Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

50 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Talisman 1.6 dCi 130 BVM6 , drive test, experiente

AndreiMR
post 21 Mar 2016, 21:00
Post #121


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




QUOTE(jeblond @ 21 Mar 2016, 10:50)
A ajuns masina la reprezentanta, maine o ridic.
*



Faina! Poate ii faci un topic la Jurnal de bord, cred ca ar fi realmente interesant de vazut cum evolueaza masina in timp...Laguna 3 sunt deja destule, deci o comparatie s-ar putea face


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreicri
post 22 Mar 2016, 13:04
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 740
Joined: 5 September 04
From: Bucuresti




faina masinuta.legat de model nu inteleg un lucru:de ce scaunele fata nu au reglaj si al inclinarii sezutului?mai ales ca sunt avansate tehnlogic avand ventilatie masaj etc?ciudat pentru ca la lansarea de la frankfurt imi aduca aminte ca modelul expus parca avea....plus ca si o masina coreeana cu scaune electrie are asa ceva...

This post has been edited by andreicri: 22 Mar 2016, 13:04


--------------------
Renault megane 2 sedan 1,9dCi/2004
Laguna 3 Dynamique 2.0 dCi full (fara piele si trapa)(pe vine)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 22 Mar 2016, 13:42
Post #123


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




are, rotesti de aia in sensul in care l-am desenat. nu merge numai fata-spate butonul respectiv.

This post has been edited by andreist: 22 Mar 2016, 13:48

Attached thumbnail(s)
scaune.png ( Size: 1.85mb ) Number of downloads: 866


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreicri
post 23 Mar 2016, 00:04
Post #124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 740
Joined: 5 September 04
From: Bucuresti




lool.te asigur ca am incercat si nu avea .am incercat in ambele sensuri si nimic.masina era cea expusa in mall baneasa.dar uite o sa ma mai uit odata daca va mai fi expusa


--------------------
Renault megane 2 sedan 1,9dCi/2004
Laguna 3 Dynamique 2.0 dCi full (fara piele si trapa)(pe vine)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 23 Mar 2016, 02:01
Post #125


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




"lool" eu te asigur ca am facut poza la masina la care mi-am reglat scaunul si e in posesia mea mai bine de 2 saptamani. nu sunt 2 sensuri, ci 4

This post has been edited by andreist: 23 Mar 2016, 02:02


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jeblond
post 23 Mar 2016, 05:58
Post #126


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 12 August 05
From: Ploiesti




Reglajul respectiv exista doar la scaunele de pe versiunea Initiale Paris care are niste scaune diferite.


--------------------
Renault Talisman 2016 Intens 1.6 DCI 160
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 23 Mar 2016, 09:01
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Bratu, de la 'Giurgea si Bratu tv', spunea ca suspensia transmite caroseriei un fel de topaiala si oarecare zgomot.

Pe mine, la drive test, m- a surprins neplăcut cît de prezent era in habitaclu zgomotul de rulare, auzeai prea bine, pentru clasa in care se inscrie Talisman, zgomotul si hirsiitul roților pe asfalt. Nu auzeai dieselul cit auzeai rotile.


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
darem
post 23 Mar 2016, 09:45
Post #128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 19 January 06
From: Constanta




