Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Reductil, tre' sa slabesc

alexumf
post 2 Mar 2009, 14:21
Post #1


MEMBRU CHELIOS


Group: Members
Posts: 775
Joined: 9 July 08
From: Bucuresti




Salutari. A incercat cineva REDUCTIL? Nu prea stiu cui sa cer sfatul asa ca...
Ideea e ca tre sa slabesc.. am 1.80 si 100kg in crestere ohmy.gif . Ziua nu prea mananc iar seara mi se face foame rau. Uite asa principala masa eu o iau pe la ora 23. Vreau ceva sa-mi taie pofta de mancare... orice !!! Auzisem de Reductil dar nici farmacistele nu prea stiu "cu ce se mananca".Poate stie careva...
Mentionez ca am facut inot, sala, ciclism, dar acum, efectiv timpul nu imi permite sa fac si miscare.... macar sa nu am nici pofta de mancare!
multumiri
Ups... trebuia sa postez la Cafenea... scuze
rog unul din moderatori sa trimita topicul unde ii e locul...

This post has been edited by alexumf: 2 Mar 2009, 14:23


--------------------
Renault Megane Coupe 2006
RENAULT MEGANE COUPE 1.6 16v 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zaboss
post 2 Mar 2009, 14:44
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 155
Joined: 8 February 09
From: Bucuresti




Ar fi bine ca reductilul să-l iei după un consult la un endocrinolog. Are reacții adverse și unele contraindicații.
Cea mai simplă rețetă de slăbit este de a mânca mai puține calorii decât consumi. Toate celelalte sunt paleative de moment, care nu pot da rezultate pe termen lung atâta timp cât consumi mai mult decât arzi.
Nu contează că mănânci seara atâta timp cât nu te culci imediat după masă ci lași suficient timp pentru digestie.


--------------------
Kia Sportage 2.0 DSL AT/Laguna II 2006, 1.9 dci, 120 cp/ Latitude 2011, 2,0 dci, 175 CVA, Initiale
Light travels faster than sound. That's why most people appear brighter until you hear them speak.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NadaLina
post 3 Mar 2009, 11:39
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 11 July 07
From: constanta




blush.gif eu am incercat pastilutele minune ...si sincer ceva rezultate a dat problema e ca tr sa urmezi "tratamentul" mai multe luni si un sfat in primele 2 saptamani nu conduce....in prospect scrie destul de clar"desi, la voluntarii sanatasi,sibutramina nu afecteaza performantele psihomotorii sau cognitive,orice medicament cu actiune centrala poate modifica aceste performante.de aceea, pacientii tratati cu reductil tr avertizati ca acest medicament le poate afecta capacitatea de a conduce vehicule"
la mine singura reactie adversa a fost starea de euforie (nu stiu cum e starea de betie dar cred ca ceva asemanator )
asa ca un sfat treci intai pe la medic vb cu el intreaba ce parere are despre acest "medicament" poate iti recomanda altceva


--------------------
Renault Symbol 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 3 Mar 2009, 11:54
Post #4


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




Cam periculoase pastilele alea. In mod normal un medic o sa iti dea cateva pastile dupa care o sa vada in ce stare esti. Nu toti le tolereaza. Procentajul este totusi micut.
Concluzia: fara sfat medical nu merita sa te arunci dupa alea. Poti incerca Guarana, e natural.


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexumf
post 3 Mar 2009, 13:59
Post #5


MEMBRU CHELIOS


Group: Members
Posts: 775
Joined: 9 July 08
From: Bucuresti




In primul rand vreau sa va multumesc pt sfaturi. Deocamdata ma rezum sa incerc -cu greu- sa nu mai mananc inainte de culcare. Voi incerca sa-mi fac timp sa ajung si pe la un nutritionist...
salutari


--------------------
Renault Megane Coupe 2006
RENAULT MEGANE COUPE 1.6 16v 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 3 Mar 2009, 15:57
Post #6


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Avand in vedere varsta ta, si faptul ca nu ai decat 20-30 kg in plus, nu cred ca merita sa risti cu tot felul de pastile.

