Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Alti operatori de telefonie mobila

paul_p
post 8 Sep 2014, 09:53
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




QUOTE(argon @ 8 Sep 2014, 10:09)
Oricum ma distreaza vodafonu' ca-ti da 1 giga pe 4G, cu 19 euro fara TVA, l-as termina in 2 zile.
*

Inseamna ca cei 5Gb de la RDS iti ajung 10 zile.

Dar cu ce faci atata trafic pe telefon? Eu nu depasesc 500Mb pe luna pentru email si navigare.


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 8 Sep 2014, 10:07
Post #32


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Descarca poze cu tuingo goale.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 8 Sep 2014, 10:09
Post #33


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Argoneata asta-i angajat la stat de are timp sa pape atatia megi pe zi?


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 8 Sep 2014, 10:12
Post #34


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Baga torentul si-l lasa in pace, cit timp se ocupa de productivitatea muncii.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Sep 2014, 10:35
Post #35


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




5 imi ajung o luna, la viteze mai naspa, ca trec pe wifi la lucruri serioase, dar pe 4G s-ar consuma mult mai repede, 1G e nimic o luna de zile.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 8 Sep 2014, 17:41
Post #36


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




QUOTE(vallixx @ 7 Sep 2014, 00:05)
Orange si Voda (in aceasta ordine)
*



Ei lasati. Se intampla frecvent sa-mi sun prieteni care sunt abonati Orange si sa ma trezesc ca intra direct casuta vocala. In conditiile in care ei au dezactivat casuta vocala. Si in aceleasi conditii in care inchid si sun din nou imediat si nu mai intra nicio casuta. Sa ne amintim si de intamplarea de anul trecut (sau acum doi ani, nu retin exact) cand Orange-ul a fost picat o zi intreaga aproape si nu au avut nici macar bunul simt sa-si ceara scuze pentru neplacerile provocate, daramite sa ofere vreo reducere pentru perioada cat nu au putut furniza serviciul pentru care abonatii platesc?


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 8 Sep 2014, 20:39
Post #37


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(argon @ 8 Sep 2014, 11:35)
5 imi ajung o luna, la viteze mai naspa, ca trec pe wifi la lucruri serioase, dar pe 4G s-ar consuma mult mai repede, 1G e nimic o luna de zile.
*


Daca folosesti la aceleasi lucruri ca si pe 3G, cum dracu sa se consume mai repede acelasi 1 giga pe 4G? A, daca te apuci de streaming (hashde), te cred.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_p
post 9 Sep 2014, 00:25
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




E dupa principiul ca 1 Kg de plumb e mai greu decat 1 Kg de fulgi.


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Oct 2014, 08:51
Post #39


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Fusei acu' cateva zile prin Europa si am constatat preturile de roaming (la apeluri date):
Vodafone: 30 centi
Orange: 19 centi
RDS: 6 (sase) centi
Toate functionale.

De pe ce telefon credeti voi ca am ales sa sun? (intrebarea e retorica, evident)


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 7 Oct 2014, 09:06
Post #40


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




De pe Vodafone, evident, ca doar iti permiti !


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 9 Jun 2015, 11:25
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




sa vedem ceva noutati de la RDS: si totul la doar 4 euro

NELIMITAT convorbiri in ORICE retea nationala, fixa sau mobila
NELIMITAT convorbiri internationale in principalele retele fixe din UE, SUA, Canada si China si 3000 de minute convorbiri internationale in principalele retele mobile din SUA, Canada, China si UE*
NELIMITAT internet mobil (viteze de pana la 21,6 Mbps pentru traficul pana la 5 GB)

precizez ca utilizez de 1 an de zile reteaua RDS si pana acum nu am avut probleme cu reteaua , intradevar ii un mic impediment treaba cu netul limitat in roamingul national dar nu I un capat de tara , netul ii la viteze net superioare chiar si fata de 4G de la orange , facut comparatie cu un prieten (tel prietenului era un note 3 al meu un lumia 925) eu pe download 10,87mb el undeva la 7,6MB pe 4G

utilizat in Europa fara probleme semnal tot drumul pana in Germania , a nu se considera reclama ci doar o constatare a cea ce ofera


