Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vreau sa renunt la Vodafone

mully
post 16 Nov 2007, 10:49
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 26 July 05




Am avut conex ani buni de zile si am renuntat la ei pentru ca sunt penibili ... Dupa ce am platit peste 1M pe luna timp de cativa ani nu au vrut sa imi dea Roamning fara depozit de siguranta ... Am reziliat contractul doar ca sa il refac dupa ceva timp, ceea ce s-a dovedit a fi o mare greseala. La reziliere nu numai ca nu mi-au oferit nimic, dar mi-au mai si vorbit pe un ton care m-a deranjat f tare. Mi-au furat telefonul si nu am mai folosit abonamentul, si nu mergeam sa platesc cei 2$ sau cat era ca am luat la o promotie IN FIECARE LUNA ... si mi-au dat somatii ca sa le platesc cei 100.000 ROL ca ei sunt pe cale sa ma dea in judecata. Asta in situatia in care de la rezilierea contractului ei imi ramasesera datori peste 100.000 ... in fine ... niste penibili ....
La Orange am ~200 de minute in retea si ~30 nationale sau ceva de genul asta cu 7$ ...


--------------------
Renault Megane Coupe 2.0 16v 108Kw
Megane II.2 RS, 2.0T 225cp, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
touche
post 16 Nov 2007, 18:46
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 849
Joined: 14 February 07
From: Constanta




QUOTE
cam de 2-3 ori pe saptamana nu reusesc sa dau telefon din cauza de retea ocupata.


acceasi problema am intampinat-o si eu, poate cu o frecventa mai mare de 2-3 pe saptamana


--------------------
renault megane 2.2 2006; 1,5 dci ;80 CP luxe privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 16 Nov 2007, 18:50
Post #33


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




si pe portocala e la fel


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 17 Nov 2007, 00:21
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Eu sunt foarte multumit de portocala, bine, nici nu vorbesc mult, il am din 2004, de cand eram student la Iasi, cum avea toata lumea, acum am cu 9 euro 60 de minute in retea si 20 nationale, de multe ori mi se reporteaza, luna trecuta am reusit performanta de a nu avea cost suplimentar decat la roaming si la incarcat o cartela, semnal am suficient, mai putin la mine la tara, unde au fost Cosmote primii.
Cu apelurile, nu am probleme, se mai intample uneori sa nu pot suna din prima, dar mai incerc odata si merge, si nici de calitatea convorbirii nu ma plang, per total, nu am de ce sa renunt la ei. Si nici facturile mele nu prea sar de 50-60 ron, asa ca nu-mi bat capul.
Nu mi-au cerut nici o garantie cand mi-am activat roamingul, desi de aproape 4 ani n-am sarit cu nici o factura mai mult de 90-100 ron.
Doar la roaming ma haie cu 0.45 euro la primite si 0.24 la receptionate, dar asa e la toti si nu se face gaura-n cer din asta. Acum cativa ani astea erau tarifele la apelurile de pe cartela.

This post has been edited by Laurentziu83: 17 Nov 2007, 00:21


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 17 Nov 2007, 03:21
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




sunt curios dc are cineva acoperire 3G in Pipera chiar pe langa sediul vodafone. eu mai mult de 2,5 nu pup. Sa nu mai vorbim de network busy, apel ratat fara motiv aproape in fiecare zi, servicii pe zi ce trece mai proaste sad.gif


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 17 Nov 2007, 05:52
Post #36


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Am trecut la cosmote.Deocamdata sunt multumit.Vomafone mi-au facut o oferta de mizerie 50 de min nationale cu 7,5 euro!


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 30 Nov 2007, 21:10
Post #37


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




laurentziu83...cred ca vroiai sa zici 0.45 la trimitere si 0.24 la primire,nu?smile.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 3 Dec 2007, 09:19
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Mda blush.gif my bad...


