Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Dotări Renault Laguna I

Lex98
post 23 Apr 2017, 19:15
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 19 April 17




Salutare.Am și eu următoarea problema:dețin doua lagune din 2000,una este înmatriculată iar una nu, cea înmatriculată nu are prea multe dotări, geamuri electrice față, ac și cam atât, cea neînmatriculata este full, comp de bord cu comanda vocala 4 geamuri el, clima automata, comp de bord cu toate functiile:consum, consum instant etc..incalzire în scaune..ideea este următoarea, poate e o întrebare stupida dar totuși îndrăznesc sa întreb..as putea sa iau toate aceste dotări de pe cea neînmatriculata și sa le mut pe cea înmatriculată..este costisitoare operațiunea? , ce costuri implica?..daca nu toate.acar câteva dotări sa le pot lua:))


--------------------
Renault Laguna 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabryel.GLN
post 23 Apr 2017, 22:11
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 14 December 09
From: Constanța




Se pot lua dotarile de pe una si puse pe cealalta, trebuie demontat tot interiorull (bord, scaune, plastice interior, fete de usi spate) si schimbata instalatia electrica conpleta + tabloul de sigurante + aeroterma. Si a mea cand am luat-o avea doar geamuri electrice fata si climatronic. Acum are 4xgeamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite, computer de bord + sinteza vocala, climatronic, navigatie.


--------------------
Renault Espace V INITIALE PARIS 2016/1.6 dci 160CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lex98
post 24 Apr 2017, 08:24
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 19 April 17




Mulțumesc pentru răspuns, dar cât te-a costat? iar pentru computerul de bord trebuie niște senzori anume montați pe la motor?


--------------------
Renault Laguna 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabryel.GLN
post 24 Apr 2017, 09:30
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 14 December 09
From: Constanța




Am cumparat o Laguna cu optiunile astea si am montat absolut tot pe a mea, motor, cutie, punte, fuzete, doar caroseria a mai ramas a mea. Manopera nu m-a costat nimic deoarece am facut-o eu cu tatal meu.
Cat despre senzori din cate stiu sunt deja, insa trebuie schimbata toata instalatia electrica.


--------------------
Renault Espace V INITIALE PARIS 2016/1.6 dci 160CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 17:34
Dacia