Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages « < 12 13 14 15 16 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Koleos 2.0 175cp 4X4, impresii , pareri , sfaturi

joey
post 21 Feb 2012, 07:47
Post #391


Membru autentic


Group: Members
Posts: 241
Joined: 9 October 03
From: Bucuresti




Salutare!
Am o rugaminte la posesorii de Koleos cu cutie automata: ce scrie in cartea tehnica legat de uleiul de la cutia de viteze ? se schimba la 60.000 km sau doar se completeaza ?
Multumesc. Conduceti prudent!


--------------------
RENAULT CLIO 3 DYNAMIQUE 1,6 16v CVA
Singurul loc in care Banii vin inaintea Muncii este in dictionar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganele
post 5 Mar 2012, 17:01
Post #392


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 19 July 07




O sa ma uit sau o sa intreb la asta cu uleiul din CVA si revin.

Insa acum vreau sa va intreb altceva.

Acum ca am iesit din garantie incerc sa gasesc filtrele toate... din alta parte decat de la dealeri Renault.

Asta din cauza ca astia au niste preturi de-a dreptul nesimtite.

Si am luat MANN la filtrele de aer, habitaclu si ulei dar nu gasesc nici de-a dracului filtrul de motorina.

Asta e si cel mai scump la dealeri. Ultima oara filtrul de motorina era in jur de 430 RON la ei.
Gasesc de fapt unele de la Muller si unul de la Jakoparts insa nu am incredere nici in firma nici in pret(70 de RON cel de la Jakoparts.

Voi aveti idee de unde as putea sa gasesc unde gasesc un filtru bun de motorina? Trebuie cu senzor de apa si as vrea sa fie de la Knecht sau Mann insa nici unul, dintre cei pe care i-am sunat nu-l poate aduce. sad.gif

Voi ati schimbat filtrul asta de motorina?







--------------------
Renault Koleos 2008, Privilege, 2.0 dci CVA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj666
post 22 Apr 2012, 18:00
Post #393


Membru autentic


Group: Members
Posts: 358
Joined: 29 July 05
From: Cluj




Am si eu o mica problema, poate ma puteti lamuri, ca la service n-am gasit solutia.

La drum ca sa merg drept trebuie sa intorc volanul spre stinga, e drept nu mult, dar mai mult cu cit creste viteza. Am facut reglaj de directie crezind ca de acolo e problema, dar se comporta la fel. Nu tine de cauciucuri, facea la fel cu vechile cauciucuri de vara, cu cele de iarna si cu noile cauciucuri de vara.

Oare ce ar putea fi? Nu e foarte deranjant, dar e o obsesie de a mea acum sa lamuresc care o fi cauza.


--------------------
Renault Koleos 2009, Dinamique 175 cp
VW Golf 7, 1.2 TSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horyc
post 22 Apr 2012, 22:41
Post #394


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 19 May 11
From: Gravesend




Cred ca nu ti-au facut bracajul cu volanul drept....


--------------------
Renault Scenic 1999 - TX 6761 XC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj666
post 23 Apr 2012, 11:50
Post #395


Membru autentic


Group: Members
Posts: 358
Joined: 29 July 05
From: Cluj




Mamaliga lor ... smile.gif) Voi face inca un reglaj de directie in alta parte. Oare nu poate fi de la telescoape? Parca ma influenteaza vintul mult mai mult decit inainte....


--------------------
Renault Koleos 2009, Dinamique 175 cp
VW Golf 7, 1.2 TSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganele
post 25 Apr 2012, 09:11
Post #396


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 19 July 07




QUOTE(cj666 @ 22 Apr 2012, 18:00)
Am si eu o mica problema, poate ma puteti lamuri, ca la service n-am gasit solutia.

  La drum ca sa merg drept trebuie sa intorc volanul spre stinga, e drept nu mult, dar mai mult cu cit creste viteza. Am facut reglaj de directie crezind ca de acolo e problema, dar se comporta la fel. Nu tine de cauciucuri, facea la fel cu vechile cauciucuri de vara, cu cele de iarna si cu noile cauciucuri de vara.

  Oare ce ar putea fi? Nu e foarte deranjant, dar e o obsesie de a mea acum sa lamuresc care o fi cauza.
*




Nu vreau sa par nu stiu cum dar cred ca e o problema de perceptie vizuala. Maneta semnalizatorului este mai sus decat maneta cu stergatoarele, lichidul de parbriz etc. Si eu aveam impresia asta pana am remarcat chestia asta.

Apropos de postul meu cu filtrul de motorina...pana la urma am gasit filtru de motorina de la Knecht Mahle la 220 RON fata de 480 RON la dealeri. In total, considerand toate filtrele, uleiul si manopera am economisit 700 de RON, ceea ce e nu e de ici de 'colo.


--------------------
Renault Koleos 2008, Privilege, 2.0 dci CVA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganele
post 27 Apr 2012, 18:59
Post #397


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 19 July 07




Revin cu o corectie: Maneta semnalizatorului nu e mai sus, in schimb maneta dreapta cu stergatoarele sta mai jos in pozitia Auto pt senzorul de ploaie.

Nu spun neaparat ca asta e, dar e posibil ca aceasta diferenta de nivel sa te faca sa percepi ca volanul e mai la stanga.


--------------------
Renault Koleos 2008, Privilege, 2.0 dci CVA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj666
post 2 May 2012, 14:25
Post #398


Membru autentic


Group: Members
Posts: 358
Joined: 29 July 05
From: Cluj




Din pacate nu e perceptie vizuala. Volanul ala chiar nu sta drept.... O sa merg sa mai fac un reglaj de directie in alta parte nu la renault. Am stat linga masina la reglja si tipul care a facut reglajul chiar mi s-a parut un pic nepriceput.


--------------------
Renault Koleos 2009, