Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sfat achizitie Renault Laguna Coupe

tc_joy310
post 7 Mar 2016, 17:15
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 6 March 16




Salutare tuturor,

Sunt in cautarea unei masini care sa se incadreze intr-un buget de aproximativ 12000 euro.
O sa fac aproximativ 10.000km/an, predominant in mediul urban, insa avem nevoie si de ceva loc pentru bagaje in caz ca plecam in vacante (suntem 2 persoane).


Am avut ocazia sa conduc o Renault Laguna Coupe si am ramas impresionat de masina. Era varianta cu motor de 2.0 Diesel si 4control. Pe langa design-ul extraordinar, materialele de la interior sunt de calitate foarte ridicata, fiind in stare foarte buna, desi masina avea ~190.000 km

Ce mi s-a parut un mare minus este bordul care vibra rau la relanti. Este o problema generala a Lagunei coupe, sau masina pe care am condus-o eu era pur si simplu "obosita"?

Ce parere aveti de aceasta masina:
http://olx.ro/oferta/laguna-3-coupe-2-0-dc...html#016c037572
?

Va multumesc mult pentru orice sfat!


--------------------
BMW 3 2008/E90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 7 Mar 2016, 18:50
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 4.191
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




E generala problema cu bordul care vibreaza. Se pune un cheder intre parbriz si bord.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pop Marcel
post 7 Mar 2016, 19:53
Post #3


Iubitor de Laguna si Talisman


Group: Members
Posts: 446
Joined: 20 April 08




Daca luam in considerare nr. de km ar fi ok dar din partea mea are un minus adica lipsa sistemuli de navigatie .


--------------------
Renault Talisman 1.6 l 160 CP 2016/Initiale Paris
Renault Laguna III Initiale Paris 2011 2 dci 150 cp
Renault Laguna II Initiale Paris 2007 2 dci 150 cp
Renault Laguna II Initiale 2003 2 dci 150 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tc_joy310
post 7 Mar 2016, 20:55
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 6 March 16




QUOTE(madhorsefuzzy @ 7 Mar 2016, 18:50)
E generala problema cu bordul care vibreaza. Se pune un cheder intre parbriz si bord.
*



In cazul in care o sa luam masina, o sa caut un tutorial despre cum se poate rezolva aceasta problema.

QUOTE(Pop Marcel @ 7 Mar 2016, 19:53)
Daca luam in considerare nr. de km ar fi ok dar din partea mea are un minus adica lipsa sistemuli de navigatie .
*



Si eu mi-as fi dorit navi, insa nu cred ca avem neaparat nevoie. Un al minus este lipsa sistemului Bose. Ca plusuri pentru masina din anunt sunt km cel mai probabil reali si posibilitatea de a o cumpara pe firma.

Am mai gasit inca 3
http://olx.ro/oferta/renault-laguna-gt-coupe-ID5az5U.html La aceasta:
+ neagra,
+ piele in doua culori - arata foarte bine.
+ navigatie
+ sistem Bose
- km mai multi
- importata.
http://autovit.ro/anunt/renault-laguna-iii...html#a58f06acca
++ cutie automata
+ navigatie
+ set de jante de iarna
- mai putin cai
- importata
http://autovit.ro/anunt/renault-laguna-iii...html#a58f06acca
++ diferenta de 2500 euro ca pret
++ cutie automata
+ benzina - cel mai probabil mai putine vibratii la relanti.
- benzina - consum (foarte) mare
? Benzina - fiabilitate

Multumesc mult pentru sfaturi!


--------------------
BMW 3 2008/E90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lupu_Cadmiel
post 7 Mar 2016, 21:53
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 743
Joined: 9 October 14
From: Dumbrava Timis




cel de pe olx lam vazut live in targul din Timisoara. Arata super masina. Atat interior cat si exterior. Technic nu stiu nimic doar ca si asptect.


