Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Alba Iulia], Showroom lansat 2007

Lagunianul
post 2 Nov 2007, 15:58
Post #1


Stig`s secret trainer


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 2 September 07
From: Cluj Napoca




Stie cineva de service-ul din Alba Iulia ? Eu cred ca o sa dau o tura pe acolo cam in de azi intr-o saptamana.. sunt curios daca a fost cineva de pe forum cu masina la ceva interventie service-ul respectiv ..

mersi wink.gif


--------------------
Toyota RAV4 2.2 D-4D
"Cel mai bun mijloc de a învata sa te cunosti e sa încerci a-i întelege pe ceilalti." (Andre Gide)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amsterdam
post 10 Dec 2007, 16:20
Post #2


no member


Group: Members
Posts: 181
Joined: 25 July 07
From: sb




Aurocar 2002 srl
Alba Iulia
Str. Clujului FN

Telefon: 0258 839305
Fax : 0258 839203
office@aurocar2002.ro


--------------------
renault megane 2007 expression - 58-TRZ
It is better to beg for forgiveness than to ask for permission
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lagunianul
post 14 Dec 2007, 20:22
Post #3


Stig`s secret trainer


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 2 September 07
From: Cluj Napoca




in sfarsit cineva..amsterdam, ai fost la ei la ceva lucrare? Cum sunt ?


--------------------
Toyota RAV4 2.2 D-4D
"Cel mai bun mijloc de a învata sa te cunosti e sa încerci a-i întelege pe ceilalti." (Andre Gide)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amsterdam
post 15 Dec 2007, 18:45
Post #4


no member


Group: Members
Posts: 181
Joined: 25 July 07
From: sb




nu stiu inca nimic de ei

o sa ne spuna un membru din alba iulia Kreatoru parca am vb cu el pe pm si o sa posteze ceva

ca io sunt cam dezamagit de sibiu si ar fi cel mai aproape si mai la indemana si pt mine

deci sa auzim de bine


--------------------
renault megane 2007 expression - 58-TRZ
It is better to beg for forgiveness than to ask for permission
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kr3atorU
post 10 Feb 2008, 22:33
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 306
Joined: 10 May 07
From: Alba Iulia, via Alexandria




Am postat si la Revizie 15.000 km / Prima revizie, benzina si diesel, eu sunt foarte multumit de astia din Alba.
Daca vreti sa va faceti ceva programari, ptr revizie sau alte lucrari, se poate la numarul: 0258/839900


--------------------
Renault Symbol phase 4 2007 Expression 1.4 8V | GPL
►Prietenii adevărați sunt ca stelele; nu-i vezi mereu, dar știi că mereu iți sunt alături.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian00
post 17 May 2010, 10:03
Post #6


....................


Group: Members
Posts: 1.463
Joined: 2 April 08
From: Alba




Nu va recomand sa mergeti la acest service sa schimbati ceva pe casco.

Am fost lunea trecuta sa-mi fac pe casco geamul de la sofer si nici dupa o saptamana nu a venit geamul.Am sunat mai devreme si au zis ca v-a sosi maine dupamasa.La ei daca vrei ceva iti fac comanda,nimic nu au in magazia aia.

Am mai avut mai demult o experienta neplacuta cu ei si am zis ca nu mai calc pe acolo,dar in lipsa de timp a trebuit sa merg..Oricum maine daca imi v-a veni geamul si nu mi-l v-a monta,il voi lua si-l montez singur.

This post has been edited by Adrian00: 17 May 2010, 10:03


--------------------
Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian00
post 18 May 2010, 18:56
Post #7


....................


Group: Members
Posts: 1.463
Joined: 2 April 08
From: Alba




Am fost azi si mi-au montat geamul.Au lucrat bine,super de treaba directorul de service. up.gif

Un "-" de la mine ca a durat 8zile sa-mi aduca un geam. down.gif

This post has been edited by Adrian00: 18 May 2010, 18:57


--------------------
Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jeje
post 2 Aug 2010, 18:23
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 11 February 08




Eu am facut toate reviziile la ei:15k,30k si 45k. Preturile sunt ok: 330, 450 330 daca bine miaduc aminte, dar de cate ori am sunat sa intreb miau zis ca costa 450-500. (???).
Nu stiu daca nemultumirile mele sunt legate de ei sau de politica Renault, ca pana la urma ei joaca cum zice francezu... Dar:
1-franele imi scartzaie de la km0. la revizia 1 mau mintit ca sunt prea noi si de aia. la a doua miau dat cu spray ca se rezolva si dupa 2 frane a revenit scartzaitul iar la a 3-a eram deja iesit din garantie asa ca nu a mai contat. Sa zicem ca aici e de vina politica Renault "nimic nu se schimba in garantie " si "folosim cele mai proate piese daca sunt ieftne in productie" (vezi placutele Bosch cu care vin echipate toate knagoo-urile 4x4). Prin scartzait nu va ganditi la un scartzait care il aud io ca-s senzibil, e un scartzait care il aude si ala din masina din fata si se uita in oglinda, ...nu mai vorbesc de pietoni.
2-aveam un ticait care nu e deranjant in prima faza si pana la 30k nici nu lam bagat in seama (ureche de necunoscator), dar nici ei! Dupa ce a iesit din garantie, s-a schimbat treba: au venit cu mine pe rand, sau uitat, au ascultat si au ajuns la concluzia draguta ca trebuie sa schimb cardanul complet ---> 700 euro.
Concluzia pt Aurocar: IN AFARA DE STRICT CE AU DE SCHIMBAT NU AU SA MISTE O ROATA SA VADA ALCEVA DECAT DACA LE SCRII TU ACOLO , si chiar si atunci au sa se fac ca nu stiu ca exista o problema atata timp cat masina e in garantie!!! politica romaneasca dup parerea mea: "apai la banii astia io nu mai fac nimic in plus..."
Concluzia pt Renault: daca va uitati dupa kangoo-urile astea 4x4 albe o sa le auziti pe toate ca ticaie si scartzaie, ceea ce pt nistye masini de peste 12mii de euro mi se pare cam tras de par---comparandule ca surorile japoneze sau germane.
deci aurocar=revizii "romanesti" la preturi "romanesti" cu urmari "romanesti" (chestii pe care le poti avea si inlocuid filtrele, uleiul si bujiile in curte --- fara nici o pierdere dar mai eftin)
NOROC



--------------------
Renault Kangoo 4x4 1.6 16V 2007 - bv0254254254
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
revizie
post 12 Nov 2015, 16:41
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 12 November 15




In cadrul unui proiect mai amplu căutăm în toată țara si persoane care să detina autoturism marca RENAULT (orice model) si sa îndeplinească următoarele condiții:
- autoturismul să aibă o vechime de maxim 10 ani (să fie produs în anul 2006 sau după)
- autoturismul să aibă sub 115.000 km rulați
- autoturismul să abiă nevoie de revize în următoarele 2-3 luni.

Oferim revizie gratuită. Dacă sunteți interesați, vă rog să mă contactați la m.monicarusca@gmail.com.


--------------------
renault megane 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 15:42
Dacia