Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Bucuresti]Transporturi Auto Filaret SA

flooriin
post 24 Feb 2007, 19:28
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 28 January 07
From: Bucuresti




Transporturi Auto Filaret SA
Strada Spataru Preda Nr. 7A, Sector 5 Bucuresti.
Telefon: 021-407.52.53
Fax: 021-407.52.62

Program: Luni-Vineri 8:00 - 16:30

Mecanica-Electrica, Tinichigerie-Vopsitorie.

This post has been edited by flooriin: 24 Feb 2007, 19:38


--------------------
Renault Clio Bicorp 2001 1.4 16V - b40rxo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutz_r
post 25 Feb 2007, 14:26
Post #2


© ...membru cu symbol ™


Group: Members
Posts: 596
Joined: 27 October 06
From: Bucuresti ... u.e




am facut prima revizie la ei: impresii foarte bune... aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif
m-au lasat sa asist langa masina, sa vin cu piese de acasa,. la reeptie au fost amabili si binevoitori, s-au miscat repede, mecanicii m-au impresionat prin profesionalism(chiar isi fac treba fara a avea pretentii la spaga sau mici atentii).
cand am fost eu service-ul arata cam nasol dar intrase intr-un proces de modernizare


--------------------
renault symbol fidji 1.5 dci 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flooriin
post 26 Feb 2007, 23:44
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 28 January 07
From: Bucuresti




Si eu am fost multumit de ei ... dar nu am vrut sa fiu primul care scrie acest lucru pentru ca s-ar considera ca le-am facut reclama. Singurul minus e legat de durata interventiei(peste 3 ore pentru schimbare filtre/ulei+o bieleta si verificare frane). Oameni tineri si sper fara pretentii de spaga (pentru ca nu le-am dat nimic wink.gif pe langa costul interventiei).


--------------------
Renault Clio Bicorp 2001 1.4 16V - b40rxo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabriel05
post 12 Apr 2007, 20:47
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 369
Joined: 28 March 07
From: Bucuresti




dantuz_r cu ce piese te-au lasat sa vi de acasa?? ulei,filtre?? ce anume??


--------------------
Renault Megane Sedan Manager Mai 2007 1,5 dci 85 CP rouge vif
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tzache
post 13 Apr 2007, 09:30
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 212
Joined: 19 December 06
From: Bucuresti




Ce preturi practica ?


--------------------
Renault 25 TXI '90 - B 88 TZK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutz_r
post 13 Apr 2007, 17:46
Post #6


© ...membru cu symbol ™


Group: Members
Posts: 596
Joined: 27 October 06
From: Bucuresti ... u.e




am adus eu uleiul si filtrul de polen, la cel de aer si de ulei nu le-am stiut codurile, iar vanzatorul mi-a aratat mai multe modele si bagat in ceatza wacko.gif wacko.gif

http://www.reno.ro/Revizie-15-000-km-Prima...43345-s330.html
Postare #344 - detalii
Postare #389 - preturi manopera + piese


--------------------
renault symbol fidji 1.5 dci 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ligrivis
post 1 May 2007, 16:38
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 342
Joined: 14 July 05
From: Bucuresti




Am schimbat distributia la ei si am fost foarte multumit. M-au lasat sa cumpar setul de la magazin, am dat 600, iar manopera a costat 250, daca faceam distributia cu piesele lor ma costa 1800, s-au miscat repede cam in 3 ore masina era gata.


--------------------
Megane 3 1.6 DCI 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mister
post 3 May 2007, 11:44
Post #8


Nu cumpara masini frantuzesti si parfumuri nemtesti, ci invers.


Group: Members
Posts: 474
Joined: 13 July 06
From: Bucuresti




Buni, profesionisti, recomand.

Intreaga revizie a durat 1,30 h.

