Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

39 Pages « < 15 16 17 18 19 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Inmatriculare Masina Second-hand, ce acte trebuie

b76bgaarh
post 6 May 2010, 14:45
Post #481


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




cica mai nou daca cel care inscrie masina la terminarea leasingului a fost si titular contract de leasing, nu mai are nevoie de certificat de autenticitate. e corect ce mia zis nenea de la leasing?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 6 May 2010, 15:48
Post #482


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




@b76bgaarh=Trebuie si certificatul de autenticitate(identificarea la RAR)!
Am un prieten care a terminat leasingul si a fost si titularul(firma lui)contractului de leasing si acum o inmatriculeaza si a trebuit sa mearga la RAR sa faca certificatul.Nenea de la leasing zice incorect!!Mai bine intereseaza_te la Politie ca acolo trebuie tot felul de acte!!
Numai bine!


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 6 May 2010, 20:03
Post #483


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Intereseaza-te si la biroul inmatriculari dar si eu stiu ca nu mai esste nevoie de autentificarea RAR in cazul mentionat de b76bgaarh. Avand in vedere ca economisesti juma de zi si aprox. 100 ron merita un telefon la biroul de inmatriculari.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 7 May 2010, 10:12
Post #484


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




la bucuresti...

daca esti titularul contractului de leasing NU MAI trebuie sa te duci la RAR.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
whisper
post 24 May 2010, 19:27
Post #485


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 24 May 10




Am si eu o intrebare.
Vreau sa cumpar o masina sh care are ITP-ul valabil pana in 2012 (sa zicem). Ramane valabil si dupa ce o sa fie masina pe numele meu si cu alte numere (eventual)? Sau trebuie refacut, ca multe altele?


--------------------
Dacia SN 2002 - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 24 May 2010, 19:50
Post #486


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




ITP-ul daca este valabil va fi inscris in talonul nou cu numele tau pe el.
Nu trebuie refacut.
Numai bine!


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
whisper
post 24 May 2010, 19:51
Post #487


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 24 May 10




Mersi! smile.gif


--------------------
Dacia SN 2002 - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 25 May 2010, 09:08
Post #488


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




din pacate trebuie sa faci identrificarea care costa mai mult decat un ITP mad.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
whisper
post 25 May 2010, 11:01
Post #489


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 24 May 10




Hm.. Cam cat costa? dry.gif


--------------------
Dacia SN 2002 - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lachmannmarcel
post 25 May 2010, 11:24
Post #490


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 25 May 10




Buna ziua
Am si eu niste intrebari. Sa incep cu inceputul.
Cineva mergea in Germania sa isi ia masina si l-am rugat sa imi ia si mie una. Asa ca a sosit in tara un Golf IV cu Euro 4. Masina e inca pe cel care a adus-o?Ce trebuie sa fac mai departe?
Am inteles ca trebuie sa merg la RAR. Trebuie ceva tratus din acte?
Am gasit pe forum ce imi trebuie ca acte de inmatriculare dar nu ma lamuresc. Ceva ca la prosti se poate?
Stima



--------------------
VW Golf IV 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 25 May 2010, 19:14
Post #491


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Ceva ca la prosti se poate?

Mergi mai bine la un birou de acte auto ca te''descurca''ei!
Numai bine!!


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMZ
post 25 May 2010, 20:48
Post #492


Oldschool Member


Group: Members
Posts: 2.439
Joined: 13 September 04
From: Bucuresti




hai sa-ti raspund eu un pic..prin natura slujbei mai ma pricep"

-In primul rand daca factura sau contractul este pe numele altuia decat al tau..primul lucru sa traduca contractul+factura+brif mic+brif mare , isi trece masina pe rol la directia impozite si taxe locale, dupa ce in prealabil a facut CIV-ul la RAR, implicit ITP-UL si autenticitate.
-Din momentul ce este in evidentele lui, puteti face contract de vanzare-cumparare, el o radiaza si tie iti va inmana 2 fise de inmatriculare, una in care a luat auto in evidenta..vizata sus la detinator de catre DGITL, si inca o fisa in care el va fi jos la radiere cu viza DGITL si tu ca nou proprietar sus, va trebui sa-ti dea si certificat fiscal..sa accepti numai cel original sau copie legalizata la notariat, verifica ca vizele pe fisele de inmatriculare sa fie ok.
-In 30 de zile de la data contractului de vanzare cumparare va trebui sa-ti treci maina pe rol la directia impozite si taxe locale pe raza unde ai domiciliul:
--Factura sau CV din Germania tradus si legalizat
- CIV-ul in copie cf.cu originalul
- Contractul tau de vanzare cumparare
- Briful mic-tradus is legalizat
- Briful mare-tradus si legalizat


