Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sfaturi achizitie Renaul Megane GT

Flatron
post 11 Sep 2019, 17:59
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 551
Joined: 10 September 15




Știu ce zici, dar o să vezi că vor mai scădea prețurile. Sau cel puțin așa ar trebui, ținând cont de câte probleme sunt cu cutiile. Atât că nu știu toți, e o mașină rară și are 200 de cai, asta va înclina balanța. Altfel, în preț cam stau toate, nu doar GT-urile, ceea ce e bine. smile.gif


--------------------
Renault Megane GT 2018 205CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 11 Sep 2019, 18:39
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.458
Joined: 21 April 07




Asa e, or sa mai scada...insa cu tot cu problemele ei (sunt si posesori fara probleme, chiar printre noi) tot va avea cautare...dc se vand n am idee, dar masina este super ok per total cu tot cu neajunsurile ei (diuze parbriz, capota care se misca la viteza mare, cutii problematice si care or mai fi....poate imi scapa ceva). Si alte masini au sau au avut probleme la cutii si tot s au vandut si stau in pret...altii nu si mai fac atatea griji ca le pica cutia...). Nu spun ca e ok, dar se poate si mai rau. In aproape 3 ani de la achizitie, eu ma declar mai mult decat multumit, la cat a costat nu aveam varianta nai buna...si acum cred ca as achizitiona aceeasi masina. Daca aveam mai multe probleme mai mult ca sigur as fi scapat de ea fara a ma interesa banii pierduti...de altfel nu era prima masina la care as fi pierdut.


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorynache
post 11 Sep 2019, 19:36
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 194
Joined: 28 September 17
From: Vatra Dornei




Zilele astea am citit tot to biggrin.gif picul cu gt si concluzia a fost ca e cam riscant.Deci o sa imi iau.Tre' sa le multumesc lui speedman si abba81 pt consilere . Daca ceva nu merge bine e fain sa ai pe cine da vina biggrin.gif .

This post has been edited by sorynache: 11 Sep 2019, 19:37


--------------------
renault megane 3 RS ; megane 4 ; 2014 265/cup ; 2017 1.6 sce - Sv 07 RSP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 11 Sep 2019, 19:40
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.458
Joined: 21 April 07




Poti tine cont de parerea mea sau nu...fiecare procedeaza cum considera ca e mai bine pt el.


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
keos
post 12 Sep 2019, 11:22
Post #35


