Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages « < 2 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Bucuresti] Mach1 Autoserv, World Trade Center

M i h a i
post 2 Nov 2010, 12:20
Post #91


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




asa este...dar sa nu ai mai multe rele... 2 dintre ele au fost :
1.nu mi a zis nimeni ca la 60.000 k atunci cand faci distributia trebuie sa schimbi si fulia vibrochen...ca asa este la motorizarea mea..(cei de la serus stiau..si mai stiau ca tine maxim 85000 km ori 5 ani)
2.un filtru de ulei strans ca un cur...noroc ca mai am obiceiul sa apas pe buton ca sa verific nivelul uleiului......daca iti spun ca a curs uleiul in asa hal incat a ajuns pana la puntea spate ma crezi? nu a apucat sa mi dea mesaj pe bord dar nici mult nu mai avea...puteam sa f....t motorul daca nu ma verificam pe bord nivelul?cam da...asta dupa 3 zile de la schimb......pt ce draq sa verifici? nu scoate fum,,,uleiul este nou..are cateva zile.. de unde sa stie un ''user'' '' al unei marci ca lache din service nu strange filtrul calumea..ori uita sa l stranga....eu dau banu la revizie..trebuie sa fie totul ok...trebuie...daca va fi bine afli pe parcurs..Mai sunt si lucruri bune si rele dar prefer sa nu mai vorbesc si despre ele..aici...pt mine Mach 1 este de domeniul trecutului...

This post has been edited by M i h a i: 2 Nov 2010, 12:21


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skorpio_bog
post 3 Nov 2010, 19:23
Post #92


Sports cars are difficult to justify, but easy to love


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 6 September 06
From: UK/RO




Si zi mersi ca nu ti-au infiletat filtrul stramb sa iti strice si filetul. Sau busonul de la baie.


--------------------
Renault Megane 4 RS Trophy 300 EDC 2019
VW T-Cross SEL 2020
Fiat 500 0.9 Twinair 2012
Renault Megane 2 1.5dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMZ
post 30 Dec 2010, 00:40
Post #93


Oldschool Member


Group: Members
Posts: 2.439
Joined: 13 September 04
From: Bucuresti




ieri am trecut si eu pe la Mach1, inlocuit gat vas spalator parbriz..il comandasem in urma cu o saptamana la ei...o noutate la acest gat este aceea tija stil joja..adica are un furtunel pe care il poti ridica si vezi nivelul lichidului in vasul de stropitor, cu prima ocazie voi atasa poze, am mai inlocuit geamul de oglinda pe partea dreapta, cea veche am sesizat dimineata ca nu mai se dezgheata.... un bec la pozitie pe spate, si am avut surpriza sa vad ca nu se aprinde nici un bec la nr., motivul..au oxidat firele in asa hal incat s-au desprins..rezolvarea va veni dupa Revelion...am mai pus un Clip de control pe masina si cam asta a fost ....nu am ce sa le reprosez, mereu m-au servit foarte ok.


--------------------
Renault Renault Grand Scenic 3.1.6 Dci 130 HP. 2011 - B.XXX.AMZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 30 Dec 2010, 09:22
Post #94


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Furtunelul ala este de la un vas care are 5 litri, avand 2 pompe pentru geamuri si pentru faruri. Am constatat acasa ca vasul pe care l-am luat eu ieri avea acelasi tub in interior.


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 30 Dec 2010, 09:26
Post #95


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




De unde ai luat vas de 5l? smile.gif
Si nu e musai sa fie de 5l. Eu am joja respectiva si am vas de 3l.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 30 Dec 2010, 09:36
Post #96


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Si eu am joja si nu cred sa am de 5L....


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 30 Dec 2010, 10:11
Post #97


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Eu nu am joja la vas de 3 litri.
Vasul e din dezmembrari.


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 30 Dec 2010, 12:18
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Eu am joja si vasul e de 3L. Nu ca m-ar fi ajutat la ceva furtunasul ala...


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMZ
post 11 Jan 2011, 15:48
Post #99


Oldschool Member


Group: Members
Posts: 2.439
Joined: 13 September 04
From: Bucuresti




acum am trecut pe acolo de le-am lasat fierul, nu se mai aprind proiectoarele, dupa cum a spus si electricianul , posibil cand au montat la serus senzorii de parcare nu au mai pus mufa...un bec de pozitie de schimbat..si poate imi rezolva si lampile de nr.din haion, fire oxidate si desprinse si un test Clip.