-In tot acest timp daca nr.prov.de Germania au expirat iti poti lua un set romanesc, mai nou se dau 3 seturi dar..bataie de cap.
-Iti va trebui RCA pe 30 zile pt.nr.prov.sau il poti face pe 6 luni sa-l poti folosi si la inmatricularea definitiva.
Tx.nr.prov CEC-13 RON
Tx.nr.prov.Impozite-8 ron
Tx.placi prov., se achita la ghiseu politie-40 ron.

-In tot acest timp va trebui sa depui la ANAF actele in vedere deciziei de poluare:
-Factura sau CV din Germania tradus si legalizat
-CIV-ul in origina si copie
-contractul tau de vanzare cumparare
-Briful mic-tradus is legalizat
-Briful mare-tradus si legalizat


--------------------
Renault Renault Grand Scenic 3.1.6 Dci 130 HP. 2011 - B.XXX.AMZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 26 May 2010, 09:03
Post #493


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




QUOTE(b76bgaarh @ 7 May 2010, 10:12)
la bucuresti...

daca esti titularul contractului de leasing NU MAI trebuie sa te duci la RAR.
*




este oficiala regula. ieri am depus actele la inmatriculare fara sa mai trec pe la RAR pt certificat.



--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ab_aevo
post 29 May 2010, 11:27
Post #494


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 29 May 10




Salut!

Am o intrebare. Recent am cumparat o masina din alt judet. Ieri m-am dus am platit taxa de talon, taxa de inmatriculare si am facut o asigurare. Iar am programare la rar (pt autentificare) pe luni dar din pacate nu pot sa ma duc. Cel de vreme joi numai. Iar marti se expira cele 30 de zile de data cumpararii.
Intrebariile: ce se intampla daca nu ma duc la rar? se poate anula, amana programarea? sau comenteaza ei ceva?
Daca nu pot rezolva numai joi voi fi amendat? nu este o scuza ca cele 2 taxe am platit deja sau politia ia chestia asta foarte serios? daca da cat ar fi amenda?
Multumesc raspunsul, ar fi urgent


--------------------
Ford Focus 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 2 Jun 2010, 13:44
Post #495


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09






--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr.nils
post 8 Jun 2010, 18:27
Post #496


Membru autentic


Group: Members
Posts: 397
Joined: 5 October 08
From: Bucuresti




Salut,

Am inteles ca in termen de 30 zile de la data contractului de vanzare-cumparare trebuie inscrisa masina la fisc pe numele noului proprietar.
Stie cineva daca e musai sa se duca proprietarul personal sa o inscrie (ca eu nu o sa reusesc sa fac asta fiind plecat din tara) sau poate sa se duca altcineva cu actele?
Iar in cazul in care se depasesc cele 30 zile ce se intampla? cat de mare e amenda?


--------------------
Renault Megane 2.1 2005 Sedan 1.6 16V Pack Autentique
Renault Megane 2.1 2004 Bicorp 1.4 16V Confort Dynamique
Ford Focus Mk4 2021 1.0 EcoBoost Titanium
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
riderontornadoes
post 8 Jun 2010, 18:52
Post #497


Membru autentic


Group: Members
Posts: 347
Joined: 9 June 05




QUOTE(dr.nils @ 8 Jun 2010, 18:27)
Salut,

Am inteles ca in termen de 30 zile de la data contractului de vanzare-cumparare trebuie inscrisa masina la fisc pe numele noului proprietar.
Stie cineva daca e musai sa se duca proprietarul personal sa o inscrie (ca eu nu o sa reusesc sa fac asta fiind plecat din tara) sau poate sa se duca altcineva cu actele?
Iar in cazul in care se depasesc cele 30 zile ce se intampla? cat de mare e amenda?
*


nu prea mare....20-50 de ron. dar este posibil sa scapi si fara, ii duci si tu lu tanti o punga de cafea.


