Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cat de repede se fura masinile.

AlexV
post 4 May 2004, 08:54
Post #1


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti






--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 4 May 2004, 09:02
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Nu ma intereseaza. CASCO sa traiasca! Ba cred ca mi-ar face un bine sa mi-o fure in primul an. E drept ca la furt nu-ti acopera decat 90% din valoare, dar tot e bine.


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 4 May 2004, 10:09
Post #3


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




nu are ma legatura cu casco, ca daca e sa o fure o fura sau o incendiaza. nu asta era ideea. ci doar cat de raptizi sunt uni hoti sau cat de ingeniosi.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
David
post 4 May 2004, 13:10
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 370
Joined: 27 November 03
From: Cluj




Si daca avem CASCO ar fi o tragedie sa-l fure.
De exemplu, la masina mea CASCO este la pretul CIP, adica TVA-ul nu este asigurat. Deci daca-l fura am pierdut TVA-ul (~1.400Euro).
In al doilea rand, pagubitul va vedea bani din CASCO dupa mult timp: adica politia face o ancheta, care dureaza vreo 3-4 luni. Doar dupa ce se incheie ancheta intra in miscare uriasul si lentul mechanism al asigurarilor. Daca ai avut fransiza, se scade si ala. Si in fine primesti vreo 2/3 parte din valoarea furata.
Sa nu mai vorbim, daca ai luat-o in credit: platesti ratele si in timpul anchetei, pana banca isi recupereaza banii.

Brrrr .... nu stiti ce emotii am prin Ungaria cand o las in parcare (in Budapesta se fura cele mai multe masini din Europa, si targetul principal sunt cele cu numere straine).


--------------------
Opel Zafira 2003
Opel Zafira 2.0 DTI - 03/2003
BMW F650 - 08/1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 4 May 2004, 13:19
Post #5


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




testul este vechi, nimic nou sub soare, a fost facut din cate stiu eu in fiecare an din 2000 incoace, si la cele la care este trecut imposibil, este datorita sculelor pe care le`a avut la indemana spargatorul, si nicidecum ca alea n`ar putea fi furate...cu scule adecvate


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 10:50
Dacia