altfel a tuturor radiațiilor, indiferent de natura lor - laptopuri, telefoane mobile, tablete sau alte surse."
sunt curios cum se comporta acel aparat ...decalibrat.. wacko.gif dupa 20 ani de folosire.


Daca ai un cuptor ce scapa microunde, te prajesti si tu odata cu mancarea. Apoi ce vine de la soare tot radiatii se numesc, care vin sub diferite forme, alea nu mai sunt daunatoare?
N-a inventat omul undele, s-a uitat imprejur si le-a folosit in scop propriu. Dar cand esti bugetar ai timp sa debitezi prostii pe facebook, care-s apoi preluate in articole de stiri cand ramai fara subiecte.

In plus as zice ca acei cercetatori "de la o universitate de renume" sa mai renunte la alcool si la stat prea mult in soare ca li s-a iradiat creierul.

This post has been edited by lapcat: 6 Nov 2019, 12:43


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 6 Nov 2019, 12:47
Post #342


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




pai si clorul e dar tot se pune in apa.

e un risc asumat. personal am preferat cuprorul electric vs microunde.

ca rusii nu poarta coif de aluminiu in timpul experimentelor ..plm...

oricum relax baieti..e decizie personala..la fel cum unii se uita la antena 3 si altii la digi sport 1

This post has been edited by wolfin: 6 Nov 2019, 12:50


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 6 Nov 2019, 13:02
Post #343


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Aspiratoar robot are cineva?

Ma tenteaza rau asta : https://www.emag.ro/robot-aspirare-xiaomi-m...ef=fav_pd-title

Inteleg ca nu e la fel de tare ca unul normal, dar pe mine ma intereseaza pentru intretinerea curenta a relativei curatenii din casa.


Altfel bat in lemn cu electrocasnicele mele de bucatarie Zanussi : plita-cuptor-hota-masina de spalat vase functioneaza si acu ok, dupa 10 ani. Si au fost foarte ieftine la vremea respectiva. Asta nu inseamna ca nu s-au stricat : role, paleta si cheder la masina de vase (folosita super intens, in medie de 2 ori pe zi), cheder si timer cuptor, placa frontala de la hota care a cazut (i-am dat eu alte gauri si am pus-o la loc. Sper sa tina in continuare ca la urmatoarea inlocuire vreau sa schimb si mobila.

This post has been edited by Diac: 6 Nov 2019, 13:07


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 6 Nov 2019, 13:13
Post #344


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




un robotel aspirator am vrut si eu dar am prin casa cam toate covoarele cu fir lung si gros, niste treceri mai denivelate, multe jucarii aruncate pe jos, picoare de masa/scauine care nu pot fi ocolșite si mi-am dat seama ca ar fi destul de inutil..altfel, am o prietena care are asa ceva, Roomba, si ii da zilnic raportul pe telefon cu ce a mai facut prin casa, nu deranjeaza si nu face zgomot f mare.


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 6 Nov 2019, 13:30
Post #345


Membru


Group: Members
Posts: 4.191
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(DApophis17 @ 6 Nov 2019, 12:16)
Idei si selectii personale, am luat cel mai ieftin care respecta cerintele minime:

Frigider: Bosch
Masina de spalat haine: Bosch
Masina de spalat vase: Bosch
Cuptor electric: Bosch
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif si inca mai rad

Eu ziceam mai simplu: imi place Bosch si asta cumpar. Nu inventam tot felul de scuze intr-un roman ca sa iasa ... Bosch. wink.gif

Epica e aia cu: am cautat un cuptor la care sa nu se incinga usa de sticla. Aia se incinge doar daca il proiectezi tu sau cumperi ceva la care nu poti pronunta firma.

Eu am cautat intotdeauna raport calitate/pret si pana de curand nu aveam 2 electrocasnice de la aceesi firma in casa. Apoi a facut BUM oala sub presiune si m-am trezit si cu cuptor si plita Arctic pe langa masina de spalat rufe.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thaddaus
post 6 Nov 2019, 13:32
Post #346


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 23 November 14




QUOTE(Diac @ 6 Nov 2019, 13:02)
Aspiratoar robot are cineva?

