Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Alarma De La Dealer ?, As vrea sa-mi pun alarma, dar ...

mitch
post 17 Apr 2005, 14:45
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 17 April 05
From: Bucuresti




Salutare la toata lumea!

Pe la sfarsitul lui aprilie trebuie sa-mi soseasca un Renault Clio Symbol 1,5 dCi 80 CP. Masina am comandat-o la IPSO in Bucuresti; ei voiau sa-mi vanda si o alarma la 8.700.000 lei(din cate am mai citit, Renault lucreaza cu niste alarme de toata jena la niste preturi exorbitante) insa, eu nu am fost de acord, intrucat o alarma Viper poti s-o iei la 300 de Euro de la magazin. Problema ar fi ca, atunci cand i-am intrebat pe cei de la IPSO daca pot sa-mi pun o alarma care nu e cumparata de la ei, mi-au raspuns ca as putea sa pierd garantia... mad.gif
Acum nu stiu cum sa procedez...
S-a mai intalnit cineva cu o astfel de problema ? Daca da, ce ma sfatuiti ?

Multzam anticipat!


--------------------
Renault Clio Symbol 1,5 dCI 80 CP
Clio Symbol, Aprilie 2005
1,5 dCi, 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mitch
post 19 Apr 2005, 21:43
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 17 April 05
From: Bucuresti




Vad ca nu s-a mai intalnit nimeni cu o astfel de problema. sad.gif Maine o sa merg sa fac plata la banca(pt. ca am facut un credit la banaca pt. a o achizitiona) iar sapatamana viitoare o sa merg la IPSO sa o receptionez. Acolo, o sa incerc sa vorbesc despre aceasta problema si cu altcineva decat cei de la vanzari. Sa vad ce solutie gasesc.


--------------------
Renault Clio Symbol 1,5 dCI 80 CP
Clio Symbol, Aprilie 2005
1,5 dCi, 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
venom
post 20 Apr 2005, 08:33
Post #3


Membru


Group: Banned
Posts: 186
Joined: 28 January 05
From: Bucuresti




Eu am refuzat alarma si am pus la o alta firma.E o gaselnita de toata jena chestia cu pierdutul garantiei.Cred ca nu au nici o sansa, e doar o amenintare.Se poate demonstra printr-o expertiza tehnica daca alarma montata in alta parte a afectat sau nu instalatia electrica a masinii; asa ca nu cred ca ar fi o problema.Tipii care au pus alarma chiar au spus ca au mai intalnit chestii de astea si au sarit sa "ajute" clientul.Ideea e ca daca iti pun alarma cu intreruperea contactului motor, trebuie sa taie un fir ca sa insereze alarma iar astia zic ca daca e taiat firul gata s-a dus garantia...aiurea.Daca te intereseaza iti zic unde am pus alarma si poti sa vb cu tipii ...sunt super profi , cu toate ca firma nu e prea mare.


--------------------
>>>>>speed is the essence! >>>>>
Clio Simbol 1.4 16v full dec.2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mitch
post 20 Apr 2005, 20:48
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 17 April 05
From: Bucuresti




Venom, chiar ma intereseaza unde ti-ai montat alarma; asa ca chiar te rog sa-mi zici la ce firma - caci poate discut si eu cu ei inainte de a ajunge la IPSO. Cei de la vanzari(de la IPSO), mi-au zis ceva de genul ca garantia de fapt e data de Renault si ca ei n-au nici o legatura cu conditiile de garantie impuse.
Tu cand ti-ai pus alarma mai aveai garantie pe masina ?(daca da, ai mai ajuns dupa aceea la vreun service al celor de la care ai luat masina - sunt curios care a fost reactia lor).


--------------------
Renault Clio Symbol 1,5 dCI 80 CP
Clio Symbol, Aprilie 2005
1,5 dCi, 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
venom
post 21 Apr 2005, 07:36
Post #5


Membru


Group: Banned
Posts: 186
Joined: 28 January 05
From: Bucuresti




A fost pusa alarma cand masina avea 70 km, deci dupa cam 2zile dupa ce a fost luata (Serus). Pana acum nu am fost cu ea in service, si nu cred ca o sa aiba ceva de comentat.Am pus alarma ungo, e ff buna, si e aceeasi cu alarma pe care o puneau sau o mai pun inca astia(nu sunt sigur) pe clio, dar oricum mult mai ieftina.Iti dau un pm cu firma.


--------------------
>>>>>speed is the essence! >>>>>
Clio Simbol 1.4 16v full dec.2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 04:49
Dacia