Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Pareri cauciucuri Bridgestone B381

crisolro
post 13 Mar 2008, 19:17
Post #31


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




@hashcip: nici nu vreau sa zic cat de penibili sunt ... pt. un cauciuc? .. ma rog
sau poate s-au hotarat sa-ti dea la schimb pe garantie dar daca zic ei ca nu au pe stoc, stii ca adusul pieselor duuuuuuuuuuuuuureaza

da' de ce nu folosesti rezerva ca a patra roata si-ti iei un cauciuc asemanator pt. rezerva .... daca ai nevoie de rezerva, pentru cativa km nu cred care a face ca ai alt cauciuc ..... ce sa mai zicem de rotile alea mici de rezerva de la alte masini

asta daca nu gasesti cauciucul propus la magazinele de specialitate iar ca sa te agiti sa gasesti anvelopa aia nu cred ca merita ... ia alta dupa o prima tatonare care se lasa cu insuccese ... scuze, insuccesuri

This post has been edited by crisolro: 13 Mar 2008, 19:19


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hashcip
post 13 Mar 2008, 20:06
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 31 October 07




problema garantiei nu tine de acest topic si nu o mai discut
acum normal ca merg cu roata de rezerva ca a 4-a roata
problema este ca nu stiu cum se poate sa vina o masina echipata cu bridgestone B381, iar in serviceuri sa nu poti achizitiona acest model de anvelopa. Pai daca fac pana dupa ce imi iau pe rezerva alt model? prefer si eu ca orice om set complet de 4 anvelope.nu 2x2.
de curiozitate incercati sa gasiti pe net acest model sa il cumparati.
eu personal am gasit 2 buc. pe stoc in toata tara. pe net repet. nu am avut timp sa umblu pe la magazine.


--------------------
renault symbol 1,5dci 85 cp 2008 fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 13 Mar 2008, 20:47
Post #33


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




hashcip ... acu ai 3 roti originale + una (aia rezerva) tot Bridge 381 ... deci masina e ca noua .. 4 roti la fel (ma rog, una mai putin tocita si nu ai roata de rezerva) ... iei cel mai ieftin cauciuc pe care il gasesti si il faci rezerva pe care il pui la nevoie, cativa km ... e simplu ...
mai ales daca iti iei roata pe garantie de la renault ulterior, investitia facuta de tine temporar va fi inutila in prima faza dar ieftina ...

oricum, cand iti vei lua cauciucuri in viitor caci astea se vor uza, iti vei lua 4 deodata (ca un om normal, cum zici tu)(cu sau fara permutari preliminare; stii tu: fata stanga cu spate dreapta sau fata-spate sau alte chestii de astea daciesti), rezerva ramanand mereu rezerva oricum ar fi ea....nu?

mai ales ca nu gasesti prin tara chiar asa usor

This post has been edited by crisolro: 13 Mar 2008, 20:53


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hashcip
post 13 Mar 2008, 21:08
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 31 October 07




este cea mai buna varianta cu exceptia primirii anvelopei pe garantie de la Renault.
nu cred ca vor face acest lucru
maine se fac 3 saptamani de la constatare in conditiilie in care legea obliga la garantie maxim 10 zile lucratoare pentru indeplinirea obligatiilor.
ieri am facut la ipso un alt set de fotografii anvelopei pe motiv ca primele nu sunt concludente si azi m-au sunat ca maine trebuie sa trimita roata cu totul la expertiza la renault.
nu ai cu cine. de 3 saptamani trimit mesaje si dau telefoane la Vocea clientului si nu s-au deranjat decat la o sapt. de la primul mesaj sa imi ceara datele de inregistrare a masinii si dupa aia pauza
de 2 sapt. nu mai stiu nimic
stiu ca sunt off-topic dar imi asum riscul. daca cei ce raspund de chestiile astea au bunavointa sa ma inteleaga si chiar sa ma ajute cu vreun sfat le multumesc anticipat


--------------------
renault symbol 1,5dci 85 cp 2008 fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hashcip
post 18 Mar 2008, 18:41
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 31 October 07




s-ar parea ca azi au recunoscut ca anvelopa mea este defecta din fabricatie si mi-o vor schimba pe garantie.
problema este ca garantul anvelopelor in Romania nu are asa ceva pe stoc si trebuie sa astept cel putin 10 zile pana o importa.
tipic romanesc


--------------------
renault symbol 1,5dci 85 cp 2008 fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ryry
post 18 Mar 2008, 21:03
Post #36


Reno fan


Group: Members
Posts: 235
Joined: 20 April 07
From: Bucuresti




Stii zicala aia ? ( Traim in Romania si .... ) - Mircea Badea


--------------------
Renault SYMBOL EXPRESSION 1.4 8V 75 CP benzinar + GPL 2007 - B 40 KAR
CUM TRANSFORM H2O IN BENZINA ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 21:55
Dacia