Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

27 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Coltul sportivilor, coltul, nu clanul

MuciX
post 7 Dec 2015, 14:31
Post #1


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Sa nu mai poluam, hai sa discutam aici despre activitati sportive.
Cum e bine, cum nu, ce face unul, ce face altul. Alimentatie, stil de viata, etc.

QUOTE(MuciX @ 26 Oct 2015, 09:58)
Am si eu o intindere de ligament la un genunchi, am fortat neincalzit ca nemancatul. Treaba e ca durerea nu trece de vreo 3 sau 4 saptamani, deja. Nu l-am mai fortat deloc de atunci. Ruptura sigur nu e, ca nu s-a invinetit.
*


Ala era piciorul stang; durerea s-a mai lasat, dar nu s-a dus de tot.
Am renuntat la sala timp de vreo 5 sapt atunci si am reluat antrenamentul pe 1 Noiembrie.
Am luat-o treptat (se uitau toti malacii cu mila la mine cand vedeau cat pun pe bara laugh.gif) si acum, dupa o luna am ajuns aproape de greutatile cu care lucram inainte de pauza.
Problema e ca am observat o chestie la genunchiul drept si de data asta problema e la articulatie. Banuiesc niste ligamente in neregula pe acolo, am facut o programare la ortoped, astept sa ma sune astia sa confirme.
Ideea e ca daca indoi piciorul nu se intampla nimic, dar cand il indrept, simt ca pocneste fin ceva in genunchi. Valabil si in gol.
Sper sa scap cu o ecografie, sa nu ma radiez aiurea, dar mai mult, sper sa nu fie nimic grav care sa ma oblige sa renunt de tot.

L.E. sunt programat maine seara


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PhilipMorris
post 7 Dec 2015, 16:19
Post #2


dependent de internet banking


Group: Members
Posts: 708
Joined: 14 November 07
From: Where the streets have no name




Cand alerg pe banda mi se pare un supliciu daca nu acopar masuratorile. Daca pun prosopu peste nici nu stiu cum trece ora. Si la bicicleta similar, asemenea si la fel.
Mucixe, treaba cu genunchiul ti-am zis, o am si eu. Mie fizioterminatu mi-a zis ca daca tin la el, sa il las in pace cand ma ia si sa fac exercitii anexe pentru a intari muschii complementari.


--------------------
MK2 Black panther, sexiest hatchback ever TiVCT
Dacă vrei să iti arati superioritatea și ți-e rușine ca nu intelegi cuvintele potrivite, posteaza un link.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 7 Dec 2015, 16:28
Post #3


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Daca nu pot lucra picoare degeaba ma mai duc la sala. Ma duc la bazin si gata.
De suparat nu ma supara, ridic in continuare fara durere, dar vreau sa ma asigur ca e totul in regula. Totusi, mi-ar parea rau, sa imi paradesc picioarele la 30 de ani. sad.gif
Muschii complementari mi i-am dezvoltat, nu fac exercitii de izolare, nu lucrez la aparate. Dintotdeauna am lucrat cu greutati libere.

Sa alerg nu imi place. Am incercat o perioada, dupa ce am renuntat la fumat, imi facea placere sa vad cum imi creste rezistenta, dar nu ma mai incanta. Mi se pare pierdere de timp, dureaza prea mult.

This post has been edited by MuciX: 7 Dec 2015, 16:35


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 7 Dec 2015, 22:43
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Si la sala bagi doar picioare.
Eu stiam ca e exact invers, bagi restul si skip leg day.


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosstel
post 8 Dec 2015, 05:53
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 4 November 05




QUOTE(MuciX @ 7 Dec 2015, 14:31)
Problema e ca am observat o chestie la genunchiul drept si de data asta problema e la articulatie. ...
Ideea e ca daca indoi piciorul nu se intampla nimic, dar cand il indrept, simt ca pocneste fin ceva in genunchi. Valabil si in gol.
*


Fix acelasi lucru mi se intimpla si mie, mai putin cu flexatul in gol. Singura diferenta e ca eu mai am niste zeci de ani in plus biggrin.gif
In principiu cartilagiile din articulatii imbatrinesc, isi mai pierd din elasticitate, moliciune ceva hidratare. In cazul tau presupun ca de vina ar fi o solicitare mai aiurea pe acel picior sau dimpotriva statul intr-o pozitie fixa ce duce la anchilozarea articulatiei. Oricum daca mergi la consult zapaceste-l pe doctor dupa care mai da o cautare si pe googu.
Ti-am mai spus si o repet in continuare, chit ca devin pisalog, fa-ti timp si pentru alergare, macar odata pe saptamina. Aparent pare o pierdere de timp dar in timp chiar se simte. Si pe deasupra alergarea iti va pune in ordine si articulatiile icon_mrgreen.gif
Eu ma deplasez in parcul Tineretului cu masina, asta simbata dimineata ca in celelalte zile se aglomereaza, chit ca am doar 500 m biggrin.gif pe motiv de transpiratie + vremea rece ca sa nu o dau in altele. Nu vad de ce nu ai proceda la fel. Timp "cheltuit" cel mult o ora.



