Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Revizie Trafic, Service,preturi,impresii,sugestii

Xsander
post 9 Dec 2008, 12:29
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 26 February 08
From: Bucuresti




Salutare,am tot cautat pe forum si nu am gasit nimic in legatura cu reviziile la renault trafic.Detin un trafic 1.9 tdi 100Cp si se apropie de 1 an.Vreau sa ma interesez cam cat m-ar costa revizia de 1 an la el si ce service-uri recomandati "ieftine si bune" ,ce service-uri nu v-au placut si de ce. Bafta.


--------------------
Dacia , Renault ,VW Logan , Trafic, Caravelle 2007 Kiss 1.4 mpi ,2007 1.9TDI, 1996 2.4 diesel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danman
post 16 Dec 2008, 00:01
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 113
Joined: 23 October 08




Depinde mai mult de nr de km decat de vechime.... iar nr de km nu i-ai specificat. In general se face o revizie normala la fiecare 10mii km adica schimb ulei (5w40 de regula Elf), filtru ulei, filtru aer, si eventual filtru motorina si filtru habitaclu (sau acestea din urma, macar odata da si odata nu, adica la 20mii km). Distributia se schimba teoretic la 60 mii - kit complet inclusiv antigel; La un an de zile se mai poate schimba lichidul de frana...si eventual ceva bucse de verificat (bielete directie, bucse bara stabilizatoare).


--------------------
Renault Trafic & Laguna Sport tourer Combi 8+1 / 2006 & Laguna 2007
Trafic 1,9 dci 2006 500.000 km - fara probleme majore
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xsander
post 17 Dec 2008, 14:01
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 26 February 08
From: Bucuresti




Ms pentru reply dar stiam aceste lucruri. Am fost la revizia de 1 an la Mach1.Masina abia are 6200 Km si am facut schimbul de ulei ,filtru aer,filtru ulei toate m-au dus undeva pe la 430 RON.Pot spune ca baietii de la receptie sunt super ok(domnul Andrei e vecinul meu smile.gif) cine ar fi crezut ).In plus mecanicul care s-a ocupat de masina a fost foarte de treba am stat langa masina mi-a explicat niste lucruri.Per total nota 10+ de la mine cred ca o sa vin si cu loganul la ei pentru revizia a doua.


--------------------
Dacia , Renault ,VW Logan , Trafic, Caravelle 2007 Kiss 1.4 mpi ,2007 1.9TDI, 1996 2.4 diesel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 17:59
Dacia