Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Dacia Logan Laureate 1.4 MPI, noua veche masina

rue
post 12 Oct 2018, 10:10
Post #151


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




A mea mai are un an si ceva ITP, euro 4 2006.
Am vazut ca 2 SM au plecat cu logan ca al nostru pana in Siberia pt 30 000 km, masina lor are 130 000 km deja... cand se intorc are deja rodajul facut. smile.gif O pot vinde pe mobile.de
La a mea distributia are 2 ai si putin, dar putini km fiind folosita doar la anumite drumuri de oras in ultimul an si jumatate, ca a doua masina. Mai 3 ani sper sa o tin daca nu ne ard la taxe din ianuarie.


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Oct 2018, 18:40
Post #152


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Daca baga taxe suplimentare pe E3 si E4 m-am ars. Loganul e E3, Passatul si Fordul sunt E4.
Toate troacele merg bine, trec ITP-ul fara probleme, nu-s ruginite, nu-s peticite si zau daca as arunca banii pe o troaca noua, indiferent de marca.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 13 Oct 2018, 20:35
Post #153


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Bun venit in hora euro 3 smile.gif Eu luna trecuta am făcut ITP-ul, fără probleme. Ma aștept si eu la surprize cu noua taxă, chiar sunt curios ce o sa scoată. In rest, cum am scris si la mine pe topic, sunt in continuare mulțumit de utilaj.


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 13 Oct 2018, 21:55
Post #154


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Avane in vedere ca 2019 este an electoral, nu cred ca vor veni cu ceva drastic, va fi probabil o taxa suportabila, ca nu-si dau ei singuri foc la valiza...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 18 Oct 2018, 11:49
Post #155


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




E pe firma, deci cred ca taxele alea se deduc. Saptamana asta se si intoarce in "parc".


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 19 Oct 2018, 08:44
Post #156


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




Sincer, in orasele cu poluare mare, probabil orasele mari sunt cele mai afectate, as restrictiona dur accesul euro 4. Problema in Timisoara este ca nu are o centura completa sa ocoleasca orasul.
Restrictionat accesul pentru sub euro 5 in prima faza si imbunatatit major transportul urban si conexiunile cu comunele conectate din jur, care sunt dormitoarele municipiilor, zone rezidentiale extinse. Niste parcari in zonele de conectare in afara orasului de unde poti lua autobuz orasenesc pana in centru sau diverse zone.
Clujul a scumpit parcarea in zona centrala si a imbunatatit major transportul de calatori.
Eram zilele trecute pe o artera de acces a Timisoarei, Calea Sagului, nu se putea respira de noxe si praful din aer.
Loganul e euro 4 dar daca s-ar schimba legea, as cauta calea prin care as avea inca o masina euro 6, noua sau sh, fie prin cumpararea unui logan nou cu AC la oferta de finantare cu 36 luni si avans 50% fara dobanda. Chiar daca merge foarte bine, uneori ma gandesc ca la un drum mai lung ar trebui sa fiu mai atent la ea.
p.s. Outlanderul ui euro 4 din semnatura i am facut vant pt ca va urma o ieftinire a masinilor diesel euro 4 sau chiar 5.

This post has been edited by rue: 19 Oct 2018, 08:46


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 2 Apr 2019, 07:28
Post #157


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.774
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(rue @ 19 Oct 2018, 09:44)
Sincer, in orasele cu poluare mare, probabil orasele mari sunt cele mai afectate, as restrictiona dur accesul euro 4. Problema in Timisoara este ca nu are o centura completa sa ocoleasca orasul.
Restrictionat accesul pentru sub euro 5 in prima faza si imbunatatit major transportul urban si conexiunile cu comunele conectate din jur, care sunt dormitoarele municipiilor, zone rezidentiale extinse. Niste parcari in zonele de conectare in afara orasului de unde poti lua autobuz orasenesc pana in centru sau diverse zone.
Clujul a scumpit parcarea in zona centrala si a imbunatatit major transportul de calatori.
Eram zilele trecute pe o artera de acces a Timisoarei, Calea Sagului, nu se putea respira de noxe si praful din aer.
Loganul e euro 4 dar daca s-ar schimba legea, as cauta calea prin care as avea inca o masina euro 6, noua sau sh, fie prin cumpararea unui logan nou cu AC la oferta de finantare cu 36 luni si avans 50% fara dobanda. Chiar daca merge foarte bine, uneori ma gandesc ca la un drum mai lung ar trebui sa fiu mai atent la ea.
p.s. Outlanderul ui euro 4 din semnatura i am facut vant pt ca va urma o ieftinire a masinilor diesel euro 4 sau chiar 5.
*


habar nu ai, loganul euro 3 benzina polueaza muult mai putin ca un diesel euro 4... si nu departe de un euro diesel, mai ales fata de alea fara FAP.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 2 Apr 2019, 08:16
Post #158


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




Da, sunt constient de asta dar euro 3 benzina era suprataxat de stat pana in 2017.


