Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

69 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Audio - Difuzoare, RCAS,RCD, amplif. si altele, tot ce tine de modificari audio Logan

ave
post 28 Sep 2004, 21:59
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 10 September 04




Ei bine, uite pozele cu bordul meu facute acu' 10 minute, cand am ajuns acasa tongue.gif

Pozele sunt la
http://mail.asfbuh.ro/PanasonicGolan/


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-13-NYA
Sa gresesti este uman, dar cand guma se termina inaintea creionului cam exagerezi putin...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hyperyon
post 28 Sep 2004, 22:06
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 28 September 04
From: Iasi




eheheh faci pofta la oameni...oricum si eu in timp o sa trec pe un mp3 player..ca doar nu o sa imi umplu torpedo-ul cu cd-uri...imi fac vreo 3 si sa imi fie de ajuns
voi schimba atunci si boxele
mersi de sfaturi


--------------------
Mazda CX5 2017 - 2.0 Revolution - B985HYP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 28 Sep 2004, 22:16
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




da zicea chiar Andy-LGN in al 2-lea post al thread-ului ca s-a observat diferenta in calitatea sunetului cu boxele originale dupa ce a schimbat doar rcd-ul...deci incearca sa schimbi doar rcd-ul si dup-aia daca nu te satisface schimba-i si boxele...


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kire
post 1 Oct 2004, 20:50
Post #34


secretar general


Group: Members
Posts: 32
Joined: 14 July 04
From: Bucuresti




Daca dau bass-ul la +9 si treble la +9, de la vreo 20 (volumul) nu se mai aude bine. :vmad: Si merge pana la 32. Asta pe radio. Si chiar daca nu e bass-ul la maxim si e 0 tot nu duc difuzoarele. Deci parerea mea ca si cu casetofonul standard si alte boxe se aude mai bine.
Eu vreau sa pun de 16.5cm si as vrea sa pastrez mastile originale. Cred ca merge. A incercat careva?


--------------------
Opel Astra H 2004 - kire
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bassfreak
post 1 Oct 2004, 21:29
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 897
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




Da, am incercat eu sa pun de 16.5cm si pana la urma am reusit dupa o zi de munca.
Rezultatul: excelent.
Nu se pot pastra mastile originale decat la difuzoare de pana in 13cm diametru.
Dif de 16cm intra fara a taia nimic, dar trebuiesc date gauri de prindere in marginea castronului acela de plastic, mastile originale nu mai pot fi folosite.
Dif de 16.5cm intra dar trebuie taiate cateva urechi din castronul de plastic, si la fel date gauri de prindere. Atentie ca nu se pot prinde in 4 suruburi din cauza buzunarelor usilor, doar daca fixati suruburile in alte locuri decat diametral opuse (dar mastile de obicei se prind doar in 4 suruburi diametral opuse).

IN NICI UN CAZ NU TAIATI FUNDUL CASTRONULUI. ESTE SUFICIENT DE ADANC PENTRU MAJORITATEA DIFUZOARELOR, SI AM OBSERVAT CA PE SPATELE LUI SE SCURGE DESTULA APA PROVENITA DE PE GEAMURI, FIIND PROIECTAT IN ACEST SCOP (ESTE SI PUTIN INCLINAT PT A FAVORIZA SCURGEREA APEI)


--------------------
Dacia Logan 2004 Ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kire
post 1 Oct 2004, 22:34
Post #36


secretar general


Group: Members
Posts: 32
Joined: 14 July 04
From: Bucuresti




Bassfreak, tu ai tot casetofonul standard? Cu ajutorul lui obtii acest rezultat, EXCELENT? Cel de pe ambiance e acelasi ca cel de pe laureat (in afara faptului ca e doar 2x15)?
Si ce marca si model sunt boxele?


