Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vopsea bord la Scenic, Cum se poate repara?

aureliandraghici
post 27 May 2008, 11:43
Post #1


aureliandraghici


Group: Members
Posts: 50
Joined: 9 May 08
From: Bucuresti




Am si eu o problema. Mi-a dat un prieten un bradut parfumat pt. masina. Cum mie nu-mi place sa-mi agat diverse lucruri de oglinda (totusi imi placea cum mirosea), m-am gandit sa-l agat de unul din aeratoarele centrale (cred ca asa-i spune). Totul OK, pana cand intr-o zi, am vrut sa-l arunc si am constat cu stupoare ca-mi topise (arsese) o buna bucata din vopseaua de dedesupt. Stie cineva cum si cu ce se poate revopsi?

This post has been edited by aureliandraghici: 27 May 2008, 11:45


--------------------
Renault Grand Scenic Privillege/1.9DCI/2007 - B-69-UVF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan22y
post 27 May 2008, 11:59
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.501
Joined: 7 June 06
From: Wallendorf




Asta e o problema des intalnita la majoritatea masinilor. Evitati sa puneti astfel de "chestii" - braduti, am-bipuri, etc. pe bordul masinilor, fiindca contin substante chimice care pur si simplu exfoliaza vopseaua cu care este tratat bordul.
Sunt cazuri in care masinile erau in garantie si nu s-au schimbat acele repere distruse, tocmai din cauza constatarilor tehnice care faceau referire la aceste odorizante.
De remediat ar fi sa dai jos aeratorul si sa-l cureti, tratezi si pe urma sa-l vopsesti cu aceeasi culoare ca celelalte aeratoare, pare cam greu. Cea mai buna solutie este inlocuirea acetui aerator cu unul original sau second.

This post has been edited by dan22y: 27 May 2008, 12:01


--------------------
R M 8 - HD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aureliandraghici
post 27 May 2008, 12:57
Post #3


aureliandraghici


Group: Members
Posts: 50
Joined: 9 May 08
From: Bucuresti




Mda, acum m-am invatat minte... Multumesc pt. sfat. Cred totusi ca o sa ma duc la un service, nu de alta dar nu ma prea pricep si nu vreau sa mai rup ceva pe acolo... smile.gif


--------------------
Renault Grand Scenic Privillege/1.9DCI/2007 - B-69-UVF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 05:21
Dacia