Acest reglaj exista si pe varinata Intens.
L-am testat si eu sambata la TSI Constanta (Carrefour). Varianta testata a fost 1,6dCI, 160CP, ECD cu toate optiunile din lista dar fara trapa panoramica (833E+tva).
Masina este o evolutie frumoasa a gamei Reno, mult peste laguna (nu includ aici latitude...desi am fost pasager si am condus-o nu am considerat-o o masina reno). Este o masina spatioasa, portbagaj incapator, fara forme ciudate, bratele ascunse (exceptie facand mica pacaleala cu cei 600+ l, din care cca 95 sunt sub placa si nu cred ca poti baga in golul rotii de rezerva altceva in afara de un rucsac.sau orice alte truse mici samd).
Cutia a schimbat bine fara surprize, smucituri (exceptie facand la trecere din D in R pe loc) si nu am simtit nevoia deloc sa o trec pe manual.
Trecerea din modul "confort" in modul "sport" este facila (un singur buton) si pentru mine, modul "sport" este singurul in care va sta masina daca va ajunge in posesia mea.
M-as fi asteptat la mai nervoasa in modul sport, in schimb devenise mai rigida si mai precisa. In modul confort as putea spune ca era de vis...pe drumurile parcurse in drive test nu sesizai nici un fel de denivelare.
Motorul era destul de prezent in habitaclu, si nu ma refer in modul sport cand nu am iertat-o deloc, ci la turatii mici pana in 2400rpm.
4Control mi-a generat ceva emotii prima data la un sens giratoriu trecut mai in viteza, apoi m-am obisnuit.

Ce nu mi-a placut:
Plasticul de deasupra pedalelor (acc+frana) il atingeam cu varful pantofului (44) mereu la miscarea piciorului.
Zgomotul motorului in habitaclu (Un peogeot 508 cu 208kkm , 2.0HDI e mai silentios in interior).
Polita de sub luneta cu formele ei patratoase. Mi-a dat senzatia ca nu este din acea masina ci ca ar fi o placa cu difuzoare mari montata ulterior de catre pusti teribilisti.
Calitatea sunetului pe marele sistem BOSE (pentru care trebuie sa scoti din buzunar 417E+tva) pe radio. Conectat cu un telefon prin bluetooth e cu totul altceva.
Faptul ca cei de la reprezentanta nu cunosteau detaliile tehnice si dotarile masinii (am intrebat despre sistemul de injectie, despre cd-player - mi s-a spus ca nu are cd-player ca nu se mai monteaza si cele patru porturi usb si slotul de SD din masina sunt suficiente). La final am deschis torpedoul de curiozitate...exista o magazie de 6 discuri in el.
Desi este o masina mare si spatioasa, atingeam plafonul pe locul din spatele soferului, acesta fiind regalt pentru mine (1,9m).
Cotiera refrigerata nu stiu in ce masura o poti folosi in conditiile in care mai ai si altceva in ea. Ca sa introduci o sticla in acel locas refrigerat, trebuie sa deschizi o "usa de acces" peste lucrurile aflate in cotiera. Daca acestea sunt "pe acolo" nu o mai poti deschide fara a scoate totul din cotiera.
PRETUL prea mare chiar si pentru acele multe optiuni care vin din "tableta de 8,7". Pretul pentru varianta Intense cu toate optiunile din lista, mai putin trapa panoramica, 34.400Euro (cu 1000E discount).

O masina frumoasa, confortabila, moderna in care m-am simtit bine, cu multe optiuni safety si confort care-ti fac viata mai frumoasa la bord dar pentru mine, in gama asta de pret, ma voi uita in alta parte.



--------------------
renault megane SEDAN 2005 PRIVILEGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 23 Mar 2016, 10:29
Post #129


Membru


Group: Members
Posts: 4.191
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(simon @ 23 Mar 2016, 09:01)
Bratu, de la 'Giurgea si Bratu tv', spunea ca suspensia transmite caroseriei un fel de topaiala si oarecare zgomot.

Pe mine, la drive test, m- a surprins neplăcut cît de prezent era in habitaclu zgomotul de rulare, auzeai prea bine,  pentru clasa in care se inscrie Talisman, zgomotul si hirsiitul roților pe asfalt. Nu auzeai dieselul cit auzeai rotile.
*

Asa se aude si la Laguna 3 cand ai roti de 225/45 R18. La test la Talisman erau rotile 245/40 R19?

This post has been edited by madhorsefuzzy: 23 Mar 2016, 10:30


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 23 Mar 2016, 11:07
Post #130


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Cred, dar nu sint sigur. Poate de 18'', dar nu mai mici.

23 Mar 2016, 11:13:
QUOTE(darem @ 23 Mar 2016, 09:45)
PRETUL prea mare chiar si pentru acele multe optiuni care vin din "tableta de 8,7".

