Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Symbol faza 3

Pliktisit
post 22 Sep 2004, 14:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




Salutare la toata lumea biggrin.gif, urmaresc discutiile de pe forum de mai multa vreme si m-am gandit sa imi fac si eu aparitia in randul reno-istilor.
Tocmai mi-am cumparat si eu un clio symbol faza 3 motor 1.4 8v 75 cp cu ABS si airbag pasagerul dreapta ( +cd player ca acum avem ingaduita renaultului sa montam si pe asta asa ceva ) si era curios sa aflu daca mai are cineva asa ceva si daca micile probleme "motor disel" sau ambreiaj au fost remediate.
Vineri imi ridic masina si o sa va spun cateva impresii, oricum meganul 2 a lu mama e mai misto dar cesa faci ca functionar public atata mi-am permis biggrin.gif .
Bafta multa si sa auzim de drumuri fara gropi ca m-au secat.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMihai
post 22 Sep 2004, 20:56
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 5 June 03
From: PITESTI




Ne bucuram ca ai scris, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! dar mai exact de ce ii spun clio3? in afara de stopuri ce au schimbat?


--------------------
Renault Megane III 1.6 16V 110cp Noir Nacre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pliktisit
post 22 Sep 2004, 23:18
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




Nu am mers cu nici un clio in afara de asta pe care l-am luat si doar asa un pic de proba ...restul cand achit toata masina. Ce am observat sunt stopurile albe, semnalizarile laterale tot albe si bordul mai exact la indicatoarele de viteza, turatie s.a.m.d. sunt pe fundal gri deschis altceva nu cred ca e schimbat dar cum am spus nici nu m-am urcat intr-unul din generatia 2 o fi asa mai mult de efect comercial ...clio faza a 3 nu stiu exact dar partea buna e ca te lasa sa iti montezi cd-player desi ai motor de 1.4 8v mi se parea o aberatie sa nu iti dea voie daca eu vroiam asa ceva. In rest nu stiu daca mai e modificata cu ceva din datele tehnice nu pare sa se mai fi schimbat , iar alte modificari minore la interior eu nu am observat.... nu am ochiul format pe diferite tipuri de clio poate. biggrin.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavianf
post 23 Sep 2004, 00:30
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 15 June 04
From: Bucuresti




Felicitari pentru achizitie si bine ai venit in randul nostru!!!!
Discutii despre Symbol Faza III au mai fost pr forum

http://forum.reno.ro/viewtopic.php?t=416


--------------------
Clio Symbol 1.4 16V 2002 Dynamique
Culoare: Rosu
Optionale: ABS + Airbag pasager
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pliktisit
post 23 Sep 2004, 17:16
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




merci pentru shortcut, dar inca multe imi sunt neclare. Mai am o intrebare oare am facut pasul bun cand am ales un clio in locul Loganului :?: Eu am mizat ca poate clio e mai fiabil si cu mai putine defecte de fabricatie, adevarul ca la logan nu prea se cunosc inca dar tot citind discutiile de pe forum se pare ca si clio are destule. Oricum pasul l-am facut banii dati asa ca tot ce pot face e sa ma dau cu ea si sa sper ca poate sunt ocolit de ghinioane, iar daca nu sa ma obisnuiesc cu service-ul. Cu cielo actual 170.000 de km nu am avut probleme doar reviziile curente si mi-as dori sa am acceasi bafta si la clio dar o sa vedem. Chiar nu e nici un alt proprietar de Clio 2 cu stopuri albe biggrin.gif si sa imi zica cum ii merge masina. In week asta ii fac si niste poze sa vi le arat. Bafta multa si sa auzim de bine :wink:


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMihai
post 23 Sep 2004, 18:39
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 5 June 03
From: PITESTI




Clio2, Clio3... tot aia este. Ai facut alegerea cea mai bune, nu zic ca loganul nu e o masina buna dar arata taiat ca din topor si tot dacie este pe cand clio da un aer de eleganta si rafinament fata de dacia (no offence)


--------------------
Renault Megane III 1.6 16V 110cp Noir Nacre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 04:59
Dacia