Rezolvat in aprox.1 ora, nu am stat langa ei, am mai spus, sunt langa al meu job.....super multumit...la proiectoare mufa era de vina!

This post has been edited by AMZ: 11 Jan 2011, 15:50


--------------------
Renault Renault Grand Scenic 3.1.6 Dci 130 HP. 2011 - B.XXX.AMZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 14 Jan 2011, 21:32
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Am primit pe mail o oferta de la ei. Se pare ca in perioada Ianuarie-Martie au ceva oferte promotionale pentru placute frana, baterii, stergatoare.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMZ
post 17 Jan 2011, 11:58
Post #101


Oldschool Member


Group: Members
Posts: 2.439
Joined: 13 September 04
From: Bucuresti




* Pachete Schimb Placute de frana fata
* Pachet Schimb Baterie
* Pachete vizibilitate ( stergatoare+ 5L lichid parbriz )

da, si eu am primit..cam astea ar fi..eu astept oferta pentru pachet revizie...Ulei-filtre!!

Attached File(s)
Attached File  Pachete_Vizibilitate_Renault_T1_2011.pdf ( 46.09k ) Number of downloads: 130
Attached File  Pachete_T1_2011.pdf ( 45.82k ) Number of downloads: 158


--------------------
Renault Renault Grand Scenic 3.1.6 Dci 130 HP. 2011 - B.XXX.AMZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skorpio_bog
post 17 Jan 2011, 13:47
Post #102


Sports cars are difficult to justify, but easy to love


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 6 September 06
From: UK/RO




ce preturi nesimtite au la stergatoare.

LE: si la baterii la fel. 469 de lei pt o baterie de megane 2....si iti pun tot din aia turceasca mutlu, nu vreo bunaciune. De banii astia iti iei o varta si iti mai ramane si de o bere.

This post has been edited by skorpio_bog: 17 Jan 2011, 13:49


--------------------
Renault Megane 4 RS Trophy 300 EDC 2019
VW T-Cross SEL 2020
Fiat 500 0.9 Twinair 2012
Renault Megane 2 1.5dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 18 Jan 2011, 17:58
Post #103


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




nici pt placute nu mi se pare mare treaba..cine stie ce marca ieftineala sunt.. cumpar trw cu 130 lei..le schimb eu in 20 min...si pana la 209 bag motorina....


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin_trocan
post 19 Jan 2011, 13:32
Post #104


membru


Group: Members
Posts: 57
Joined: 27 September 06
From: Bucuresti




Cu adevarat promotional pretul...e cel mai promotional din cate am vazut pana acum.Cred ca domnii traiesc intr-o lume paralela,eu cred ca totusi ne vor pe toti circuland cu bicicleta...alta explicatie nu vad


--------------------
renault megane II 2 2006 privilege dCI 100hp - b xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skorpio_bog
post 19 Jan 2011, 14:01
Post #105


Sports cars are difficult to justify, but easy to love


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 6 September 06
From: UK/RO




pai la placute pun pariu ca baga numai boschuri din alea obosite biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 4 RS Trophy 300 EDC 2019
VW T-Cross SEL 2020
Fiat 500 0.9 Twinair 2012
Renault Megane 2 1.5dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMZ
post 19 Jan 2011, 22:51
Post #106


Oldschool Member


Group: Members
Posts: 2.439
Joined: 13 September 04
From: Bucuresti




eu la ei am apelat mereu, sunt aproape de biroul meu, am avut mereu parte de personal serviabil..anul trecut am schimbat discuri.placute fata/spate toate de origine Renault, nu ai ajuns se pare la Meridian, cel vis-a-vis de Metro Militari..sa vezi ce aruncau clienti cu cheile pe jos si se injurau cu receptioneri....!!!


