Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Problema masina noua

baldur
post 25 Aug 2007, 21:00
Post #1


Baldur


Group: Members
Posts: 49
Joined: 18 November 06
From: Iasi




Salutare. Primul meu post si deja incep sa imi schimb parerea buna pe care o aveam despre Renault, in sensul ca imi vine sa zic "Bag picioarele, nu mai vreau masina frantuzeasca". Mi-a placut Meganul, mi-am luat unul lunea trecuta si la 1 zi dupa achizitie am inceput sa aud tot mai pregnant un fel de clantanit metalic pe dedesupt cand mergeam cu geamul dat jos. Am presupus initial ca ar putea fi placutele care se aseaza si am asteptat pana vineri cand mi-am facut programare la service. Ma prezint constiincios sambata dimineata, se constata zgomotul, se urca masina sus pe elevator si la examinare surpriza.. masina era lovita in cadrul intermediar (sau cel putin asa i-au zis ei), adica undeva dedesupt intre motor si roata, scutul fiind infundat si sub el cadrul metalic indoit si strambat cativa cm. Prin atingere de piesa din spate se producea sgomotul.
Problema e ca eu nu am lovit masina de nimic, facusem doar 200 de km prin oras cu grija iar cand am ridicat-o de la dealer nu mi-a dat prin cap sa ma bag sub ea si oricum nu stiu daca as fi observat fara sa stiu ce caut. Cetatenii de la service au ridicat din umeri, au zis ca nu ma pot crede pe cuvant si mi-au "oferit" optiunea de a repara masina pe Casco. Asta nu mi se pare corect, imi iau masina noua, si tot eu platesc neglijenta grava a altora. Singura chestie care ar putea demonstra ca am spus adevarul e ca piesa lovita are deja rugina, ceea ce duce la concluzia unei rani mai vechi. Am zis ca ma duc sa vb cu directorul dar probabil nu se va rezolva nimic. Acum eu ce fac.. galagie si incerc sa-mi repare Renault buba sau inghit dracu hapul si repar pe casco? Si a doua chestie.. putea sa se strice pe efect de domino si altceva si sa am probleme mai incolo, care sa nu intre nici la casco nici la garantie?
In primul rand e o chestiune de principiu.. nu este normal sa primesti ceva gata gata lovit chiar daca se poate repara si in al doilea rand nu e normal sa plateasca asigurarea greseala cuiva de pe lantul de manipulare..


--------------------
Renault/Dacia Clio 3 1,2 16v 75 cp/Sandero 1,6 mpi 85 cp Dinamique 2008/Laureate 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 25 Aug 2007, 21:02
Post #2


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Vinovat esti tu ca ai ridicat masina si nu ai facut scandal din prima zi.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
baldur
post 25 Aug 2007, 21:04
Post #3


Baldur


Group: Members
Posts: 49
Joined: 18 November 06
From: Iasi




Ei na.. tot eu. Cum sa imi fi dat seama, ca la inceput se auzea foarte discret, motorul find pe motorina eram atent la zgomot si cum suna..plus tineam geamul inchis sa vad ce face climatronicul. Nu era deloc ceva vizibil. Ai si vreo idee constructiva?? ca de nihilism sant satul


--------------------
Renault/Dacia Clio 3 1,2 16v 75 cp/Sandero 1,6 mpi 85 cp Dinamique 2008/Laureate 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
desk
post 25 Aug 2007, 21:07
Post #4


membru


Group: Members
Posts: 64
Joined: 18 August 07




nu-si putea da seama , in prima zi sau a doua era prea entuziasmat , pe buna dreptate


--------------------
renault megane 1,9dci 2002/clasic - SB06---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 25 Aug 2007, 21:09
Post #5


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Atunci in ziua 1 cand si-a dat seama se ducea la service, o ridica pe elevator si se vedea rugina veche. Si gata. E simpla treaba. O repari pe Casco pentru ca service-ul are foarte mare dreptate la treaba cu crezutul pe cuvant.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 25 Aug 2007, 21:13
Post #6


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Mult succes in rezolvarea problemei. Ma cam trec fiorii avand in vedere ca luni trebuie sa o ridic si eu pe a mea, dar ma gandesc ca e o problema, totusi, extrem de rara.


