Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

am probleme la cutia de viteze

nelu comsa
post 16 Feb 2005, 00:23
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 16 February 05
From: constanta




Am un megan clasic 1.6 8v benzina din 2000 si de aproape o saptamana a aparut un zgomot la cutie. meseriasii spun ca este grupul conic sau vreun rulment. inca nu am demontet dar urmeaza. Daca a mai avut cineva problema asta si stie um magazin unde sa gasesc evenuale piese de schimb(rulmenti, pinioane, etc,) in Constanta nu se gasesc decat la reprezentanta dar sunt exagerat de scumpe.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
norisss
post 16 Feb 2005, 19:45
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 232
Joined: 2 September 04
From: Buc




Verifica bine intai rulmentii de la roti.Un amic de al meu cu o SupeRnova a avut cam aceleasi simptome.Mecanicii de la un service oficial dacia sustineau una si buna ca e grupul conic, ca trebuie desfacuta cutia, si toat cheltuiala era vreo 7-8 mil lejer.Omu pana la urma a avut inspiratia sa schimbe un rulment pe fata si sa scape de tot balamucul.Precizez ca au facut mecanicii o groaza de probe cu ea pe elevator bagata in toate vitezele....raspunsul de la ei era invariabil: e grupul conic dom'le...trebuie sa-l schimbi.


--------------------
Megane II Sedan 1,5 dci, beige angora,septembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 03:39
Dacia