8 Dec 2015, 06:04:
---
aici mai destept explicat:
geniunchiul alergatorului

iar aici un motiv in plus de a alerga icon_mrgreen.gif
alergarea ar putea fi benefica pentru genunchi


This post has been edited by Cosstel: 8 Dec 2015, 06:04


--------------------
VW Caddy Furgon 2006 - B03???
I'm a simple man, I see boobs, I press LIKE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 8 Dec 2015, 08:27
Post #6


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Dupa 2 luni de pauza si exercitii de biciclit usurel pentru intarirea muschilor + tratament cu glucozamina si condroitina, geluri antireumatice si calmante, imi disparuse complet durerea de genunchi. Credeam ca am scapat de gonartroza si am incercat sa dau 1 tura de lac in Tineretului. Neahhhh, teapa totala, durerile au revenit la fel de intens, iar o iau de la capat cu repaus si medicamente. Am terminat cu alergatul definitiv. Fuuuuuck ! plange.gif


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Dec 2015, 08:31
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




Cu schiul cum stai?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 8 Dec 2015, 09:23
Post #8


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Nu-mi place. In schimb sunt as la patinaj dar n-am mai pus patine in picioare de 15 ani. Ia sa incerc, mersi de idee.


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 8 Dec 2015, 09:32
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(Tamango @ 8 Dec 2015, 08:27)
Dupa 2 luni de pauza si exercitii de biciclit usurel pentru intarirea muschilor + tratament cu glucozamina si condroitina, geluri antireumatice si calmante, imi disparuse complet durerea de genunchi. Credeam ca am scapat de gonartroza si am incercat sa dau 1 tura de lac in Tineretului. Neahhhh, teapa totala, durerile au revenit la fel de intens, iar o iau de la capat cu repaus si medicamente. Am terminat cu alergatul definitiv. Fuuuuuck !  plange.gif
*


Saptamana trecuta, dupa o tura in Herastrau de 30 km, la vreo 2 zile m-a pocnit o durere de genunchi de am zis ca gata si eu. Apoi, m-a lasat. Duminica am bagat 2 ture de Herastrau, de inviorare, fara sa fortez. A rezistat. Cred ca a fost doar oboseala, ca la 2 zile dupa alergare, la tenis am simtit ca ma lasa genunchii.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Dec 2015, 10:03
Post #10


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(dandobre @ 7 Dec 2015, 22:43)
bagi restul si skip leg day.
*


Not in my house.
Desi sunt deficitar la picioare (am spatele lat, talia ingusta si picioare subtiri in comparatie), genuflexiunile si indreptarile (deadlift) sunt punctele mele forte. Sunt departe de performante impresionante (doar 1.27 din greutatea corpului), dar acolo am inregistrat cele mai mari progrese.

In fine, ideea e ca daca "raman fara picioare" ma voi indrepta care alt sport. Momentan nu m-am gandit ce.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 8 Dec 2015, 12:44
Post #11


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Skandenberg ?


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PhilipMorris
post 8 Dec 2015, 13:02
Post #12


dependent de internet banking


Group: Members
Posts: 708
Joined: 14 November 07
From: Where the streets have no name




Bitterberg?


--------------------
MK2 Black panther, sexiest hatchback ever TiVCT
Dacă vrei să iti arati superioritatea și ți-e rușine ca nu intelegi cuvintele potrivite, posteaza un link.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Dec 2015, 13:03
Post #13


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Sunt varza. Nu am forta in brate. De fapt, la indreptari, antebratul imi cedeaza primul.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 8 Dec 2015, 13:16
Post #14


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Foloseste chingi, altfel nu o sa poti tine in maini cat poti sa ridici defapt.