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 2 Apr 2019, 10:20
Post #159


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Suprataxat doar la vanzare, si daca ala pe benzina ti se parea suprataxat, ala diesel deja era taxat mai mult decat valora masina.
Cat despre poluare si comparatii, sunt diverse elemente pe acolo, care difera de la o motorizare la alta, depinde si despre ce vorbim exact.
Eu sincer prefer sa stau in spatele unui non-euro pe benzina care sa fie in mintile lui(fara fum albastru) si sa "respir" mirosul ala de iese pe teava de esapament, decat in spatele oricarui diesel care nu are filtru de particule.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 2 Apr 2019, 11:57
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




Ce s-a intamplat cu jurnalul polizorului?

Marksman edit: E la deparazitare. O sa apara cand am timp de el.

This post has been edited by marksman: 2 Apr 2019, 12:09


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 2 Apr 2019, 19:29
Post #161


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




Borbeturi sh pt gumele de vaea!
121 200 km.
Totul pare ok! Ce te ar convinge sa iei un logan nou cand ai 1.4?! Tempomatul, esp ul si airbagurile?!

Attached thumbnail(s)
Screenshot_20190331_145239.png ( Size: 2.72mb ) Number of downloads: 592
IMG_20190323_131555.jpg ( Size: 1.38mb ) Number of downloads: 614


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 2 Apr 2019, 21:07
Post #162


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(rue @ 2 Apr 2019, 20:29)
Ce te ar convinge sa iei un logan nou cand ai 1.4?! 
*



nu neaparat nou dar un logan 1.6mpi oricand da,acelasi consum,mai de baza in depasiri/demaraje.... biggrin.gif ala nou e cu mult peste asta vechi chiar si fara tempomat si ce ai mai enumerat tu wink.gif vorbesc din experienta,dar s-o stapanesti sanatos,e o masina reusita in felul ei smile.gif

This post has been edited by sobolan: 2 Apr 2019, 21:58


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Jul 2019, 07:26
Post #163


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Să mai scriu și p-aci, de vreme ce mașina e la mine din nou. Cum a căzut în dizgrație oarecum, mă și mir cât de bine arată, totuși. A început rugina pe la aripi, are și un punct de rugină la portbagaj și pe portiera stânga spate.

De mers, merge. Nu știu când a avut ultima revizie, dar cum e programată la "Rabla" în septembrie, nu cred că mai merită cheltuiala. Am zis că arunc o privire și sub capotă, dar am avut agenda plină și oricum în prezent e din nou în standby. Se pare că va face loc unui Hyundai Kona, preferabil 1.6 benzina automat (oferta actuală e cu 1.0T 3 cilindri manuală), dar cum va fi mașina alor mei, banii lor, opțiunea lor.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 12 Jul 2019, 09:06
Post #164


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Oare nu ar merita salvata? Ma refer sa o vinzi cuiva? Sau tii neaparat s-o transformi in tichet?


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Jul 2019, 09:09
Post #165


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




E a firmei. Nu cred ca vor lua pe ea prea mult, macar aproape de un tichet.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 12 Jul 2019, 09:25
Post #166


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Ti-am zis si cand ai dat Fordul, puteai gasi pe cineva care sa dea pe ea un tichet plus ceva.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Jul 2019, 09:28
Post #167


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




O sa le propun alor mei. Depinde de ce hartogaraie au de facut ca s-o vanda, pe firma fiind.

LE: cu Fordul era mai complicat, avea si niste probleme destul de greu de rezolvat, nu mai retin daca ti-am zis.

This post has been edited by marksman: 12 Jul 2019, 10:18


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 12 Jul 2019, 11:11
Post #168


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




De acord cu ce-o zis tatabobu. Daca partea de hartogarie se poate rezolva ar merita salvata masina chiar daca zici ca estetic are ceva probleme.
Printr-o miscare similara am reusit sa le "rezolv" alor mei un Renault Symbol luna trecuta. Un amic care voia sa-si cumpere masina noua voia sa-l rematizeze ( desi masina era f ok, 2006, aer conditionat, 119k km). Pt 1600 de euro l-am scapat de "rabla".

