Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Delta Dunarii

alinixovici
post 30 May 2004, 19:04
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 18 August 03
From: Bucuresti




A fost cineva de curand in delta?
Cat de departe se poate merge cu masina si unde o poti lasa daca iei vaporul?
Cam cum merg treburile pe acolo?
Pe unde se pot gasi harti bune cu delta (nu aia de la AMCO Press)?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SYL
post 30 May 2004, 20:38
Post #2


doc


Group: Members
Posts: 2.876
Joined: 16 December 03
From: Bucuresti




Din cate stiu eu in principiu se merge cu masina pana in Tulcea si de acolo cu vaporul....dar stiu ca se poate


--------------------
Dacia Duster 1.2 TCe 4x4 E6 (2015)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 31 May 2004, 09:19
Post #3


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Eu am fost acum vreo 2-3 ani cu masina.... am putut merge pe drum asfaltat (dar prost) pana la Murighiol.

Harta am luat de la Tulcea, de la receptia unul hotel din centru. Se mai pot lua de la sediul Administratiei Biosferei Deltei Dunarii (sper ca am nominalizat corect institutia) sau de la vreo agentie turistica.

Cum merg treburile.....hmmmm.... la Murighiol: cazare la motel sau camping sau in sat pe la oameni... peste dimineata devreme de la sateni sau din captura proprie.... cam greu de gasit alte produse gen baterii, paine, etc. ... adica exista un singur magazin, un fel de bacanie. Pentru vizitarea deltei exista barci cu motor sau vaporase care se pot inchiria de la sateni.... evident, cu tot cu "sofer"... si evident cu bani multi.... dar totul e negociabil.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 31 May 2004, 11:49
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti






--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 31 May 2004, 16:29
Post #5


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




in delta se poate intra destul de mult cu masina, dar foarte mishto este sa mergi in localitatile unde nu exista deloc masini (ex. Mila 23, Sf. Gheorghe, Sulina), adica strazile sunt inguste, prin sat nu se aude zgomot de masini, etc.

acolo este obligatoriu sa-ti inchiriezi o barca, iar apoi toata ziua nu ai decat sa dai la rame.


asa ca nu prea renteaza sa mergi cu masina, in primul rand nu pot ajunge peste tot, iar apoi mai trebuie sa ai si grija ei.

pentru ajuns acolo, cel mai la indemana parerea mea este ca trebuie sa vii cu trenul si apoi vaporul.
din Bucuresti exista tren care pleaca pe la miezul noptii si ajunge in Tulcea dimineata (7-8 am) iar vaporul spre Sulina pleaca pe la 10.00. Spre sf. gheorghe vaporul nu circula in fiecare zi. (daca cumva stie cineva programul vapoarelor poate-l pune aici)

avantajul trenului fata de microbuz este ca poti cara multe bagaje (portul este practic lipit de gara) si daca ai tupeu mergi cu nasul si iesi mai ieftin.


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinixovici
post 31 May 2004, 22:55
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 18 August 03
From: Bucuresti




Am gasit orarul vapoarelor din delta. Iata-l:
Acces in delta

pe apa : cu NAVROM DELTA S.A. tel. 0240 511533

Tulcea-Sf.Gheorghe : luni, miercuri, joi, vineri
Plecare de la pontonul 3 ora 13.30 - sosire Sf.Gheorghe ora 18.00

Sf.Gheorghe-Tulcea : marti, joi, vineri, duminica
Plecare Sf.Gheorghe ora 6.00 - sosire Tulcea ora 11.00


Tulcea-Sulina : luni-vineri si duminica
Plecare de la pontonul 2 ora 13.30 - sosire Sulina ora 18.00

Sulina-Tulcea : luni-vineri si duminica
Plecare Sulina ora 6.00 - sosire Tulcea ora 10.30


Tulcea-Chilia Veche-Periprava : luni, marti, miercuri si vineri
Plecare de la pontonul 1 ora 13.30 - sosire Periprava ora 18.00

Periprava-Tulcea : marti, miercuri, joi si duminica
Plecare Periprava ora 5.00 - sosire Tulcea ora 11.00


PRECIZARE : va rugam sa verificati daca au aparut eventuale shimbari in cadrul orarului prezentat lanumarul 0240 511553