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 25 Aug 2007, 21:16
Post #7


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




baldur: pacat de necazul intamplat, e greu ca dupa ce te bucuri ca iei masina noua sa te trezesti ca cei care ti-au livrat-o si-au batut joc de tine. Ai putea sa incerci sa le demonstrezi ca masina a fost lovita inainte de a o ridica tu. Cum ai putea sa faci asta...
Ai putea sa publici, in schimb, numele dealerului, eventual al persoanei care s-a ocupat de contractul tau, pentru ca cei care vor vrea sa-si ia reno sa evite dealerul sau agentul respectiv.
Singura consolare e ca traim in rrrrrrromania, tarrra tuturor posibilitatilor, si ca pe la alte branduri se intampla chestii cel putin la fel de nasoale ca la tine (porsche bucuresti X imi vine imediat in minte)

This post has been edited by adip: 25 Aug 2007, 21:17


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
baldur
post 25 Aug 2007, 21:38
Post #8


Baldur


Group: Members
Posts: 49
Joined: 18 November 06
From: Iasi




Sant constient ca pana la urma se va rezolva fara ca eu sa scot bani din buzunar. dar imi este ciuda o data ca ma patit-o taman eu si a doua oara ma gandesc ca totusi traim inca in Estul salbatic. Nu poti verifica orice rahat de asta.. de asta te bazezi pe profesionalismul celui care iti vinde. ce ar fi daca ai merge la un doctor cu al doctor consultant sa-l verifice pe primul?? Pur si simplu fiecare ar trebui sa isi faca treaba lui.
Dealerul este Bras Iasi si din pacate este singurul din judet, iar despre agentul de vanzari nu am ce comenta.. mi-au vandut maisna 5 oamenic a in fiecare zi in care aveam treaba acolo era altul "e concediu domle si lipseste" .. numia ca ei lipseau cate o zi pe rand fara sa existe o succesiune a muncii. Da asta e alta treaba.


--------------------
Renault/Dacia Clio 3 1,2 16v 75 cp/Sandero 1,6 mpi 85 cp Dinamique 2008/Laureate 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 25 Aug 2007, 22:02
Post #9


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Nici nu trebuie sa fie vina dealerului. Se poate foarte bine ca busitura sa o fi facut un simplu manipulator din timpul transportului. Si sa nu fi raportat mai sus. Ca na, ii era lene. Deci de defectul asta se poate sa fi stiut doar persoana care a stricat masina. Iar asta se putea intampla la orice marca.

Asta e, ghinion.

This post has been edited by ssilviu: 25 Aug 2007, 22:03


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 25 Aug 2007, 22:18
Post #10


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Nu ma pricep in cazul asta, dar ma gandesc ca la orice dealer ar trebui sa existe o procedura de receptie a masinilor, unde cineva de la dealer se asigura ca ceea ce coboara de pe trailer e ceea ce trebuie si ca e in buna stare. Se intampla peste tot sa se mai loveasca masini la transport dar nu imi vine sa cred ca dealerul nu face o inspectie, macar vizuala, a ceea ce vine. Mai ales ca defectul lui baldur, chiar daca dedesubt, poate fi gasit foarte repede in urma unei inspectii/probe de drum.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 25 Aug 2007, 22:23
Post #11


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Pai tocmai. Inspectia sub masina nu cred ca se face. Si nici proba de drum.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 25 Aug 2007, 23:04
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




baldur, imi pare rau pentru necazul tau, ai avut ghinion, dar ce legatura are asta cu
QUOTE(baldur @ 25 Aug 2007, 22:00)
Primul meu post si deja incep sa imi schimb parerea buna pe care o aveam despre Renault, in sensul ca imi vine sa zic "Bag picioarele, nu mai vreau masina frantuzeasca".
*

