Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Mecanic bun ?, Am nevoie de un mecanic renault bun

procesorrr
post 2 Jan 2016, 12:00
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 20 May 14




Salut si la multi ani,

Poate cineva sa imi recomande un mecanic/service bun pentru renault megane 2 in Iasi ? Pe scurt am cateva "probleme" la masina ex (zgomot la jug/bielete daca trec peste o denivelare de 5 cm. apa la portiere cand ploua afara, etc) si am fost la Bras dar sunt foarte scumpi si mereu ma reintorc la ei cu alte probleme, Peuogot -> preturi bune dar mereu apar 2 probleme in loc de una. La alti mecanici sau service-uri nu am fost pentru ca nu am incredere in multi. Orice recomandare sau plangere este bine venita.

Mersi
Alin M

This post has been edited by procesorrr: 2 Jan 2016, 12:06


--------------------
Renaul Megane 2005 2 - IS-05-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jas2
post 29 Jan 2016, 18:43
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.380
Joined: 4 December 09
From: BUCURESTI




Service Autoeco Berceni.

Sunt f. tari baietii de acolo si nici scump nu e.



Scuze,acum am vazut ca esti din Iasi.

This post has been edited by jas2: 30 Jan 2016, 08:55


--------------------
Renault Megane 2.2 06.2009/1,6/16v/112 cp Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
olixandru
post 29 Jan 2016, 20:46
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 25 October 11




Salut , eu sunt din Bucuresti aici serviceuri bune sunt cele de la AD Garage si Augsburg, au francize in toata tara, cauta pe internat daca gasesti asa ceva si in orasul tau.


--------------------
Renault Megane 1.6 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreyn
post 2 Aug 2017, 20:29
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 29 January 17




- Salutare! Si eu pe aici smile.gif in Iasi la AD GARAGE MELA MOV CAR SERVICE Calea Chisinaului nr. 29, Iasi nu recomand partea de service/ mecanica, etc.

Trebuie sa-i suni permanent sa te interesezi de masina- iti sta la service, in parcare pana amorteste. Cand zici ca ai rezolvat, alta problema (nu vin comenzile de piese, ca intarzie autocarul, ca s-a pierdut transportul...).
Mie mi-a stat exact o luna pentru schimbat cablu frana de mana, amortizoare, capete de bara si o o verificare a sistemului de injectie. Dupa o plimbare pe Transfagarasan, surpriza- frana de mana a cedat la o parcare in Bicaz, in drum spre casa.
Pe partea de ITP e ok, te programezi, daca treaba e buna -bine, daca ai de reparat, mai bine o rezolvi in alta parte si revii ulterior.

- la SCM am mai fost- seful de service ii smecheras, dar se misca repejor si stie ce face sau sa te preia macar- mecanicii mai scapata, ii vezi pierduti uneori

Daca stiti un om priceput la masini in Iasi, il vreau si eu, va rog


--------------------
Renault Megane2 2005 1.5dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
supremeon
post 5 Aug 2017, 14:19
Post #5


cam rareori membru...


Group: Members
Posts: 503
Joined: 28 July 07
From: din inima țării...




daca stiti in tara asta un om care sa se priceapa sa repare renault-uri, dati-mi si mie de stire...
dar nu ma refer sa indrepte tabla si sa o vopseasca... aia nu e mare scofala..
si nici nu imi trebuie genul de mecanic care este de fapt un montator/demontator de piese, care le inlocuieste si gata... asta as putea sa fac si eu, daca as avea scule smile.gif

Ma refer sa stie sa rezolve problemele cu computer-ul de bord, problemele de la aprindere, de la admisie si multe altele..
spre exemplu: DF025 SI DF301 ...

Nu ma deranjeaza sa merg la Bucuresti; merg cu placere (dar nu acum, mai stau 2 sapt, sa se racoreasca), cu conditia sa nu ma opreasca politia sa ma intrebe de ce scoate atata fum smile.gif


--------------------
Iubesc mersul domol pe o sosea fara gropi si alte masini, primavara cu verde crud si albastru - pur pretutindeni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 11:53
Dacia