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nimic
post 1 Jun 2004, 23:01
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 168
Joined: 27 January 04




cat de departe se poate ajunge cu mashina:
pe bratzul chilia pana la chilia veche-drum(dig de pamant) daca nu ploua cateva zile 1 sapt doua e destul de bun.
pe bratzul sulina-pana pe la maliuc dar atentzie la cote le dunarii-cand e crescuta nu se poate merge si oricum drumul e f prost si asa
pe bratzul Sfantu Gheorghe-pana la dunavatz-drum de asfalt anul trecut era bun.

in tulcea mashina se poate lasa in sigurantza in parcarile de la hotelul delta si de la casa de cultura(pe strada isaccei) de la gara fluviala pana la hotel delta cateva sute de metri iar casa de cultura este intre gara fluviala si hotelul delta.taxele de parcare pe zi nu le shtiu dar nu sunt prea mari

cazare(unde am stat eu)
chilia veche-firma vital-agroturism-tudor cartacuzancu-0240 519090
crisan-cabana ajvps-info la ajvps tulcea
murighiol-camping pelican-casutze sau motel
uzlina-complex cormoran-pt cei pe care-i dau banii afara din casa-...aruncatzi cu lopetzile si in noi...
in rest cazare la localnici

pe bratzul sulina circula si nava sageata -in fiecare zi din cate shtiu eu.face f putzin dar nu opreshte decat la tulcea crisan si sulina.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cg_ivan
post 5 Aug 2005, 14:32
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 24 March 05




Eu am fost in delta de oua ori in ultima luna.
Cu masina se poate ajunge fara probleme la Mahmudia sau Murighiol (cam 4 ore de la Bucuresti). Se merge pana in Tulcea. Din centrul orasului se apuca drumul de Murighiol.
Pana la Murighiol este asfalt aproape. Nu stiu daca am intalnit vreo groapa.
De la Murighiol se poate ajunge pana in Dunavatu de Sus / Dunavatu de jos insa drumul nu mai este asfaltat.
Eu am fost si drumul este practicabil.
In ceea ce priveste cazarea, am stat la Hotel Teo, in Mahmudia. Pretul camerei cu A/C 1.500.000 ROL. Au restaurant OK, cu preturi cam ca in Bucuresti (ex: o bere Heineken la 0.5 era 40.000 ROL)
Preturile la barci de inchiriat variaza intre 400 si 900 mii ROL (la hotel Teo)
Oricum oferta este variata, este plin de pensiuni, hoteluri, etc.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-00-XXX
Repar pompe de benzina de Trabant la preturi fara concurenta.
Bonus: reglarea litrometrului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibi_thomas
post 8 Aug 2005, 08:49
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 43
Joined: 21 April 04
From: Cluj - Napoca




Si eu vreau sa merg anul asta in Sf. Gheorghe. Plecare din Cluj vineri - 19 August. Daca poate careva sa'mi recomande cazare, rog sa o faca. Nu vreau la casute / motel / whatever. O gazda decenta, cu 2 camere, ca nu ma dau banii afara din casa. Multam' ! wink.gif


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2007 Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Loghy
post 20 Aug 2005, 21:37
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 27 April 05
From: Bucuresti




Stie cineva cum e drumul pana la Gorgova?
Trecerea peste bratul Sfantu Gheorge catre Gorgova cum se face?

Posibilitati de cazare la preturi pamantene?

This post has been edited by Loghy: 21 Aug 2005, 11:20


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI 2004 - Ambition - B XX RRJ
Good things come to those who wait...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lautrec
post 24 Aug 2005, 14:41
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 24 February 05
From: Cluj Napoca




am fost eu la Gorgova anul trecut in septembrie. intai am incercat cu golful. am trecut bacul la Nufaru dupa care am facut 8 km in doua ore si praf scutul de la catalizator (garda la sol 8 cm). am vazut altii cu skode ce treceau fara mari probleme dar eu m-am intors la Nufaru (efectiv am ajuns la o groapa ce nu aveam nici o sansa sa o traversez), am lasat golful si am luat o dacie. am mers fara probleme pana la Gorgova. acum e posibil sa fie reparat drumul pt ca anul asta am vazut la TV ca s-au apucat de scos epava de la Partizani. macar pana acolo poate au facut ceva....

tot atunci am fost si pe bratul Chilia, pana dupa Pardina, fara probleme, cu un ARO. drumul e OK si pt dacie. masini straine doar daca sunt de firma.....