?
Sper s-o rezolvi cat mai repede, fara cheltuiala din partea ta si sa te bucuri cat mai curand de masinuta. Nu-i vina ei ca ne-am nascut in Romania.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciobi
post 26 Aug 2007, 09:46
Post #13


BMF


Group: Members
Posts: 254
Joined: 20 December 05
From: Bucuresti




Daca zici ca se vad si ceva urma de rugina...atunci io zic sa faci scandal mare si sa fii putin mai agresiv. Rugina aia nu se punea acolo imediat. Da mail la Reno, da mail la directorii dealerului, da mail si telefoane peste tot pe unde iti trece prin minte. Bafta multa


--------------------
Renault Megane Estate Lux Privilege 1.6 16V B-XX-BMF 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gicanu
post 26 Aug 2007, 09:57
Post #14


Membru Rasturnat


Group: Members
Posts: 151
Joined: 10 July 07




Mai bine incerci sa ii explici constatatorului de la casco ca ai luat masina de 1 sapt si ea era deja lovita ca e ruginita.... Nu cred ca o sa sara asiguratorii sa plateasca ei pt greselile reno


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Privilege - B-67-KKD
Megane Sedane 1,5DCI 105cp euro 4 Lux Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiPavel
post 26 Aug 2007, 15:40
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 10 December 05




Daca le zici celor de la CASCO ca masina era lovita cand ai luat-o de la Renault vor considera ca era lovita inainte de a incheia ei asigurarea si deci nu e bine. Daca vrei sa rezolvi problema va trebui sa le zici ca ai atins-o tu si scapi de complicatii si iti repari mai repede masina.
E trist ca multi concesionari nu fac verificarea masinilor inainte de livrare. Eu cand mi-am luat masina am fost prezent la verificare ca sa vada si ochii mei ce e pe sub masina, pe la motor, ca nu am incredere in ceea ce zic vanzatorii.
Patania asta ar terbui sa atraga atentia si altora ca sa invatam din greselile altora si atunci cand ne ridicam masina sa insistam sa o vedem peste tot ca sa stim ce luam acasa.


--------------------
Renault Laguna II 2001 1.9 dci
Ex: Renaul Laguna 1.9 dci
2xRenault Clio Bicorp 1.5 dci
BMW X5 E53 3.0d
BMW E90 320d
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s_j_teo
post 26 Aug 2007, 16:30
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 626
Joined: 16 July 06




Baldur ne pare rau dar se mai intampla!Eu propun o solutie dar nu stiu ce stomac ai tu?
1)Afla cine descarca masinile la dealerul respectiv(am vazut cu ochii mei masina incalecata pe bordura si ramasa suspendata acolo la Auto Europa Timisoara in parcare dupa ce a fost data de pe camion jos asa ceva ai patit si tu sunt sigur)
2)Cauta 2 baieti de cartier 2/2
3)Dute cu ei si *discuta* cu cel care descarca masinile (ai sa afli tot)
4)Dute apoi cu itiotul la concesionar
5)Problema rezolvata
Daca nu bagi 2 pumni in gura la careva nu exista rezolvare scoti banu si ciocul mic,dai vina pe ghinion!


--------------------
Skoda Octavia 3 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 26 Aug 2007, 16:41
Post #17


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Exista si cai legale pentru asta: Mergi la OPC si pune-i sa trimita un evaluator, care va putea sa spuna clar daca lovitura PUTEA fi facuta dupa achizitionare. Daca nu, atunci iei un avocat si mergi la ei cu cerinte clare: ori inlocuirea masinii, ori repararea completa plus despagubire, etc. Motivul e simplu: livrarea unui produs neconform cu specificatiile producatorului, fiind avariat.

Imi pare rau ca ai patit asa, insa sa stii ca se intampla la toate marcile...