Asa face Renault acum, iti ia bani pe jucariile astea software, niste prostii de fapt. In schimb un lucru important, cum este pilotul automat adaptiv (chiar asa crippled, pentru ca nu stie sa opreasca) e optional chiar si la Intense. Este un lucru privind siguranta circulatiei. Suspensia adaptiva, asemenea, pe bani multi.


This post has been edited by simon: 23 Mar 2016, 11:13


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 23 Mar 2016, 11:14
Post #131


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Cu siguranta erau de 18 ca cele de 19 nu exista pt romania.


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 23 Mar 2016, 11:29
Post #132


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Intrebare, de ce se prevede cu anvelope zgomotoase o masina din clasa medie, la care silentiozitatea deplasarii este una din caracteristicile de baza?!


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
darem
post 23 Mar 2016, 13:28
Post #133


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 19 January 06
From: Constanta




Eu consider ca nu are zgomot de rulare mai mare decat zgomotul motorului. Masina de test era incaltata cu Michelin, jantele erau pe 18 iar testul l-am facut intr-o zi in care vantul se simtea destul de puternic in C-ta. Ma gandesc sa nu fi fost zgomot de aerodinamica a masinii, eu nu am depasit 100km/h in test.

@simon: topaiala respectiva am sesizat-o si eu, dar numai in modul "sport", in modul "confort" consider ca era chiar confortabila pentru jante de 18".


--------------------
renault megane SEDAN 2005 PRIVILEGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 23 Mar 2016, 13:39
Post #134


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Nici eu nu am simtit-o, dar intr-un drive test de 15-20 de minute la ce sa te uiti mai intii?
Prea putin timp.


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreicri
post 23 Mar 2016, 16:13
Post #135


Membru autentic


Group: Members
Posts: 740
Joined: 5 September 04
From: Bucuresti




[quote=darem,23 Mar 2016, 10:45]
Acest reglaj exista si pe varinata Intens.


de acord,dar m-am urcat in 2 intens uri si nu aveau reglaj pentru inclinarea pernei(nu de inaltime ca sa nu facem confuzie).in fine....de curiozitate o mai butonez odata...s-ar putea sa aiba dreptate colegul cu dispo doar pe initiale paris caci variantele de la salon erau fix initiale.


--------------------
Renault megane 2 sedan 1,9dCi/2004
Laguna 3 Dynamique 2.0 dCi full (fara piele si trapa)(pe vine)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 25 Mar 2016, 10:04
Post #136


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Cred ca am vazut si un initiale negru prin bucuresti. Tocmai pleca de la semafor si eu am trecut pe langa el din directie opusa. Avea inca viteza mica si mi s-a parut ca jantele erau cele de 19 specifice initiale. Ori n-am vazut bine ori cineva si-a adus un initiale...


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Piper101
post 25 Mar 2016, 11:48
Post #137


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 30 March 14




Mersi moderator pt postarea stearsa. In weekend fac si eu drive test. Sper sa prind si megane-ul.

Upgrade nu fac sigur, pt ca reno stie bine sa atraga cu pret mic la optiuni dar care merg prost in timp. Cat dai atata face. + devalorizarea si revanzarea greoaie = no thanks.


--------------------
Renault Fluence Privilege 1.5 dci 105cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sserban22
post 26 Mar 2016, 16:28
Post #138


