Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Nissan Almera, caut pareri...

Ionescu
post 5 Apr 2008, 12:22
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 275
Joined: 24 January 06
From: Romania




Buna seara. Parintii mei ar fi interesati sa isi cumpereo masina pentru ceva nevoi de transport in Bucuresti. Cautam ori ceva la mana a doua ori ceva nou. La ceva nou, pe un alt forum am intrebat de Fiat Punto.
Aici la dvs intreb despre Nissan Almera. Am gasit la un mare dealer auto unul de vanzare, in jur de 8500E, din 2005, 1.5i, benzina, 20.000km, ac, abs, inkidere centralizata, geamuri electrice, servodirectie.
Intrebarile ar fi: merita Almera in general si aceasta oferta in particular? Multumesc!


--------------------
Dacia Duster 2014, Benzina & GPL, 2x4, 1598cc, 73kW=105CP
Traficul in Romania e Infern: Intra toti si scapa cine poate...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lexxx
post 9 Apr 2008, 16:12
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 126
Joined: 23 November 05




Da, masina merita din plin.Eu mai mult de 8000 nu as da.

Eu am modelul asta (identic si ca an si ca cilindree) , am 70.000 de km facuti cu el-masina de firma.
Masina merge f. bine, consuma decent, ara zvac f. bun (100cp) .Portbagajul nu e mare, e chiar destul de mic.
Calitate buna interior, peste medie.

E o masinuta reusita, ce mai..........Pacat ca nu se mai fac.

This post has been edited by lexxx: 9 Apr 2008, 16:12


--------------------
Tot Renault va fi. Laguna 3 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ionescu
post 12 Apr 2008, 19:21
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 275
Joined: 24 January 06
From: Romania




multumesc lexxx, dar piese se mai fac?


--------------------
Dacia Duster 2014, Benzina & GPL, 2x4, 1598cc, 73kW=105CP
Traficul in Romania e Infern: Intra toti si scapa cine poate...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Apple
post 15 Apr 2008, 07:58
Post #4


O sageata neagra


Group: Members
Posts: 95
Joined: 22 October 07
From: Bucuresti




piese sunt pe toate drumurile.
Vezi un topic pe aici ptr piese aftermarket... era cineva care intrebase asa ceva si i-am raspuns.
Pe de alta parte insa, se mai fabrica si piese nissan pe original, inca vreo 12 ani de acum incolo smile.gif Poti fi sigur de asta.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008 Instyle - XXX
culoare BlackMica, 143 CP, 1.8 M/T
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin 80
post 9 Jun 2008, 09:59
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 9 June 08




Salut! Sunt posesor al unui almera sedan din 2006,pe care vreau sa il vand acum pt ca trebuie sa imi vina un alt nissan biggrin.gif ,dar vreau sa iti spun ca nu am avut nici un fel de proble me cu el.Iti dai seama ca daca as fi avut probleme nu mi-as lua tot nissan. E o masina super! vb si de costurile de intretinere;bine al meu mai are inca un an de garantie,dar la revizii sunt costuri mici.De exemplu, pe mine m-a costat ultima revizie,cea de 45000, cu schimbat placute de frana, ulei, filtre de ar de ulei etc, 780 lei.


--------------------
nissan almera 2006 - b52hhg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gedan
post 14 Jul 2008, 07:46
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 7 July 08
From: Dr. Taberei




nu stiu cum este asta nou, dar am avut un almera de la connex si pot sa spun ca ese o masina destul de robusta si fisneata.
probabil ca cele noi facute in europa si pentru europa beneficiaza de toate plasticele necesare..


--------------------
renault twingo 1996
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiABS
post 25 Sep 2008, 09:06
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 18 September 08




Ca aspect merita dar asa...eu nu sunt multumit.Tatal meu are o Almera tot de 1.5 si cred ca are 14.000 de km.Masina sta mai mult in garaj.Ce ma nemultumeste:pe piatra cubica se aude un troncanic la rotile din fata.Ori are ceva,ori asa este suspensia.In rest e super OK.


--------------------
Megane 2 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mao
post 1 Apr 2009, 18:06
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 31 March 09




Salut. Prima vizita la voi, si deja am o intrebare. biggrin.gif
Parintii mei au un Nissan Almera 1.5 benzina, 98CP. O masina f. reusita din punctul meu de vedere. Pacat ca nu se mai fac, ca imi luam si eu una. smile.gif
Masina e luata noua, si rulata cam 18.000 km.
Intrebarea era: Ati avut sau ati auzit de probleme la schimbatul vitezelor? Ma refer la treapta de mers inapoi. De multe ori cand incerc sa o bag in marsalier nu intra, oricat de bine as apasa ambreiajul. De multe ori e chiar enervant, dureaza si 7-10 secunde pana reusesc. Nu numai mie nu imi intra, se intampla la toti din familie, desi experienta in condus avem destula smile.gif
Masina e in garantie, dar de cate ori a fost tata la service nu a facut faza asta (ghinion), dar cei de acolo au zis ca au auzit de asa ceva si ca aproape toate fac....... Eu cred ca trag de timp sa iasa din garantie.
Ma puteti ajuta?


--------------------
Nissan Almera 2005 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lvg
post 2 Apr 2009, 19:30
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 16 April 06
From: Cluj-Napoca




Am observat si eu asta uneori. Solutia este sa calci de doua ori ambreiajul, si merge.


--------------------
Nissan Almera 2000 2.2Di
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mao
post 7 Apr 2009, 07:29
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 31 March 09




da, merge mai bine, dar ideea e ca tata si-a luat o masina noua cu o cutie de viteza buna si noua, si au aparut prbleme de proiectare, si nu se poate face nimic.....
anul asta ma gandesc sa-mi iau o masina noua si sincer mai ma gandesc daca imi iau un nissan, sau un reno, sau chiar dacia numai pt faza asta

oricum, multumesc de raspuns smile.gif


--------------------
Nissan Almera 2005 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 07:09
Dacia