--------------------
Opel Astra H 2004 - kire
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bassfreak
post 4 Oct 2004, 19:00
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 897
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




Nu, nu am casetofonul standard, eu am Ambiance si nu am avut deloc player.
Am montat eu temporar un radio-cd philips RC668 (cd defect, doar radio).
Boxele sunt Sony XS-F1723.
Rezultat excelent = m-am referit mai mult la calitatea instalarii, avand in vedere dimensiunile boxelor, si la reproducerea bass-ului la care nu ma asteptam de la ele. Despre fidelitate insa nu pot spune multe acum, deoarece nu se poate discuta despre asa ceva avand ca sursa de semnal un post radio..
Va anunt cand o sa montez un player serios cat de curand.. (momentan optez pentru Sony CDX-R3300 - iluminarea afisajului nu prea se potriveste cu bordul, in schimb carcasa din aluminiu cred ca vine bine..)

Teste am facut si voi face cu mai multe difuzoare.
Am mai testat Kenwood KFC-1656 si nu mi-au placut (ce e drept, erau oricum cam uzate).
Am incercat si difuzoare Sony foarte potente de bass extrase dintr-o combina Sony (~15.5cm) dar lipsa totala de medii/inalte si bass-ul prea jos, accentuat de lipsa celorlalte frecvente m-au facut sa renunt la a le monta in usi.
Ca solutie pentru frecvente foarte joase pregatesc 2x30cm in portbagaj, montate free-air - momentan studiez o solutie de a le fixa/izola de portbagaj fara a gauri masina.


--------------------
Dacia Logan 2004 Ambiance
Renault Clio Bicorp 2002 Authentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 7 Oct 2004, 09:37
Post #38


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




va cam c....ati pe voi, astia carora va e frica de garantie atunci cind montezi un amrit de player si doua boxe mai mari decit spatiul destinat... eu am intrebat la meridian multi oameni (inclusiv pe agentul de vinzari) daca pot sa-mi mointez singur deschiderea electrica la portbagaj si au spus ca nu-i nici o problema...

referitor la audio, eu pe preference am montat difuri ovale in spate...am taiat aproape doua zile la tabla aia nenorocita (si asta ajutindu-ma de un "soricel"-ferastrau pendular) si am pastrat pentru moment radioul original si difurile pe fata. difurile din spate sunt Jbl, vechi de 2 ani, si-au facut treaba excelent pe DSN-ul de l-am avut inainte, desi acolo erau prinse in carton... ma gindeam acum serios sa tai o bucata mai mare din plansa aceea de tabla si sa montez difurile pe o placa de lemn, de pal ceva... Oricum se aude excelent acum
Voi ce parere aveti?

PS A trebuit sa schimb mufa de semnal de la Rcas, deoarece avea doar doua iesiri

Mufa Euro sau Iso cum i-o zice : 80 000 pe maica domnului

in legetura cu cablajele, pt difurile spate am cumparat tot de pe maica domnului 10 m de cablu destul de gros - 9000 lei /m

am tras cablul prin bord, l-am legat de celelalte cabluri ale instalatiei ca sa nu cada sa nu atirne, si l-am trecut pe sub marginile chederelor de la usi, unde exista o piesa de plastic in care incape cablul la perfectie, fara sa deranjeze marginea chederului. plasticul respectiv are culoare alba si trebuie sa ajuti cablul cu o surubelnita plata ca sa intre in el

to pe acolo mi-am tras si cablul de deschidere la portbagaj dar deocamdata nu stiu de unde sa iau curent, ca bricheta merge doar pe contact

This post has been edited by Dsign: 7 Oct 2004, 09:40


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vad
post 9 Oct 2004, 16:19
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 184
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




si la mine a fost aceeasi problema cu bass-ul la +9 de la 20 deja gajaiau putin, insa astazi am montat mp3-ul sony (ala din reclama de accesorii, l-am montat in vitan la niste baieti de treaba, o firma parca TORNADO) si se aude MULT mai bine, ma gandeam ca nu vor duce boxele, ar le mai folosesc pe astea pana mai strang ceva banuti sa pun tot sony xplod! ca fapt divers la latin mi-au cerut 800 000 lei sa imi schimbe casetofonul cu mp-3ul meu si 350 000 pe atifurturi roti, la tornado, 190 000 schimbat casetofon (a durat maxim 20 min) si 50 000 pt montat antifurturi capace cumparate tot din targ la pret de 130 000 din cele ce au suportul prins de suruburile rotilor!