--------------------
Dacia/Seat/Suzuki Logan/Toledo/GS500E 2007/2008/1993 - Lautrec
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Loghy
post 24 Aug 2005, 22:54
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 27 April 05
From: Bucuresti




Merci frumos


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI 2004 - Ambition - B XX RRJ
Good things come to those who wait...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fklco
post 4 Mar 2006, 23:31
Post #13


Domnu'


Group: Members
Posts: 84
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




QUOTE(Loghy @ 20 Aug 2005, 22:37)
Stie cineva cum e drumul pana la Gorgova?
Trecerea peste bratul Sfantu Gheorge catre Gorgova cum se face?

Posibilitati de cazare la preturi pamantene?
*



Drumu e relativ OK daca nu a plouat in ultimile 3 zile
E un fel de asfalt cu pietre mari pina la Partizani si dupa aia e pamint
Daca e Dunarea crescuta treci prin apa la statia de pompare (aici iti trebuie ceva tupeu).
Iti mai trebuie o Dacie sau alta masina cu garda la sol mai mare.
Zona e marfa .
Nu incerca sa dai la peste in zona satului Gorgova ca nu o sa prinzi nimic interesant in afara de avat.
Te poti caza la localnici la sume modice pe zi, ( Evita total pensiunea Dorulet de la intrarea in Gorgova, administratoru e un cretin pus pe jacmaneala).
Daca ai cort e cel mai bine il poti instala oriunde pe malul Dunari.
Daca vrei poti lasa masina in curte la localnici contra cost (preturi subtiri).
In dreptul Pensiuni Dorulet pe malul opus e o 'intinsura' (un loc cu apa mica statatoare) unde sa luat crap de 12 Kg (vazut de mine), daca ai cu ce sa treci da la peste acolo (o sa tipe fraieru de la pensiune la tine da te faci ca nu auzi).
Daca ai numere de Buc . la masina si ai trecut cu bacu nu te mai intreaba nimeni de sanatate pina la Gorgova, politia vine pe apa dar au salupe mari care nu pot acosta oriunde asa ca nu te baga in seama niciodata.
In Delta cei mai periculosi sunt Ecologisti ca daca li se pune pata te intreaba de permis de pescuit.

In rest e misto tare.
Fir intins.
Ps. De la ora 20 pina la 22 ataca tzintari, sunt feroce, ataca in haita, sunt ucigatori, nu incerca crema anti tzintari (au mai incercat si alti) nu ii sperie ii atrage (sunt o specie aparte, musca prin geaca de fis).
Citeva solutii:
1. Singura care ii ucide si alunga e spirala aia verde care ii dai foc si fumega.
2. Te ascunzi in camera , cort si aprinzi o spirala.
3. Pastilele care se baga in aparat dat in cazul nostru trebuiesc aprinse si lasate sa fumege (efectul e ucigator dar de scurta durata).
4 Costum de apicultor cu masca pe capluat peste haine groase cu elastic la mineci si picioare.


--------------------
Sachs MaddAss125 MaddAss125 2008 - B-ELEA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
novio
post 5 Mar 2006, 10:41
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 229
Joined: 13 November 05
From: ... din anticul Aegyssus.




QUOTE(tibi_thomas @ 8 Aug 2005, 08:49)
Si eu vreau sa merg anul asta in Sf. Gheorghe. Plecare din Cluj vineri - 19 August. Daca poate careva sa'mi recomande cazare, rog sa o faca. Nu vreau la casute / motel / whatever. O gazda decenta, cu 2 camere, ca nu ma dau banii afara din casa. Multam' !  wink.gif
*




vizitati: www.deltadunarii.info.ro


- cu motonava Mircesti
Tulcea-Sf.Gheorghe : luni, miercuri, joi, vineri
Plecare de la pontonul 3 ora 13.30 - sosire Sf.Gheorghe ora 18.00

Sf.Gheorghe-Tulcea : marti, joi, vineri,
Plecare Sf.Gheorghe ora 6.00 - sosire Tulcea ora 11.00
- cu motonava Vrancea
Pe perioada sezonului, circula doar duminica
Plecare din Tulcea ora 8.00
Plecare din Sf. Gheorghe ora 16.00

Masina poate fi lasata in parkingul de la Gara Fluviala din Tulcea(parcare inchisa, nu cunosc daca este cu plata, dar promit sa ma intersez)
La Sf. Gheorge, dupa ce cobori de pe nava, in zona pontonului sunt localnici care ofera cazare (20/30 RON pe noapte)


--------------------
RENAULT Fluence Expresion/2011 - TL-11-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
novio
post 5 Mar 2006, 11:01
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 229
Joined: 13 November 05
From: ... din anticul Aegyssus.