Mai multe detalii: post


--------------------
Renault Megane Sedan Lux Privilege 2006 - 1,5 dci 100 CP
Orice, oriunde, oricand, dar nu oricum.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HappyBoy
post 3 May 2007, 19:51
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 225
Joined: 23 November 05




Se pare ca s au schimbat multe intr un an ....am facut anul trecut prin iulie revizia de 15.000km si nu prea mi au lasat o impresie asa de buna.Cu greu m au lasat cu uleiul meu (Elf), iar dupa ce le am specificat ca nu are filtru de polen si sa nu mi puna....m au incarcat si cu el...


--------------------
Renault Clio Symbol 2005
Opel Astra 1.4 Twinport - 2009
Mazda 6 2.5L 4 cylinder Engine - 2009
Lexus RX350 3.5-L Dual VVT-i V6 Engine - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silvius
post 8 May 2007, 20:47
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 8 May 07
From: București




Salut tuturor!
Azi am făcut următoarele reparații la Filaret, pentru Megane II, 1,5dCi, din 2003:
1. Curea distribuție + rolă întinzătoare;
2. Curea accesorii (alternator + AC) și rolă întinzătoare;
3. Ulei motor 10W40 + filtru ulei;
4. Filtru aer;
5. Filtru polen;
6. Filtru motorină;
7. Testare CLIP.
La toate am beneficiat de reducere de 5%, prețul total (cu piesele lor) fiind de 1.275,43 RON.
Am intrat pe rampă la ora 8.15 și am terminat la 12.30.
Șeful și mecanicii au fost excelenți și cel mai important este că nu acceptă nici cea mai mică "atenție", fapt ce m-a impresionat extrem de plăcut.
Era să uit: m-au lăsat să stau lângă mașină, bineînțeles după ce am semnat o hârtie cum că nu sunt răspunzători de vreo eventuală accidentare a mea (logic!).
Una peste alta, sunt foarte mulțumit și vă recomand această unitate service Renault.


--------------------
Renault Megane Bicorp; Clio III 2003 1,5dCi 80CP; 2006 1,4 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolanu'
post 9 May 2007, 10:22
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 25 September 06
From: Bucuresti




Intr-adevar sunt baieti buni la Filaret. Merita!


--------------------
Renault Megane 2003, 1,6L, 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutz_r
post 21 May 2007, 20:55
Post #12


© ...membru cu symbol ™


Group: Members
Posts: 596
Joined: 27 October 06
From: Bucuresti ... u.e




am facut o reparatie la ei de vopsitorie si tinichigerie (inlocuit aripile, bara fata, si un far)... masina a stat in service cam 2 saptamani datorita unor neconcordante intre societatea de asigurari - si service... birocratie multa bash.gif
in cele din urma masina masina a iesit din service iar reparatia a fost de buna calitate, nu se observa nici o diferenta la vopsea...
lucratorii de acolo au fost per ansamblu de treaba
documentatia s-a facut la receptia service-ului BMW
cand am ajuns cu masina sa ma interesez de reparatie cei de la receptie renault m-au indrumat la un coleg de-al lor de la BMW filaret si acolo am facut documentatia...(cred ca au sevice comun sau sau renou nu si-a amenajat un service propriu pt treburi d'astea)
bile negre:
- am luat masina murdara(am vrut sa o spal la ei contra cost si mi-au zis ca au spalatoria demolata....: posibil)
- ii gasesti cam greu cand vrei sa te informezi cu privire laevolutia lucrarilor
...........astea au fost in cazul meu ..............


--------------------
renault symbol fidji 1.5 dci 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fuzz
post 22 May 2007, 00:07
Post #13


gHIdusul


Group: Members
Posts: 1.013
Joined: 21 October 06
From: RFG




Eu am avut de 2 ori treaba cu ei, foarte buni. O problema cu ridicarea masinii ca era dosar nou de Casco si era si la inceput de an, dar doar atat. O data un baiat de acolo a stat dupa program doar ca sa vin sa iau eu masina, asta fiind vineri la ora 20.30. Super baiat.


--------------------
Renault Megane Sedan Luxe Privilege 2.2 - 1.6 16v 110cp Decembrie 2006 - B-XX-FUZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Schmaecher
post 11 Jul 2007, 16:33
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 11 July 07




M-au terminat psihic astia de la Filaret.
Nu mai calc pe acolo in viata mea.