--------------------
Renault Laguna 2 2002 1.9dci 88kw 120cp 290.000km - M 3185 BK
Renault Talisman 2021, 2.0 blue dCi 160cp Intens 75.000km
Renault Trafic 2006 1.9dCi 100cp 268000k,
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mezym
post 7 Mar 2016, 22:05
Post #6


Mandru proprietar de Fluence Privilege 1,6 16v 2010


Group: Members
Posts: 430
Joined: 29 December 13




O Laguna Coupe se ia doar in varianta GT, cu BOSE, scaune piele si memorii, iar ca motor F4Rt 2.0 205 cai benzina si cutie manuala. Cauta una in strainatate, plateste un samsar si pune-l sa ti-o aduca.

Daca motorul si performante nu te intereseaza, atunci ai varianta ultracheap dci 110 cai.



--------------------
Megane II Sedan Fluence 1.6 16v Expression 2006/ 1.6 16v Privilege 2010 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tc_joy310
post 8 Mar 2016, 15:52
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 6 March 16





Desi aceasta are mai multi km, cutia automata este un mare plus, insa nu stiu nimic despre fiabilitatea ei. Recomandati asa ceva?
http://olx.ro/oferta/renault-laguna-iii-ID...html#6ad5e3b32c


--------------------
BMW 3 2008/E90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mircea Alin
post 8 Mar 2016, 19:39
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 11 September 15




Sa ai 12000 de euro si sa vrei o leguma fie ea si cupe asta chiar nu inteleg .


--------------------
Renault Laguna 2011 - OT 04 MEH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 8 Mar 2016, 20:09
Post #9


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




Sa ai 6000 eur si sa cumperi o laguna, nu inteleg...


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florinoana
post 8 Mar 2016, 20:27
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 254
Joined: 26 February 12
From: Craiova




QUOTE(Mircea Alin @ 8 Mar 2016, 19:39)
Sa ai 12000 de euro si sa vrei o leguma fie ea si cupe asta chiar nu inteleg .
*


de ce?

Nu as intelege sa dai aproape 50 000e pe una noua, insa una SH la 12 000, de ce nu?

Laguna coupe arata spectaculos. Eu totusi m-as feri de un motor turbo benzina din cauza consumului ( f mare ). Am auzit ca urban ar fi cuprins intre 13 si 18 ( din auzite!!! )
Mare atentie la KM, o masina pe motorina adusa din afara zic ca este imposibil sa faca 6 - 7000 KM pe AN!!!

Vezi ca exista site-uri ( cu plata ) unde poti verifica cu seria sasiu istoricul masinii.

This post has been edited by florinoana: 8 Mar 2016, 20:29


--------------------
Renault Laguna 3 Initiale Paris - MAI 345 234
Facebook Group Renault Laguna

www.facebook.com/groups/1065724683444028/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 8 Mar 2016, 20:34
Post #11


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




Exagerat consumul ala... mai ales turbo. 10-14 normal dar peste 15 s-a distrat bine persoana aceea smile.gif

This post has been edited by andreist: 8 Mar 2016, 20:35


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
reptileq
post 8 Mar 2016, 21:16
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 21 November 07
From: Bucuresti




Legat de primele anunturi. sunt putin sceptic la numarul de km, mai ales la cele diesel. Sunt toate din 2010 totusi, import etc. Poti verifica in reprezentanta KM anyway.

Ultimul anunt, iarasi mie imi pare dubios. Modelele din 2012 ar trebui sa aiba led-uri pentru DRL deja, din poze observ ca este modelul vechi de far. De asemenea, din cate stiu eu, motorul 180 Coupe GT vine cu cutie manuala, cutiile automate au fost cuplate la motoarele de 178 - 175. Iti recomand sa te uiti pentru comparatie si pe mobile.de la preturi vs km si combinatii de cutii + motor pentru ce s-a mai vandut in NE, BE, DE.

In rest despre masina, eu sunt multumit si imi place f mult modelul. Motorul diesel de 150 CP este un compromis ok intre consum si performanta dar cel putin eu, simt nevoia motorului de 180 sau ceva mai mare, masina este totusi greoaie etc. Daca ar fi sa aleg din nou. as merge pe GT diesel 180 cai, sasiu 4control, scaune electrice si sound Bose.