--------------------
dacia 1310 1310 - b21htf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Madriann
post 15 Jun 2010, 09:08
Post #498


Membru autentic


Group: Members
Posts: 967
Joined: 1 April 06
From: Tunisia




Neata!
Am si eu una bucata problema, citit topicul dar, ca de obicei, nimic nu se potriveste manusa:

1. Auto Pejo 407 inmatriculat pe firma (sotia asociat & admin, eu asociat), achizitionat in leasing (achitat in 2 ani), mai sunt inca 2 ani pentru amortizare din totalul de 5;

2. E musai sa-l inmatriculez acum pe numele meu, ca persoana fizica, pentru a-l putea aduce in tara unde sunt rezident. Deci, trebuie vandut de catre firma mie blush.gif .

3. E complicat si dificil sa vin in tara pentru acte - as putea la o adica sa-i fac sotiei, la ambasada, o procura (sunt modele destule pe net)...dar in cazul asta, ma intreb daca ar putea fi probleme la:
3.1. Contract VC - Vanzator Firma (sotia)/Cumparator Eu (sotia, prin procura) ? - va aparea numele ei in ambele campuri, vanzator/cumparator;
3.2. Inmatriculare, Admin Financiara, etc.: - este necesara viza adm. financiare pentru firma? Ce se intampla daca firma are datorii la bugetul de stat?

4. Odata ce actul de VC e gata, ar incepe procedura normala de inmatriculare:
- intocmire fisa inmatriculare;
- luare in evidenta de adm. financiara, respectiv stergere evidenta pentru firma ;
- Identificare RAR: - musai sa merg acolo? ITP-ul expira in Aug 2011.
- asigurare noua pe numele meu;
- depunerea actelor de catre imputernicit, respectiv ridicarea talonului, cu masina inscrisa pe numele meu.

La o adica, as putea sa fac o procura de cumparare/inmatriculare auto unei firme specializate? Care ar fi riscurile?

LE: mai nou, care ar fi si costurile? Am o oferta de 700 RON de la o firma...o fi si asigurarea inclusa? blink.gif

This post has been edited by Madriann: 15 Jun 2010, 14:00


--------------------
Renault Megane RT 1,6e 8v 1996
Peugeot 407 SV Executive 2.2l/163CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danieltgv
post 30 Jun 2010, 15:24
Post #499


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 22 June 10




Salutare,am mai postat undeva dar scriu si aici smile.gif sa merg la sigur cu treaba !!! Deci intentionez sa achizitionez o dacia solenza,inmatriculata ro,cel mai probabil din alt judet!!! Nu doresc sa cumpar din targ asa ca incerc sa caut direct de la propietar. Bun ajung la fata locului,vad masina,negociem si batem palma. Mergem la un birou pentru acte si facem un contract de vanzare cumparare ( in 3 exemplare am inteles,unul mie,unul la propietar si unul il iau tot eu pentru politie?) si mai imi trebuie de la propietar un certificat fiscal cum ca masina are toate taxele platite la financiar nu ? ma trece in talon cu data si se semneaza si mai imi da cartea tehnica a masinii!!!! Bun corect pana acum ??? ( mai imi trebuie vreun act de la propietar? trebuie sa imi radieze masina de la impozit de la el?) ajung acasa,probabil in zilele ce urmeaza demarez procesul de inmatriculare in judetul meu si numere noi....care este primul pas? imi fac asigurare pe numele meu ? apoi ? programare la RAR pentru autentificare (cat costa? daca masina are ITP valabil am inteles ca nu trebuie facut din nou - ma prezint cu cartea tehnica ,buletinul meu si talonul pe care sunt trecut eu la instrainat)? sau dupa ce fac asigurarea platesc taxa de talon si inmatriculare si ma duc la politie? Multumesc anticipat!!!