Am avut o ( a doua ) dauna Casco si m-am gandit sa o repar la ei.
Mi-au schimbat toba finala intr-o bataie de joc ( romaneasca ), au taiat toba veche si au montat un manson prin care ieseau gazele, nu mai zi de zgomot, vibratii, parca mergeam iar cu Berlina mea cu toba sparta.
Dupa ce mi-am luat masina vineri seara am observat ca se poticneste sub 2000 RPM, ceea ce nu se intampla inainte ( imi zic: hait, mi-au schimbat bobinele astia ).
Ma duc luni sa le zic, ma programeaza miercuri ( deh, tre' sa ma chinui vreo 2 zile, nu? ).
Miercuri, am treaba la serviciu, se duce nevasta-mea.
Cica au sustinut pana la sfarsit ( cu nerusinare ) ca toba n-are nimic si montajul este excelent ( pana cand au pus-o pe elevator si se vedeau iesind gazele pe la manson ) de a trebuit sa scoata toba si au observat ca nu era etansata bine.

Iar cu bobina, i-au facut teste si au zis ca e una "aproape" defecta ( nu da cod de eroare ) si ca nu la ei s-a intamplat ci ca ori era dinainte ori dupa ce am luat-o eu s-a stricat.
Cam mare coincidenta, nu?

In plus, am mai platit si 80 de lei investigatia asta pe care trebuia sa o faca ei cand au schimbat toba, deci mi-au stricat masina si tot eu platesc ca sa aflu ce are.

In service-ul asta toti dau vina unul pe altul si daca nu mai au pe cine dau vina pe tine sau pe Renault.

Si inca ceva. Zice nevasta-mea ca nu mai venim la ei si ca am sunat si la Renault Romania si stiti ce ii raspunde o "sefa" sau un "sef" de acolo?

"Noi o sa avem un contract mare cu o flota (sic!) si nu o sa va mai puteti face programari aici oricum, asa ca nu ne intereseaza daca mai veniti sau daca sunati la Renault".

Iar alta data cand am zis ca o sa-mi fac reviziile la un service care accepta piesele mele ( ulei/consumabile/placute de frana/filtre ) fiindca la ei sunt prea scumpe stiti ce mi-a raspuns?

"Nu va faceti griji ca stam bine cu profitul si cu clientii ( adica au multi ), duceti-va la ce service vreti, sunt o gramada in Bucuresti, noi avem un plan de vanzare de piese de realizat si nu acceptam sa facem doar manopera".

Cu alte cuvinte le convine sa traga 10 "tepe" pe zi cu adaosul la piese fiindca sunt mai multi aia care-si permit sa arunce cu bani decat aia care pun bani deoparte pentru alta masina.

Ca sa inchei capitolul asta, daca a ajuns cineva cu cititul pana aici, mergeti fratilor si aruncati cu miile de euro in buzunarele astora de la Filaret ( ca sunt baieti de treaba, nu-i asa? ).
Apropo, astia de la Renault Romania au promis ca ma suna.
M-au sunat pe dracu'.

Ura!




--------------------
Renault Megane II 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutz_r
post 12 Jul 2007, 15:26
Post #15


© ...membru cu symbol ™


Group: Members
Posts: 596
Joined: 27 October 06
From: Bucuresti ... u.e




sal.
tocmai m-am intors de la revizia a doua(16.400 km) de la filaret....impresii:
*m-am programat de luni si le-am zis ca vin la ei daca ma lasa sa stau langa masina si cu consumabilele mele, ei au spus initial ca nu se poate apoi m-au sunat sa-mi faca o reducere de 5% daca iau piesele de la ei radmasa.gif radmasa.gif ... io tot n-am acceptat si au zis ca regula este ca nu e voie dar pentru unii clienti mai se fac si exceptii laugh.gif