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 17 October 18




@sorynache
1. Daca te uiti in piata de masini din RO (cel putin in Buc) au inceput sa apara multe hothachback-uri.
2. Pretul scade mult fiindca nu este in lista celor vanate de 80% din populatia RO (VW, AUDI, BMW, Skoda). Daca te uiti si la Ford e la fel (desi e o super masina).
3. Eu am modelul standard cu Bose, Viteza adaptiva si Tableta. L-am luat acum un an cu 18000EUR (a fost condus doar in RO si avea 50k km si 2 ani), acum in 29 sept iese din garantie.
4. Ce imi place:
- Viteza adaptiva e super (am facut un tur in 3 masini cu niste prieteni Serbia, Croatia, Italia, Slovenia, Ungaria) si cum mergeau cu 100 la ora sad.gif eu eram pe viteza adaptiva in spatele lor si a fost foarte usor de facut 4000km.
- E foarte sport si stie sa schimbe vitezele cum trebuie (desi e neplacut pe autostrada cand scade intr-o viteza inferioara ca sa revina - pe autostrada l-am trecut pe manual si il tin doar in a 7-a).
- Scaunele fata sunt extrem de comode pentru spate (spun in comparatie cu alte 4 masini pe care le-am avut).
5. Ce nu mi-a placut (dupa cum vezi chestii personale si poate nerelevante pentru 99% din populatie):
- portbagajul mic, dar destul loc pe bancheta din spate.
- daca ai cauciuri diferita vara/iarna iti recomand sa-ti iei jante separate fiindca la schimbare se chinuie si distruge roata datorita talonului mic, mi-as fi dorit sa pot sa pun niste roti de 17 iarna, dar nu se poate.
- masina este sport si are suspensia tare.... studiez sa-mi iau o perna de fund smile.gif.
- am scaunele negre si vara este cam nasol in scaune ca ai caldura din toate partile smile.gif recomand cu incredere sa-ti iei alta culoare
- pilotul automat e limitat la 140kmh sad.gif sad.gif sad.gif
- farurile in faza scurta bat prea jos (am inteles ca e cineva pe aici care ma poate ajuta, cei de la service au refuzat)
- consuma pe stilul de mers (intre 8 si 20 %) ... wink.gif smile.gif
- cutia automata nu stie de frana de motor
- trebuie sa aranjez cu colegul nostru sa-mi bage android auto (dar am inteles ca arata destul de nasol pe tableta)
- ledurile din interior variaza insesizabil (dar eu ma prind)
- temperatura este afisata pe tableta prea mic smile.gif.
- ceasul este doar pe tableta.
- nu pot dezactiva ESP (am inteles ca se poate hack-ui si asta)
- e destul de dificil sa controlezi optiunile pe tableta
- nu prea are tot ce are Passat-ul meu highline (spalare faruri, cornering, senzori de placute de frana, si alte ciubucuri minore)
- Nu-mi dau seama cand e 4-control si nici nu am sesizat - am facut niste derapaje la viteze (zic eu mici) de vre 2 ori (poate ma lamureste cineva)
6. Am fost pentru problema de lumini si mi-au facut update la softul de motor si de cutie de viteze, dar nu au rezolvat luminile.
7. Acum am 65k, am fost la revizie si au zis ca-mi schimba bieletele pe fata in garantie. Cica mai trebuie sa-i schimb placutele de frana si bujiile.

This post has been edited by keos: 12 Sep 2019, 11:23


--------------------
Renaul Megane GT 2016
1.6Tce !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 12 Sep 2019, 12:10
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 969
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




cateva observatii (sa nu le zicem corectii la ce a spus keos):
- "...roti de 17 iarna, dar nu se poate" de ce nu se poate? ai marimile acceptate oficial la gt: 17 si 18 inchi (la cei mai multi sunt si in CIV si in COC);
- la unii pilotul automat se dezactiveaza la 160; eu l-am folosit pana la 150 fara probleme, iar la peste 160 da mesaj de dezactivare;
- "cutia automata nu stie de frana de motor" - sigur ca stie frana de motor. Retrogradezi din padele si se rezolva - la mine nici nu trebuie sa treci in manual (nu stiu la benzinar); am folosit la greu in ultima vacanta pe drumuri de munte;
- nu stiu sa existe alta ambianta interioara in afara de cea neagra - fie ca gasesti cu tapiserie din stofa sau alcantara.

@sorynache: daca nu esti un fan al trapei, evita sa iei cu trapa. Iti asigura o sumedenie de zgomote in varii situatii (denivelari, torsionari ale caroseriei), ai o sursa de caldura permanenta deasupra capului pe durata expunerii la soare (paravanul mobil nu izoleaza deloc - este o panza foarte subtire)


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Poty
post 12 Sep 2019, 13:51
Post #37


DDT Guru


Group: Members
Posts: 978
Joined: 19 March 17
From: Slatina/Bucuresti




benzinarele turbate nu au frana de motor..