--------------------
Dacia LOGAN 2010 - DB-87-DLI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 30 Jun 2010, 16:23
Post #500


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




iti mai trebuie fisa de inmatriculare de la vanzator, vizata de adm. financiara de la el, si dupa de la tine, dupa ce o declari. dupa ce ai toate astea, poti sa faci lucrurile in ce ordine vrei, rar, fisc, aisgurare, treaba e sa le ai pe toate cand te duci la politie. autentificarea la rar costa in jur de 115 lei, si daca ai itp valabil dureaza doar cateva minute, efectiv verifica seriile.
ps: cartea tehnica e aia in care scrie cand sa schimbi uleiul, cartea de identitate e aia importanta wink.gif


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danieltgv
post 30 Jun 2010, 17:10
Post #501


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 22 June 10




ms frumos !!!! scuze de gafa!!
deci dupa ce batem palma mergem si facem contractu de vanzare-cumparare, sa imi de-a certificatul fiscal de la circa financiara de la el ca are toate taxele platite si fisa de inmatriculare (care daca am inteles bine se poate lua tot de la un birou de acte, se completeaza de propietar,se duce la administratia financiara de la el si o stampileaza si cam asta.....cand ajung acasa ma duc la mine sa o declar si o stampileaza ) !!!
Dar ce am scris eu certificatul fiscal nu e cam aceiasi chestie cu fisa de inmatriculare ?sau sunt turco-tatar eu si sunt 2 lucruri diferite blink.gif?


--------------------
Dacia LOGAN 2010 - DB-87-DLI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoGaby
post 6 Jul 2010, 20:05
Post #502


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 26 March 09




S-a mai schimbat ceva?Trebuie neaparat si certificat de neurmarire fiscala?(eu am 3 contracte v-c: de la neamt la un roman,de la roman la altul,si de la cel din urma la mine),daca trebuie certificat de neurmarire,am nevoie de la amandoi romani?Pana acum am auzit/citit ba ca trebuie, ba ca nu trebuie si sunt confuz acum...


--------------------
Dacia Berlina 1310 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
INGERUL_DANUTZ
post 8 Jul 2010, 15:18
Post #503


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 2 August 05




Am si eu o intrebare...
Intentionez sa cumpar o masina SH, tipu care mi-o vinde nu este trecut in acte; zice ca masina a fost a unei tipe, ea apare in cartea masinii+talon ...... el zice ca are toate actele inclusiv si certificatul ala de la administratia financiara scos; acum pe contractul de vanzare cumparare cine va fi trecut la vanzator? el sau tipa!?
certificatul ala de la adm. financiara are vreo valabilitate, sau cand expira? o sa ma intrebe cineva la politie de ce masina nu a fost inmatriculata timp de 3 luni?
diseara merg sa vand actele, testez masinia, etc.
ce ma fac daca pe spatele talonului este trecut numele individului, el normal trebuie sa o inmatriculeze pe numele lui in 30zile...


--------------------
ex. Renault LAGUNA 2001 - DYNAMIQUE
" ... decat sarac si bolnav, mai bine bogat si sanatos... "
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr.nils
post 10 Jul 2010, 22:27
Post #504


Membru autentic


Group: Members
Posts: 397
Joined: 5 October 08
From: Bucuresti




La administratia financiara se pune o stampila la rubrica vanzator cum ca fostul proprietar nu are datorii (impozite neplatite, amenzi etc) si acea viza inseamna radierea din evidentele fiscale de pe numele fostului proprietar, deci nu prea are cum sa expire. Mai trebuie pusa o alta stampila si la cumparator (cum ca masina va fi luata in evidenta fiscala pe numele noului proprietar).

Daca zici ca nmele tipei apare pe cartea masinii si talon, atunci individul e doar un intermediar, contractul se va face probabil intre tipa si tine dar asta va trebui sa afli tu uitandu-te bine in acte.

Si eu am cumparat masina de 2 luni, am toate actele mai putin identificarea la RAR, nu stiu daca e un termen pentru inmatriculare, singurul termen de care stiu e cel de 30 zile pentru inscrierea la Fisc.




