Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

batai in caseta de directie, cand trag de volan dreapta pocneste foarte tare

ccv81
post 25 Jan 2009, 12:49
Post #1


intr-o lume plina de gropi ma feresc si eu cum pot!!!


Group: Members
Posts: 396
Joined: 4 November 07
From: Botosani




am fost ieri la un mecanic sa imi schimbe pivotul inferior si bucsa brat cea din spate pe ambele parti.a trebuit sa disfaca aproape tot ansamblul fata ca sa poata scoate bratele.dupa vreo 3 ore de munca a terminat,insa dupa ce a montat totul la loc surpriza....imi pocneste foarte tare cand trag de volan dreapta,parca agata ceva si se simte totul foarte tare in volan.vreu sa precizez ca sunt cam vreo 3...4 pocnituri pe o cursa intreaga de la stanga la dreapta.daca este alt topic deschis imi cer scuze,eu unul nu am gasit.multumesc pt orice fel de informatie.mai vreu sa adaog ca se aude doar cand fac miscarea stand pe loc.in mers nu am simtit nici o problema. sad.gif 1zhelp00.gif


--------------------
renault laguna2 2003 EXPRESSION 79kw 107cp - BT 01 XUA
Ciuclea Cristian.(cristianciuclea@yahoo.com) 0740780113-pt cei care vor sa ma contacteze,oricand cu placere
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccv81
post 28 Jan 2009, 19:32
Post #2


intr-o lume plina de gropi ma feresc si eu cum pot!!!


Group: Members
Posts: 396
Joined: 4 November 07
From: Botosani




multumesc tuturor celor care au reusit sa ma ajute........ bash.gif ,dar am reusit sa descopar


--------------------
renault laguna2 2003 EXPRESSION 79kw 107cp - BT 01 XUA
Ciuclea Cristian.(cristianciuclea@yahoo.com) 0740780113-pt cei care vor sa ma contacteze,oricand cu placere
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PMG_tr
post 28 Jan 2009, 19:49
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 737
Joined: 14 January 09
From: Turnu Magurele




lumineaza-ne si pe noi...


--------------------
Renault Laguna 2 1,9 DCI 74kw 2003 expresion - TR-04-CWY
NU FURA! Guvernul uraste concurenta!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccv81
post 28 Jan 2009, 22:00
Post #4


intr-o lume plina de gropi ma feresc si eu cum pot!!!


Group: Members
Posts: 396
Joined: 4 November 07
From: Botosani




pai astazi am ramas pur si simplu fara directie.am avut mare noroc.tocmai trebuia sa ies din oras si cine stie ce mai urma.pai am chemat pe cineva cu platforma,am dus-o la mecanicul care imi umblase la ea si a descoperit ca a sarit din nuturi.acum astept ziua de maine ca sa o pot lua......sper ca intreaga laugh.gif .aveti grija la cine mergeti cu masina si ce va face,sa nu patiti ca si mine


--------------------
renault laguna2 2003 EXPRESSION 79kw 107cp - BT 01 XUA
Ciuclea Cristian.(cristianciuclea@yahoo.com) 0740780113-pt cei care vor sa ma contacteze,oricand cu placere
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 28 Jan 2009, 22:35
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




Eu nu inteleg o treaba. Daca tu ai fost la mecanic sa schimbi ce ai schimbat si imediat au aparut pocniturile alea cand virai nu ti-a fost clar ca e ceva in neregula si sa-l fi tras pe nea mecanicu' de maneca "ba nene ce ai facut aci?" Ai plecat cu ea asa si i-ai multumit mecanicului si pentru pocnituri?


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccv81
post 30 Jan 2009, 21:17
Post #6


intr-o lume plina de gropi ma feresc si eu cum pot!!!


Group: Members
Posts: 396
Joined: 4 November 07
From: Botosani




era sambata seara si nu mai aveam cum sa raman la el sa reia toata operatia,plus de asta era si ziua lu taica-miu si trebuia sa fiu si eu prezent.mecanicul a mai aruncat un ochi sa observe ceva,dar nu a vazut nimic atunci(si nu era mecanicul la care ma duc mereu cu cea mai mare incredere).intre timp am fost la mecanicul meu si i-am aratat ce se intampla,urmand sa merg asa pana sambata ce urma,dar surpriza,directia nu a vrut sa mai astepte,asa ca am dus-o la nenea mecanicul care mi-a umblat si mi-a reparat-o 124.gif sofer1.gif


--------------------
renault laguna2 2003 EXPRESSION 79kw 107cp - BT 01 XUA
Ciuclea Cristian.(cristianciuclea@yahoo.com) 0740780113-pt cei care vor sa ma contacteze,oricand cu placere
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 30 Jan 2009, 23:59
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Sincer n-am inteles mai nimic din topicul asta biggrin.gif

Ai avut niste pocnituri, pe care le-a reparat mecanicul. Ce a avut si cum a reparat, numai mecanicul stie.

E bun de pus la lipicios. smile.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucinebunu
post 31 Jan 2009, 01:48
Post #8


Membru


Group: Banned
Posts: 147
Joined: 5 November 08
From: Timisoara




ai fost in mare pericol...eu ii ceream banii inapoi pe manopera si trebuia sa lucreze 6 luni free la masina ta mad.gif


--------------------
Renault Laguna II dci 2001 Expresion - TM XX HCM
XXL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 10:12
Dacia