Nice to have, incalzirea in scaune (se simte la frig), navigatia sa fie Carminat TomTom, TomTom Live cu SD card sau ceva mai nou, as evita modelul mai vechi de navigatie cu DVD/CD.


--------------------
Renault Megane RS 265 Cup 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
digioptic
post 9 Mar 2016, 09:55
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 497
Joined: 24 September 09




QUOTE(tc_joy310 @ 8 Mar 2016, 16:52)
Desi aceasta are mai multi km, cutia automata este un mare plus, insa nu stiu nimic despre fiabilitatea ei. Recomandati asa ceva?
http://olx.ro/oferta/renault-laguna-iii-ID...html#6ad5e3b32c
*




Eu nu as avea curaj sa iau ceva adus din afara. Ma rog, e doar parerea mea. Se declara primul proprietar dar spune ca e adusa recent... Primul proprietar in romania poate. Modelul corespunde specificatiilor pietei occidentale, cel putin dupa rotile standard de 18" , pedalierul de aluminiu, si poate si navigatia. Dar farurile nu sunt model 2012 ! Dupa lustrul volanului si poate si al scaunului soferului poti pune intrebari asupra Km reali... Cred ma degraba ca 2012 este anul inmatricularii in romania. Aaa, si oricat m-as chinuii sa disting grila masinii, nu vad senzori de parcare pe fata. Deci atentie si la lista lunga de obtiuni...

Dar na, pana nu o vezi si o pipai la propriu, sfaturile colegilor sunt doar orientative. Ca idee, Laguna Coupe model 2012, are jante de 18' negre, oglinzi vopsite in negru si plafon tot negru. si nu in ultimul rand, farurile cu lumini de zi pe LED.

https://motoren.wordpress.com/2011/12/08/20...t-laguna-coupe/

This post has been edited by digioptic: 9 Mar 2016, 09:59


--------------------
-------- ------------ ------------------
---------------------------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tc_joy310
post 9 Mar 2016, 13:01
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 6 March 16




QUOTE(Mircea Alin @ 8 Mar 2016, 19:39)
Sa ai 12000 de euro si sa vrei o leguma fie ea si cupe asta chiar nu inteleg .
*



Multumesc mult pentru parere! Vad din semnatura ca ai o Laguna III. Imi poti spune, te rog de ce esti nemultumit de ea? Imi poti trimite PM, daca este prea lung mesajul. Multumesc!

QUOTE(florinoana @ 8 Mar 2016, 20:27)
de ce?

Nu as intelege sa dai aproape 50 000e pe una noua, insa una SH la 12 000, de ce nu?

Laguna coupe arata spectaculos. Eu totusi m-as feri de un motor turbo benzina din cauza consumului ( f mare ). Am auzit ca urban ar fi cuprins intre 13  si 18 ( din auzite!!! )
Mare atentie la KM, o masina pe motorina adusa din afara zic ca este imposibil sa faca 6 - 7000 KM pe AN!!!

Vezi ca exista site-uri ( cu plata ) unde poti verifica cu seria sasiu istoricul masinii.
*



Si eu am dubii legat de km masinilor. O sa incerc sa ii verific la reprezentata. Stii cumva daca se pot verifica fara proprietar? Intreb deoarece e distanta destul de mare si as fi dezamagit sa merg cateva sute de km pentru o masina cu multi km peste cei de pe bord.


QUOTE(reptileq @ 8 Mar 2016, 21:16)
Legat de primele anunturi. sunt putin sceptic la numarul de km, mai ales la cele diesel. Sunt toate din 2010 totusi, import etc. Poti verifica in reprezentanta KM anyway. 

Ultimul anunt, iarasi mie imi pare dubios. Modelele din 2012 ar trebui sa aiba led-uri pentru DRL deja, din poze observ ca este modelul vechi de far. De asemenea, din cate stiu eu, motorul 180 Coupe GT vine cu cutie manuala, cutiile automate au fost cuplate la motoarele de 178 - 175. Iti recomand sa te uiti pentru comparatie si pe mobile.de la preturi vs km si combinatii de cutii + motor pentru ce s-a mai vandut in NE, BE, DE.

