Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Bare longitudinale scenic 3

HelllBoy
post 21 Nov 2016, 23:07
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 12 May 14




Salut

momentan am un scenic 2 2004 phase 1 si am bare transversale , montate in locurile special construite de producator .

sper foarte curand sa trec la un scenic 3 phase 3 , problema este ca nu mai are locurile speciale pentru bare transversale , si am vazut ca se monteaza cumva pe plafon fara a avea loc special , si chiar cele originale sunt fixate aiurea si sigur vor zgaria vopseaua .

intrebarea me este urmatoarea . se pot monta bare longitudinale ca la versiunea xmod ?

am vazut ca la dacia sandero stepway este aceiasi situatie , versiunea stepway are bare longitidinale , sandero normal nu are

scenic 3 xmod are bare longitudinale , versiunea scenic simpla nu are .

cum se prind cele longitidinale ?

sa aiba din fabricatie gauri specile ? versiunea xmod si stepway ? sau pur si simplu se gaureste sabla sus ? nu pare logica versiunea din urma dar din sa cred ca nu a stat reno sau dacia sa faca loc special in plafon .

si la grand scenic se monteza bare longitudinale sau nu , iar sus pe plafon nu am vazut sa aiba gaurile deja date , cum sunt date la dacia logan mcv ( acolo am vazut ca sunt gauri sus dar astupate cu capace)


--------------------
Renault Scenic 2 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HelllBoy
post 28 Dec 2016, 10:33
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 12 May 14




nu stie nimeni nimic ? e clar tre sa iau transversale .


--------------------
Renault Scenic 2 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madalin_c
post 30 Jan 2017, 17:18
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 30 May 07




Salut!

Nu monta barile decat daca ai nevoie. Eu am un Scenic 3 din 2013, i-am montat bare transversale ptr portbagaj si fac un zgomot infernal mai ales la viteza mai mare. Sunt usor de montat, dar zgomotul e nasol.


--------------------
Renault Scenic 2013 - AG 13 ATO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 22:02
Dacia