Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cotiera centrala

mariusc
post 6 Sep 2006, 17:51
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 14 September 05




salutare!

Am fost la service-ul de la serus sa rezolv o mica problema legata de scurgerea de la climatizare si in timp ce asteptam sa intru cu masina in atelier am dat o tura prin showroom. Am vazut la optionale la clio 3, cotiera centrala si as vrea sa-mi pun si eu la modus, dar nu a stiut nimeni sa-mi spuna daca se potriveste. Asa ca daca stiti ceva despre asta sau de unde as putea sa-mi procur una please help! multumesc.


--------------------
renault modus 2005 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kadtam
post 29 Nov 2006, 10:21
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 87
Joined: 17 July 06
From: Cluj




Ai aflat ceva de atunci Mariuse? Daca da, fa publice informatiile! Vreu si eu! Cotiera cum arata? Ca la Logan? Sper ca nu. Nu-mi dau seama unde s-au putea prinde pe Modus.


--------------------
Renault Grand Scenic 2007, 1.9 dci, Privilege
VW Golf V, 2007, 1.6
Ford Ka 1.3, 2000 - stare buna, fara probleme, intretinuta DE VANZARE 2200 Euro
Toyota Aygo 2005, 1.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusc
post 29 Nov 2006, 15:37
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 14 September 05




Salutare!!!!! Am aflat si nu mi-a placut deloc ce-am auzit!
Am fost acum cateva saptamini la service-ul Automarcus grup de linga cora, cu un amic si in timp ce el incerca sa faca o constatare la Asiban, pentru un accident, eu m-am invartit prin showroom. Acolo este si un magazin pentru piese si consumabile Dacia - Renault. Imi fac curaj si il intreb pe vanzator de cotiera pt Modus. Cea de la logan care costa 2mil. nu se potriveste sistemul de prindere si se poate rupe plasticul ala dintre scaune, unde se fixeaza. Dar omul amabil scoate catalogul si gasim reperul respectiv. Bucuros nevoie mare notez codul reperului si ma reped la magazie sa aflu cit costa si daca e in stoc. Acolo dau peste o acritura de maistru care imi spune ranjind cu toata gura ca nu a avut pe stoc niciodata asa ceva si ca dureaza minim 3 saptamini sa-l aduca. intreb de pret - bocane ceva la un calculator (un 486 in cel mai fericit caz) si ........ nimic dupa care renun ta si tipa la mine ca nu merge calculatorul si........ asta e. ma intorc la magazin si-i spun vanzatorului. acesta imi zice sa astept si dupa ce intra in 2 birouri vine razand si-mi zice ca am noroc, a aflat cat costa :

cotiera centrala modus 321,5 euro+ tva blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

asa ca la revedere cotiera centrala!!!!!!!!


--------------------
renault modus 2005 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kadtam
post 30 Nov 2006, 07:38
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 87
Joined: 17 July 06
From: Cluj




La banii astia, frate, ne luam o Dacie buna! radmasa.gif Sau o canapea de piele pe care sa-mi pot rezema cotul. radmasa.gif Nasol, colegu', nasol! Tre facut topic cu pret piese de schimb Modus, sa vedem cum stam cu piesele esentiale. In ceea ce priveste atitudinea celor de la service, sunt la fel si cei din Cluj. Injinerii si aia de la vanzari, ca maistrii simpli sunt de treaba si chiar priceputi. La Cluj am incercat sa cumpar 4 capace noi de Modus (sunt chiar numai de Modus ce aveam eu si as fi vrut sa pastrez acelasi design), dar cu mult mai putin succes decat in cazul tau. mad.gif In cazul meu nu a putut afla nimeni nimeni daca au asa ceva si cat ar costa. blink.gif Am cumparat pana la urma in prima pravalie Renault din Ungaria, iar procesul de achizitie a durat circa 30 de secunde.

This post has been edited by kadtam: 30 Nov 2006, 07:42


--------------------
Renault Grand Scenic 2007, 1.9 dci, Privilege
VW Golf V, 2007, 1.6
Ford Ka 1.3, 2000 - stare buna, fara probleme, intretinuta DE VANZARE 2200 Euro
Toyota Aygo 2005, 1.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 07:31
Dacia