This post has been edited by vad: 9 Oct 2004, 21:50


--------------------
logan laureate 1.6 - bz xx vad
iaca si eu pe aici ma bag in seama ... poate invat si eu cate ceva de la cineva ... sau mai invata si altii de la mine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxx
post 9 Oct 2004, 18:03
Post #40


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




VAD si unde zici ca-i mai exact firma asta ca o sa ma intereseze si pe mine la inceputu' lu' decembrie biggrin.gif


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vad
post 9 Oct 2004, 21:53
Post #41


Membru


Group: Members
Posts: 184
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




sper sa nu zica moderatorii ca va fi reclama, ii spune TORNADO la firma si cum intri in vitan pe poarta cu masinile undeva ultimul mgazin pe primul rand de magazine de la stanga la dreapta (mai exact pe acelasi rand cu administratia targului), am mers acolo pentru ca sunt autorizati de sony, mp-3ul l-am cumparat din alta parte la oferta!


--------------------
logan laureate 1.6 - bz xx vad
iaca si eu pe aici ma bag in seama ... poate invat si eu cate ceva de la cineva ... sau mai invata si altii de la mine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kire
post 9 Oct 2004, 23:26
Post #42


secretar general


Group: Members
Posts: 32
Joined: 14 July 04
From: Bucuresti




Pana la urma am pus pe fata tot 2 boxe de 13cm (Alpine SPS 130A - 30 w rms) dar rezultatul nu e cel asteptat. Cand a conectat vanzatoru boxele la un player Alpine se auzeau super. La cass-u din masina nu mai se aud asa bine. Parca se aud mai bine, da nu cine stie ce. Adica la bass +9 de la 21-22 nu se mai aude bine, aproximativ la fel ca la cele standard (la alea de la 20). In concluzie n-am facut nici o afacere. Acu astept sa-mi iau un player Alpine si poate atunci...


--------------------
Opel Astra H 2004 - kire
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 9 Oct 2004, 23:41
Post #43


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(bassfreak @ 20 Sep 2004, 15:48)
As dori sa se scrie aici ce sisteme audio si-a montat fiecare pe masina sau ce/cum intentioneaza fiecare sa monteze, ce se potriveste, ce nu, si orice referitor la acest domeniu.


Eu nu mi-am montat nimic in plus de ce are masina din fabrica. Si se aude chiar foarte bine dupa parerea mea. Chiar trebuie sa iti montezi altceva fata de ce are masina? Nu vad rostul. E adevarat ca cd player-ul care il am nu stie si mp3, dar eu nu prea ascult cd. Prefer sa ascult radio (in 99.99% din cazuri), e mult mai relaxant, mai auzi o stire, mai o melodie care iti place dar nu o ai pe cd etc. Iar de boxele care le am sint foarte multumit. Nu imi trebuie altceva, eventual niste BOSE wink.gif ar putea produce ceva sunet mai clar. Cred ca boxele sint Philips wub.gif nu sint sigur.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefan_arici
post 10 Oct 2004, 09:52
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 12 April 04
From: Cluj-Napoca




ave - avem aceeasi cas amandoi, putem face schimb de fete rolleyes.gif
Eu sunt super multumit cu Panasonic, suna bestial, mi-am cumparat ceva boxe "made in Europe" si se aude super.