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 9 Jun 2015, 13:29
Post #42


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




In orasele mari RDS-ul e ok, dar cum incepi sa te misti prin tara se duce naibii tot semnalul, chiar si cu romingul de vodafone.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Jun 2015, 13:32
Post #43


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Prietena mea are RDS si reteaua este execrabila, iar aia cu roaming de la Vodafone e o gluma buna.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 9 Jun 2015, 13:38
Post #44


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(adytym @ 9 Jun 2015, 12:25)
netul ii la viteze net superioare chiar si fata de 4G de la orange , facut comparatie cu un prieten (tel prietenului era un note 3 al meu un lumia 925) eu pe download 10,87mb el undeva la 7,6MB pe 4G

*




Fugi ma de aici smile.gif vezi ca ala nu era in 4G ...

Fratele si tatal mei sunt pe Digi .... cam 4 apeluri din 5 (cand sun eu) imi da tot felul de tonuri ... numai nu suna ..

Cum a zis cineva ... sunt ok cat timp esti in localitati mari ... inafara reteaua este varza ...

Este un lucru excelent ce au facut ei la nivel de oferta.pret platit ... dar mai este cale lunga ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Jun 2015, 13:40
Post #45


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(adytym @ 9 Jun 2015, 12:25)
eu pe download 10,87mb el undeva la 7,6MB pe 4G

Deci vorbim de milibiti versus megabytes?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 9 Jun 2015, 13:53
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




am scris eu gresit cu MB si la cei cu probleme de semnal , problema ii din telefoane daca nu le suna , au avut ceva probleme anul trecut la inceput de roaming national, acuma nu am mai vazut astfel de probleme

Si prietenul asta al meu era pe 4g , nici nu avem 4g in Romania , poti sa verifici unde ai semnal 4g si unde nu . poate o fi prin Bucuresti dar in restul tarii ii foarte slab aproape inexistent , intra 3g-ul cu H+


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Jun 2015, 13:58
Post #47


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Deci ii zic sa arunce telefonul. Bun sleep.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 9 Jun 2015, 14:02
Post #48


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(adytym @ 9 Jun 2015, 14:53)
poate o fi prin Bucuresti dar in restul tarii ii foarte slab  aproape inexistent , intra 3g-ul cu H+
*




Cluj .... la munca am doar 3G (in cladire) si 2 linii pe 4G afara, dar este la margine ... in oras am 4G peste tot .. si pe 4G am viteze mult mai mari decat ce dai tu acolo ...

Nu ai ce sa compari la cum merge Orange si Vodafone cu ceea ce ofera Digi in acest moment ... sper ca si astia pe langa preturile mici vor mai investii in infrastructura ... ca sunt pe spate in acest moment.

Si problema cu sunatul .. nu este de la telefoane .. este de la retea ..

L.E. - Atasat gaseti un screenshot facut acu cateva minute pe 4G cu 2 linii de semnal, aproape de 4 ori mai mult decat ce spui tu ca este net superior smile.gif ... pe semnal full creste catre 50 ...

Screenshot_2015_06_09_15_08_38.png ( Size: 921.4k ) Number of downloads: 259


This post has been edited by cj98czh: 9 Jun 2015, 14:22


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 9 Jun 2015, 17:19
Post #49


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




Am și eu abonament la Digi.
MuciX, nu am avut niciodată problema de care spui tu ...
Adytym: hai să nu lăudăm netul prea mult, că nu e chiar cum spui tu! Merge mai bine ca la Telekom, dar nu se poate compara cu Orange/Vodafone.


