Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

alarma ungo pe clio, setare alarma

bilutza_
post 27 Sep 2007, 18:30
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 27 September 07




Domnilor, scurt shi la subiect! alarma de la clio symbolul pe care-l am de doi ani desi este fabricat in 2000 shi adus din Italia.... este ungo ....un pic mai speciala deoarece am incercat sa intru in posesia cartzii tehnice dar acest tip de alarma s-a montat de catre producator doar in anul 2000 , an de tranzitzie de la un tip de clio la altul...asadar, am un ID al alarmei de genul: MP 62 VU UNGO 701-702.
Am incercat sa gasesc similitudini la alt tip de UNGO shi drept rezultat am gasit Modelul MS1001, bineintzeles, are diferentze....dar in general arata la fel telecomanda (doua butoane ),sistemul este aidoma dar...programarea este cu totul alta !
Marea mea problema este urmatoarea : inchiderea centralizata nu se mai actzioneaza in modul Active arming...desi am verificat fiecare piesa componenta a inchiderii care de altfel functioneaza ireprosabil din cheie, din butonul de armare interior,dar inevitabil nu se inchide din butonul telecomenzii! Ca o curiozitate dupa ce o inchid cu cheia, activez modul 'armat' shi ...la deschidere se actzioneaza din butonul telecomenzii fara probleme !Cum sa fac sa intru in posesia modurilor de setare a acestei alarme pentru ca pana acum....(adica in 7 ani ) a functzionat ireprosabil ?
Inca ceva! Nu ma trimite-tzi la reprezentanta, service sau la altzi baietzi bine intentzionatzi....consider ca anii de experienta imi sunt suficientzi pt a seta o alarma !


--------------------
renault clio symbol 1.4 2000 k7ja7 - ct-68-rmg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bilutza_
post 30 Sep 2007, 16:21
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 27 September 07




biggrin.gif zambesc ...pentru ca din aceasta experientza vor invatza shi cei ce mai au Ungo instalate !
Deci...am gasit manualul cu setarile "ad literam " a alarmei, am citit cu atentzie instructziunile, caracteristicile shi pot sa afirm cu tarie ca am dat peste o alarma buna !Totul este sa o cunosti indeaproape ! Mi-am rezolvat problema pe care am avut-o astfel : din intamplare am activat modul Valet mode al alarmei care nu incuia ushile centralizat decat daca se activa un submeniu al telecomenzii propriu -zise.
De aceea, pentru orice problema legata de acest tip de alarma, va rog sa-mi adresatzi intrebari pt ca am intzeles modul de functzionare un pic mai deosebit al acesteia ! Am in posesie shi cartea tehnica cu setarile shi modul de functzionare !Cu respect, Bilutza ! wink.gif


--------------------
renault clio symbol 1.4 2000 k7ja7 - ct-68-rmg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romeo3108ro
post 30 Sep 2007, 19:20
Post #3


Conducator de Twingo


Group: Members
Posts: 1.218
Joined: 4 March 06
From: Dirty Bucharest




si despre ce model de alarma era vb?


--------------------
i help if i can
Ex Dacia Berlina 1310
Opel Zafira Y20DTH
Twingo 1.2 16 ventricole
ex angajat renou :))
Alan 42 Multi + Ml 145 / MIO Moov 500 cu Igo 8.3 si Ioana
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bilutza_
post 5 Oct 2007, 19:54
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 27 September 07




modelul este UNGO MP 62 VU UNGO 701-702
12 V negative ground; 13.5 mA curent consumat; Putere auxiliara la iesire 150mA;relee inerne 12 V/28 A.
telecomanda cu doua butoane, led verde.
Remote Door Locking;
Starter Disable;
Horn Honk; Illuminated Entry/ Exit; Remote Window Control; Remote Car Start; Extended Range Antenna; Power Trunk/Hatch Release; Glass Breakage Sensor;Radar Sensor; Garage door Receiver; Auxiliary Lighting Control; Sistem Valet Mode; Remote Head Lamp Control;Back-up Battery Siren. wink.gif