--------------------
Renault Megane Intense Hatchback 1.2 Tce 132CP - OT-06-APV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorynache
post 12 Sep 2019, 14:14
Post #38


Membru


Group: Members
Posts: 194
Joined: 28 September 17
From: Vatra Dornei




Am gasit, mai are 2 ani garantie, e stiuta pe forum,e la a treia cutie


--------------------
renault megane 3 RS ; megane 4 ; 2014 265/cup ; 2017 1.6 sce - Sv 07 RSP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flatron
post 12 Sep 2019, 14:27
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 551
Joined: 10 September 15




QUOTE(Poty @ 12 Sep 2019, 14:51)
benzinarele turbate nu au frana de motor..
*



Ce înțelegți voi prin frână de motor? Pentru că se întâmplă două situații:
1. Mașina face retrogradări la frânări, nu scoate din viteză. Doar că retrogradările sunt pe la aprox 1500 rpm pe Neutru/Comfort și mai sus în Sport. Tot un fel de frână de motor e.
2. Faci cum spune meg2s, din padele, și, dacă nu accelerezi într-o coborâre, îți menține aceeași treaptă de viteză, abia apoi te trece înapoi în Drive.

Deci frână de motor există și la benzină.


--------------------
Renault Megane GT 2018 205CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorynache
post 12 Sep 2019, 17:47
Post #40


Membru


Group: Members
Posts: 194
Joined: 28 September 17
From: Vatra Dornei




Oare cat o costa o cutie? La una din 2016 cu 80000 km , servisata doar la repr. cici reno ar pune 33%.Ambreajele apox 3000 lei

This post has been edited by sorynache: 13 Sep 2019, 08:03


--------------------
renault megane 3 RS ; megane 4 ; 2014 265/cup ; 2017 1.6 sce - Sv 07 RSP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AdrianIcn
post 27 Jan 2021, 10:14
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 27 January 21




Salutare. Tocmai am ramas fara masina dupa ce am vandut masina de suflet Seat Leon 1.4 tsi an 2015 si ma intereseaza un Megane GT. Bugetul alocat este max 15.000 EUR. La o cautare pe OLX/Autovit am gasit urmatoarele 3 masini de referinta.

Ce parere aveti despre acestea ? Aparent, cea mai ieftina are si cele mai multe dotari (trapa, tableta mare, sistem Bose) dar pare lovita in spate, are lufturi la haion.

https://www.olx.ro/oferta/renault-megane-IDeieSl.html

https://www.olx.ro/oferta/renault-megane-gt...cp-IDedkW7.html

https://www.olx.ro/oferta/renault-megane-gt...ol-IDdTVok.html

Totodata, este un risc mare daca imi asum aceasta masina iesita din garantie? Am mai citit pe forum ca au fost probleme cu cutia de viteze; ca s-au facut rechemari in service pentru update la soft; ca poate pica din senin etc.

Va multumesc.


--------------------
Nu detin Nu detin Nu detin
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 27 Jan 2021, 12:51
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 969
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




Cea mai ieftina are atuul anului de fabricatie, cand e posibil ca "problemele" cu softul cutiei sa fi fost deja rezolvate (ma rog, problemele nu erau la soft, ci era cutia la limita de cuplu, dar s-a rezolvat ulterior prin resoftare) Are si cei mai putini km, deci inca un plus. Verifica si tu pe site-ul RAR daca a avut ceva daune inregistrate, verifica la Renault istoricul si poate e ok.
Trapa nu e musai o mare bucurie, eu o consider o sursa de zgomot la denivelari, o sursa de caldura vara si o reducere a rigiditatii totale a masinii. Cu hayonul exista ceva sanse ca masina sa nu fi fost lovita spate; daca citesti forumul de M4 in detaliu, vei afla ca Renault n-a penetrat inca misterele alinierii corecte a hayonului... la M4 cel putin.


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AdrianIcn
post 27 Jan 2021, 13:15
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 27 January 21




Mda..am verificat-o pe cea in discutie pe Car Vertical.

https://www.olx.ro/oferta/renault-megane-IDeieSl.html

Daune cu nemiluita..dintre care 2 in Romania mari (una de 80.000 RON si alta de 70.000 RON).

Am observat ca are lufturi si pe la imbinarea dintre capota si far.

Kilometrii si ei dati inapoi.

