Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Suport motor Laguna 2, suport motor / laguna 2

razvan2601
post 19 Feb 2018, 19:11
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 27 January 16




Salut

Am achizitionat recent un Renault Laguna 2 si intampin o problema cu el.

La fiecare accelerare mai brusca , se aude o bataie metalica de la motor. Daca accelerez mai lin, nu se aude. Mentionez ca masina nu are vreun simptom atunci cand sta pe loc ( nu vibreaza ) .

Am tot citit pe forum si am inteles ca problema ar putea fi de la o bucsa a suportului de motor.

Azi cand am verificat putin acea bucsa,constat ca motorul se misca fff usor,chiar si cu mana.

Intrebarea este daca problema intr-adevar este de la acea bucsa sau mai poate fi si altceva.


Atasez si un video cu motorul. Multumesc

https://www.youtube.com/watch?v=Ty5cBvp6lXk


--------------------
Renault Scenic 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 19 Feb 2018, 21:35
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




Daca ai gasit in alte topic-uri de ce nu ai scris acolo?
Sunt 3 suporti care de obicei cauzeaza asta, cel din stanga sus, cum de uit la motor, e bucata aia mare de aluminiu (defapt bucsa din el se duce, cea in care vine conectat un alt brat care merge undeva sub parbriz), mai este un sport de motor, intre habitaclu si motor, in partea de jos de tot si mai este un suport la cutia de viteze.
Dupa asta poti verifica si tamponul hidroelastic, e unul din punctele unde se prinde primul suport, cel de sus, dar in partea stanga de tot cum te uiti la masina.


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 10:47
Dacia