--------------------
Dacia Nova GTI - CJ WHO?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 10 Oct 2004, 19:07
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Boxele de la Logan sunt Blaupunckt, iar RCD-ul este Philips. Intre ele nu este o compatibilitate prea ridicata. De aceea daca schimbi RCD-ul cu un Sony, Panasonic sau Blaupunckt rezultatele sunt uimitoare. Daca aveti norocul sa va fure cd-playerul original fara sa va faca alte pagube, luati banii de la asigurari si cumparati-va ceva mai "competent"!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vad
post 10 Oct 2004, 19:28
Post #46


Membru


Group: Members
Posts: 184
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




dupa cum am mai spus am montat un sony xplod mp3 si ca baoxe momentan le folosesc pe cele de pe masina, insa astazi am constatat ca daca ridic basul mai mult incepe sa imi vibreze (intra in rezonanta) ornamentul de pe usa de la sofer!


--------------------
logan laureate 1.6 - bz xx vad
iaca si eu pe aici ma bag in seama ... poate invat si eu cate ceva de la cineva ... sau mai invata si altii de la mine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ave
post 14 Oct 2004, 10:14
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 10 September 04




QUOTE(stefan_arici @ 10 Oct 2004, 10:52)
ave - avem aceeasi cas amandoi, putem face schimb de fete rolleyes.gif
Eu sunt super multumit cu Panasonic, suna bestial, mi-am cumparat ceva boxe "made in Europe" si se aude super.
*




Cand ma duc la oradea te anunt, poate ma opresc in Cluj.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-13-NYA
Sa gresesti este uman, dar cand guma se termina inaintea creionului cam exagerezi putin...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xabika
post 15 Oct 2004, 15:29
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 10 October 04




Mi-as schimba si eu RCAS-ul din Preferance 1,4, insa nu-mi permit sa-mi cumpar ceva cool pana nu fac rost de ceva bani. Cei care v-ati pus altceva, ce ati facut cu cel vechi? Se poate vinde undeva mai repede si daca da, cam ce suma pot obtine?
Sunt de parere ca originalul nu merita nici jumatate din pretul la care se vinde. Nu inteleg de ce nu este la alegerea noastra ce vrei sa-ti pui, chiar in momentul in care te duci dupa masina la dealeri???


--------------------
logan preferance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 18 Oct 2004, 17:42
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Poti incerca sa-l vinzi chiar aici, la sectiunea "BURSA". De luat pe el, n-o sa iei mare lucru... Se vand intre 1 si 1,5 milioane.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxx
post 18 Oct 2004, 18:38
Post #50


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




poti incerca si-n targ la Vitan, unde-i full de asa ceva, dar cum zice si Manuel ei cam putin pe el...


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxx
post 19 Oct 2004, 17:02
Post #51


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




boxele de la ambiton sunt pe 2 cai ???


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 20 Oct 2004, 14:57
Post #52


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




dupa ce am montat jbl ovale pe spate, am cumparat ieri un panasonic 4x45 (arata ca al lui ave, dar are display albastru si e cd player, fara mp3, fiindca nu le vad rostul acestor playere)

in primul rind vreau sa-i contrazic pe cei ce spun ca difurile de origine se aud mai bine cu unitate buna. singura diferenta se vede la frecventele inalte si la claritete la volum mic. distorsioneaza in ddracila juma de volum.

oricum se aude mai bine pe cd ul meu decit la ambititon, am facut comparatie in paralel.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariachi
post 9 Nov 2004, 09:11
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 8 November 04
From: Cluj-Napoca




ce trebuie sa faci ca sa-ti montezi deschidere electrica la portbagaj?
tu ai reusit?
ce fel de cablu trebuie si unde se leaga?
QUOTE(Dsign @ 7 Oct 2004, 09:37)
va cam c....ati pe voi, astia carora va e frica de garantie atunci cind montezi un amrit de player si doua boxe mai mari decit spatiul destinat... eu am intrebat la meridian multi oameni (inclusiv pe agentul de vinzari) daca pot sa-mi mointez singur deschiderea electrica la portbagaj si au spus ca nu-i nici o problema...

