Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Mégane 19 dTI, 80 CP, revizii?

dang
post 27 Feb 2004, 16:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 30 January 04
From: Bucuresti




Salut tuturor,

E primul meu mesaj pe acest forum. In vara m-am pricopsit cu un Mégane break, 19 dTI, cu 80 CP. M-am mirat ca sunt doar 80. Mentionez ca masina a fost luata din Slovacia si ca, din cate stiu, modelul asta nu s-a comercializat la noi deloc. In ciuda aparentelor, masina nu este submotorizata, sau cel putin stilul meu nu impune o putere mai mare.

Unde vroiam sa ajung:nu am garantie la ea, iar cartea de intretinere e in Slovaca si nu inteleg absolut nici un cuvant. I-am schimbat uleiul la 7500 Km, iar la 15000 ma gandesc ca ar trebui sa mai schimb niste chestii.

V-as ruga, in special pe cei care aveti diesel-uri, sa imi faceti o sinteza a reviziilor pe care trebuie sa le efectuez, sau, in cazul in care exista, sa-mi indicati o sursa de unde sa ma informez singur.


Salutari,
Dan G


--------------------
Renault Mégane 2003, break
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 27 Feb 2004, 17:29
Post #2


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




pai cel mai bine ar fi sa suni la un service auto reno si sa intrebi cand trebuie sa te duci la ei la un schimb de ulei. bineinteles ca nu trebuie sa te si duci daca nu vrei.

ai cautat pe net user manual???


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 13:08
Dacia