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 9 Jun 2015, 20:24
Post #50


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(MuciX @ 9 Jun 2015, 14:32)
Prietena mea are RDS si reteaua este execrabila, iar aia cu roaming de la Vodafone e o gluma buna.
*


Cat de mare incredere ai in prietena ta? E foarte convenabil sa dai vina ca n'ai semnal cand nu vrei sa fi deranjat. PErsonal am Digi, si reteaua e bunicica, iar roamingul nu e deloc o gluma, intra urgent Vodafone unde nu e digi, deci semnal ai suficient si in mediul rural, in orase chiar si mici, nici nu mai vorbim. Nu am prins niciodata sa nu am semnal in tara pe orice drum european, national, si judetean, deci nu vad de ce ar fi nasoala reteaua. Daca o incheie cu roamingul, o inchei cu ei, ca nu mai sunt in perioada contractuala, dar deocamdata de 1 an sunt multumit de digi.

Singura nemultumire cu digi, e ca nu merge in roaming in afara UE, desi ei sustin contrariul, dar folosesc un prepay vodafone in tarile respective.

This post has been edited by argon: 9 Jun 2015, 20:31


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 9 Jun 2015, 20:39
Post #51


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




In aceasta situatie digi e foarte bun pentru telefoanele "dumb". Problema e ca daca iti iei un telefon inteligent si te misti cu el prin tara, in general doresti sa ai si facilitatile lui. Insa in acest caz, internet mai subtireanu la digi.
Eu raman la opinia mea, digi este cea mai buna optiune pentru cetateni din marile orase care nu prea ies din oras (de exemplu elevi, pensionari, oameni ai muncii fara deplasari)

Ca o curiozitate personala: la ce tari "in afara UE" te referi? Ca ma uit pe harta si in afara de tarile spatiului ex-iugoslav, Turcia, Elvetia si Norvegia pe de o parte, si Moldova, Ucraina, Rusia, restul de tari din Europa sunt cam in UE.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 9 Jun 2015, 20:43
Post #52


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Netul intradevar se misca mai incet in afara oraselor si pe roaming, dar sa dai ceck in pe feisbuc merge. Cum am intrat in Serbia, nu a mai mers, Bosnia si Montenegro la fel..dar asta a fost in toamna, anul asta iau un backup, sa fiu sigur.

PS: ca si net, merge si cat are nevoie google maps sa stea conectat, ca sa-mi indice corect unde vreau sa ajung, deci pentru mine e suficient.

This post has been edited by argon: 9 Jun 2015, 20:49


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_p
post 9 Jun 2015, 21:01
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




QUOTE(adytym @ 9 Jun 2015, 14:53)
nici nu avem 4g in Romania , poti sa verifici unde ai semnal 4g si unde nu . poate o fi prin Bucuresti dar in restul tarii ii foarte slab  aproape inexistent , intra 3g-ul cu H+
*

Pana si in Delta, in barca, ai 4G...


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 9 Jun 2015, 22:46
Post #54


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 9 Jun 2015, 20:43)
Netul intradevar se misca mai incet in afara oraselor si pe roaming, dar sa dai ceck in pe feisbuc merge.
*


Acu' nu te supara, dar nu toti avem net numa' pt check pe FB.

Ideea e simpla. Io am net portocaliu, frati-miu are RDS.
Lucram impreuna, frecventam aceleasi locuri, mergem in concedii impreuna.
Nu exista nicio comparatie la niciun nivel, exceptand evident pretul, intre netul meu si netul lui.

Al meu merge, al lui doarme. Nu ca n-ar merge.....dar greu nene. Lent in draci.
Lui ii convine pt ca nu are nevoie de cine stie ce net....asa ca prefera sa plateasca putin si sa nu numere megii de net ca nu cumva sa depaseasca.
E ok, e treaba de necesitati. RDS-ul are rostul lui....ofera un net nelimitat la pret mic.
Are locul lui pe piata, are un public tinta.....foarte bine, toate bune si frumoase.
Insa calitatea lui....nu are nicio legatura.....e pe masura pretului.