* la 12.00 am fost la ei, atunci ma programasera, dar am stat aproape o juma de ora pana mi-a facut documentatia (nu era coada, eu eram singurul de acolo)
* domnul de la receptie nu a vrut sa-mi primeaca filtrul de polen pe motiv ca e de solenta si ei pun numai ce e in cutie de reno....in final n-a avut incotro si tot l-am pus smile.gif
* dupa ce am intrat cu masina in service am mai asteptat 20 min pana a venit mecanicu... deh era la masa... cand a venit era obosit rau , abia se misca
* timpul efectiv de lucru a fost de 2 ore, in care a schimbat filtrle toate si mi-a etansat colierele din spate de la motor ca pierdeam ulei p'acolo pe la turbo (au zis ca acu n-o sa mai dea ulei)
*am asteptat vreo 15 min pana a venit cineva sa-mi faca clip_ul, vreo 10 pana au iesit actele pt a plati...aici al;te probleme : ma incarcasera cu vreo 50 lei pentru operatiunile de etansare la turbo____ le-am atras atentia ca masina e in garantie si s-a rezolvat rapid

costuri totale : 400 lei in care a intrat revizia si manopera: 145 lei cu tva
consumabilele le-am cumparat eu (mai putin saiba) si m-au costat 255 lei
ulei elf 10w 40 - 80
f. ulei - 15
f. polen - 25
f.aer - 35
f. motorina - 100

cam asta a fost per ansamblu ma declar multumit biggrin.gif







--------------------
renault symbol fidji 1.5 dci 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
almoldovan
post 25 Jul 2007, 10:35
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 25 July 07




QUOTE
ulei elf 10w 40 - 80
f. ulei - 15
f. polen - 25
f.aer - 35
f. motorina - 100


Poti, te rog, sa ne spui de unde ai cumparat consumabilele ? Preturile mi se par foarte bune! Filtrul de motorina e cu senzor/locas pt. senzor ?


--------------------
Renault Clio Symbol Fidji 1.5 dCi 65CP 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mateimatei
post 10 Oct 2007, 14:22
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




Revizie 30.000 megane 2 1,5 dci, 82cp.
Programarea telefonica de la 8 a inceput cu intocmitul hartiilor, nu foarte repede pentru cei care se grabesc.
Am stat langa auto, la cererea mea, si bine am facut ptr ca mecanicul adusese, "din reflex" ulei semisintetic.
Filtrul de polen schimbat prin metoda torpedoului dat jos de pe pozitie, fara ca eu sa cer asta. (La Cobalcescu am solicitat si mi s-a aratat in calculator procedura pe care o aplica ei si anume bucatirea ramei filtrului.)
In schimb mi-a murdarit husa scaunului din dreapta. Plusuri si minusuri.
Am apreciat faptul ca a lasat uleiul sa se scurga foarte bine din baie.
Preturile le aflu vineri ptr ca nu se incarca programul de facturare.

10 Oct 2007, 19:33:
480 RON fara schimbarea filtrului de motorina

This post has been edited by mateimatei: 10 Oct 2007, 19:33


--------------------
Renault Megane Estate dCi-1.5-80 CP/2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
screech0
post 26 Oct 2007, 15:05
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 30 August 07