Varianta cu nutritionistul mi se pare cea mai ok.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 3 Mar 2009, 16:52
Post #7


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




incearca si fa-ti timp pentru miscare. lasa-le dracu de pastile. programul incarcat pe care inteleg ca-l ai, in combinatie cu mancare putina si pastile de slabit or sa te puna pe butuci rapid.
orice miscare care te face sa transpiri e buna: abdomene, genoflexiuni, aerobic, dans, simularea unei batai cu un adversar invizibil...etc. si astea poti sa le faci in casa, nu tre sa mergi la sala sau in parc. daca nici acasa nu ai timp de putina miscare,atunci e najpa. vezi c-au mai murit unii de prea multa munca.

se gasesc la magazine neste pachete de turte din orez expandat (sau grau). au gust de pufuleti. cand ti-e foame bagi 2-3 turte d-alea apoi bei neste apa si gata. se umfla alea-n burta si-ti taie apetitu'.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Privilex
post 3 Mar 2009, 19:14
Post #8


Membru privilegiat


Group: Members
Posts: 548
Joined: 26 September 07
From: Bucuresti




daca vrei sfatul unei farmaciste,intai sa iei medicamentele ar trebui sa consulti un medic.in farmacie ele se afla sub chie,sau ar trebui,ceea ce inseamna ca se elibereaza doar sub prescriptie.intr-adevar exista si altele,pe baza de plante sau care dau putine reactii adverse.cel mai bine e sa incepi sa consumi 2l apa pe zii,iar restul legat de mancare cred ca stii...semnat..privilexa biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna II 1.9dCI 120cp / Laguna 3 2.0dCI 130cp 2005-Privilege / 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 4 Mar 2009, 15:12
Post #9


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




de la intrebarea omului s-a ajuns la leacuri babesti pentru slabit radmasa.gif


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 4 Mar 2009, 15:14
Post #10


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




eu vreau sa ma ingras sad.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexumf
post 4 Mar 2009, 15:35
Post #11


MEMBRU CHELIOS


Group: Members
Posts: 775
Joined: 9 July 08
From: Bucuresti




biggrin.gif Multumesc inca o data tuturor. Problema e ca dupa 6 ani de sport, imi e greu sa accept faptul ca am burta(ma rog burtica). Temerea cea mai mare e insa sa nu creasca si mai mare datorita lipsei de miscare. Nu va imaginati ca sunt un obez fara sperante, sau ca am spatele mic si burta de nu-mi pot vedea ...degetele de la picioare sau ca am dureri musculare dupa ce urc 10 etaje; sunt bine proportionat...dar se putea si mai bine...
Astept si alte sfaturi sau idei cum as putea sa-mi reduc pofta de mancare...macar seara(ziua se reduce singura ca nu am timp blush.gif )


--------------------
Renault Megane Coupe 2006
RENAULT MEGANE COUPE 1.6 16v 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 4 Mar 2009, 15:54
Post #12


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




Reductil e prea puternic pentru ce ai tu nevoie... Ia cu iarba domnule, ia cu iarba. Asta evident dupa ce intrebi si un doctor wink.gif


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexumf
post 4 Mar 2009, 16:54
Post #13


MEMBRU CHELIOS


Group: Members
Posts: 775
Joined: 9 July 08
From: Bucuresti




nu-mi plac doctorii... plange.gif


--------------------
Renault Megane Coupe 2006
RENAULT MEGANE COUPE 1.6 16v 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dya
post 4 Mar 2009, 17:00
Post #14


Membru fost gras


Group: Members
Posts: 386
Joined: 25 August 05




@alexmuf: obisnuieste-te cu ideea ca acest mod de viata pe care-l ai acum trebuie schimbat. Modul tau de viata actual = corp supraponderal.
Mod de viata schimbat = alt tip de corp.
Ce incerc sa spun in esenta este ca nimic nu se poate face fara o schimbare. A slabi 20 de kilograme cat ai tu nevoie ca sa ajungi la greutatea optima este o modificare radicala. Crede-ma, RADICALA.
Acum te intreb, pastilutele alea, mici si insipide, ti se par modificarea de care ai tu nevoie?
Asculta-i pe zabigboss si pe cristib, ala e adevarul!


--------------------
Nissan Qashqai 2008 1.5dCI 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ipiq
post 5 Mar 2009, 02:26
Post #15


The transporter


Group: Members
Posts: 1.924
Joined: 17 December 06
From: RO




da-mi mie 10kg si mai da-i si lu' UXE 10 kg si gata! smile.gif
eu mananc cam de 5 ori pe zi... ultima data in jur de 23:30 si sunt la 61 kg
asa ca nu de cred ca de la mancatul de noapte ti se trage.
poti practica mai des "sporturile de camera", biggrin.gif sau aruncatu cu privirea, fuga de raspundere etc
bafta!