Si nu-mi ziceti ca "la mine merge bine", vad zilnic cum merge la frati'miu.
Mi-e greu sa cred ca merge la cineva bine si la el prost.....si l-a avut pe Philips, LG, Samsung.
Nu terminalul e problema.

This post has been edited by vallixx: 9 Jun 2015, 22:51


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 20 May 2021, 17:06
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Sa mai reinviem discutia pe aici, intrucat de aproape o jumatate de an am dat Orange-ul pe Digi si la momentul actual consider ca am facut cea mai buna alegere.

Context: client Orange din 2003, intai prepay, apoi abonament pana in 2013, apoi iar prepay. Eram foarte multumit de acoperire, ca imi configuram singur optiunea prepay cu cate minute si cat net voiam (vorbesc maxim 2-300 de minute lunar), plateam 5 euro si ceva fara TVA, incarcam cu credit cat sa am de reincarcat pe mai multe luni si un eventual pod la Fetesti, etc. Abonamentul nu era o optiune, plateam mai mult si nu primeam nimic in plus.
In 2018 am plecat intr-un city-break la Paris. La aterizare, pauza semnal la mobil. Zic eu ca a cedat sim-ul, ca am mai patit-o. In fine, aveam net la hotel, avea telefon prietena, am anuntat cunostintele ca sa nu ma sune saptamana aia si aia e. Ajung inapoi in tara, stai ca a revenit semnalul la telefon. Hai ca e dubioasa treaba. Opresc direct la Orange-ul de la Victoriei: "optiunea dvs nu e valabila in roaming" "ok, nu ma intereseaza beneficiile in roaming, incarc extra si platesc cost suplimentar, nu ma deranjeaza" "nu ca nu se poate, trebuie sa incarcati o optiune de minim 10 euro ca sa aveti SEMNAL in roaming, implicit aveti si beneficii, cat stati in tara activati optiunea mai mica, cand ajungeti la vama, activati cu roaming" (de parca eu n-aveam ce face cand ajungeam la vama decat sa activez optiuni, nu mai vorbim ca la dezactivarea unei optiuni nu iti da nimeni banii inapoi pe perioada ramasa). In fine, nu mai detaliez kkt-ul asta sinistru, ca n-are sens. Am ramas de atunci sa le dau cate 10 euro lunar, fie ca ieseam din tara, fie ca nu. M-am uitat si pe la alti operatori si, in afara de Digi, la toti era la fel. La momentul respectiv nu ma tentau pe motiv de semnal.
In vara lui 2020 m-am mutat o perioada la Budapesta cu munca. In continuare dadeam 58 de lei pe luna pentru beneficiile Orange. Dupa 2 luni, ma anunta senin Orange ca stau cam mult in afara tarii si ca ar fi cazul sa ma sterg pe bot de beneficiile lor pentru care dau doar 58 de lei lunar (eu vorbind 200 de minute lunar si trafic de sa zicem 1 gb). Asadar am zis ca e cam cazul sa termin cu bulangiii astia.
Cand am ajuns de sarbatori la Bucuresti, m-am dus frumos la un centru Digi ca sa ma portez iar dupa 15 minute (cu tot cu stat la coada) am iesit cu un sim nou de la ei in buzunar. A doua zi primesc un sms de la Orange cum ca imi dau 100 de gb de internet daca renunt la portare. Utili ca sifilisul, mai bine imi dadeau o acadea si o palariuta cu elice.
Ajuns inapoi la Budapesta, am constatat ca voice-over-wi-fi functioneaza si in afara tarii (la bulangiii de la Orange mergea doar national), asadar, cand aveam de vorbit in tara, o faceam de la routerul de acasa, unde telefonul se conecta cuminte la Digi Mobil Romania si vorbeam exact ca din tara. Fiind si in Ungaria, in perioada respectiva, daca selectam manual Digi Mobil HU, am avut o promotie prin care traficul de net era inclus in traficul national, practic am avut luni cu cost suplimentar de genul 0.12 euro, practic nimic, nu stiu daca nu mai e si acum. E drept ca era mai subtire cu semnalul in afara oraselor, dar pe drumurile principale nu m-am putut plange, mi-am facut treaba decent cu ei.
Prin Romania n-am avut probleme cu semnalul sau sa ratez vreun apel, e drept ca nu folosesc telefonul prea mult, am zile intregi cand nu primesc nici un telefon, insa am monitorizat semnalul telefonului prin diverse locuri si nu l-am vazut sa lipseasca.
Acum doar ce am revenit dupa 2 saptamani prin Grecia, timp in care am folosit ceva internetul si ceva apeluri: cost suplimentar 1.33 euro. Cum costul e undeva la 1.3 euro/GB de internet, rezulta ca nu l-am folosit chiar putin.
Abonamentul e 2 euro lunar. Daca aveam cartela/abonament de minim 10 euro de la Orange, avem limita de 5 gb trafic lunar in roaming UE, dupa care intram pe nustiuce cost suplimentar. La Digi, dau 2 euro lunar, mai dau 6.5 euro pe 5 gb de trafic UE si tot ies mai ieftin decat la Orange cu 10 euro.
In Bucuresti l-am testat si ca hotspot pentru a lucra remote si nu sughite la meeting-uri, merge cu 20-25 mb pe speedtest. Nu stiu cum e prin alte parti, insa ma astept sa pot lucra remote de la Constanta sau de la Galati, am vazut ca intr-o luna de lucrat remote, 25-30 de gb imi ajung. Cum am 50 de gb inclusi, e ok.

Prin urmare, daca v-ati saturat de dat de-alde 10 euro pe luna operatorilor clasici doar ca sa aveti acces la roaming de cateva ori pe an, puteti incerca Digi. Eu sunt foarte multumit de ei.

This post has been edited by Laurentziu83: 20 May 2021, 17:11


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 20 May 2021, 18:26
Post #56


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




ca sa faci Laurica cu 200 min./luna? sau 300 cate are .... la ab. de 2 euro?

ce dracu nu l-ai facut pe ala de 5 cu nelimitat in Ro ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 20 May 2021, 19:16
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Prietena e si ea in Digi, in retea e nelimitat, plus ca mai am si alti prieteni si ei tot in Digi.
O singura data am consumat 40 de minute in plus peste cele 200, pentru care am platit 40 de centi sau ceva pe acolo, deci practic nu renteaza mai mult la mine.

Da, stiu, sunt zgarcit, dar imi place sa si vad cum factura la telefonie e mai mica decat plateam in liceu.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 20 May 2021, 22:40
Post #58


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




daca te multumeste este perfect .. eu am zile cand vb. peste 100 de min/zi ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 21 May 2021, 06:57
Post #59


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Am o cartela de Digi într-un ifon folosit la navigație.
Rețeaua e încă varza.
Poate roamingul sa fie singurul lor avantaj.
La ce zice Laur, consider că olingi a făcut abuz de poziție dominantă și poate ar fi meritat o lăcrămație la ANPC și ANCOM.

This post has been edited by dizzy: 21 May 2021, 06:57


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 21 May 2021, 07:29
Post #60


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.768
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




reclamatie pentru ce? Roaming nu inseamna sa platesti abonament/optiuni in tara si sa-l folosesti zilnic 2 luni din ungaria. Parca si 16 facuse la fel in UK.
Daca avea abonament si nu cartela la Olingi, se puteau negocia niste chestii daca ii ameninta cu portarea. dar nah, daca nu are nevoi prea amri in afara de mocangeala...


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

5 User(s) are reading this topic (5 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:55
Dacia