referitor la audio, eu pe preference am montat difuri ovale in spate...am taiat aproape doua zile la tabla aia nenorocita (si asta ajutindu-ma de un "soricel"-ferastrau pendular) si am pastrat pentru moment radioul original si difurile pe fata. difurile din spate sunt Jbl, vechi de 2 ani, si-au facut treaba excelent pe DSN-ul de l-am avut inainte, desi acolo erau prinse in carton... ma gindeam acum serios sa tai o bucata mai mare din plansa aceea de tabla si sa montez difurile pe o placa de lemn, de pal ceva... Oricum se aude excelent acum
Voi ce parere aveti?

PS A trebuit sa schimb mufa de semnal de la Rcas, deoarece avea doar doua iesiri

Mufa Euro sau Iso cum i-o zice : 80 000 pe maica domnului

in legetura cu cablajele, pt difurile spate am cumparat tot de pe maica domnului 10 m de cablu destul de gros - 9000 lei /m

am tras cablul prin bord, l-am legat de celelalte cabluri ale instalatiei ca sa nu cada sa nu atirne, si l-am trecut pe sub marginile chederelor de la usi, unde exista o piesa de plastic in care incape cablul la perfectie, fara sa deranjeze marginea chederului. plasticul respectiv are culoare alba si trebuie sa ajuti cablul cu o surubelnita plata ca sa intre in el

to pe acolo mi-am tras si cablul de deschidere la portbagaj dar deocamdata nu stiu de unde sa iau curent, ca bricheta merge doar pe contact
*




--------------------
Dacia Logan 1,5 dCI 2006 - nr de CJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 9 Nov 2004, 11:27
Post #54


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




se ia un cablu ordinar, monofilar, se leaga la o sursa permanenta de curent, io l-am tras direct pe baterie (de lene), se trage pe sub praguri pina la portbagal, prin capacul portbagajului. in dreptul butuvului de la portbagaj, se monteaza un actuator . am uitat sa spun ca firul trebuie intrerupt la un moment dat ca sa montezi un buton.
pozitionezi bine actuatorul pe capacul portbagajului, ;legi firul de el, mai legi un fir scurt de ceva metalic de pe capacul portbagajului (asta-i masa) si gata. ia totusi pe linga tine pe cineva priceput sau du-te la un service . iti recomand tornado, cauta pe aici ca gasesti informatii despre acest subiect


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan-Adrian
post 10 Nov 2004, 20:07
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 338
Joined: 10 November 04
From: Bucuresti




Va urmaresc de vreo 3 luni si m-am gandit ca este cazul sa ma inscriu si io.
Nu stiu daca o sa-mi iasa din prima dar incerc sa atasez niste poze cu cd-ul meu (proaspat cumparat) smile.gif Alpine 9827 RR si boxele fata Alpine SPS 170A si spate SPS 690A.

Attached thumbnail(s)
sps_690a.jpg ( Size: 49.95k ) Number of downloads: 2108
MP3_Auto_Alpine_CDE_9827RR.jpg ( Size: 34.87k ) Number of downloads: 2442


--------------------
Renault Megane 2.2 Confort Privilege 1.5 dci 105 CP 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxx
post 10 Nov 2004, 20:14
Post #56


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




ti-ai cam taiat logan-ul ??
cat te-au costat toate ???