--------------------
ex Renault Laguna 2 1.9dci
Opel Insignia + Mercedes Vito + Audi A4
4x Peugeot Boxer 2010,2011,2011,2014
Cine nu face fata... face spate!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 5 Mar 2009, 13:18
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Sfat: ia mana de pe mancarea nociva! Daca vrei sa stii care este, intreaba-ma!
Oricum o dai, macar cateva abdomene in fiecare seara, oricat de obosit esti, conteaza! Nu zic sa alergi 10 km pe zi, sa joci fotbal sau tenis,dar ceva abdomene trebuie!
Sa nu uit: de la 109kg acum am 69 kg! Fara nici o pastila! Doar regim!
Si ca sa nu las loc de interpretari: fara pastile, fara nutritionist! Am aceeasi greutate de 3 ani!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
antifizic2
post 5 Mar 2009, 13:26
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.434
Joined: 16 June 07
From: Bucuresti- Romania




110 kg la 196 biggrin.gif

big & proud radmasa.gif



--------------------
renault LAGUNA II / 1.9 DCi 2004 - B-57-LXF
17" silverstone custom colour/ 2DIN DVD/ K&N/ EBC - greenstuff/ HID 5000k
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 5 Mar 2009, 15:59
Post #18


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Daca nu te loveste o depresie, nu ai cum sa slabesti 24 de kg in 2 luni cum am patit eu smile.gif). De la 104 la 80 kg...
Mananca putin si des, dar sanatos, evita zaharul/dulciurile... incearca fitness acasa pe o saltea 20 - 30 de minute pe zi....cumpara o coarda de sarit..

This post has been edited by Mutzunache: 5 Mar 2009, 15:59


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 10 Mar 2009, 20:05
Post #19


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Tocmai m-am apucat de slabit.De la 10 febr pina azi am scazut de la 125kg la 116kg.Maninc carne numai duminica, fructe pina in ora 14, consum lactate si brinzeturi, salate si ulei de masline, nu consum dulciuri sau zahar si nici paine sau paste fainoase.Beau 1,5l de apa dimneata la trezire si merg la sala de 4 ori/sapt.
Greutatea mea optima este de 104-106kg.
Nu lua reductil, e periculos, nu merita, eu iau doar vit E si C.

This post has been edited by cristianxxl: 10 Mar 2009, 20:08

Attached thumbnail(s)
106kg.jpg ( Size: 105.31k ) Number of downloads: 2468


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Master01
post 10 Mar 2009, 22:27
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 488
Joined: 13 January 09
From: Suceava




Salutare, sa nu te superi daca intreb: De ce ai nevoie de vitamina C? Pentru pofta de mancare? Si eu vreau sa slabesc dar nu reusesc. Si nu stiu daca pot face restrictii asa de drastice ca tine. ph34r.gif


--------------------
RENAULT MEGANE SCENIC 2005/1598 cmc 1,6 16 V - Nr. de SV
Il cheama bizon / Are-un neuron / Si tot claxoneaza / Cand altii sofeaza
Grupul soferilor blocati in trafic saluta bizonul din intersectie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 11 Mar 2009, 05:57
Post #21


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Iau vit C pt ca pe slabire iti scade imunitatea si vit C o stimuleaza, ca sa nu racesc sa nu se prinda de mine alte boli de sezon.Nu o iau pt pofta de mincare, ca aaaaaaaaaaaaam destula!


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_2008
post 11 Mar 2009, 11:14
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 1 January 08
From: Pe Pamant




Mai baieti, mai... barbatul fara burta este ca mercedesul fara emblema radmasa.gif Cred ca vine primavara si o dam pe salate la greu ...Sa vedeti ce da burta inapoi...dar parca nici sa te ia vantul nu e bine.