--------------------
Renault Renault Grand Scenic 3.1.6 Dci 130 HP. 2011 - B.XXX.AMZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RBV
post 20 Jan 2011, 19:45
Post #107


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 18 January 11
From: ILFOV




AMZ poate ca lucrezi la Mach1 sau poate esti doar client ,am vazut ca le tii partea pe mai multe topicuri, e dreptul tau, poate ai fost mai norocos cand i-ai vizitat.Fara sa mai cautam si alte pareri citeste cateva posturi mai sus: fara sa consulte clientul la operatia de schimb ambreiaj iau schimbat tot uleiul din cutie si pentru ca ei sunt prietenosi si vor sa te vada cat mai repede si cat mai des,in bataie de joc, le-au spalat si motoarele cu jet de apa (aveau motoare pe benzina 1,6 16v) lucru interzis de fabricant.Si daca nici asta nu poate sa-ti aminteasca de ei le-au montat si rame de numar cu sigla lor(tot fara sa-i intrebe)

20 Jan 2011, 19:54:
AMZ poate ca lucrezi la Mach1 sau poate esti doar client ,am vazut ca le tii partea pe mai multe topicuri, e dreptul tau, poate ai fost mai norocos cand i-ai vizitat.Fara sa mai cautam si alte pareri citeste in topicul despre schimbare ambreiaj: fara sa consulte clientul la operatia de schimb ambreiaj iau schimbat tot uleiul din cutie si pentru ca ei sunt prietenosi si vor sa te vada cat mai repede si cat mai des,in bataie de joc, le-au spalat si motoarele cu jet de apa (aveau motoare pe benzina 1,6 16v) lucru interzis de fabricant.Si daca nici asta nu poate sa-ti aminteasca de ei le-au montat si rame de numar cu sigla lor(tot fara sa-i intrebe)

This post has been edited by RBV: 20 Jan 2011, 19:54


--------------------
renault megane 2 1,6 16v - Fr-xxx-meg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMZ
post 20 Jan 2011, 22:35
Post #108


Oldschool Member


Group: Members
Posts: 2.439
Joined: 13 September 04
From: Bucuresti




Draga RBV....in primul rand esti putin offtopic, am mentionat dar poate nu ai fost destul de atent, sunt la 500 m.de firma mea, si mereu m-au ajutat..contra cost bineinteles, am facturile de le vrei scanate aici!!....nu lucrez la ei!!!...iti dau cuvantul...sunt useri aici pe forum ce stiu unde lucrez...bineinteles nu este cazul tau, vad ca esti fresh sosit in cadrul acestui primitor forum...te rog frumos ca pe viitor sa-ti pastrezi atacurile la persoana, nu ma cunosti si nu iti permit sa mi te adresezi ?....cu stima!



--------------------
Renault Renault Grand Scenic 3.1.6 Dci 130 HP. 2011 - B.XXX.AMZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RBV
post 21 Jan 2011, 23:42
Post #109


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 18 January 11
From: ILFOV




Domnule, nu am vrut sa va supar.Am intrat pe acest forum primitor sa aflu parere despre renault ,de la sursa ,sa fiu ajutat la nevoie si sa ajut la randul meu.Cred ca acesta este rolul acestui forum.Parerea mea este: nu faptul ca personalul este prietenos conteaza, in primul rand, ci profesionalismul.Nu intelesesem pentru ce ii sustineti Ati avut probleme cu ei cand ati schimat amortizoarele a trebuit sa apelati la al service deci alti bani.Asta spuneam, fie nu sunt profesionisti fie sunt spagari,cred ca amandoua.Unul din userii ,de care pomeneam mai sus, dupa schimbarea ambreiajului cu tot ce implica, nu a ajuns bine acasa si sau aprins martorii de ABS si ASR, gicitoare? ca si la tine uitasera ceva..... sa prinda mai bine senzorul ABS de la roata din stanga.A trebuit sa revina si sa fie un pic dragut si sa plateasca si un test.NU cred ca este corect.Vezi si parerea userului djthem.Acum ca suntem colegi.. de forum, felicitari!ai stiut sa-ti alegi si serviciul si locuinta aproape de service-uri. Cu stima

This post has been edited by RBV: 21 Jan 2011, 23:44


--------------------
renault megane 2 1,6 16v - Fr-xxx-meg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel_k
post 17 Mar 2011, 12:48
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 16 January 08