Revizie 6 ani (~77500km) Renault Clio Symbol RNA 1.4 8v (74CP) - 19.10.2007
Citind ce s-a scris in acest thread pana acum (si mai ales datorita performantelor uluitoare ale fostului service Renault, S***S Bucuresti) am hotarat sa ma interesez si eu despre Auto Filaret. Aveam de facut revizia de an si o reparatie la partea frontala a masinii (masina a fost atinsa slab in parcare, era ceva estetic mai mult decat o reparatie de caroserie).
Am fost la sediu. Oamenii foarte amabili si primitori. Am fost la ei Marti si am fost programat pentru Vineri (ora 13) (destul de rapid zic eu). Reparatia pentru caroserie se face (conform celor de la service) la BMW (care este in aceeasi curte).
Am adus masina vineri dimineata iar vineri la 16 era gata. Nu am putut ajunge la timp sa o ridic (munca). Unul dintre angajati m-a asteptat cam 2 ore si jumatate peste programul lor normal de munca, ca eu sa nu stau fara masina in weekend ( ohmy.gif ).
Costul reviziei (ulei, filtru ulei, filtru benzina, filtru aer, filtru particule, bujii): ~ 450RON (inclusiv manopera).
Am mai schimbat: (la cererea mea) un rulment dreapta spate (facea zgomot la anumite viteze) ~ 130 RON, inclusiv manopera si placutele de frana (2) (care erau terminate) ~ 170 RON setul, inclusiv manopera.
Costul total al interventiei: 780 RON (piese cumparate de la ei si manopera).
Observatii:
- dupa cum sriam si mai sus in post, piesele le-am luat de la ei si nu mi s-au parut foarte scumpe (am fost sunat inainte sa imi fie montate si mi s-a comunicat pretul)
- nu am avut timp sa stau langa masina (totusi interventia imi pare a fi super ok)
- nu am primit masina murdara (nici exterior nici interior)
- nu am lasat "mijloace de stimulare"
Despre caroserie nu va pot spune nimic momentan pentru ca cei de la BMW nu m-au sunat inca cu o cotatie de pret pentru reparatie.
Daca sunt intrebari legate de post, astept reply-uri.

Screech

PS: Daca vreti sa vedeti factura, lasati reply si o scanez si uploadez.


--------------------
Renault Clio Symbol 2001 / RNA / Full - B-39-NPT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutz_r
post 26 Oct 2007, 19:03
Post #19


© ...membru cu symbol ™


Group: Members
Posts: 596
Joined: 27 October 06
From: Bucuresti ... u.e




pune tot ce ai sa-si faca si ceilalti o parere... tongue.gif


--------------------
renault symbol fidji 1.5 dci 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
goancea
post 24 Nov 2007, 13:21
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 24 February 07
From: Bucuresti




Salutare!

Am fost si eu la ei pentru revizia de 10.000km. Am venit cu uleiul de acasa fara sa le spun, iar cand am ajuns acolo m-au intrebat daca am si filtrele blink.gif .
S-au miscat super bine si atent.

Ulei elf 10w40 turbodiesel din carrefour - 96 lei
De la ei am luat:

- filtru ulei
- filtru aer
- 1 L antigel
- nus'ce buson p'acolo
- manopera

Total revizie 340 RON.
Cineva mi-a spus ca cica ar fi mult. Dar eu sunt multumit.

Ce nu au putut sa remedieze a fost scartaitul usii stanga spate. USA ACEEA SCARTAIE LA TRECEREA PESTE DENIVELARI, GROPI, PIATRA CUBICA CHIAR DACA MERG CU 5KM/ORA. SCARTAIE CAND ACCELEREZ SAU CAND FRANEZ. mad.gif M-A DISPERAT!!!

Ei au tras putin de chederul de la usa i-au dat cu degripant si cam atat (cica nu prea au ce sa ii faca).
Are careva idee unde as putea sa merg sa rezolv problema asta?

Multumesc anticipat.

This post has been edited by goancea: 24 Nov 2007, 13:21


--------------------
Renault Megane II Sedan 2007 1.5 dci 100CP - B - FOREVER - ROK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutz_r
post 22 Apr 2008, 10:08
Post #21


© ...membru cu symbol ™


Group: Members
Posts: 596
Joined: 27 October 06
From: Bucuresti ... u.e




revizie 4oooo (37000km) am fost programat la ora 8.00 , am intrat pe la 8.15 iar la 9.30 eram din nou in trafic smile.gif
detalii despre costurile reviziei
am fost lasat cu piesele mele si mi-a fost permis accesul in service langa masina, am reclamat probleme la deschiderea capotei (nu sarea intotdeauna cand se actiona manerul) carea fost rezolvata ... ma declar multumit de activitatea celor de acolo

m-am uitat pe deviz si preturile nu prea sunt incurajatoare 77.35 ron ora de manopera sad.gif... iar "revizia de intretinere" asa cum e trecut in deviz schimbul uleiului si al filtrului de ulei a fost taxata cu 100 ron... wacko.gif ... insa daca vii cu piesele tale ajungi la 1un pret decent... cool.gif