La fel as vrea sa procedez si eu cu loganul meu la anul. Ma gandesc ca decat sa-l dau la rabla mai bine il dau cuiva care s-ar mai putea folosit de el.

Scuze pt offtopic.


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Jul 2019, 12:54
Post #169


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




E chiar on topic. Masina, in afara de problemele estetice si de cele specifice unei masini care ruleaza rar si cu scopuri utilitare, e in stare buna.
Estetic, Fordul statea mai bine, dar avea:
- defectiune la sistemul airbag. Prin eliminare, a ramas calculatorul airbag de vina. Solutie: gasirea altuia identic din dezmembrari (mda), investigat si reparat cel existent (cel putin 4-500 de lei, sanse slabe de reusita) sau unul nou (3000+ lei)
- scapari de gaze in habitaclu, desi schimbasem garnitura capac culbutori si flexibil evacuare. Posibil defect: galerie evacuare fisurata sau/si garnituri injectoare imbatranite.
- zgomot aleator de tacheti, partial rezolvat prin benzina cu CO 99
- uneori ramanea vitezometrul blocat la peste 100 km/h. Aici sunt eu vinovat, am scapat din mana placa de baza cand am curatat traseele de pe cablaj cand imi indica LCD-ul fragmente in loc de cifre.
- consum peste 10 in oras.

Plus ca doamna mea se saturase de coborat ca sa lase acces celor din spate.

This post has been edited by marksman: 12 Jul 2019, 12:54


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 12 Jul 2019, 13:39
Post #170


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.774
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




vezi sub mochetele din portbagaj pe pasajele de aripi spate... acolo rugina


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 12 Jul 2019, 13:49
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




Pot sa intreb si eu la ce tratament s-au zgarcit la logan-urile din perioada respectiva ?
Majoritatea au portierele mancate de rugina, ori asta nu am vazut de exemplu la symbolurile din aceeasi perioada, care tot niste low-costuri made by reno au fost.
Ori mie treaba asta imi spune ca s-au zgarcit la ceva ieftin, ca doar nu au aplicat cine stie ce tratamente pe tabla de symbol.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 12 Jul 2019, 13:58
Post #172


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




Loganul meu nu are astfel de rugina la 123 500 pe ceas dar poate cu 4000 mai mult cat a mers intermitent vechiul senzor de viteza, nu pare o masina de dat la rabla, desi face 13 ani cu noroc in noiembrie. Pt asta as avea un matiz disponibil, daca strang de o masina noua.
Clar ca ar trebui sa devina curand o a doua optiune in familie, pt un uz major local.

Imi doream ca a doua masina totusi sa fie un outlander pe care sa l folosesc prin tara, la munte, la diverse trasee - estimat ar fi cam 4500 eur acum sa aduc unul sh din 2007.
Totusi, e o masina veche si outlanderul de model 2007-2009 sa l consider reliabil pt concedii lungi in afara tarii. Nu sunt asa de bogat incat sa zic simplu ca mai bine zburam 4 persoane si inchiriez masina la destinatie, costurile sunt foarte mari.

Optiunea este pt nou pana in 9-10 000 eur cu rabla pe viitor:
- Logan 90 cp aproape full: nu stiu cata siguranta e in plus fata de loganul actual, doar ca are ceva optiuni in plus, CP mai multi, climatronic, navigatie etc, sau unul tot de 90 cu mai putine dotari dar cu LPG din fabrica. Ar avea spatiu suficient in masina si portbagaj dar cu pierderi la siguranta.
- Citronel C Elysee - au fost candva oferte cu tva ul discount si erau cu 7600 cu rabla. Doar ca la oferta curenta nu e sub 8600 cu rabla si nu are ceva in plus, chiar la banii aia sunt mai putine ca la logan, spatiul mai mare, nu stiu sigur la confort si nici la frumusete: sunt 2 masini cu tonuri diferite.
La siguranta nu stiu daca sta mult peste logan si la 1.2 are 82 cp aspirati. Cureaua de distributie este pe 10 ani si 160 000 km, deci suficient cat sa o vand dupa 10 ani.
- reno clio IV, pt ca inca nu se vinde 5 si probabil va fi mai scump. Clio IV era pe la 8000 eur, mai mic, poate mai de oras. Stiu care il folosesc in concedii cu succes punand cutie deasupra si in rest e o masina suficienta la cumparaturi etc. poate uneori resimti nevoie de mai mult loc in spate, mai mult loc la bagaje. e cu TCE de 75 cp si nu stiu daca ofera mai multa siguranta ca un logan actual.