Ma tenteaza rau asta : https://www.emag.ro/robot-aspirare-xiaomi-m...ef=fav_pd-title

Inteleg ca nu e la fel de tare ca unul normal, dar pe mine ma intereseaza pentru intretinerea curenta a relativei curatenii din casa.
Altfel bat in lemn cu electrocasnicele mele de bucatarie Zanussi : plita-cuptor-hota-masina de spalat vase functioneaza si acu ok, dupa 10 ani. Si au fost foarte ieftine la vremea respectiva. Asta nu inseamna ca nu s-au stricat : role, paleta si cheder la masina de vase (folosita super intens, in medie de 2 ori pe zi), cheder si timer cuptor, placa frontala de la hota care a cazut (i-am dat eu alte gauri si am pus-o la loc. Sper sa tina in continuare ca la urmatoarea inlocuire vreau sa schimb si mobila.
*



Eu am fratele mai mare .


A meritat investitia. Strange bine praful, trece de pragurile usilor, urca peste picioarele scaunelor din bucatarie, trece pe modul maxim cand se urca pe covoare, etc. Mopul e si el ok, il folosim o data pe saptamana.
Eu l-am luat dupa ce am vazut review-ul de aici

This post has been edited by Thaddaus: 6 Nov 2019, 13:35


--------------------
- - - - -
The coolest car in the world is the one in your possession.
Renault Captur 0.9TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 6 Nov 2019, 13:34
Post #347


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Il am si pe asta in cos la emag. Sa vad acuma ce si cum. Covoare cu fire groase nu am. Am insa un covor oltenesc cu ciucuri, dar in curand cred ca fie il scot, fie îi tai ciucurii. Mai am si un prag intre gresie si parchet. Daca nu il trece, il pun sa lucreze intr-o zi intr-o parte si apoi a doua zi in cealalta.

This post has been edited by Diac: 6 Nov 2019, 13:39


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 6 Nov 2019, 13:59
Post #348


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




QUOTE(wolfin @ 6 Nov 2019, 12:56)
de la cercetatorii britanici ...dupa ce au terminat cu sex ul

"Peste 90% din gospodăriile americane folosesc pentru prepararea meselor cuptoare cu microunde. Deoarece acestea sunt foarte convenabile și au un consum redus de energie, în comparație cu cuptoarele tradiționale, ele lipsesc din foarte puține case sau restaurante.

Este demonstrat științific că orice cuptor cu microunde are scurgeri de radiații electro-magnetice, dăunează mâncării și transformă substanțele din interior în produse toxice pentru organe și carcinogene. Mai multe cercetări evidențiază faptul că aceste cuptoare sunt mult mai periculoase decât ne-am fi putut imagina.

De asemenea, cercetătorii ruși au descoperit și o accelerare a degradării structurale, ceea ce a dus la o scădere a valorii mâncării între 60 și 90% în toate produsele testate.

Astfel, se recomandă utilizarea minimală a microundelor, ca de altfel a tuturor radiațiilor, indiferent de natura lor - laptopuri, telefoane mobile, tablete sau alte surse."
sunt curios cum se comporta acel aparat ...decalibrat.. wacko.gif dupa 20 ani de folosire.

si nomal linkul  tongue.gif  biggrin.gif  sleep.gif

https://www.digi24.ro/magazin/stil-de-viata...mentelor-221784
*


Pai ținând seama ca stam pe ditamai magnetul numit Terra și suntem bombardați cu radiații electromagnetice de vecinul numit Soare, eu nu mi-aș face griji de ceva "radiații" electromagnetice scurse din cușca Faraday numita cuptor cu microunde. Pe lângă "bomba de radiații" (suna oau, nu? tongue.gif) numita router wireless sau smartphone, cuptorul e pistol cu apă.
Despre alimentele cu schimbări moleculare din cauza radiațiilor electromagnetice tongue.gif, prepararea termica a mâncării oricum modifica radical structura materiala, dacă ar fi sa ne luam după cercetătorii lui peste, acum eram raw vegani și locuiam în copaci, ca dacă vorbim de peșteri deja foloseam focul la prepararea hranei.
Sincer, eu as fi mai circumspect la ce cumpăr din hipermarket, cuptorul cu microunde e undeva pe la coada listei de "nocive".