Membru autentic


Group: Members
Posts: 381
Joined: 1 August 09




Tocmai ce am facut un drive test cu talismanul...1.6dci, 130cp.
Trec direct la subiect..... motorul trage ok, dar nu te baga in scaun, deja dupa 2500 rot. se aude in habitaclu binisor, intra bine viteza, nu agata.
La relanti motorul nu se aude, totusi e pregnant un zgomot la rulare la viteze de peste 120km/h, de vant, iar pe portiunii denivelate iarasi mi s-a parut suspensia zgomotoasa.
Schimbarea modurilor neutru-sport........mi s-a parut ca motorul raspunde mai bine la acceleratii in mod neutru, paradoxal.
Ma asteptam sa accelereze mai bine,am L2 cu 110 cp si nu mi s-a parut cine stie ce diferenta.
Ceasurile de bord, cred ca ar fi fost mai bine sa fie si turometrul afisat concomitent cu vitezometrul, asa ai impresia ca esti pe calculator, directia este f . precisa.
Ce nu mi-a placut.....locurile din spate ca spatiu nu sunt pe masura masinii, o persoana peste 1.90 cm da cu capul de plafon, si are doar 1460 cm latime la nivelul coatelor, similar cu L2 si mai mica de cat L3.
Dupa ce am mers cu talismanul, am vrut sa fac o comparatie la cald si am mers la skoda , unde am luat superbul de 150 cp, cu dsg.
Daca ar fi dupa mine, as alege superbul, spatiul din fata cat si din spate superior , mai ales in spate la picioare, portbagajul hatchback - imens , fata de gura mica de acces de la talisman, la care dc te apleci vezi o tabla goala- nu au capitonat portbagahul in partea de sus.
Motorul la superb trage brutal, e drept + 20 cp, la relanti se aude mai mult ca la talisman, in schimb la aceceleratiii puternice e mai liniste in superb.
Probabil pt. ca suspensiile sunt mai putin zgomotoase ca la talisman, si masina pare mai bine inchegata,lipseste zgomotul produs de curentii de aer.
Superbul castiga din pct meu de vedere la spatiul interior, superior atat in fata cat si in spate-pare mai aerist, la talisman,in fata, ai senzatia ca masina te ``imbraca`` dar mi se pare mai ok la superb.
Ca si consum nu pot face o comparatie, talismanul avea afisat un consum de 8.2 l, mixt, departe de fisa tehnica dar de inteles avind in vedere mersul sportiv+oras.
Comparativ cu L3 e un pas inainte, materialele de buna calitate,relativ silentios, dar culmea e ca Renault nu reuseste sa ajunga sa faca o suspensie silentioasa, si da impresia ca masina nu e bine inchegata, comparativ cu nemtoaicele.
Personal pretul mi se pare mare fata de ce ofera, masina e f frumoasa pe afara, dar atat... la interior nu e nimic spectaculos, in ciuda tabletei.


--------------------
Megane sedan 1.6 sce 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianFlorea
post 27 Mar 2016, 08:56
Post #139


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 15 December 09




QUOTE(sserban22 @ 26 Mar 2016, 16:28)
Tocmai ce am facut un drive test cu talismanul...1.6dci, 130cp.
Trec direct la subiect..... motorul trage ok, dar nu te baga in scaun, deja dupa 2500 rot. se aude in habitaclu binisor, intra bine  viteza, nu agata.
La relanti motorul nu se aude, totusi e pregnant un zgomot la rulare la viteze de peste 120km/h, de vant, iar pe portiunii denivelate iarasi mi s-a parut suspensia zgomotoasa.
Schimbarea modurilor neutru-sport........mi s-a parut ca motorul raspunde mai bine la acceleratii in mod neutru, paradoxal.
Ma asteptam sa accelereze mai bine,am L2 cu 110 cp si nu mi s-a parut cine stie ce diferenta.
Ceasurile de bord, cred ca ar fi fost mai bine sa fie si turometrul afisat concomitent cu vitezometrul, asa ai impresia ca esti pe calculator, directia este f . precisa.
Ce nu mi-a placut.....locurile din spate ca spatiu nu sunt pe masura masinii, o persoana peste 1.90 cm da cu capul de plafon, si are doar 1460 cm latime la nivelul coatelor, similar cu L2 si mai mica de cat L3.
Dupa ce am mers cu talismanul, am vrut sa fac o comparatie la cald si am mers la skoda , unde am luat superbul de 150 cp, cu dsg.
Daca ar fi dupa mine, as alege superbul,  spatiul din fata cat si din spate superior , mai ales in spate la picioare, portbagajul hatchback - imens , fata de gura mica de acces de la talisman, la care dc te apleci vezi o tabla goala- nu au capitonat portbagahul in partea de sus.
Motorul la superb trage brutal, e drept + 20 cp, la relanti se aude mai mult ca la talisman, in schimb la aceceleratiii puternice  e mai liniste in superb.
Probabil pt. ca suspensiile sunt mai putin zgomotoase ca la talisman, si masina pare mai bine inchegata,lipseste zgomotul produs de curentii de aer.
Superbul castiga din pct meu de vedere la spatiul interior, superior atat in fata cat si in spate-pare mai aerist, la talisman,in fata,  ai senzatia ca masina te ``imbraca`` dar mi se pare mai ok  la superb.
Ca si consum nu pot face o comparatie, talismanul avea afisat un consum de 8.2 l, mixt, departe de fisa tehnica dar de inteles avind in vedere mersul sportiv+oras.
Comparativ cu L3 e un pas inainte, materialele de buna calitate,relativ silentios, dar culmea e ca Renault nu reuseste sa ajunga sa faca o suspensie silentioasa, si da impresia ca masina nu e bine inchegata, comparativ cu nemtoaicele.
Personal pretul mi se pare mare fata de ce ofera, masina e f frumoasa pe afara, dar atat... la interior nu e nimic spectaculos, in ciuda tabletei.
*