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s_j_teo
post 26 Aug 2007, 16:50
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 626
Joined: 16 July 06




Nu vreau sa fiu rau este si asta o solutie dar pana se rezolva(nu uita traim in Romania) vinzi masina din alte cauze vechime uzura radmasa.gif

This post has been edited by s_j_teo: 26 Aug 2007, 16:51


--------------------
Skoda Octavia 3 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 26 Aug 2007, 17:33
Post #19


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(AlexC @ 26 Aug 2007, 17:41)
Exista si cai legale pentru asta: Mergi la OPC si pune-i sa trimita un evaluator, care va putea sa spuna clar daca lovitura PUTEA fi facuta dupa achizitionare. Daca nu, atunci iei un avocat si mergi la ei cu cerinte clare: ori inlocuirea masinii, ori repararea completa plus despagubire, etc. Motivul e simplu: livrarea unui produs neconform cu specificatiile producatorului, fiind avariat.


Nu merge. A semnat de primire.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amsterdam
post 26 Aug 2007, 17:58
Post #20


no member


Group: Members
Posts: 181
Joined: 25 July 07
From: sb




nu are legatura cine are vina la ceea ce ti s-a intamplat tie cine e bun si rau problema e de responsabilitate si in cazul tau esti singurul responsabil

bucurate ca poti sa o faci pe casco ceea ce nu este nici asa prea normal

@s_j_teo nu credeam ca se gasesc specimene ca tine la reno


--------------------
renault megane 2007 expression - 58-TRZ
It is better to beg for forgiveness than to ask for permission
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghertzoi
post 26 Aug 2007, 18:12
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 640
Joined: 18 March 07
From: varza a la cluj




la ridicarea masinii e greu sa o verifici peste tot... trebuie sa ii intelegi si pe ei poate chiar nu stiau ca e lovita, fiind vina transportatorului, din pacate asta nu o sa o stii niciodata!

Nu stiu cat te ajuta, dar eu am dat cu masina dupa 3 luni de la achizitionare peste o osie cu disc de frana (cred ca asa ii spune...) cazute dintr-un camion. Era noapte si am vazut-o prea tarziu (pe moment eram 100% sigur ca e ceva nemetalic peste care pot trece) in 2-3 secunde am reusit sa franez doar.Am trecut cam cu 40km/h frontal cu scutul (usor spre roata stanga). Zgomot asurzitor, plus masina aruncata in sus cativa cm. Am inlemnit, coborat jos, uitat sub masina nu curgea nimic smile.gif si fiind in milocul traficului am plecat incetut pana acasa. A doua zi am fost in service si pe rampa: scut metalic infundat 3-4 cm, suport radiator indoit usor cam un cm, un rest nu s-a atins/indoit nimic noroc cu scutul metalic. Rezolvate pe loc prin indreptare (m-au asigurat ca degeaba o sa incerc prin casco ca sigur se va da REPARARE nu inlocuire). De costat mi-au spus ca pt 10 minute de reparat nu ma costa nimic, i-am dat ceva "romaneste" la mecanic smile.gif = 10 ron

In fine ce vreau sa zic e ca desi ai dreptate, te lupti cu morile de vant si pacat de masina noua ca nu o sa te bucuri de ea. Mai bine incearca sa vezi pt reparatie ce e de facut, minim scutul se va repara prin indreptare, poate si restul si nu o sa te coste decat simbolic. Repar-o si bucura-te de masina!

This post has been edited by ghertzoi: 26 Aug 2007, 18:14


--------------------
Renault Megane 2.2 2007/privilege Sedan 1.6 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amsterdam
post 26 Aug 2007, 18:19
Post #22


no member


Group: Members
Posts: 181
Joined: 25 July 07
From: sb




QUOTE(s_j_teo @ 26 Aug 2007, 17:30)
Baldur ne pare rau dar se mai intampla!Eu propun o solutie dar nu stiu ce stomac ai tu?
1)Afla cine descarca masinile la dealerul respectiv(am vazut cu ochii mei masina incalecata pe bordura si ramasa suspendata acolo la Auto Europa Timisoara in parcare dupa ce a fost data de pe camion jos asa ceva ai patit si tu sunt sigur)
2)Cauta 2 baieti de cartier 2/2
3)Dute cu ei si *discuta* cu cel care descarca masinile (ai sa afli tot)
4)Dute apoi cu itiotul  la concesionar
5)Problema rezolvata
Daca nu bagi 2 pumni in gura la careva nu exista rezolvare scoti banu si ciocul mic,dai vina pe ghinion!
*




incredibil radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
renault megane 2007 expression - 58-TRZ
It is better to beg for forgiveness than to ask for permission
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 26 Aug 2007, 18:45
Post #23