In rest despre masina, eu sunt multumit si imi place f mult modelul. Motorul diesel de 150 CP este un compromis ok intre consum si performanta dar cel putin eu, simt nevoia motorului de 180 sau ceva mai mare, masina este totusi greoaie etc. Daca ar fi sa aleg din nou. as merge pe GT diesel 180 cai, sasiu 4control, scaune electrice si sound Bose.

Nice to have, incalzirea in scaune (se simte la frig), navigatia sa fie Carminat TomTom, TomTom Live cu SD card sau ceva mai nou, as evita modelul mai vechi de navigatie cu DVD/CD.
*



Multumesc mult pentru sfaturile pertinente! Dintre toate anunturile vazute, cel din Deva din showroom cu 35000 km mi se pare cel mai de incredere. Insa masina nu este GT si ii lipsesc cateva dotari care m-ar bucura: Navigatie, sistem Bose etc.

Cred ca masina din ultimul anunt este cel mai probabil 2011, insa probabil o luna dupa septembrie/octombrie deci posesorii o vand ca si 2012. Stupid.

QUOTE(digioptic @ 9 Mar 2016, 09:55)
Eu nu as avea curaj sa iau ceva adus din afara. Ma rog, e doar parerea mea. Se declara primul proprietar dar spune ca e adusa recent... Primul proprietar in romania poate. Modelul corespunde specificatiilor pietei occidentale, cel putin dupa rotile standard de 18" , pedalierul de aluminiu, si poate si navigatia. Dar farurile nu sunt model 2012 ! Dupa lustrul volanului si poate si al scaunului soferului poti pune intrebari asupra Km reali... Cred ma degraba ca 2012 este anul inmatricularii in romania. Aaa, si oricat m-as chinuii sa disting grila masinii, nu vad senzori de parcare pe fata. Deci atentie si la lista lunga de obtiuni...

Dar na, pana nu o vezi si o pipai la propriu, sfaturile colegilor sunt doar orientative. Ca idee, Laguna Coupe model 2012, are jante de 18' negre, oglinzi vopsite in negru si plafon tot negru. si nu in ultimul rand, farurile cu lumini de zi pe LED.

https://motoren.wordpress.com/2011/12/08/20...t-laguna-coupe/
*



Multumesc pentru sfaturi! Si eu sunt reticent la aducerea unei masinii importate, insa din pacate numarul lagunelor coupe de vanzare ce provin din Romania este extrem de mic. Se pare ca nu a fost un model atat de bine vandut. Probabil solutia ar fi sa gasesc o masina afara si sa ma duc personal sa o cumpar, insa din pacate mi se pare destul de complicat.


--------------------
BMW 3 2008/E90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 9 Mar 2016, 13:35
Post #15


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




Poti sa vorbesti cu ceva samsari, si sa pleci cu ei odata cand se duc dupa masini, te vor instrui ei in schimbul unei sume modice.


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
digioptic
post 10 Mar 2016, 12:00
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 497
Joined: 24 September 09




QUOTE(tc_joy310 @ 9 Mar 2016, 14:01)

Multumesc pentru sfaturi! Si eu sunt reticent la aducerea unei masinii importate, insa din pacate numarul lagunelor coupe de vanzare ce provin din Romania este extrem de mic. Se pare ca nu a fost un model atat de bine vandut.  Probabil solutia ar fi sa gasesc o masina afara si sa ma duc personal sa o cumpar, insa din pacate mi se pare destul de complicat.
*




Asa este, nu a fost un model de succes in romania. In general modelele coupe nu sunt fruntase la vanzari in romania. Pentru ca masina romanului ar trebuii sa fie mare, ieftina, cu patru usi si portbagaj pe masura. Desi in marea majoritate a timpului, cel putin in marile orase, masina "cara" doar o persoana si bagajul de mana aferent.