Ce diferenta de pret este intre cele 2 modele testate tinand cont de un nivel de echipare apropiat?

This post has been edited by CristianFlorea: 27 Mar 2016, 08:59


--------------------
Renault Laguna GT line 2.0 dci dec 2009
Ex: Megane III Sporttourer 1,5 dci 105CP
Actual: Renault Laguna 3 - 2.0 dci
Actual: Skoda Octavia 3 - 2.0 tdi 150 CP mai 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 27 Mar 2016, 09:06
Post #140


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




La motorizari similare, cu aproximativ aceleasi dotari, Superb e mai scump cu vreo 4000 de eur decat Talisman...la preturile de pe site, bineinteles, nu oferte de la dealeri. Daca compari un Talisman cu tot ce se poate pe el si un Superb chel, atunci e mai ieftina Skoda...ca asa comparau unii pe aici si li se parea mai scump Renaultul decat Skoda wacko.gif

This post has been edited by AndreiMR: 27 Mar 2016, 09:08


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai2005
post 27 Mar 2016, 09:47
Post #141


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 11 July 15




QUOTE(AndreiMR @ 27 Mar 2016, 09:06)
La motorizari similare, cu aproximativ aceleasi dotari, Superb e mai scump cu vreo 4000 de eur decat Talisman...la preturile de pe site, bineinteles, nu oferte de la dealeri. Daca compari un Talisman cu tot ce se poate pe el si un Superb chel, atunci e mai ieftina Skoda...ca asa comparau unii pe aici si li se parea mai scump Renaultul decat Skoda  wacko.gif
*


Daca scoatem gadgeturi (inutile pt mine) precum adaptive cruise control, blind spot detection, lane assist, faruri adaptive, front asssitant mai sar de aici aproape 2000 euro. Pt mine astea erau nice to have, butonam la ele de cateva ori de curiozitate si dupa le decuplam, nu ma interesau.

Chiar si cu 4000 diferenta nu e mare. Mai ales daca ii pun optinea de setare sasiu sport (250 eur) si se comporta frumos(nu ca o barca). Daca as lua Superb as cheltui neaparat 1000 euro pt optiunea de garantie extinsa 5 ani/150k km. Chiar si asa la "fiabilitatea" proverbiala VAG (pe motoare) + scandal nu-s prea convins.