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
c_costel
post 28 Feb 2008, 17:36
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 18 November 07
From: Bucuresti




eu am avut connex cent 500 , pe numele unui prieten de-al meu , si dupa ce am sunat la ei sa le zic ca renunt la abonament ne-au facut urmatoarea oferta ; 500 min in wekeend gratuite in reteaua vdf, 500 min in timpul saptamanii cu 5 nr favorite din reteaua vdf cu 1 cent min la un abonament de 6 euro in primele 4 luni din an si de 10 euro dupa . bineinteles totul fara tva


--------------------
renault modus 2005 1,2 dinamyque - h 593 r
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 28 Feb 2008, 18:04
Post #40


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Pai e foarte fain. Am si eu un abonament cent 500, unul cent 200 si un abonament din ala simplu. Vroiam sa mi se faca un abonament mare pentru toate trei numerele si sa platesc in jur de 100 de euro fara tva. Ce pot sa obtin la banii astia?

This post has been edited by ssilviu: 28 Feb 2008, 18:06


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
c_costel
post 28 Feb 2008, 18:16
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 18 November 07
From: Bucuresti




am uitat sa spun ca erau 2 abonamente connex cent de 7 , 8 ani pe aceeasi persoana . oricum merita sa incerci . bafta *222


--------------------
renault modus 2005 1,2 dinamyque - h 593 r
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 28 Feb 2008, 18:18
Post #42


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




de ce nu treci pe digi mobile? nasol cu acoperirea, dar daca nu pleci ff des din oras.......

eu il fol de vreo 2 luni, si nu pot sa ma plang de tarife.
bine de baza ramane portocala, 5 eur abonament, 180 min nationale, nelimitat cu colegii de servici, 3 centi orange si 9 centi in alte retele. (este un abonament preferential colectiv ). a si mi-au dat tel gratuit (n 1100 radmasa.gif si acum un 2610 laugh.gif )

This post has been edited by wolfin: 28 Feb 2008, 18:24


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 29 Feb 2008, 00:31
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Nu radea de Nokia 1100, a fost cel mai bun telefon pe care l-am avut si inca mai este (dar nu-l mai folosesc).
Digi mobile ar fi o varianta ca sa mai reduci din factura la mobilul obisnuit, altfel nu m-as baza pe el, cel putin acum, la inceput.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hypo RS
post 29 Feb 2008, 03:30
Post #44


Lentilescu Obezel


Group: Members
Posts: 215
Joined: 26 November 07
From: Bucuresti




Seria 11xx sunt intr-adevar ok ca telefoane. Tine batereia de te uita Dumnezeu, rezista la socuri, la lichide, etc. Dar sunt doar pt a vb la ele..altceva .. mai pardon. Am asa ceva de la servici, am preferat un dual number folosind N73 ul propriu. Nu vreau sa par snob sau mai stiu eu ce, dar totusi nu ma simt bine cu 3310 sp2...


--------------------
Renault Sport Clio 172 2003 - B -- XUU
Hyundai Accent 2005 B xxxxxx
Biciclist urban... Univega HT 560 usor modificata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 29 Feb 2008, 08:20
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Mie imi vine uneori sa iau la suturi N73-ul cand deschid capacul de la camera, am o poza rapida de facut si dobitocu' imi da "Keypad Locked", sau ca nu-mi dau seama cum mama ciorilor pot sa vad in telefon sms-urile de pe sim (si la resoftare le-a pierdut pe cele primite dupa, biensur), sau ca pierde log-urile apelurilor in 30 de zile, sau cand merge greu, probleme de la care chiar nu ma asteptam la un telefon asa scump, si care nu le aveam la 1101 pe care l-am avut 2 ani si tine si acum o saptamana. Bine, si N73-ul tine tot la fel, daca nu stau sa-l gadil prin meniu, muzica, etc.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 29 Feb 2008, 08:41
Post #46


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Pricepi acum de ce un model mai scump nu e neaparat mai fiabil?


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 29 Feb 2008, 09:34
Post #47


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




ma amuza faptul ca puteau da telefoane mai scumpe. in fine.

folosesc fara prejudecati n 2610 in fiecare zi (7-8 zile ma tine bateria-300 min cel putin vorbite)

si doc172 te inteleg, totusi este putin aiurea sa folosesti un n 1100 in 2008.