--------------------
RENAULT Fluence Expresion/2011 - TL-11-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SonOfRain
post 5 Mar 2006, 14:32
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 26 November 04






--------------------
Dacia Logan Preferance - AG-xx-SMI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
novio
post 11 Mar 2006, 21:04
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 229
Joined: 13 November 05
From: ... din anticul Aegyssus.




Pentru cei care doresc sa afle cat mai multe lucruri despre Delta si ofertele pentru cazare, revin cu alte link-uri. Parcurgand aceste situ-ri, doritorii de excursii in Delta se pot documenta inainte de a pleca la drum.

In ultimii trei ani, in Delta au aparut multe pensiuni, dar majoritatea acestora nu apar in ofertele agentiilor de turism sau pe internet. De asemenea, la Nufaru, Baltenii de Jos, Mahmudia, Murighiol, Dunavat, Partizani, Sulina, Periprava, Chilia etc. sunt particulari care ofera cazare.


http://www.cjtulcea.ro/dd.html
http://www.deltavoyage.ro/
http://www.tourismguide.ro/html/orase/Tulc...narii/index.php
http://www.rohotels.ro/pagina_tip.php?unde=3
http://www.wilddanube.ro/
http://www.pensiunearustic.lx.ro/
http://www.daslerdanubedelta.ro/
http://www.deltaromania.ro/
http://www.ecazari.ro/cazare/index.php?pid=574&user=det
http://www.litoral2005.ro/delta.php
http://www.deltatravel.ro/romania-hotels/delta_hotels.php
http://www.turismdelta.ro/
http://pirate.shu.edu/~sullivbc/_disc2bball/00000009.htm
http://www.litoralromania.ro/index.php?litoral=delta-dunarii
http://www.bun-venit.ro/node?from=40
http://www.pensiuni.bizcatalog.ro/delta_du...i_rezervari.htm
www.steauaapelor.ro/steauaapelor.htm
http://www.cazarionline.ro/?action=view_ro...&idroomgroup=51
www.pensiuni-vile.ro
http://www.guraportitei.ro/index_truer.htm

This post has been edited by novio: 11 Mar 2006, 21:05


--------------------
RENAULT Fluence Expresion/2011 - TL-11-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
novio
post 15 Mar 2006, 15:27
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 229
Joined: 13 November 05
From: ... din anticul Aegyssus.






--------------------
RENAULT Fluence Expresion/2011 - TL-11-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aman
post 19 Jun 2006, 16:31
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 8 June 06




Am fost curand acolo (iunie 2006). Starea drumurilor pe care am circulat:
- Sf. Gheorghe-Buzau: drum de beton (prost) langa Teliu si Introsura Buzaului, drum apropare neasfaltat intre Viperesti-Mugura. Restul foarte bun.
- Buzau-Braila: excelent, la Braila bacul e 13RON pentru masina + 2 persoane
- Braila-Tulcea: sunt cateva groape, dar se poate circula destul de bun.
- la Tulcea parcarea la Hotel Delta e 5RON/zi (mersi pentru informatie despre parcare!). Mi s-a parut ca poti sa lasi linistit masina acolo.
- Tulcea-Murighiol: destul de bun, cu mici exceptii (ex. in Murighiol).
- dupa Murighiol spre Plopul/Sarinasulf: foarte prost chiar la iesirea din Murighiol, n-am mers numai cam 1 km dupa aia pe jos am vazut ca este o parte unde se afla asfalt nou, dar nu stiu ce portiune e reparata.
- la Murighiol drumul la camping e prost (oamenii merg pe un drum de caruta care incepe chiar dupa ultima casa spre stanga), campingul e 14RON masina + 2 persoane, conditii acceptabile, dar nu prea bune.
- am fost cu vaporul pana la crisan (13RON/pers), acolo poti sa stai la gazde (40-50RON/camera/zi) sau sa pui cortul in curti (noi am platit 15RON pentru cort + folosirea baiei cu apa calda). De la Crisan e un drum de pietris pana la Caraorman, recent facut cu ajutorul programului Sapard, dar nu stiu cum poti sa ajungi de la Tulcea la Crisan. Din vapor am vazut pe o portiune un Aro parcat pe drum (care este de fapt digul de protectie), dupa aro lipsea o portiune de dig, iar dupa apa era o barca. smile.gif
- plimbarea cu barca in delta e scump (1-1.5 milioane/zi + in unele cazuri consumul de benzina)

Altfel numai bine, a fost frumos!