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 6 Nov 2019, 14:09
Post #349


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




wolfin vrea sa moara sanatos ... si noi utilizam microbubele zilnic ..

This post has been edited by cj98czh: 6 Nov 2019, 14:10


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 6 Nov 2019, 14:15
Post #350


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Ok.

Noi am renuntat la microunde cand s a nascut no1.

Am facut legatura incalzit termic (de la biberoane pana la farfurii de plastic..lingurite etc) si Bpa.
Acum cand cumpar ceva de plastic ma uit pe eticheta.

Am renuntat la microunde .... nu a fost sfarsitul lumii.

Nu inteleg de ce totul se transforma intr un versus... huh.gif

Si nici ignorant nu sunt...cred...

Wifi...bine spus...in us este interzis in scoli....sa nu zic antene gsm pe blocuri de locuit....etc.





--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 6 Nov 2019, 14:21
Post #351


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




hai mah da-i pace .. te feresti de wifi da stai toata ziua cu mobilul in buzunar ..



--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 6 Nov 2019, 14:23
Post #352


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Cum te poti feri de wifi?

In b upc avea acoperire mai peste tot....

Acu vad ca digi la greu.

Impactul lor o sa il citim documentat mai incolo. Un fel de dejavu cu tutunul. Acu 70 ani era sanatos. Acu .... sleep.gif

This post has been edited by wolfin: 6 Nov 2019, 14:28


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lapcat
post 6 Nov 2019, 14:29
Post #353


cracked


Group: Members
Posts: 84
Joined: 15 June 08




E fainut roborock-ul, eu am v2 luat recent, insa nu-l pot convinge sa nu mai urce pe covorul gros ca se infunda in el. Perete virtual nu exista ca sa evite covorul ci doar o banda magnetica de la producator care costa cat nu face, aplicatia de la Mi e destul de slaba, azi o sa incerc alta aplicatie care stie sa partitioneze camerele si sper sa reusesc.

Altfel aspira bine, mopul inca nu l-am folosit, cum ziceau unii te mai forteaza sa tii putina ordine in casa ca sa nu ramana spanzurat in ceva.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 6 Nov 2019, 14:29
Post #354


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




@wolfin. Uite asa te ferești de Wi-Fi! tongue.gif

This post has been edited by D-Ice: 6 Nov 2019, 14:31

Attached thumbnail(s)
caveman_1.jpg ( Size: 74.93k ) Number of downloads: 226


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 6 Nov 2019, 14:32
Post #355


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Eu m as fi gandit la g5 biggrin.gif

Dar na eu is mai retrograd.. laugh.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 6 Nov 2019, 14:33
Post #356


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




acuma fiecare cum crede .. personal nu imi bat capul ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 6 Nov 2019, 15:01
Post #357


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




QUOTE(madhorsefuzzy @ 6 Nov 2019, 13:30)
Eu ziceam mai simplu: imi place Bosch si asta cumpar. Nu inventam tot felul de scuze intr-un roman ca sa iasa ... Bosch.  wink.gif

Epica e aia cu: am cautat un cuptor la care sa nu se incinga usa de sticla. Aia se incinge doar daca il proiectezi tu sau cumperi ceva la care nu poti pronunta firma.

Eu am cautat intotdeauna raport calitate/pret si pana de curand nu aveam 2 electrocasnice de la aceesi firma in casa. Apoi a facut BUM oala sub presiune si m-am trezit si cu cuptor si plita Arctic pe langa masina de spalat rufe.
*



Nu mi-am inventat scuze, am scris mai jos, dar ai uitat sa selectezi si partea aia smile.gif ... functiile pe care le cautam nu le-am regasit la alte marci in banii aia, la data respectiva. Sunt "fan" Bosch, nu neg asta, dar nu voi lua niciodata Bosch daca am alternativa buna la alt producator. Pana acum s-au aliniat planetele ca aproape toate is Bosch la mine... in timp ramane de vazut pe ce merg.