Ma reorientez smile.gif)


--------------------
Nu detin Nu detin Nu detin
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 27 Jan 2021, 13:32
Post #44


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Deci mitul masinii bune, cu km putini si mai ales ieftina pica... tongue.gif Altfel exista masini bune si cu km putini dar sunt scupe.
P.S.: fara referire la persoana ta...


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AdrianIcn
post 27 Jan 2021, 13:35
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 27 January 21




Am suspectat de la inceput ca e ceva in neregula. Dar de...omul pana nu se convinge.

In alta ordine de idei, am identificat alta masina, de la proprietar, din Focsani.

https://www.autovit.ro/anunt/renault-megane-ID7GGvRy.html

Aici specifica ca are sistem audio BOSE dar nu vad sigla BOSE pe difuzoare.

Este posibil sa fie asa sau mananca c.... ?



--------------------
Nu detin Nu detin Nu detin
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 27 Jan 2021, 13:48
Post #46


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Pai trebuie sa ti spuna posesorii de GT cu sistem Bose daca exista inscriptii pe boxe... in rest masina pare ok. Oricum trebuie verificata cu maximum de atentie inainte de cumparare. Nu doar asta! Orice alte masina mai ales automata. Importante sunt schimburile treptelor de viteza atunci cand o calci usor . Daca ii da tare nu iti dai seama daca sunt probleme la schimbarea treptelor. Chestie care se intampla spre exemplu la DSG. DCT ul este similar deci banuiesc ca problemele sunt similare.


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aerius
post 27 Jan 2021, 13:51
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 223
Joined: 1 April 09
From: Bukarestburg




Pe difuzoarele de pe usi nu-mi aduc aminte cu precizie daca exista sigla Bose (desi parca sa zic ca este), dar pe difuzorul central din bord pot sa garantez (ca-l vad in fiecare zi smile.gif ).

Inca o chestie... Masina aia a mai fost la vanzare si anul trecut - vezi postarea nr. 3337 de pe acest topic.

This post has been edited by Aerius: 27 Jan 2021, 13:58


--------------------
Cannondale CAAD12 2019 Renault Megane RS 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AdrianIcn
post 27 Jan 2021, 14:34
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 27 January 21




Trosnita si asta.. cu o dauna mare de 90.000 RON

https://www.autovit.ro/anunt/renault-megane-ID7GGvRy.html

Sincer, deja sunt cam demoralizat. Ma gandesc sa schimb modelul de interes. Sa ma reorientez catre modele mai "pamantene" de masini. Cele cu cai multi sunt predispuse la trosneli.

15.000 EUR pana la urma sunt bani si de masina noua.

Hmmm...


--------------------
Nu detin Nu detin Nu detin
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 27 Jan 2021, 19:32
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 969
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




Mda, n-are Bose la cum arata grilele difuzoarelor. Problema mai serioasa era ca dupa ce o trosnise in spate, n-a reparat-o si el 'a la carte', ca-i lipsesc emblemele "Renault Sport" pe stanga si "GT" pe dreapta hayonului.
Daca ai rabdare sa cauti si nu esti presat sa cumperi urgent o masina, GT-ul e o masina foarte faina in buget mediu. Sasiul destul de bun (zic eu) si 4-control-ul de exemplu, sunt greu de gasit in liga asta de pret... Si asta ti-o spune un utilizator de GT-tractor; probabil ca un benzinar e si mai interesant (macar din distributia maselor fata-spate, daca nu cumva si din reprizele de accelerare).

L.E. esti hotarat pe bbenzina? sau accepti si diesel? nu pierzi foarte mult fun si alimetezi ma rar... tongue.gif
mi-au atras atentia astea doua, inca in garantie (1,3 ani si respectiv 8 luni), una vanduta chiar de dealer. Poate nu-s atat de trosnite ca cele verificate anterior. Primul este de multe luni in vanzare - l-am mai vazut.

https://www.autovit.ro/anunt/renault-megane...tml#xtor=SEC-81

https://www.autovit.ro/anunt/renault-megane...tml#xtor=SEC-81


This post has been edited by meg2s: 27 Jan 2021, 19:46


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AdrianIcn
post 28 Jan 2021, 14:06
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 27 January 21




Eram hotarat pe benzina. De fapt sunt fan benzina turbo si am o oarecare retinere fata de diesel; dar am ajuns la concluzia ca nu prea gasesti in RO masini pe benzina dotate; nelovite, etc. Este o oferta foarte saraca fata de diesel. Ar fi si optiunea sa imi aduc una de la licitatii din afara, dar nu am timpul si cheful necesar sa ma complic.

