Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cateva intrebari

Closerhuh
post 25 Nov 2017, 11:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 5 December 14




Buna ziua, de ieri sunt posesor al unui megane 1.5 dci 86cp din 2007, pana acum sunt chiar foarte multumit fata de renaultul clio pe care il avusem inainte dar normal ca in momentul in care iei o masina sh mai sunt unele chichite pe care trebuie sa le rezolvi, asa ca daca m-ati putea ajuta cu raspunsul la cateva intrebari as fi foarte recunoscator, multumesc mult.

1. Ce ulei ar trebuii sa pun mai ales ca acum vine iarna si chiar nu am nici-o idee, am vazut pareri ca ar fi mai ok 5w40 sau 10w40
2. De unde as putea sa cumpar joistick-ul acela pt oglinzi, mia spus omul ca s-a urcat in masina si a dat cu genunchiul peste el si la rupt
3. Cum as putea sa curat putin tapiteria de la usi, are urme de noroii si praf prin 2-3 locuri de la picioare
4. De unde as putea sa cumpar un capac de motor (dinacela de plastic cu izolatia aceea)
5. Seara am observat ca un far are culoarea alba si celalalt acel galben clasic, farurile sunt cu lupa, nu are spalatoare deci ma gandesc ca nu are cum sa fie xenon , ar trebuii sa iau doua sa fie la fel? Daca da care e tipul becului si care e varianta aceea alba ca arata chiar super bine fata de cea galbena
6. Cu ce as putea sa vopsesc elementele alea de la usi de care tragi ca sa o inchizi, pe care se afla sii butonul pentru geam in partea din fata ca arata oribil cum e dusa vopseaua, asta am vazut la 99% dintre megan-uri
7. Pe volan in partea dreapta am 2 butoane un 0 si un R, alea ce fac smile.gif)?
8. Daca sunt ceva lucuri pe care ar trebuii sa le fac sau mai ales sa nu le fac
9. Daca am oglinzii rabatabile din buton, este posibil sa le fac si din cheie?

Multumesc mult pentru raspunsuri

This post has been edited by Closerhuh: 25 Nov 2017, 12:02


--------------------
Renault Clio 2001 - CJ-99-AAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 25 Nov 2017, 12:20
Post #2


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Multe din raspunsuri le gasesti cu o simpla cautare pe forum.....nu trebuie deschis topic nou pentru subiecte arhidiscutate!


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 23:55
Dacia