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Dec 2015, 13:27
Post #15


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Momentan au fost suficiente praful de creta si priza mixta. Dar da, va fi nevoie si de chingi, daca vreau mai mult.
Oricum, ce incercam sa spun e ca nu am cine stie ce brate, iar la skandenberg "m-au pus" adversari mult mai mici. Posibil si pentru ca nu am tehnica, nu cred ca am incercat de 10 ori toata viata.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 8 Dec 2015, 13:48
Post #16


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Daca ai brate lungi trebuie sa ai tehnica/forta mult mai mare fata de unul cu bratele scurte.
Am practicat o perioada skandenberg dar m-am linistit dupa o accidentare urata la umar...inca mai trag si sunt 2 ani de atunci.


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Dec 2015, 13:53
Post #17


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Umerii sunt o adevarata pacoste. Se antreneaza greu si se accidenteaa usor. smile.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 8 Dec 2015, 14:56
Post #18


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Eu mananc cu o ora inainte sa ma duc la sala...si la trei ore dupa ce am fost la sala.
Ma duc la sala de doua sau trei ori pe saptamana, dupa sala fac 15 min de sauna, ajuta sa nu faci febra musculara...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Dec 2015, 15:07
Post #19


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




3 ore? blink.gif Creca ma aduni de pe jos. Sa nu mai spun ca intri in catabolism, de arzi tot ce ai facut in sala.
De sauna nu prea mai am timp. Febra nu prea mai am, pentru ca fac repetari putine (5 seturi a 5 repetari), decat atunci cand ajung la greutati mari.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 8 Dec 2015, 15:49
Post #20


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Mi-a fost greu sa nu mananc imediat in primele doua saptamani, dupa aia, mai ales daca beau si apa, nu e nici o problema, nu mai am senzatia de foame si mananc mai putin decat as manca imediat dupa ce ies. Uneori mai bag cate un biscuit simplu sau un mar pana la masa. Eu am insa de unde sa dau, mai am 15 kile ca sa scad sub 0,1 tona...
Azi am facut patru seturi de cate 5 min banda (13%) si viteza 5,5, 20 de repetari la aparat de tras greutati ( am pus lejer, vreo 37 kg), 20 de repatari cu gantere de cate 2 kg, 20 de repetari cu o greutate de 5 kg, 20 de bicepsi cu o minge de 8 kg si 30 de repetari la aparatul de abdomene cu 42 kg). La sfarsit am bagat inca vreo 25 de minute de banda.
Dupa asta am bagat cele 15 minute de sauna si nu am nimic...

This post has been edited by b06fcn: 8 Dec 2015, 15:53


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Dec 2015, 16:10
Post #21


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Tot ziceam ca o sa fac o recenzie pentru sala World Class, de la Upground. Mi-ai amintit acum.
Eu am fost putin dezamagit, sincer. Sunt multe aparate, dar le lispesc greutatile libere.
Este o sala mare, cu baza mare de clienti, mi se pare aiurea ca au o singura banca orizontala de piept, una inclinata si inca una declinata. Un singur squat rack... Luni era unul care facea indreptari la aparatul Smith. Acum nu stiu daca e din cauza ca e noob, cert e ca nu prea mai avea bare libere disponibile oricum.
Zona cu gantere pre mai mult un gang, destul de ingust, zici ca face parte din alta sala.
E de apreciat ca este curat, au mult personal, zona de bazin si saune arata super bine, vestiarele sunt super ok si ele. E totusi amuzant, ca au vreo 200+ vestiare, dar sala aia nu ar face fata atator clienti.
Ma asteptam la mai mult din partea lor. Voi merge in continuare pentru ca e foarte ieftin, cu reducerea mea de angajat, dar a inceput sa ma streseze sa stiu ca e posibil sa nu fie aparate libere, ca deja sunt 2-3 insi la ele, etc. E aproape de birou, si cu abonamentul meu pot intra in majoritatea salilor lor (am gold).


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 8 Dec 2015, 16:26
Post #22


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Eu tot Gold am, am luat Day Time ca am program flexibil. Initial ne-am dus acolo ca e aproape de biroul sotiei si mai mergeam impreuna sambata si duminica si ea sa mai ducea seara cand iesea de la munca.
Problema care a dat-o gata pe nevasta e ventilatia, ca sa fie aer trebuie sa mearga AC-ul in permanenta, ceea ce deranjeaza. Gurile de aerisire sunt nefericit amplasate (asta e cand faci sala la demisol, in amplasamentul initial al parcarii), ceea ce te poate face sa racesti daca nu esti atent. De aia sotia nu si-a mai reiinoit abonamentul, eu l-am ptelungit ca mi-au facut un pret bun, plus ca mai noi pot merge si in alte sali.
Imi place piscina incalzita si sauna, plus faptul ca la orele cand ma duc eu nu e deloc aglomerat. Ai insa dreptate cu probailitatea sa se aglomereze, am inteles ca seara si dimineata devreme e jale, la fel si sambata. Si la aparate, m-as fi asteptat sa aiba mai multe, inainte de renovare aveau cam doua din fiecare din cate tin minte.