--------------------
Audi A4 1995, 1.8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
novio
post 25 Jun 2006, 15:18
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 229
Joined: 13 November 05
From: ... din anticul Aegyssus.




Atentie! Pentru cei care doresc sa mearga in Delta.

Astazi am vazut un afis prin Tulcea, prin care se anunta introducerea unei taxe pentru cei care doresc sa intre in Rezervatia Biosferei Delta Dunarii.

cateva detalii:
"Orice persoana care doreste sa intre in Rezervatia Biosferei Delta Dunarii trebuie sa plateasca, la sediul A.R.B.D.D. sau in alte puncte special amenajate, o taxa de acces de 100 de mii de lei pe sejur.
Aceasta decizie a fost adoptata printr-o hotarare a Consiliului Judetean prin care au fost aprobate taxele de autorizare pentru organizarea si desfasurarea activitatilor economice, de turism si de agrement in teritoriul Rezervatiei Delta Dunarii.
Fac exceptie de la aceasta regula, persoanele fizice care intra in Delta Dunarii in actiuni organizate de catre agentii economici specializati in activitatea de turism, insotiti de ghizi specializati.
Conform aceleasi hotarari, activitatile de valorificare a resurselor peisagistice, fotografiere in scop comercial sau filmarile de scurt sau lung metraj, costa de la 3 milioane la 15 milioane de lei."

Sursa:http://www.obiectivtulcea.ro/content/view/4346/1/

This post has been edited by novio: 25 Jun 2006, 15:18


--------------------
RENAULT Fluence Expresion/2011 - TL-11-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kenuryos
post 2 Oct 2006, 20:48
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 15 August 06
From: tgv/bv/buc





pt amatorii de mers cu cortu biggrin.gif , daca sunt...

Eu am fost pe Dunare,mai exact pe bratul Macin- chiar dupa ce treceam podul de la Giurgeni , o faceam la stanga imediat si mergeam vreo 35 km prin praf smile.gif pe langa dig, pana aproape de un sat Daieni. E posibil sa fie blocat acuma, nu mai stiu, dar mai sunt si alte posibiliati de a ajunge acolo(dar oricare ar fi , sunt ff proaste drumurile).

Dar o data ajunsi, era super, liniste, padure, loc super de baie, o insulitza cu plaja de nisip pe care se putea trece "in piceoare" daca nu era Dunarea f mare,posibilitati de apa de la un canton din zona,malu dunarii e f lin acolo, k la mare, si culmea, f putini tantari! + k poti sa vbesti cu vreun localnic sa-ti inchirieze o barca cu vasle, sau macar sa te plimbe el:)

Noi mergeam in gasca cu cortu, si cica la pescuit, dar se lasa numa` cu bere noaptea la foc pana ne faceam praf biggrin.gif In general vara sunt in medie 5-6 "tabere" de masini/corturi pe bucata aia de 1./1.5 km de dunare, care in sine e mai mult pt "camping" ; cei care vor sa pescuiasca mai serios, se pot deplasa vreo 2-3 km si gasesc locuri f bune pt asa ceva, dar deloc placute pt instalat tabara cu cortu!

starea drumului depinde de la an la an- poti sa mergi si cu 60-70km/h, dar poti sa si impingi masina din noroi (asta la varianta pe langa dig), de cealalta prin niste sate, stiu doar k e plina de gropi f mari; cert e k tre sa le ai cu off road-`u , chiar daca esti cu dacia plina + remorca:))

in vreo 7 ani de cand tot mergem vara acolo, nu am regretat niciodata!








--------------------
dacia logan laureate
ar fi un dezastru sa ne placa la toti acelasi lucru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carlo
post 17 Apr 2007, 16:01
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 23 July 06
From: Hansestadt BREMEN




Merita vazuta delta?Ce pensiuni imi recomandati?

Multumiri


--------------------
vw passat 2004 - HB-WB 454
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragoselu
post 6 Jun 2007, 13:14
Post #23


SB-12-UST


Group: Members
Posts: 677
Joined: 5 November 06
From: Sibiu




Salut, dragi colegi,

Ziceam intr-un alt topic ca am de gand sa fac turul Romaniei in concediul de vara.