--------------------
renault clio symbol 1.4 2000 k7ja7 - ct-68-rmg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PhilipMorris
post 20 Jan 2008, 12:29
Post #5


dependent de internet banking


Group: Members
Posts: 708
Joined: 14 November 07
From: Where the streets have no name




QUOTE(bilutza_ @ 30 Sep 2007, 16:21)
biggrin.gif zambesc ...pentru ca din aceasta experientza vor invatza shi cei ce mai au Ungo instalate !
Deci...am gasit manualul cu setarile "ad literam " a alarmei, am citit cu atentzie instructziunile, caracteristicile shi pot sa afirm cu tarie ca am dat peste o alarma buna !Totul este sa o cunosti indeaproape  ! Mi-am rezolvat problema pe care am avut-o astfel : din intamplare am activat modul Valet mode al alarmei care nu incuia ushile centralizat decat daca se activa un submeniu al telecomenzii propriu -zise.
De aceea, pentru orice problema legata de acest tip de alarma, va rog sa-mi adresatzi intrebari pt ca am intzeles modul de functzionare un pic mai deosebit al acesteia ! Am in posesie shi cartea tehnica cu setarile shi modul de functzionare !Cu respect, Bilutza ! wink.gif
*


salutare!lamureste-ma si pe mine daca ai sau nu setari pentru alarma ca eu am cautat tot netul si nu am gasit.Modelul este UNGO 701-702 si as vrea sa dezactivez confirmarea sonora la armare si dezarmare sistem.


--------------------
MK2 Black panther, sexiest hatchback ever TiVCT
Dacă vrei să iti arati superioritatea și ți-e rușine ca nu intelegi cuvintele potrivite, posteaza un link.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romeoghilase
post 17 Feb 2009, 18:45
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 16 February 09




QUOTE(PhilipMorris @ 20 Jan 2008, 12:29)
salutare!lamureste-ma si pe mine daca ai sau nu setari pentru alarma ca eu am cautat tot netul si nu am gasit.Modelul este UNGO 701-702 si as vrea sa dezactivez confirmarea sonora la armare si dezarmare sistem.
*


deci...raspuns : Silent Arming/Disarming
Fiecare telecomanda poate fi setata sa armeze sau dezarmeze sistemul cu sau fara semnal de confirmare atat timp cat este programata in sistem.Pentru deconectarea temporara a alertei la armare/ dezarmare se apasa simultan butoanele 1 si 2 de pe telecomanda.

* Traducerea imi apartzine si imi asum raspunderea pt corectitudine.Pt alte setari va rog sa consultazti UNGO a Clarion Company - Model MS 1001.Ungo Security Corporation-Gardena, CA.USA.


--------------------
Renault Clio Symbol 2000 - K7J-A7 - ct-68-rmg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionita_stefan
post 24 Apr 2010, 09:25
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 19 April 10




am si eu o alarma ungo sr 9000 si nu stiu cum sa ofac sa vibreze si sa sune in acelas timp,daca are aceasta functie?

multumesc sad.gif

24 Apr 2010, 09:30:
si va rog nu ma trimite-ti sa caut in manual sau la cei care mi-a montat alarma.

This post has been edited by ionita_stefan: 24 Apr 2010, 09:30


--------------------
dacia logan 2009 laureat - b xxx vgy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PhilipMorris
post 13 Dec 2011, 15:33
Post #8


dependent de internet banking


Group: Members
Posts: 708
Joined: 14 November 07
From: Where the streets have no name




Pot avea si avertizarea luminoasa a activarii alarmei auto? momentan nu dispun decat de cea sonora.


--------------------
MK2 Black panther, sexiest hatchback ever TiVCT
Dacă vrei să iti arati superioritatea și ți-e rușine ca nu intelegi cuvintele potrivite, posteaza un link.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romeoghilase
post 29 Dec 2012, 00:04
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 16 February 09




Postez aici Manualul cu pricina.
Attached File  UNGO_20MS1001_20OWNERS_1_.pdf ( 75.29k ) Number of downloads: 573


--------------------
Renault Clio Symbol 2000 - K7J-A7 - ct-68-rmg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 12:08
Dacia