This post has been edited by mihai2005: 27 Mar 2016, 11:01


--------------------
Honda Civic Type R GT 2019 - nr 1234
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 27 Mar 2016, 09:50
Post #142


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Pai si? Ia Superb. Vezi ce scrie sus in coltul din stanga al paginii wink.gif


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 27 Mar 2016, 11:41
Post #143


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Adaptive cruise control este minunat la mersul in coloană cînd bizonul ba o calcă, ba adoarme si încetinește si cu 10km/ora.
Păcat ca intra doar de la 50km/ora si nu de la 30km/ora, care este limita pentru cruise control.
Dar cel mai rău este a ca nu opreste masina. Ar fi fost o masura de siguranta de care o data in viața s-ar putea sa ai nevoie. Trebuie sa mai pastreze si Renault ceva in tolba pentru facelift, nu?

This post has been edited by simon: 27 Mar 2016, 11:42


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2069
post 27 Mar 2016, 11:48
Post #144


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 13 October 08
From: bucuresti




ce impresie v-a lasat acel Head up Display ? cei care au fost in drive test


--------------------
Renault LAGUNA 3 2.0 dci 150 cp 2008 Privilege - b01xxx
Renault Talisman dci Intens 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 27 Mar 2016, 12:05
Post #145


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Mi-a placut mult, merita plătit, in primul rînd pentru ca include informația de navigație, dar si pentru ca afișează viteza legală pe segmentul respectiv.


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sserban22
post 27 Mar 2016, 13:17
Post #146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 381
Joined: 1 August 09




Fiecare isi ia ce vrea, clar Superb e mai scumpa la aceleasi dotari, dar eu iau in calcul strict ce inseamna masina pt. mine: spatiu in habitaclu, motor, comportament rutier.
Cum se face ca la aceleasi dimensiuni exterioare Superbul bate clar in ceea ce priveste spatiul interior?
Cel putin la latimea spatiului pasagerilor din spate e o diferenta de 3.5cm fata de ceilalti rivali, la aproximativ aceleasi dimensiuni exterioare.


--------------------
Megane sedan 1.6 sce 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai2005
post 27 Mar 2016, 13:26
Post #147


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 11 July 15




QUOTE(2069 @ 27 Mar 2016, 11:48)
ce impresie v-a lasat acel Head up Display ? cei care au fost in drive test
*


Mi s-a parut ca-mi aglomera campul vizual inutil. Pb m-ar obosi la drumuri lungi sa fiu atent si la el. Prefer sa fiu atent la semnele de circ in loc sa ma bazez pe indicatiile gps + sisteme recunoastere. Nu de alta dar de-abia asteapta meletienii si poate deveni costisitor.


--------------------
Honda Civic Type R GT 2019 - nr 1234
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2069
post 27 Mar 2016, 14:59
Post #148


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 13 October 08
From: bucuresti




daca ne referim la varianta INTENS, care sunt optiunile care merita adaugate contra cost si care nu ?

This post has been edited by 2069: 27 Mar 2016, 15:08


--------------------
Renault LAGUNA 3 2.0 dci 150 cp 2008 Privilege - b01xxx
Renault Talisman dci Intens 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai2005
post 27 Mar 2016, 16:04
Post #149


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 11 July 15




QUOTE(2069 @ 27 Mar 2016, 14:59)
daca ne referim la varianta INTENS, care sunt optiunile care merita adaugate contra cost si care nu ?
*


Pachetul 4Control (4Control + suspensie adaptiva). Masina e mai stabila. Derapezi mai greu chiar si pe carosabil ud. Plus manevrabilitate extra.
Si restul sunt interesante in functie de preferintele fiecaruia. Pt un pret corect as lua si pachetul cu parcare automata Pack city 1. Pt sotie sau cand sunt prea plictisit sa parchez lateral/garez.

This post has been edited by mihai2005: 27 Mar 2016, 21:07


--------------------
Honda Civic Type R GT 2019 - nr 1234
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2069
post 27 Mar 2016, 19:08
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 13 October 08
From: bucuresti




1.500 de euro pachetul 4 control

This post has been edited by 2069: 27 Mar 2016, 20:50


--------------------
Renault LAGUNA 3 2.0 dci 150 cp 2008 Privilege - b01xxx
Renault Talisman dci Intens 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
50 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 22:57
Dacia