Ei bine, mi s-a pus pata si pe Delta Dunarii (sunt ahtiat dupa PESTE!!! smile.gif) si prin

urmare o sa fac o excursie

Tulcea - Mila 23. Faza e ca nu gasesc nicio informatie pe Internet privind mersul

vapoarelor

pe aceasta ruta, daca la Mila 23 este camping unde sa instalez cortul, cat costa un

permis de pescuit (pe 1 sau 2 saptamani), daca iti trebuie cine stie ce asigurare de

sanatate, etc.

Poate a fost cineva prin Delta si stie cum merg treburile.

Va salut,

Dragoselu

6 Jun 2007, 16:15:
Hei lume, e cineva din Tulcea ? Dau o bere daca ne imprietenim... Nu stiu cum e pe la Tulcea, vapoare, pescuit, vreau sa merg si eu la Mila 23, nu stiu unde sa las masina sa fie in siguranta...

D.

This post has been edited by dragoselu: 6 Jun 2007, 15:15


--------------------
Volkswagen Passat TDI 1996 - GL-11-UST
[SIZE=14]Nicio masa fara usturoi![/SIZE]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 6 Jun 2007, 15:23
Post #24


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures






--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragoselu
post 6 Jun 2007, 15:49
Post #25


SB-12-UST


Group: Members
Posts: 677
Joined: 5 November 06
From: Sibiu




@AL

Sal Al, si eu vreau sa plec la vara in Delta, la Mila 23. Zi-mi si mie de preturi camping, au apa calda, au vreun frigider unde sa lasi pestele prins de tine, ce specialitati culinare au contracost... Cat e un permis de pescuit si de unde se ia ? Unde ai lasat masina la Tulcea ? Multumesc, Dragoselu (e-mail: dragosjigau@yahoo.com )


--------------------
Volkswagen Passat TDI 1996 - GL-11-UST
[SIZE=14]Nicio masa fara usturoi![/SIZE]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mateimatei
post 7 Jun 2007, 08:13
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




La Mila 23 sunt o gramada de pensiuni. Eu am fost la una care avea si 4 camere cu baie proprie. Se plateste un avans inainte dar sa stiti ca in sezon camerele sunt cam ocupate si trebuie sunat din timp.

Attached File(s)
Attached File  OFERTA_SERVICII_TURISTICE.doc ( 38k ) Number of downloads: 408


--------------------
Renault Megane Estate dCi-1.5-80 CP/2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GR_ecia-77-STN
post 10 Jun 2007, 21:43
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 27 April 06
From: Bucuresti




Transport cu Mercedes Vito si cazare asigurata in Delta Dunarii.
Pentru mai multe detalii 0722.988.455- Eugen.
Conditii bune. Fir intins!


--------------------
DACIA DSN - GR_ecia-77-STN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 2 Jul 2007, 08:09
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




A mai fost cineva la camping Pelican in Murighiol. M-ar interesa sa ma duc cu cortul si vreu sa aflu daca merita. Sau daca aveti alte sfaturi, alte locuri de campare... etc.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carlo
post 20 Jul 2007, 15:44
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 23 July 06
From: Hansestadt BREMEN




La inceputul lunii august merg in delta la "Steaua Apelor" in localitatea Nufarul.
A fost cineva pe-acolo?Ceva...recomandari?

Multumiri


--------------------
vw passat 2004 - HB-WB 454
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carlo
post 19 Aug 2007, 12:50
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 23 July 06
From: Hansestadt BREMEN




Am fost la "Steaua Apelor" in localitatea Nufaru.O locatie foarte frumoasa ce merita vizitata.Se afla chiar la soseaua Tulcea-Mahmudia,curatenie,totul aranjat cu gust si un personal foarte amabil.
Tot la Nufaru am fost si la restaurantul hotelului "Casa Stanca Dunarii",cotat la 4 stele dar nu merita efortul!Camera dubla 190 RON si restaurantul...acolo mai au de exersat.Portii minuscule si calitatea la fel.Din cate am inteles este hotelul lui Cristi Munteanu,ala de-a jucat pe la Dinamo,de-asta si atarna un tricou la intrare.Nevasta-sa se ocupa de locatie dar nu stiu ce a facut inainte gagica pentru ca meseria asta nu este de ea!In loc sa-i dea un picior undeva bucatarului,ea se plimba cu tigarea in mana,rupandu-se in figuri,pe la receptie!Deh,este nevasta de vedeta,nu?
Deci,daca vreti ceva frumos si la preturi rezomabile,mergeti la "Steaua Apelor"!

This post has been edited by carlo: 19 Aug 2007, 12:51


--------------------
vw passat 2004 - HB-WB 454
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:28
Dacia