Sunt si masini in romania care se pot cumpara, fara batai de cap sau nervi aiurea, ori riscuri fara rost. Dar na, depinde si de plafonul pe care-l ai pentru asta. Daca vrei o masina intretinuta si pastrata bine, cu extrem de putini km, nu o s-o gasesti la 12k euro. Mai ales o masina de categoria D, fie si acest coupe care nou a fost peste 27,000 de euro. Fie el si reno, nimeni nu-si permite sa lase atat de mult la o masina cu putini km, care mai pastreaza chiar si mirosul de nou... blush.gif


--------------------
-------- ------------ ------------------
---------------------------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sage
post 10 Mar 2016, 14:38
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 24 February 04
From: la birou in Bucuresti




Câteva considerente:

1. Utilizare preponderent urbana presupune:

- cutie de viteze automata
- motor benzina

Motorul pe benzina nu are Filtru de particule (FAP) care are prostul obicei sa se înfunde la o utilizare preponderent urbană.
Consumul mare la benzină nu cred că este o exagerare. Mașina mea consumă în regim urban cam 11 l/100 km. Nu vad de ce un motor pe benzină puternic, asociat la o automată, să nu consume 14-16 l/100 km în urban.
De aceea, merită să vezi care este diferența de bani între o variantă diesel și una pe benzină și apoi să calculezi și diferența de consum și cheltuielile generate.

2. Realist vorbind, nicio mașină adusă de afară nu are mai puțin de 150 000 km la bord. Compară prețurile din România cu cele de pe mobile.de și apoi ”imaginează-ți” cam ce kilometri are mașina vândută de samsar.
Dacă vrei puțini kilometri, atunci alege o mașină cumpărată din România.

3. Uite un site util cu părerile utilizatorilor de Laguna, vorbitori de franceză.

Succes! Laguna Coupe este o mașină superbă.


--------------------
Renault Laguna Navi Dynamique 180 CP/Megane Estate GT 2011/2018
Jurnal de Laguna III - 180 CP http://www.reno.ro/index.php?showtopic=219603&st=0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
digioptic
post 10 Mar 2016, 15:08
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 497
Joined: 24 September 09






--------------------
-------- ------------ ------------------
---------------------------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 11 Mar 2016, 20:07
Post #19


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Cu aia din Deva am mers anul trecut, nu mi-a placut ca e diesel-manuala. Nu vibreaza bordul, e rezolvata problema cu buretei. E OK, istoric complet, e din Romania, n-are Bose, n-are navi. E a unui coleg de forum: http://www.reno.ro/index.php?showtopic=291286&hl=

Cu aia automata pe benzina m-am dat acum doua saptamani, dar numai printr-o parcare. Are "pielea" putin crapata la scaunul soferului, cauciucuri vara praf, de iarna deloc, o zgarietura pe bara fata, vibreaza bordul in D destul de tare, n-are distributia facuta, desi e produsa in 2009 smile.gif. N-are navi, n-are Bose, n-are 4Control. E luata de o firma de profil, nu mai e primul proprietar.

Aia diesel automata din 2012 s-a plimbat pe la niste dealeri, dupa ce a stat o gramada de timp neinmatriculata (ABC Automobile, Rent Expert), mi s-a parut dubioasa treaba, nu m-am mai dus s-o vad. Are scaune manuale si pielea crapata, desi nu se vede in poze.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tc_joy310
post 14 Mar 2016, 18:51
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 6 March 16




mars, multumesc mult pentru informatii!


--------------------
BMW 3 2008/E90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pishky
post 14 Mar 2016, 20:12
Post #21


rca Naspa


Group: Members
Posts: 3.517
Joined: 26 January 11
From: Constanta




de la colegu de deva am luat si eu o laguna 2.
Omul e serios.