This post has been edited by rue: 12 Jul 2019, 14:05


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 12 Jul 2019, 14:43
Post #173


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




QUOTE(mircea_aq @ 12 Jul 2019, 13:49)
Pot sa intreb si eu la ce tratament s-au zgarcit la logan-urile din perioada respectiva ?
Majoritatea au portierele mancate de rugina, ori asta nu am vazut de exemplu la symbolurile din aceeasi perioada, care tot niste low-costuri made by reno au fost.
Ori mie treaba asta imi spune ca s-au zgarcit la ceva ieftin, ca doar nu au aplicat cine stie ce tratamente pe tabla de symbol.
*



Comparate cu loganurile din aceeasi perioada parca sunt din alt film symbolurile alea ( strict legat de tabla). Symbolul de care ziceam mai sus nu are niciun fel de rugina pe la usi, aripi. Are vopseaua sarita intr-un loc, deasupra rotii dreapta spate, de o gramada de ani, dar e doar o rugina de suprafata acolo.
Din ce s-a vorbit acum ceva ani, ar fi vorba de lipsa unui tratament aplicat pe tabla loganurilor. Culmea, pe dedesupt nici astea nu ruginesc, doar in locurile astea care tin de "estetica"


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Jul 2019, 15:00
Post #174


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(einstein1984 @ 12 Jul 2019, 14:39)
vezi sub mochetele din portbagaj pe pasajele de aripi spate... acolo rugina
*


Acolo am rezolvat pe garantie in 2006. De atunci Dacia intai vopseste si apoi pune dopurile. Pacat ca nu mai am pozele cu zona aia, unde se vedea un pic de tabla goala, unde fusese marginea dopului, scapata neruginita, si in rest numai rugina. In 2016 inca era curat, de atunci n-am mai verificat-o.

This post has been edited by marksman: 12 Jul 2019, 15:01


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 12 Jul 2019, 15:01
Post #175


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.774
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




la zincu de pe tabla s-au zgarcit.
rue, sincer ma indoiesc ca logan pre 2009 sa fie 100% fara rugina, poate ai avut vreo revopsire in tineretea masinii.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Jul 2019, 15:03
Post #176


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Daca masina ar fi ramas sub "aripa" mea, pun pariu ca n-ar fi avut problemele actuale cu rugina (mai putin unde a fost lovita si reparata).


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 12 Jul 2019, 15:30
Post #177


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




QUOTE(marksman @ 12 Jul 2019, 10:28)
O sa le propun alor mei. Depinde de ce hartogaraie au de facut ca s-o vanda, pe firma fiind.
*



Sa vezi hartogaraie de rabla pe firma! Din cauza ei am renuntat si mi-am asumat suma si aia e.


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 13 Jul 2019, 06:47
Post #178


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




Are vopsite aripa si usa stanga fata prin 2007 si pasajul dr spate fiind putin frecat in 2008.
Din 2012 sta in garaj cand e acasa.
A fost lyata de noua din Ungaria.


QUOTE(einstein1984 @ 12 Jul 2019, 15:01)
la zincu de pe tabla s-au zgarcit.
rue, sincer ma indoiesc ca logan pre 2009 sa fie 100% fara rugina, poate ai avut vreo revopsire in tineretea masinii.
*




--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 14 Jul 2019, 11:07
Post #179


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details...._medium=android

I found this offer at mobile.de:

Mitsubishi Outlander 2.0 PHEV Instyle 4WD 2014
First Registration: 05/2014
Mileage: 165.110 km
Fuel: Hybrid (petrol/electric)
Power: 89 kW (121 Hp)

Price: €9,899


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 8 Aug 2019, 16:46
Post #180


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(tatabobu @ 12 Jul 2019, 10:25)
Ti-am zis si cand ai dat Fordul, puteai gasi pe cineva care sa dea pe ea un tichet plus ceva.
*


Se pare ca acel cineva a aparut. Sa vedem cum fac ai mei vanzarea de pe firma.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 02:58
Dacia