Usa de sticla de la cuptorul electric sa stii ca se incinge la multe modele, inclusiv la unele Bosch, poate ajunge la 50 de grade celsius, sau peste, cand e folosit la putere mare. Asta al meu atinge maxim 30 sau 40 de grade celsius, dupa 1 ora daca bine tin minte, in functionare la temperatura maxima.

Dupa cum am mai zis, fiecare are preferintele lui si asteptarile setate dupa parametri diferiti.
Cuptorul cu microunde nu are absolut nici un efect negativ asupra mancarii, dar nu vreau sa conving pe nimeni de asta, fiecare alege cum incalzeste o cana de lapte sau mancare in general. Eu il folosesc rar, de 2-3 ori pe saptamana, dar il consider util si nu cred ca voi renunta la el.

This post has been edited by DApophis17: 6 Nov 2019, 15:03


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 6 Nov 2019, 15:01
Post #358


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Frigider : Bosch
Masina de spalat haine: Bosch
Masina de spalat vase: Bosch
Cuptor electric: Bosch


Poate ca omul vrea sa citim printre randuri....eu as vedea FMMC Bosch!

This post has been edited by meganus_bicorpus: 6 Nov 2019, 15:07


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 6 Nov 2019, 15:08
Post #359


Membru


Group: Members
Posts: 4.191
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(DApophis17 @ 6 Nov 2019, 16:01)
Usa de sticla de la cuptorul electric sa stii ca se incinge la multe modele, inclusiv la unele Bosch, poate ajunge la 50 de grade celsius, sau peste, cand e folosit la putere mare. Asta al meu atinge maxim 30 sau 40 de grade celsius, dupa 1 ora daca bine tin minte, in functionare la temperatura maxima.
O sa verific si eu Arctic-ul sa vad dupa 1 ora la 280 grade C la cat se incalzeste sticla.


QUOTE(meganus_bicorpus @ 6 Nov 2019, 16:01)
Frigider : Bosch
Masina de spalat haine: Bosch
Masina de spalat vase: Bosch
Cuptor electric: Bosch
Poate ca omul vrea sa citim printre randuri....eu as vedea FMMC Bosch![/B][/B]
radmasa.gif

Zici de mine sau de DApophis17? biggrin.gif

This post has been edited by madhorsefuzzy: 6 Nov 2019, 15:09


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thaddaus
post 6 Nov 2019, 15:18
Post #360


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 23 November 14




QUOTE(lapcat @ 6 Nov 2019, 14:29)
E fainut roborock-ul, eu am v2 luat recent, insa nu-l pot convinge sa nu mai urce pe covorul gros ca se infunda in el. Perete virtual nu exista ca sa evite covorul ci doar o banda magnetica de la producator care costa cat nu face, aplicatia de la Mi e destul de slaba, azi o sa incerc alta aplicatie care stie sa partitioneze camerele si sper sa reusesc.

Altfel aspira bine, mopul inca nu l-am folosit, cum ziceau unii te mai forteaza sa tii putina ordine in casa ca sa nu ramana spanzurat in ceva.
*



Poti seta pereti virtuali din aplicatie. Poti seta si sa vina sa iti faca curat intr-un singur loc, Spot Cleanup, poti seta sa iti faca curat si doar intr-o camera.
Dai edit map si ai optiunile de Virtual Wall si no go Zone.
Daca ramane blocat te anunta in aplicatie si intra in stand by.

This post has been edited by Thaddaus: 6 Nov 2019, 15:19


--------------------
- - - - -
The coolest car in the world is the one in your possession.
Renault Captur 0.9TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages « < 10 11 12 13 14 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 21:53
Dacia