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Dec 2015, 16:50
Post #23


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Nu am probleme cu A\C, nu stiu ce sa zic.
Tot daytime am si eu, nu ma duc niciodata seara, nu avea rost.
Eu ajung in jur de 7:30. Antrenamentul meu dureaza maxim 45 de minute, daca am ce imi trebuie. E destul de aglomerat la ora aia.
Vad destul de multa lume "la inceput", cateodata ma doare pe mine spatele uitandu-ma la ei, dar clientela lor nu imi pare foarte "abordabila". smile.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 8 Dec 2015, 16:59
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Eu nu merg la sala din lipsa de timp (impartit intre job si nevoile unei familii cu 2 copii), insa fac de cativa ani exercitii acasa, pe care le schimb la un interval de cateva luni sau cand ma plictisesc de ele, de obicei aplicatii pe mobil.
In prezent fac un bro split push - pull day, o zi flotari, o zi tractiuni, si o zi picioare (pe care o sar), insa sunt exercitii limitate de lipsa echipament. Pana acum am ajuns la un nr. max. de 50 de flotari si 15 tractiuni, insa daca a venit frigul am renuntat la tractiuni si fac flexii alternative cu 2 gantere de 17 kg (de altfel, singurele pe care le am).


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Dec 2015, 17:09
Post #25


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




In primul rand, nu mai sari peste picioare. Degeaba ai un torso mare, daca nu ai cu se sa il sustii. Genuflexiunile nu lucreaza numai picioare. Poti lua unul dintre copii pe umeri si va distrati amandoi.
50 de flotari per set? Iti omori umerii degeaba. Fa seturi de cate 10 (tot ce sare de 12 deja e cardio, parerea mea). Flotarile lucreaza si abdomenul, asa ca da-i inainte. up.gif
Perfect de acord si cu tractiunile, dar la fel ca la flotari, fa seturi de 10. Pauza de 60-90 sec.
Nu inteleg ce vrei sa spui prin flexii alternative.
Te referi la asta?



--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 8 Dec 2015, 17:32
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Flexia antebrațului pe brat, hummer curls.


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Dec 2015, 17:43
Post #27


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(dandobre @ 8 Dec 2015, 16:59)
am renuntat la tractiuni si fac flexii alternative cu 2 gantere de 17 kg
*


Pai ai renuntat la exercitiile pentru spate si te-ai apucat de biceps? smile.gif
Sau faceai tractiuni cu priza inversa (cu palma spre tine) care intr-adevar sunt mai mult pentru biceps.

Imi place foarte mult canalul asta de youtube. Uite un clip legat de tractiuni.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 8 Dec 2015, 18:34
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Si eu ma inspir mult de pe youtube.
Am fost abonat pana acum vreun an la Elliot, insa am renuntat ca am avut impresia ca a luat-o pe aratura, i s-a urcat la cap celebritatea.
Ai dreptate cu tractiunile, deci din nu stiu ce motiv imi vine mult mai usor sa le fac cu supinatie (chin ups), fata de pronatie (pull ups).


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Dec 2015, 18:44
Post #29


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Se vede ca a inceput sa faca bani din asta. Dar clipurile vechi raman.

This post has been edited by MuciX: 8 Dec 2015, 18:45


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosstel
post 8 Dec 2015, 18:49
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 4 November 05




QUOTE(Solon @ 8 Dec 2015, 09:32)
Saptamana trecuta, dupa o tura in Herastrau de 30 km, ...
*


alergare ohmy.gif daca da, esti deja in alta categorie

eu pe la inceputul verii trageam de mine sa pot face un tur de lacul Tineretului, acum sint in faza asta:
ultima alergare (5.4 km)
tot trag de mine sa ajung la 7 km sedinta sad.gif iar in primavara mi-as dori sa particip la crosul de 10 km insa nu sint prea optimist




--------------------
VW Caddy Furgon 2006 - B03???
I'm a simple man, I see boobs, I press LIKE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
27 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:42
Dacia