Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[VAND]Anvelope GOOD YEAR 4Seasons 185/65R15

robert.roby
post 26 Jun 2018, 17:26
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 6 June 18




Vand 2 Anvelope marca Good Year 4 Seasons , fabricate in anul 2017.
Dimensiunea este 185/65 R15 M+S

Anvelopele sunt in stare foarte buna cu profil foarte bun, asa cum se poate vedea in poze.

pret 120lei/buc.


Attached thumbnail(s)
IMG_20180626_WA0005.jpg ( Size: 199.82k ) Number of downloads: 103
IMG_20180626_WA0006.jpg ( Size: 423.84k ) Number of downloads: 113
IMG_20180626_WA0007.jpg ( Size: 166.24k ) Number of downloads: 117


--------------------
dacia logan 2010 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
annem
post 29 Jun 2018, 11:12
Post #2


Omul Gras


Group: Members
Posts: 401
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Vinzi avelope premium Bridgeston, Goodyear, Continetal rulate 1-2 ani doar citeva mii de km, la set de 2-4 bucati. Se vedea dintr-un topic anterior pus in sectiunea Dacia ca ai o vulcanizare sau ceva de felul asta. As vrea sa stiu originea acestor anvelope, pentru ca ma indoiesc ca vin clienti care ruleaza 2k km anvelope premium si renunta la ele.
Inca o ciudatenie: analizind putinele poze din topicurile tale de vinzare anvelope, absolut toate anvelopele au inca moate pe calea de rulare sau pe lateralul caii de rulare. In schimb lateralul arata obosit rau. Spre comparatie, anvelopele mele Continental din 2011 rulate 35-40k km au lateralul mult mai bun decit al oricarei anvelope prezentate de tine in poze.
Te rog sa explici de ce este aceasta diferenta la fiecare anvelopa intre calea de rulare cu moate si lateralul obosit.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate, 2008 Laureate MCV GPL - Puisor
2011 Laureate MCV GPL - Puisor (de la Dacia)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert.roby
post 30 Jun 2018, 10:51
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 6 June 18




In primul rand Salut.(7 ani de acasa)
In al doilea rand nu am vulcanizare, iar daca as avea unde dracu ai vazut tu anvelope vechi de un an la vulcanizare, aia le ia din germania aruncate din cauza vechimii mai mare de 10 ani.(ti-am explicat sa nu mori prost).
Din cate imi aduc aminte cand am dat de categoria C+E scria ca anelopele se uzeaza pe ambele parti uniform daca nu au suficienta presiune, iar daca este doar pe o singura parte atunci este unghiul de fuga.

Am dat avelope de la firma Continental care erau ale mele de pe masina si acum rulez R16 iar pe o alta am all seasons.
Cele 2 buc. Bridgestone si 2.Good Year au fost montate pe aceeasi masina si le postez pt cineva care nu are cont.

Acum ca ti-am explicat sper sa fi linistit, iar incazul in care esti asa pretentios de ce vrei sa cumperi avelope de pe forum la bani de nimic , dute frate si cumpara noi , oo!! dar stai ca acolo sunt de 4 ori mai scumpe.
am specificat ca au fost puse pe masina si rulate, nu au eticheta pe ele asa ca data viitoare cumpara noi daca esti asa pretentios, dar ca sfat nu poti sa iti faci ,,fitele,, cu bani putini.

La revedere !


--------------------
dacia logan 2010 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
annem
post 30 Jun 2018, 17:58
Post #4


Omul Gras


Group: Members
Posts: 401
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Amice, tu vinzi!
Pe mine, in calitate de cumparator, ma intereseaza si cit de smecher sau hot esti.

Ma intereseaza anvelope care sa ma tina vreo 20k km. Anvelopele tale pot tine 20k km sau maxim 100km, depinde de ceea ce vinzi.
Noi, cumparatorii, stim ca o anvelopa decenta noua este pina in 150 lei, iar una premium noua pina in 250 lei. Adica cel mult dublu fata de cit ceri (nu de 4 ori fata de cit visezi), dar probabil extrem de justificat.

Deci:
- 3 seturi de anvelope Goodyear, Bridgestone, Continental, 1-2 ani vechime, rulate putin
- 2 sau mai multe masini
- 2 sau mai multi soferi C+E
- tot felul de probleme cu presiunea, unghiul de fuga, etc.

Intrebare:
De ce aceste anvelope diferite au toate aceeasi caracteristica: calea de rulare buna - talonul prost?


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate, 2008 Laureate MCV GPL - Puisor
2011 Laureate MCV GPL - Puisor (de la Dacia)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert.roby
post 30 Jun 2018, 22:41
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 6 June 18




eu nu cred ca astea sunt avelope care sunt terminate pe exterior asa cum zicu tu , e stict parerea ta dar eu cred ca orice anvelope pe margine are mai putin (adica nu are cum sa fie acelasi profil centru - exterior,ar insemna ca roata sa fie patrata si nu rorunda dute si verifica pe una noua si apoi scrie.

referitor la ce aberezi tu eu ti-am raspuns strict la ce m-ai intrebat ,, de ce se uzeaza,, ... nu am zis nicidecum ca sunt in stare proasta , ai poze mai sus.


Inca ceva am zis in anunt ca vand avelope si nici decum ca vreau sa angajez contabil, cred ca ai sarit putin calul. pentru stres fa o plimbare in parc.


nu te obliga nimeni sa cumperi, vand ceea ce este in poze si mai specific o data astea sunt second nu sunt noi. ..vrei noi ? dute tata si ia noi.

o zi buna.



--------------------
dacia logan 2010 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 12:41
Dacia