This post has been edited by wolfin: 29 Feb 2008, 09:36


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 29 Feb 2008, 12:35
Post #48


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




In ianuarie am schimbat 3 abonamente la Vodafone, dupa cum urmeaza:
- 1 abonament nou de 3EUR (50% reducere in primele 6 luni din fiecare an) + 20 minute nationale gratuite lunar + 30 minute in retea lunar,
- Cent 500 vechi tranformat in: 3EUR (50% reducere in primele 6 luni din fiecare an) + 20 minute nationale lunar + 30 minute in retea lunar + 500 minute in retea in weekend pentru 5EUR (3 EUR in primele 4 luni)
- Start de 3,5EUR + 20 minute nationale lunar + 30 minute in retea lunar.

In primele 6 luni vom plati 9.5 EUR, iar dupa aia 14.5 EUR pentru 3 abonamente, 60 minute nationale, 90 minute in retea si 500 minute in weekend in retea.


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rimio de Vassur
post 29 Feb 2008, 12:51
Post #49





Group: Members
Posts: 849
Joined: 12 August 07




tu ai 20 de minute nationale lunar la start? eu sint client gold si nu le am. sau e numai pentru platinum?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NadaLina
post 29 Feb 2008, 13:08
Post #50


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 11 July 07
From: constanta




care e faza cu client gold,platinum?
reduceri ceva?


--------------------
Renault Symbol 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zax
post 29 Feb 2008, 13:30
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 724
Joined: 11 February 04
From: Bucuresti




iei mai multe puncte pentru aceeasi valoare a facturii pe masura ce inaintezi in grad (de la silver catre platinum).


--------------------
Hyundai/ex Renault I30 1.5Tgdi 160cp/Clio Symbol Fidji 1.5dci 80cp aprilie 2022/iunie 2006
"Orice s-ar intampla, important este sa treci peste" (Gica, operator buldozer)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 29 Feb 2008, 14:20
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(ssilviu @ 29 Feb 2008, 08:41)
Pricepi acum de ce un model mai scump nu e neaparat mai fiabil?
*


Daca nu-l primeam cadou de la ai mei si nu-mi spuneau ca si ei l-au primit cadou (adica n-au dat bani pe el), nu-l luam, eram multumit de 1101.

Si nu consider aiurea sa folosesti un 1100 in 2008, atata timp cat face tot ce ceri de la el, nu te-a rupt la buzunar cand l-ai cumparat si nu iti tremura ficatul cand il scapi pe jos sau printre matele motorului cand suna si esti cu mainile pline de ulei.
BTW, 1101 atarna mai putin in buzunar ca asta, si nu scartaiau plasticele pe el de parca e facut in Nigeria (desi e nemtesc). De soft nu sufera comparatie, oricum sunt total diferite si fac lucruri diferite.
Decat sa fac rate pe 2 ani la un telefon cu ecran color si sa ascult manele in tramvai, mai bine cu 1100. Am si un motiv sa rad de vreunul care imi da telefonul lui scump si imi spune "ai grija sa nu-l scapi". radmasa.gif

This post has been edited by Laurentziu83: 29 Feb 2008, 14:22


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 29 Feb 2008, 15:00
Post #53


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




aici nu te pot contrazice

si ieftin nu laugh.gif este. 1100 care l-am avut anul trecut era luat in custodie si era evaluat la 98 eur, daca il pierdeam





--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 29 Feb 2008, 15:04
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Ti-l vindeam pe al meu cu 50 ron, ca tot am dat 20 acum 2 ani la fidelizare. biggrin.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 29 Feb 2008, 15:05
Post #55


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(Laurentziu83 @ 29 Feb 2008, 14:20)
Decat sa fac rate pe 2 ani la un telefon cu ecran color si sa ascult manele in tramvai, mai bine cu 1100.