Tocmai ce m-am intors de la prima revizie cu renault-ul meu - 8500km
Am fost la MAch1 si pot sa zic ca sunt f multumit - pret f bun - 305 ron (filtru aer, filtru polen, filtru ulei si ulei total 10w40 toate de la ei + manopera) - am beneficiat de 25% reducere. Oamenii f relaxati, amabili, de bun simt. Au lucrat cu grija, husa de plastic pe scaune. Mi-au dat voie sa stau langa mecanic - din o ora cat a durat cam 15 min mi-a schimbat suportii de numar - cu aceasta ocazie a facut alte gauri in bara pt suport (un minus aici, in ritmul asta o sa ajung la ultima revizie cu barile facute sita), schimbat ulei, filtre, uitat putin pe dedesubt, tras usor de roti si asta a fost. Inca un punct minus - am specificat pe formular ca vreau sa pastrez piesele inlocuite - poate e si greseala mea ca nu am intrebat la sfarsit, ma asteptam sa le gasesc in portbagaj, am verificat cand am ajuns acasa si nu-s - vreau sa cred ca e doar o scapare, oricum nu imi tb la nimic.
In rest cum am zis, f multumit, pretul chiar si fara reducere era mai mic decat la altii, cu toate reducerile lor din acel moment. Le dau nota 9.5, daca voi pastra masina o sa revin la ei.
Daca e cineva curios pot sa pun si copie a facturii (daca am voie pe forum).


--------------------
Renault Symbol 1.4 16V 2010 Expresion
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 17 Mar 2011, 13:03
Post #111


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




'''husa de plastic pe scaune. Mi-au dat voie sa stau langa mecanic -
mi-a schimbat suportii de numar - cu aceasta ocazie a facut alte gauri in bara pt suport '''

husa din aia pun toti, langa mecanic te lasa toti .Alte gauri ?de ce nu au dat gaurile in suportul de numar?Si de ce alti suporti? Ce aveau actualii? blink.gif


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 17 Mar 2011, 13:13
Post #112


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




nu erau cu mach1 laugh.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel_k
post 17 Mar 2011, 13:25
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 16 January 08




exact - suportii erau cu automeridian, de acolo am luat masina - cred ca dupa ce am plecat s-au strans toti si i-au sfasaiat smile.gif))
nu stiu de ce nu au gaurit suportul, nu am intrebat, dar la cat stiu ca e de prost plasticul ala si de casant sunt sigur ca nu ar fi mers.

This post has been edited by daniel_k: 17 Mar 2011, 13:26


--------------------
Renault Symbol 1.4 16V 2010 Expresion
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 17 Mar 2011, 14:50
Post #114


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Eh...au facut treaba romaneasca .Oricum , esti un client bun odata ce ai acceptat ca sa-ti dea gauri in bara pt a le face lor reclama.In plasticul ala (suport de numar) dai gauri usor daca ai burghiu bun. Iar daca nu ai si nu vrei sa risti dai cu un cui incins si pe urma finisezi cu smirghel.Asta daca vrei sa faci treaba .Daca nu, pui suportul , bagi burghiul pe gaurile suportului si aia este.Made in Ro. Rasol !

This post has been edited by M i h a i: 17 Mar 2011, 14:51


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skorpio_bog
post 17 Mar 2011, 15:21
Post #115


Sports cars are difficult to justify, but easy to love


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 6 September 06
From: UK/RO




Si eu am avut discutii cu suportii de numere pe la serviceuri, unde se incapatanau sa imi schimbe suportii de numere desi erau in perfecta stare, nu erau sparti, crapati, decolorati ca sa necesite schimbare. Bineinteles ca motivatia era ca asa e politica lor, sa schimbe suportii de numere cu cei de la firma lor, suporti pe care bineinteles ti-i bagau in costurile reparatiei (ca doar nu ti-i dadeau ei moca din marinimia inimii lor). Insa la un anumit service am intalnit oameni intelegatori carora le-am specificat sa nu imi distruga/schimbe suportii de numere si asa au facut, mi i-au pastrat. Ba chiar au scris si pe foile de intrare in service cu litere mari: DE PASTRAT SUPORTI NUMAR!

Plasticul ala e moale, se gaureste si cu holtzsurubul direct, fara burghie si alte metode. In bara la fel, poti infileta surubul direct, ca isi face singur gaura in plastic.