--------------------
clio III, 1.4 clio III, 1.4 2007& Exception
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ramonel
post 21 May 2009, 14:59
Post #23





Group: Members
Posts: 0
Joined: 21 May 09




QUOTE(alexumf @ 2 Mar 2009, 14:21)
Salutari. A incercat cineva REDUCTIL? Nu prea stiu cui sa cer sfatul asa ca...
Ideea e ca tre sa slabesc.. am 1.80 si 100kg in crestere ohmy.gif . Ziua nu prea mananc iar seara mi se face foame rau. Uite asa principala masa eu o iau pe la ora 23. Vreau ceva sa-mi taie pofta de mancare... orice !!! Auzisem de Reductil dar nici farmacistele nu prea stiu "cu ce se mananca".Poate stie careva...
Mentionez ca am facut inot, sala, ciclism, dar acum, efectiv timpul nu imi permite sa fac si miscare.... macar sa nu am nici pofta de mancare!
multumiri
Ups... trebuia sa postez la Cafenea... scuze
rog unul din moderatori sa trimita topicul unde ii e locul...
*





helau

prima zi aici...
am tot auzit discutii despre reductil, pareri pro si contra, adevarul e ca pastilele nu fac bine, dar sunt persoane care chiar slabesc de la ele si nu patesc absolut nimic, depinde de organism. Si am mai citit niste chestii, cum ca sunt persoane care au luat pastile "reductil" si ca nu au slabit deloc...pai daca bagi in tine ca sparta logic ca nu au nici efect. SCopul lor nu e ca tu sa stai pe burta si ele sa te scape de te tot ce bagi tu in gura:)..poate am fost rea la faza asta dar cam asa e. Tre si putina miscare, o dieta corespunzatoare. Eu am inceput ieri tratamentul cu reductil 15, si astazi cand m-am cantarit aveam cu 1,5kg mai putin. Poate nu e bun cantarul:)). Nu am facut miscare intens, cateva abdomene si bicicleta, pe care obisnuiam sa le fac si inainte de tratament. Cam atat, in rest toate bune. Si legat de reactiile adverse, la unele persoane apar la altele nu, de exempu cineva care a terminat tratamentul de aproape 4 luni, si care a slabit 30 de kg, nu a luat nici un gram in plus, ba chiar a mai slabit 3 kg datorita modului de a manca de pe perioada tratamentului. Si pastilele astea nu sunt pt pers care vor sa slabeasca 2 kg, pt alea te duci la alergat, faci ceva, nu te apuci sa iei pastile, ca atunci da...au reactii adverse. Au si ele un scop totusi, nu se iau asa, azi una..peste 4 zile alta.
Deci, toate merg bine, o sa mai ma cantaresc la sf saptamanii, si apoi la sf de cutie:))
O zi buna.

Ramona


--------------------
skoda octavia 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 21 May 2009, 15:32
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




QUOTE(cristib @ 3 Mar 2009, 16:52)
incearca si fa-ti timp pentru miscare. lasa-le dracu de pastile. programul incarcat pe care inteleg ca-l ai, in combinatie cu mancare putina si pastile de slabit or sa te puna pe butuci rapid.
orice miscare care te face sa transpiri e buna: abdomene,SEX(mult) genoflexiuni, aerobic, dans, simularea unei batai cu un adversar invizibil...etc. si astea poti sa le faci in casa, nu tre sa mergi la sala sau in parc. daca nici acasa nu ai timp de putina miscare,atunci e najpa. vezi c-au mai murit unii de prea multa munca.

se gasesc la magazine neste pachete de turte din orez expandat (sau grau). au gust de pufuleti. cand ti-e foame bagi 2-3 turte d-alea apoi bei neste apa si gata. se umfla alea-n burta si-ti taie apetitu'.
*



Cred ca depinde de la organism la organism,eu am 1,96,85kg,mananc dimineata,la pranz si seara,(si intre mese),beau multa apa,iar sala nu mai fac de anul trecut din noiembrie,cand stau acasa beau ceai-uri(cam 2 l/zi)cu multa lamaie si miere.Un alt factor este si stresul,stresul poate declansa multe reactii in organism,unii slabesc,altii se ingrasa(cazul meu)de cand sunt in sesiune am facut burta dry.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
buzasparta
post 21 May 2009, 16:10
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 25 August 07
From: Judetul Romanica




subscriu la ce spunea zabos si alti colegi de forum: mergi la endocrinolog, mergi la nutritionist si daca poti si gasesti medici buni in acelasi loc si ii poti aduce in acelasi cabinet sa poti vorbi cu ambii in acelasi timp pentru a se pune de acord unul cu altul , si incearca sa iti faci timp si de putina miscare pentru a inchide cercul.


