Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Intensitate luminoasa scazuta (ptr display-uri).

edv_ro
post 10 Sep 2007, 11:00
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 267
Joined: 7 May 05
From: Hamburg




Salut,

Dupa o interventie in service, in momentul in care aprind pozitiile/farurile intensitatea luminoasa a display-urilor (cel dintre ceasuri, cel ptr radio si cel pentru aerul automat) scade simtitor. Exact asa se intampla la Loganul avut anterior. Acolo am inteles ca este normal. La Megane, in 6 luni de zile, nu am observat sa faca asa ceva, desi am folosit masina destul de mult.

Care este parerea voastra? Au schimbat ceva 'meseriasii' din service sau e o actiune a 'calitatii' muncii lor?

Posed un Megane sedan Privilege, din aprilie 2007.

Multumesc anticipat pentru raspuns.


--------------------
Skoda / Renault Octavia 3 FL Combi / Twingo 3 1.4TSI 150CP 2017 / 1.0 SCe 70CP 2017 - HH / HH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 10 Sep 2007, 11:08
Post #2


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Sa inteleg ca pana sa te duci la service nu ai avut aceasta problema? Aprindeai farurile si lumina diaplyurilor ramanea la fel?

Vezi ca ai un buton de reglaj al intensitatii luminozitatii acelor displayuri. In stanga jos langa coloana volanului.

Sincer sa fiu eu nu stiu. Pentru ca de cand am luat masina am tinut-o tot timpul cu farurile aprinse si cu luminozitatea la maxim. Chiar si noaptea, nu ma dereanjeaza. Pentru acest lucru e pus reglajul. Noaptea daca te incomodeaza lumina prea puternica de la afisaje poti sa o dai la minim.

This post has been edited by ssilviu: 10 Sep 2007, 11:09


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 10 Sep 2007, 11:53
Post #3


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




edv_ro: ssilviu are dreptate ti-au umblat la acel buton de reglaj al intensitatii luminilor din bord, nu e nici o problema asa se comporta sistemul in momentul cand aprinzi farurile intra in actiune si acel reglaj, daca farurile sunt stinse lumina display-urilor este la intensitate maxima si de aceea observi acea scadere a intensitatii in momentul cand aprinzi farurile.

Noroace.


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 14:08
Dacia