Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Fum/Miros de la ambreiaj, miros de priza arsa

AND
post 9 Sep 2007, 20:12
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Nici nu prea mi s-a mai intamplat, d-aia ma miram. Ma duc s-o plimb putin, am inteles ca ajuta.

9 Sep 2007, 20:49:
Am revenit dupa o tura cu ea in care n-am fortat cu nimic ambreajul - mirosul persista aproape la fel ca atunci cand a aparut.

Not normal... sleep.gif

This post has been edited by AND: 9 Sep 2007, 20:49


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iam2insane
post 11 Sep 2007, 15:11
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 11 September 07




Aseara am iesit cu un prieten cu masina in oras..Dacia Logan 1.6 8v..baiatul e incepator..si a fost prima oara cand m-am urcat cu el in masina...si probabil si ultima smile.gif)..ideea e ca baiatul cam face abuz de faptul ca e sofer si incearca sa imite baietii smekeri care conduc sportiv..in masini sportive..plecatul de pe loc sa zicem ca il face acceptabil, cand masina cere a2a in "sportivitatea" lui o baga in liber, decupleaza ambreiajul, motorul urla, el zice "mm de a2a", calca ambreiajul (tinand piciorul pe acceleratie, cam pe la 4-5 mii de ture) si in sfarsit cupleaza a2a..deja incepe sa miroasa..vine rand de a3a..iarasi calca ambreiajul dar aceeleratia o tine smile.gif) cupleaza a3a, decupleaza ambreiajul..miros insuportabil frate..nu mai vorbesc de franat..ca intram in detalii si in alte tipuri de mirosuri..

E normal sa miroasa pentru ca orice material daca il freci de alt material la o viteza ridicata se incinge si mirose, nu ar fi asta problema..problema e ca se degradeaza si nu numai ambreiajul..si volanta si axu si pistoane etc..si la urma urmei si portofelu tau..smile.gif


--------------------
Volkswagen Polo 1996, 1.6 8v
Nu acorzi prioritate pe strada, e prioritar s-ajungi pe lumea cealalta..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 11 Sep 2007, 17:20
Post #33


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




Asa mi-as dori sa fie toti soferii daca as avea un service sau o reprezentanta Dacia radmasa.gif .
Tare gagiu' oricum, genu' de om pe care il vezi la stiri cu masina incolacita in jurul unui pom din care nu se mai poate alege nimic, si pe care il aduna aia de la descarcerare in batista.

Scuze pentru off-topic.

This post has been edited by HACKMIKEY: 11 Sep 2007, 17:21


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 04:04
Dacia