--------------------
renault megane sedan 1.6 110cp 2007 expression - GL06cxx
President Ronald +CRT Superstar ML 145
233 SP 94
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 22 May 2009, 06:40
Post #26


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni






QUOTE(ramonel @ 21 May 2009, 15:59)
helau

prima zi aici...
am tot auzit discutii despre reductil, pareri pro si contra, adevarul e ca pastilele nu fac bine, dar sunt persoane care chiar slabesc de la ele si nu patesc absolut nimic, depinde de organism. Si am mai citit niste chestii, cum ca sunt persoane care au luat pastile "reductil" si ca nu au slabit deloc...pai daca bagi in tine ca sparta logic ca nu au nici efect. SCopul lor nu e ca tu sa stai pe burta si ele sa te scape de te tot ce bagi tu in gura:)..poate am fost rea la faza asta dar cam asa e. Tre si putina miscare, o dieta corespunzatoare. Eu am inceput ieri tratamentul cu reductil 15, si astazi cand m-am cantarit aveam cu 1,5kg mai putin. Poate nu e bun cantarul:)). Nu am facut miscare intens, cateva abdomene si bicicleta, pe care obisnuiam sa le fac si inainte de tratament. Cam atat, in rest toate bune. Si legat de reactiile adverse, la unele persoane apar la altele nu, de exempu cineva care a terminat tratamentul de aproape 4 luni, si care a slabit 30 de kg, nu a luat nici un gram in plus, ba chiar a mai slabit 3 kg datorita modului de a manca de pe perioada tratamentului. Si pastilele astea nu sunt pt pers care vor sa slabeasca 2 kg, pt alea te duci la alergat, faci ceva, nu te apuci sa iei pastile, ca atunci da...au reactii adverse. Au si ele un scop totusi, nu se iau asa, azi una..peste 4 zile alta.
Deci, toate merg bine, o sa mai ma cantaresc la sf saptamanii, si apoi la sf de cutie:))
O zi buna.

Ramona
*



Mai vorbim dupa un timp, mai ales dupa ce intrerupi administrarea, sau mai devreme , cand o sa apara insomniile, dereglarile menstruale si problemele de tensiune arteriala, posibilele aritmii...


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
buzasparta
post 22 May 2009, 20:32
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 25 August 07
From: Judetul Romanica




eu unu raman la parerea ca aceste pastile, prafuri sau alte hapuri minune de slabit sint cam periculoase. personal cred ca o sloutie buna e una combinata regim- mergi la endocrinolog sa nu fie vreo dereglere si la nutritionst_ si miscare.


--------------------
renault megane sedan 1.6 110cp 2007 expression - GL06cxx
President Ronald +CRT Superstar ML 145
233 SP 94
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ramonel
post 23 May 2009, 18:20
Post #28





Group: Members
Posts: 0
Joined: 21 May 09




QUOTE(cristianxxl @ 22 May 2009, 06:40)
Mai vorbim dupa un timp, mai ales dupa ce intrerupi administrarea, sau mai devreme , cand o sa apara insomniile, dereglarile menstruale si problemele de tensiune arteriala, posibilele aritmii...
*





Daca insisti tu...vorbim:))

Seara buna!

Ramona


--------------------
skoda octavia 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 24 May 2009, 07:57
Post #29


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




1,75 m - 84 kg.

Cum e ? Mult, putin ? unsure.gif

Am bicicleta medicinala in casa si ceva gantere / haltere sau cum s-or numi, dar lenea e cucoana mare si burta creste continuu... ph34r.gif Pentru slabit, nevasta-mea ia de cateva zile "Super Slim"... tot pastile, dar nu Reductil. Nu-s tot dracu' ala sau cum ? Acum sa vedem urmarile ca a inceput tratamentul de nici o saptamana.

Pana la urma cre'c-o sa ma bag la sala. Daca fac singur "sport", dupa cum ma duce capul av cors... posibil sa fac prost. Sigur am nevoie de un indrumator / instructor. Ce zici Cristiane ? Am dreptate sau nu ?

This post has been edited by Flamingo: 24 May 2009, 08:02


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bebecool
post 25 May 2009, 01:14
Post #30


Doctor de oase


Group: Members
Posts: 549
Joined: 26 October 06
From: Pa scaun




Eu am 1.78 si 85kg. De sarbatori am avut si 87kg...sper sa dau jos !Pe la 75 cred ca m-as simti excelent, dar acum am o burtoaca. Care iesi la alergat in Tineretului?


--------------------
Renault/Opel Megane 2 1.5dci 80cp/ Focus 2 1.6Tdci 2009 2007 - B-08-BBM
Banii fac fericirea celor care nu merita alta fericire. (G. Gesbron)

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 08:40
Dacia