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan-Adrian
post 10 Nov 2004, 20:21
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 338
Joined: 10 November 04
From: Bucuresti




Da.... nu mi-au iesit decat 2 poze, pun si pozele de la boxele din fata in postul asta si o vedere a cd-ului pe intuneric

Attached thumbnail(s)
sps_170a.jpg ( Size: 61.09k ) Number of downloads: 1778
IMG_1083.JPG ( Size: 469.95k ) Number of downloads: 2750


--------------------
Renault Megane 2.2 Confort Privilege 1.5 dci 105 CP 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan-Adrian
post 10 Nov 2004, 20:29
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 338
Joined: 10 November 04
From: Bucuresti




smile.gif Sa stii ca l-am cam taiat. Cel putin cand au pus baietii fierastraul electric sa-mi taie tabla din spate pentru boxe imi venea sa plang.
MP3 8 mil
Boxe spate 2.5 mil
Boxe fata 2.2 mil (sunt de 16.5, mai sunt unele de 13 care sunt cam 1.9 mil)
Boxele un raport calitate\pret EXCEPTIONAL (cred ca sunt printre cele mai ieftine boxe, de firma binenteles dar nu au rival cel putin din puctul meu de vedere si al urechilor mele biggrin.gif) ma refer aici la boxe chioare (sa nu se faca comparatia cu boxe pentru statii, cu filtre si alte nebuni, ma refer doar la boxe simple auto) , am testat si niste JBL-uri de spate (le-am pus in gaurile astora si dadeau cam 70% din cat dau astea, ma refer aici si la calitate si la putere) costau 3.2 mil.

This post has been edited by Bogdan-Adrian: 10 Nov 2004, 20:35


--------------------
Renault Megane 2.2 Confort Privilege 1.5 dci 105 CP 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_slz
post 15 Nov 2004, 17:28
Post #59


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 18 June 04




Vad ca multi dintre voi si-au luat mp3 player-ul CQ-C1300AN de la Panasonic! Sa-l stapaniti sanatosi si sa nu aiba nici o problema, insa vreau sa va povestesc si eu o intamplare: In vara mi-am luat pentru Solenza acest model...Eram foarte multumit datorita pretului relativ mic pe care l-am dat si performantelor bunicele.Nu stiu cum e la voi, dar al meu avea o sensibilitate mai mica pe radio, nu prindea f bine toate posturile!In sfarsit, eram multumit.Saptamana trecuta insa a aparut urmatoarea problema: ascultam pe radio si la un moment dat, fara sa apas eu nimic, trecea pe CD! S-a intamplat asa cam de 5 ori in 3 zile asa ca l-am dus la un service Panasonic...Astazi m-am dus sa-l iau, baietii mi-au spus ca n-au gasit nimic suspect dar ca au mai strans suruburile! Il montez, plec de acolo si dupa 5 minute constat aceeasi problema...Si partea chiar urata este ca in service l-au stricat si mai rau! Dupa ce "ejectez" CD-ul, aparatul incearca in continuare sa citeasca ceva, ba chiar si dupa ce ii scot fata detasabila el continua sa incerce citirea unui CD...L-am returnat in service si astept un raspuns oficial de la Panasonic...Mi se pare absurd sa duci un produs in service, sa nu-l repare, ba chiar sa-l strice si mai rau!
Concluzia e urmatoarea: la un pret mic, chiar si un Panasonic are probleme mari! Asa ca inainte sa faceti o investitie de genul acesta ganditi-va bine...Daca mai are cineva probleme cu acest model il rog sa posteze aici!

This post has been edited by bogdan_slz: 15 Nov 2004, 17:29


--------------------
Renault Clio III 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_logan
post 15 Nov 2004, 18:26
Post #60


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 18 October 04




Eu am montat muzica in ziua in care am luat masina.

MP3 Kenwood kdc-m7024
Boxe fata Magnat 100 RMS (13 cm diam)
Boxe spate JBL 100 RMS
Tub bass Magnat 300 RMS
2 amplificatoare Magnat
unul pt boxe 4 x 100
si unul pt tubul de bass 1 x 200


Rupe tot!

Bafta

O sa fac si niste poze daca vreti.

Dar trebuie auzit.

Attached thumbnail(s)
Mp3.jpg ( Size: 58.76k ) Number of downloads: 2833


--------------------
Dacia Logan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
69 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:15
Dacia