--------------------
Renault Megane 4 RS Trophy 300 EDC 2019
VW T-Cross SEL 2020
Fiat 500 0.9 Twinair 2012
Renault Megane 2 1.5dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel_k
post 18 Mar 2011, 13:12
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 16 January 08




gaurile au fost facute intr-adevar direct cu holshurubul si apasat putin mai tare in surubelnita (romanian old style).
inca un minus (tot mic si asta) observat azi - in cartea de intretinere a masinii la rubrica urmatoarea revizie au scris "1an sau 18.884 km" in conditiile in care masina avea la prima revizie 8.884km, deci peste 10.000km, nu 20.000 cum zice Renault. am sunat sa le atrag atentia - sper sa nu am probleme la urmatoarea revizie.
mai adaug un plus - in zona de asteptare din fata receptiei scria WIFI Spot - nu am avut laptop-ul cu mine, nu am vazut pe nimeni sa foloseasca dar mi se pare f util.

This post has been edited by daniel_k: 18 Mar 2011, 13:29


--------------------
Renault Symbol 1.4 16V 2010 Expresion
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 20 Mar 2011, 18:50
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Sincer nu inteleg de ce i-ai lasat sa schimbe suportii daca ai stat langa ei. Eu ii dadeam peste mana mecanicului de nu se vedea. Sa vina si sa-mi justifice mie cineva ce drept legal are sa ma forteze sa-mi schimb numerele. Bine ca ai spus. Nu de alta, dar trebuie sa-mi fac schimbul de ulei si eventual o verificare mecanica si ma gandeam sa trec pe la ei deoarece imi e foarte comod, sunt langa serviciu. Daca ma voi hotari sa trec (inca sunt in dubii dupa ultima experienta) le voi specifica in mod expres ca masina nu intra in service daca nu lasa suportii actuali, care nu sunt reclama la alt concesionar, sunt cu forum.reno

Cat despre "promotiile" lor minune, nu incetez sa ma minunez de nesimtirea unora. Am trecut pe la ei sa iau saiba pentru busonul de la baia de la ulei (1,6 lei la ei fata de 13 la Autokarma !!!! ) si am vazut si "promotiile" afisate. Ma asteptam insa ca la pretul ala sa fie ulei full sintetic. Din ce-mi spui tu de 10w40 asta inseamna semisintetic sad.gif Iar pretul era de ~450 si ceva pentru Megane 2 daca-mi aduc aminte, pentru ulei, filtru ulei, filtru aer, schimbul lor+verificare mecanica.
In contextul in care eu am dat pana acum:
- 188 lei pe 5l ulei Elf Excellium 5w40 full sintetic
- 66 lei filtru ulei si aer Mann
- 1,6 lei saiba de care am spus
Schimbul de ulei la ei este 35 lei (ca am intrebat cand am luat saiba, pentru cazul cand ma hotarasc sa merg acolo), iar verificarea mecanica e ~50 lei (asta o spun din experienta de anul trecut de la alt dealer)

Asta inseamna pana in 400 lei cu ulei full sintetic si fara nici un fel de "reducere" 243.gif

PS: evident ca poti pune factura pe forum. Eventual sterge si tu datele esentiale de identificare wink.gif

This post has been edited by clr: 20 Mar 2011, 19:00


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 6 Apr 2011, 15:45
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Primit azi pe mail:
QUOTE
PROMOTIE LUNA APRILIE 2011

OFERTA EXCEPTIONALA   

REDUCERE 20% DIN PRETUL BIELETELOR DE DIRECTIE SI A CAPETELOR DE BARA


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 12 Apr 2011, 13:07
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Pana la urma m-am hoatarat sa merg la ei pentru schimbul de ulei si verificarea mecanica. Am specificat de la bun inceput ca suportii mei nu se dau jos de pe masina si nu a fost nici o problema.
Manopera schimb ulei + verificarea mecanica 50 lei. Cu costurile mentionate mai sus am ajuns la 310 lei.

Una peste alta, sunt multumit. Am stat langa mecanic, a lucrat curat, a fost receptiv la tot ce l-am rugat sa verifice. Verdict: pentru lucruri simple se poate apela la ei linistit.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 12 Apr 2011, 13:36
Post #120


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




probabil a citit si el inainte pe aici icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 22:50
Dacia