--------------------
Reno, dizel, ca nu-mi permit o benzina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mirciulik86
post 5 Apr 2016, 20:38
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 16 December 04




Pe cea din Deva am cumparat-o eu astazi. Am vazut una in Bucuresti cu vreo 98000km, care avea si Bose si era si automata, dar nu avea scaune electrice, nici incalzite si nici istoric. Asa ca am ales varianta asta cu 33000km si manuala si cu factura si istoric. Sistemul Arkamys se aude destul de bine, nu cred ca era nevoie de Bose. Foarte incantat sunt de cum merge masina si mai ales cum se comporta pe serpentine. Pana la Bucuresti, viteza medie 108km/h si consum de 7.7.


--------------------
Renault Laguna Coupe 2011 - B 67 MRK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
John_SB
post 7 Apr 2016, 08:18
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 2 April 15




felicitari pentru noua achizitie si sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!


--------------------
Renault Laguna III 2.0 dCi Privilege
VW Golf 4 1.4 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tc_joy310
post 9 Apr 2016, 08:13
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 6 March 16




QUOTE(mirciulik86 @ 5 Apr 2016, 20:38)
Pe cea din Deva am cumparat-o eu astazi. Am vazut una in Bucuresti cu vreo 98000km, care avea si Bose si era si automata, dar nu avea scaune electrice, nici incalzite si nici istoric. Asa ca am ales varianta asta cu 33000km si manuala si cu factura si istoric. Sistemul Arkamys se aude destul de bine, nu cred ca era nevoie de Bose. Foarte incantat sunt de cum merge masina si mai ales cum se comporta pe serpentine. Pana la Bucuresti, viteza medie 108km/h si consum de 7.7.
*



Sa o stapanesti sanatos!
http://autovit.ro/anunt/renault-laguna-iii...html#655fdb59d1 Aceasta este cea din Bucuresti in discutie?

Eu as vrea neaparat automata, deci ma gandeam sa merg sa o vad.


--------------------
BMW 3 2008/E90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 10 Apr 2016, 08:46
Post #25


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Si eu vreau s-o vad pe aia. Cu scaunele cu reglaj manual n-am o problema, ca alea electrice mai pica de la frecat intens (se duc singure in fata la rabatare, dar se pot bloca) dar, daca nu's incalzite, pa! Oricum, nu e facelift...


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tc_joy310
post 15 Apr 2016, 14:35
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 6 March 16




Are cineva idee cat ar costa CASCO la renault laguna coupe? Bineinteles ca depinde de proprietar/sofer, insa sunt curios daca e mai scump decat casco la un VW Passat (de exemplu). Multumesc!

QUOTE(mars @ 10 Apr 2016, 08:46)
Si eu vreau s-o vad pe aia. Cu scaunele cu reglaj manual n-am o problema, ca alea electrice mai pica de la frecat intens (se duc singure in fata la rabatare, dar se pot bloca) dar, daca nu's incalzite, pa! Oricum, nu e facelift...
*



Salutare, Mars.

Ai fost sa vezi masina?



--------------------
BMW 3 2008/E90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 15 Apr 2016, 19:14
Post #27


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Nu. Tot la benzina trag...


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mirciulik86
post 15 Apr 2016, 19:29
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 16 December 04




Mars, nu iti pot raspunde la mesaj pentru ca nu am destule posturi... Ciudata treaba.. Aceea din anunt am fost sa o vad. Este ok masina, doar ca la verificarea seriei nu imi arata ca ar fi intrat vreodata intr-un service Renault, si asta m-a facut sa nu o cumpar. Proprietarul se ocupa cu masini. Cat despre casco, 965E si asigurata la 12.800E(masina este pe firma)


--------------------
Renault Laguna Coupe 2011 - B 67 MRK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 15 Apr 2016, 19:32
Post #29


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Mersi! Scaunele sunt manuale si fara incalzire, nu? Pielea e crapata la scaunul soferului? Macar sa imi iau gandul de la ea wink.gif. Ai cumva VIN-ul?


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mirciulik86
post 15 Apr 2016, 19:39
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 16 December 04




Asa imi aduc aminte, ca sunt fara incalzire. Sunt manuale si are pielea putin crapata la scaunul soferului. VF1DTD90E46400901


--------------------
Renault Laguna Coupe 2011 - B 67 MRK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 11:55
Dacia