--------------------
Renault Megane 2.1 2005 Sedan 1.6 16V Pack Autentique
Renault Megane 2.1 2004 Bicorp 1.4 16V Confort Dynamique
Ford Focus Mk4 2021 1.0 EcoBoost Titanium
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Madriann
post 10 Jul 2010, 22:53
Post #505


Membru autentic


Group: Members
Posts: 967
Joined: 1 April 06
From: Tunisia




Atata e ...doar cel de la fisc. Am terminat, a luat sotia cartea...talonul am inteles ca vine prin posta wacko.gif
Pentru anul masinii trecut gresit in cartea de identitate, cu cine trebuie sa vorbesc? Am doua mail-uri, unul de la importator, unul de la dealer, ambele confirmand data fabricatiei 4 ian 2007. Cu toate astea, in carte apare Nr. omologare/An fabricatie xxyy/2006.

This post has been edited by Madriann: 10 Jul 2010, 22:54


--------------------
Renault Megane RT 1,6e 8v 1996
Peugeot 407 SV Executive 2.2l/163CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DuKU
post 11 Jul 2010, 17:21
Post #506


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 31 January 10




Salut. Am o nelamurire si sper sa gasesc aici raspunsul.
Daca achizitionez un autoturism SH inmatriculat deja in Romania si ulterior vreau sa il inmatriculez pe numele meu cu alte numere, va trebui sa platesc iar nenorocita aia de taxa de mediu, sau de inmatriculare, sau cum se mai numeste acum?


--------------------
Dacia 1300 1977
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sindrom
post 11 Jul 2010, 17:28
Post #507


Ciclist sticlar>Merida 901>


Group: Members
Posts: 208
Joined: 1 March 08
From: Bucuresti




Daca este deja inmatriculat in Romania, are numere romanesti, nu mai platesti nici o taxa de mediu. O iei in evidenta la circa financiara, mergi la autentificare la RAR(100lei). Platesti taxa de talon si taxa de inmatriculare (una 52lei, alta 38parca) apoi te duci in pipera.


--------------------
Peugeot 206 2002
Ex: Clio 1.2 16V; 75 armasari pur sange cu probleme psihice rezolvate
Prezent: Peugeot 206 2.0hdi in teste si asta dus cu pluta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
recinalcol
post 13 Jul 2010, 15:27
Post #508


Membru : Amputat


Group: Members
Posts: 686
Joined: 19 November 09




Salut.
Ma bag si eu putin in seama tongue.gif
Am o dacia 1310 din 96.
Eu sant din Vaslui,proprietarul e din Galati.Masina este inca pe numele lui,(prieten de familie) cu numare de galati.
Acusi imi expira I.T.P.-ul si as vrea sa o inmatriculez si sa o trec pe numele meu.
As vrea sa stiu pasii pe care ar trebui sa-i fac si niste preturi ar fi tare bune.
Chestia e ca as vrea ca in cazul in care e nevoie sa ma duc cu masina la Galati sa rezolv toate cele intr-o zi.
Sper ca m-am facut inteles.
Va multumesc.


Drive safe sofer1.gif


--------------------
Dacia 1310 Li 2004 - VS-22-REC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
venom2seby
post 14 Jul 2010, 06:34
Post #509


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 14 July 10




Salut . Am si eu o problema recent am cumparat un audi a4 inm. in RO de la un proprietar care a cumparat la randul lui de la proprietaru de drept din acte , acum este o problema am primit toate actele mai putin CIV ( cartea de identitate ) care a pierdut-o pers de la care am luat eu masina cum asa putea proceda ? pot sa merg asa cu ea numai cu talonu (certificatul de inm.) iar dupa doi ani sai fac itp-ul numa cu talonu fara carte sau care sunt pasi de urmat pentru a o putea inm. pe numele meu dat fiind faptu ca nu am CIV-ul


--------------------
Audi a4 2000/1600 - VL 04 AIO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexR
post 14 Jul 2010, 09:37
Post #510


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 24 October 04




Salutare,

Am urmatoarea nelamurire: vreau sa vand masina veche si ca sa nu am batai de cap ma gandesc ca cel mai bine o radiez la cerere, iau numere temporare si o vand.
Intrebarea este: cel care o cumpara trebuie sa-i faca ITP-ul? Sau la radiere primesc ultima foaie din talon in care se certifica ca masina nu are nevoie de ITP?

Multumesc!


--------------------
Dacia Logan 2010 dci - AG ?????
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
39 Pages « < 15 16 17 18 19 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 15:03
Dacia