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Mentalitate romaneasca...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 26 Aug 2007, 19:35
Post #24


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Eu zic ca e o solutie romaneasca pentru o problema romaneasca...


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata70
post 26 Aug 2007, 20:13
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 1 September 05




Ma indoiesc ca vreunul dintre noi, cand a luat masina noua, s-a uitat sub ea !...Asadar chestia asta se putea intampla oricaruia ,indiscutabil.
Scuza-ma , ''baldur'' dar oarecum este si greseala ta ca ai asteptat cateva zile pana sa le faci cunoscuta problema zgomotului .Cum beneficiezi de garantie,imediat ce ti se pare ceva in neregula cu masina ,mergi la service,fie si pentru o constatare numai! Bine, acum faptul este consumat...
Parerea mea este sa discuti cu dealer-ul ,poate rezolvi ,mai ales in conditiile in care problema aparuta tinea de livrarea masinii,asa cum ai spus.Ma indoiesc sa rezolvi cu service-ul pe garantie...
Si inca ceva...problema asta nu tine de marca masinii. Eu iti doresc sa te bucuri de masina iar aceasta sa te duca sanatos ! Bafta!

This post has been edited by cata70: 26 Aug 2007, 20:14


--------------------
Toyota Avensis 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 26 Aug 2007, 20:21
Post #26


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




@ssilviu din nefericire asa este... mellow.gif

baldur incearca sa vezi jumatatea plina a paharului - nu a fost atins nimic "vital".

Fa-o pe casco ca d-aia-l platesti si bucura-te de masina ta. Nu e vina lui Reno ca pe un inapt de handler l-a durut la basca de bunul altuia...

This post has been edited by R19/16v: 26 Aug 2007, 20:25


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s_j_teo
post 26 Aug 2007, 20:27
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 626
Joined: 16 July 06




@s_j_teo nu credeam ca se gasesc specimene ca tine la reno


Adica?
Daca va umbla cu lugu- lugu,maga-maga o repara pe banii lui sau pe Casco dar va aparea cu daune si nu va beneficia de nici o reducere la sfarsitul anului de Casco.
Asa, ca sa nu raman prost sau idiot daca aveai o problema asemanatoare cum o rezolvai? A si un lucru important pentru tine locatia este undeva in Romania!!!!


--------------------
Skoda Octavia 3 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Christu
post 26 Aug 2007, 22:11
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.094
Joined: 9 June 07
From: Bucuresti




Exact - o sa-i creasca valoarea la casco anul viitor, mai ales ca o sa declare ca a lovit-o el!



--------------------
Alfa Romeo 159
ex: Renault Megane Sedan 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 26 Aug 2007, 22:14
Post #29


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Cu cat?


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Danezu
post 27 Aug 2007, 09:24
Post #30


un fost proprietar de megan.....


Group: Members
Posts: 914
Joined: 3 January 06
From: Bucuresti




Pai odata plateste reintregirea politei si nu mai primeste nici reducerea de 10% anul viitor(pentru 1 an fara daune).
Mie nu mi se pare corect sa pierzi niste bani pe casco daca nu este vina ta!
De ce nu apelezi la VC sa faci un picut de scandal? Poate ai mai multe sanse!
Ai de alergat dar eu zic ca merita,plus ca totusi este o masina noua....
Mare pacat!
Oricum,eu iti doresc mult succes in rezolvarea problemei si sa te bucuri de masinuta!

Bafta!


--------------------
Saab 9-3 2.2 TiD Vector
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 13:36
Dacia