Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Exploatare Renault 19, cateva sfaturi

sony22
post 20 Oct 2008, 18:45
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 11 October 08
From: Ploiesti




se spun lucruri foarte frumoase despre r19,da e adevarat e o masina buna ptr varsta ei,insa piesele sunt scumpe,practic e prima masina amea a carui sunt proprietar si vreau sa invat totul despre ea,eu sunt multumit si de consum si de putere chiar si de dotari,imi place chiar imi place.


--------------------
Renault Laguna 2 hatchback 2002,1.9 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex.x
post 20 Oct 2008, 19:09
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 10 June 08
From: Suceava




intradevar piesele sunt scumpe cele originale, dar sunt o gramada de producatori care fac piese pentru renault si pot sa spun ca multe sunt chiar mai ieftine ca la dacie ...


--------------------
renault 19 1.8i 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LeonMan
post 24 Oct 2008, 22:02
Post #33


Fan RENAULT


Group: Members
Posts: 247
Joined: 19 September 08
From: Cluj Napoca




Mai fratilor, tatal meu are VW polo 2001, 1,4 mpi,nasul meu o BORA, 1,9 diesel 2002, fratele meu a avut Golf 2 1992 parca, nu mai stiu exact, si l-a schimbat cu o Laguna 1,6 16v, din 1998, iar eu cred ca puteti vedea ce conduc, si va spun sincer din ce am vazut in REALITATE, nu din auzite, diferenta de preturi eu nu vad sa fie, chiar din contra eu am reusit sa gasesc piese de schimb mai ieftine decat la VW, la fel si fratele meu, care a si trecut la Laguna, dupa ce sa convins ca nu e chiar asa cum vorbeste ''turma''. Eu zic sa ganditi fiecare inainte de a face o afirmatie, nu sa lasati inertia sa va judece.....


--------------------
Renault Laguna 2004, 1.9, 120 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sony22
post 31 Oct 2008, 13:23
Post #34


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 11 October 08
From: Ploiesti




Ai dreptate leonman sunt unele piese chjiar mai ieftine decat la vw dar la renault oricum pe cati am intrebat se strica mai greu,iar de dacie ce sa zic degeaba sunt ieftine daca se strica mereu.


--------------------
Renault Laguna 2 hatchback 2002,1.9 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 09:19
Dacia