Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

gropi Romania - Jante indoite, Casco

valeriu24
post 16 Aug 2012, 08:27
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 137
Joined: 24 September 08
From: Bucuresti




Buna dimineata !!

Stimati domni, in urma cu cateva zile am luam un prag pe strada (diferenta de nivel de minim 15 cm intre strada prost asfaltata si cea nou astfaltata... in fine, masina de atunci parca tremura...posibil sa fie jantele sau planetarele.
Casco acopera astfel de daune? nu stiu cum sa procedez in continuare.
trebuie sa informez asiguratorul sau sa ma duc in service si abia apoi sa discut cu asiguratorul?
daca jantele sunt indoite, se roluiesc sau se inlocuiesc? janta indreptata nu mai iese niciodata ca noua...mai ales ca e vorba de jante de aliaj de 17 inch..

multumesc !!!


--------------------
Renault Megane 2.2 Coupe, 1.5 dci, 85 eco 2 2007, authentique - Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian.paul
post 16 Aug 2012, 12:22
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 23 July 06
From: Bucuresti




Eu acum ceva vreme (vreo 6 ani) am lovit o gura de canal fara capac si fara semnalizare. Am fost la asigurator si s-a efectuat o constatare.
Partea nasoala este ca in functie de contract, daca ai daune doar la jante sau anvelope unii asiguratori nu despagubesc.
In cazul meu in contract scria clar ca nu se despagubesc daunele produse exclusiv la jante sau anvelope, dar eu am avut probleme si cu puntea spate si mi-au schimbat: punte spate, janta si anvelopa.


--------------------
Logan Prestige 2008 1.5 Dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 13:03
Dacia