Prin urmare, cred ca o sa vorbesc cu proprietarul pt Meganul GT DCI rosu, pus de tine in link.

Cum se simte masina? E la fel de sportiva la sunet si tinuta ca si modelul pe benzina ?

Pe 0-100 scoate mai bine benzina cu 1.7 secunde. Ar fi o diferenta asa sesizabila la DCI cand forjezi masina?? Nu vorbesc de viata de zi cu zi, pt ca acolo e suficient.

This post has been edited by AdrianIcn: 28 Jan 2021, 14:06


--------------------
Nu detin Nu detin Nu detin
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skorpio_bog
post 28 Jan 2021, 15:32
Post #51


Sports cars are difficult to justify, but easy to love


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 6 September 06
From: UK/RO




Masina aia nu are Bose sigur. La RS am sigla Bose pe difuzorul central din bord si pe ambele usi din fata. Doar usile din spate nu au sigla Bose. Nu vad de ce la GT ar fi diferit. In plus daca vizionezi masina, te uiti rapid in portbagaj, Bose vine cu subwoofer in spatiul rotii de rezerva la RS iar la restul vine in lateral.


--------------------
Renault Megane 4 RS Trophy 300 EDC 2019
VW T-Cross SEL 2020
Fiat 500 0.9 Twinair 2012
Renault Megane 2 1.5dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusa10
post 18 Aug 2021, 11:12
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 420
Joined: 18 December 07




Caut si nu gasesc...Sfaturi achizitie Renault Megane 4...


--------------------
laguna II 1,9dci 2003 privilege
“Nu aruncați gunoaiele! Din ele se fac show-uri TV”
Woody Allen
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 18 Aug 2021, 13:25
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.591
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




https://www.olx.ro/d/oferta/renault-megane-...cp-IDfcbnA.html

Ce parere aveti de aceasta masina? Fiind fabricata in 2018, teoretic, nu ar mai avea problemele specifice la cutie, nu? Din cate tin minte din istoricul acestui topic, la motor nu au fost raportate probleme (consum ulei, erori etc).


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 18 Aug 2021, 14:29
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




Husa de pe volan e de mare angajament biggrin.gif

Lasand husa la o parte, masina pare ingrijita, pretul e insa mare si lipsesc ceva dotari.
In privinta motorului eu nu mi-as face griji, cat despre cutie, Dumnezeu cu mila. In teorie odata cu redeschiderea productiei in prima parte a lui 2017, tot ce a iesit pe poarta fabricii ar trebui sa fie ok. In practica nu-i place mersul in oras la viteze de 0-20kmh. Eu am ajuns la 36k km, deocamdata rezista.

Majoritatea vorbesc despre motor si cutie, mie unuia imi place directia, 4control-ul face din acest break o masina foarte manevrabila si placuta de condus, iar in oras e usor de parcat in spatii inguste.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shyck
post 7 Sep 2021, 20:47
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 620
Joined: 24 August 05




Dar ce aveti fratilor cu husa?