Nasol ca nu poti sa-i pui si GPL, nu? rolleyes.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 29 Feb 2008, 18:03
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




De ce sa pun GPL la telefon? Ca platesc putin, nu sar de 50-60 ron lunar la facturi.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 2 Mar 2008, 00:04
Post #57


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




suna la ei , zi-le ca reziliezi un abomanment vechi pe motiv ca nu esti multumit de faptul ca nu au sarit si eu cu ceva fidelizare si o sa vezi ca o sa pluseze , acum de depinde si de tine cat de bine te vinzi tongue.gif


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 3 Mar 2008, 09:44
Post #58


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(Rimio de Vassur @ 29 Feb 2008, 12:51)
tu ai 20 de minute nationale lunar la start? eu sint client gold si nu le am. sau e numai pentru platinum?
*


Minutele alea 20 nationale lunar le aveam si inainte. Este oferta standard sa spunem pentru prelungirea abonamentului pentru in ca 2 ani. Cum abonamentul asta il ai ca sa nu il inchizi niciodata (posesorii stiu de ce), nu am avut niciodata problema asta. Practic platesc 3.5EUR si primesc din start convorbiri in valoare de 3.5EUR biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 20 Dec 2008, 01:30
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Readuc la viata (din pacate) topicul acesta.
'Necazul' meu:
- in Septembrie mi se emite factura cu scadenta inceputul lui Octombrie
- platesc la bancomat (ca in fiecare luna de altfel) in termen
- la factura urmatoare (cea din Noiembrie) constant ca incasarea nu figureaza si ca sunt datornic
- dau mail cu toate datele platii, primesc confirmare ca s-a identificat plata si sa platesc numai factura curenta, cu multumiri pentru intelegere bla bla bla
- platesc numai factura curenta, iar la factura din Noiembrie apar din nou cu suma neplatita si cu penalizari pentru 42 zile 022.gif
- sun (evident stau ca prostul peste jumatate de ora pana prind pe cineva) si o pustoaica probabil abia angajata imi explica senina ca totul este absolut ok si probabil nu mi-au prins ultima incasare (nenoricita aia de incasare lipsa ei ii aparea in sistem). Ii explic ca ultima plata apare foarte explicit pe factura, dar ca cea anterioara nu; in fine imi spune ca va inainta problema mai departe
- ma suna o idioata de Servicii Clienti (ce rau imi pare ca nu i-am retinut numele) si imi explica sa stau linistit ca totul e ok. Ii explic ca deja primesc mesaje de amenintare ca mi se taie tonul si ca voi fi actionat in instanta! O lamuresc si pe idioata ca acea incasare nu este procesata , promite ca ma suna inapoi (nu s-a intamplata nici pana in ziua de azi).
- intre timp platesc factura curenta, se mai sterge probabil din datorie, deci nu mi se ia tonul, dar incep iar sa primesc mesaje in care mi se solicita sa achit datoriile

Cum 99,9% factura pe Decembrie va fi tot fara acea plata, probabil ca imi voi rezilia contractul cu ei. Intrebarea mea este (ca de pe site-ul lor pe cuvant daca mi-am putut da seama, iar la telefon nu o sa stau iar jumatate de ora ca prostul) cum aflu si eu locatiile unde ma pot deplasa fizic (in Bucuresti) sa discut cu ei? Banuiesc ca pe Valea Cascadelor, dar ma gandesc ca se mai poate si in alta parte. Nu de alta dar vreau sa merg sa depun scris reclamatia si cererea de reziliere contract si sa-i vad la fata pentru a le face niste urari de sarbatori 251.gif

Imi pare rau ca am scris asa mult, dar m-am mai descarcat si eu.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 20 Dec 2008, 02:13
Post #60


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




incearca mai bine la sediul de la Apaca...

si ca sa fiu on:tocmai ce mi am reziliat contractul pe care il aveam de 8 ani ....aveam connexX2,adica 200 min cu cent in retea cu 2 numere,oricand....in prima faza mi au oferit 350 in retea,150 sms,50 min nationale cu 7E(tva inclus) plus convorbiri nelimitate cu un numar in retea timp de 2 ani.nu suna chiar asa rau dar gandul de a sta legat de glie inca 2 ani a fost mai puternic asa ca le am zis ciao!


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:35
Dacia