This post has been edited by danutz_r: 22 Apr 2008, 10:15


--------------------
renault symbol fidji 1.5 dci 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandokhan
post 12 May 2008, 16:16
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 11 January 07
From: Bucuresti




Am fost azi la ei pentru o verificare mecanica mai amanuntita. Multumit de calitatea serviciilor si amabilitatea mecanicului. Am fost lasat sa stau langa masina.
Singurul lucru mai neplacut a fost ca a durat 1 ora si 10 min pana au terminat cu actele/bagat masina pe rampa/apucat de treaba.
Daca nu va grabiti, recomand service-ul.


--------------------
Renault Clio Symbol 2002, 1.4 8v / Megane hatchback 2007, 1.6 16v
/ Opel Vectra C Combi 2008, 1.9 8v CDTI / Lada Niva 1.7 4x4 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TRANCA
post 12 May 2008, 18:56
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 579
Joined: 29 January 06
From: IALOMITA




uff

This post has been edited by TRANCA: 12 May 2008, 18:59


--------------------
A FOST RENAULT MEGANE II SEDAN 2004 1.5 dCi
Ex Megane II Sedan 1.5 dCi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DjurdjaK
post 21 Jul 2008, 09:47
Post #24


Member of ..


Group: Members
Posts: 170
Joined: 7 October 04
From: Bucuresti




am fost si eu astazi sa imi fac revizia de 20 000. la 8 am avut programarea, la 8 si 15 min masina era in service. a durat cam 1 ora si 45 min cu tot cu acte si specificat ce s-a schimbat la masina.
foarte multumit de cum a decurs toata lucrarea.

si acum preturile:
filtru motorina - 155 Ron
filtru ulei - 21.61 Ron
garnitura - 5.86 Ron
filtru aer - 61.17 ron
filtru polen 85 ron
spray spalat motor - 8.34 ron
ulei 10W40 - 105 ron
manopera - 156 ron

preturile sunt fara TVA

Total cu TVA - 711.6

dupa shimbarea filtrului de polen am scapat si de acea putoare insuportabila

nota 9/10 - in sala de asteptare nu aveam TV sau radio ( m-am plictisit de moarte ) biggrin.gif

This post has been edited by DjurdjaK: 21 Jul 2008, 09:49


--------------------
Renault Megane 2007 1.5 dCi 85CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ro!
post 19 Sep 2008, 18:28
Post #25


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 23 October 06
From: Bucuresti




In primul rand partea cu TV in sala de asteptare s-a rezolvat smile.gif

Revizia de 30.000 km
Numai cuvinte de lauda!!!

Detalii: aici




--------------------
Renault Symbol 2006 1.5 DCI 80cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 26 Sep 2008, 18:25
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




facut 3 revizii la ei...
20000/30000 km la sedanul dci....
60000 la bicorpul benzina...

programare f rapida prin telefon....lasat masina dimineata si terminat treaba pana la ora 16.00 la revizia de 60 si pana la ora 13.00 la celelate...

se misca f bine si ii recomand cu placere.....


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 20 Oct 2008, 09:49
Post #27


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Azi am sunat, maine ma duc huh.gif blink.gif , incredibil


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 22 Oct 2008, 09:46
Post #28


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Am fost, m-au primit repede, au schimbat ulei, filtre, mi-au reparat cotiera, duzele de spalat parbrizul, total 705 ron, din care 40 ron testul clip . La ISO la revizia de 30000 am dat 677 ron, cu un set de placute frana spate si test clip moca.
Cam scump, sincer..

This post has been edited by Mutzunache: 22 Oct 2008, 09:46


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 22 Oct 2008, 09:52
Post #29


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Cum ma placute frana spate schimbate la 30000 km? unsure.gif



--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 22 Oct 2008, 11:58
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




mutzu nu cumva acum ai schimbat si filtrul de motorina????

si la ipso nexam......


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 17:33
Dacia