E husa cu care a venit masina

Ce vreti sa stiti despre masina? 😂 PM


--------------------
Renault Megane IV Estate 2018 GT 205
Ex: Renault Megane II Sedan 1,6 16V 2003 Privilege + Cruise
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristian_neo
post 18 Nov 2021, 20:08
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 25 October 21




Va salut!
Sunt la prima postare, de vreo 2 sapt cochetez cu a achizitiona un megan 4, estate. Am gasit un anunt, https://www.olx.ro/d/oferta/megane-4-intens...html#810dd208d1.
Cum vi se pare? Km i-am verificat in reprezentanta, sunt reali. Merita cutia de viteze, sa ma astept la bani multi in caz ca pica?
Un mecanic mi-a replicat: "daca se strica o turbina..nici nu stii care e ..si tb sa le schimbi pe amandoua". Nu sunt nici eu chiar cazut din cer, mai am tangente cu chestii mecanice, dar mi se are deplasata remarca..

LE
Cum testez o cutie automata? Cineva din Craiova care se pricepe? (acolo e masina)

This post has been edited by cristian_neo: 18 Nov 2021, 20:17


--------------------
renault megane 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Poty
post 18 Nov 2021, 23:37
Post #57


DDT Guru


Group: Members
Posts: 978
Joined: 19 March 17
From: Slatina/Bucuresti




si aia la reprezentanta n au stiut sa ti spuna ca nu mai are motorul ei? sau ca fost lovita frontal?
1.masina nu mai are stickerele pe suportul plasticul dintre grila si motor, cand se comanda alta piesa noua vin fara stickere, p alea nu mai sta sa le puna nimeni la loc.
2. pe megane 4 simplu(nu gt) nu s a pus 1.6 dci biturbo.
3. verifica farurile (data de pe ele) cu data de fabricatie a masinii
4. cu cutia edc pe diesel la renault n ai treaba, e ok

din descriere " Direcția progresivă--Sistem progresiv de direcție pentru dinamism și o direcție confortabilă." ba da o dracu smile.gif)

anunt de samsar autentic, descriere de masini "pa germania", poze la spalatorie, de apreciat ca a incercat smile.gif) pana la urma 1.6 dci tot 1.6 dci e si in acte chiar daca e biturbo.. i am pus o turbina n plus boss trage de toti caii

This post has been edited by Poty: 18 Nov 2021, 23:41


--------------------
Renault Megane Intense Hatchback 1.2 Tce 132CP - OT-06-APV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skorpio_bog
post 19 Nov 2021, 10:57
Post #58


Sports cars are difficult to justify, but easy to love


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 6 September 06
From: UK/RO




De remarcat si navigatia "MARE" cu CD-DVD si HDD.


--------------------
Renault Megane 4 RS Trophy 300 EDC 2019
VW T-Cross SEL 2020
Fiat 500 0.9 Twinair 2012
Renault Megane 2 1.5dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cornek
post 10 Sep 2022, 22:08
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 10 September 22
From: Bucuresti/Bragadiru




Salut, ma numesc Cornel sunt din Bucuresti si doresc sa achizitionez un Megane 4 cu motorizarea 1.6DCI de 130 cp, varianta sedan sau hachback, ca an ma intereseaza sa fie dupa anul 2015 si pana in 150.000km daca este cineva de pe forum care isi vinde masina pana in 12k.
Va multumesc anticipat!


--------------------
Renault Megane IV 2018/Energy dCI VIN VF1RFB00061114504 - B865CCC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iary
post 16 Sep 2022, 10:21
Post #60


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 16 September 22




Salutare,

Doresc sa achizitionez un GT hatchback, 205 cp, problema este ca, cu cat citesc mai mult, cu atat sunt mai speriat/dezamagit in ceea ce priveste cutia de viteze, nu am o problema cu bilete, si alte chestii de genul asta.

As dori sa aflu daca e cineva in grup care detine un GT dupa mai 2017 si nu a mai avut probleme la CV, bine inteles trecut macar de 60 k km, ma gandeam sa gasesc ceva dupa jumatatea anului 2017 pana in 60/70 K km, dar sunt speriat de ideea de a lua o masina de probabil minim 16k e, si apoi sa mai trebuiasca sa bag 2/3k in cutie....

Multumesc.



--------------------
Renault Megane 2018 4 - BV97DSK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 09:32
Dacia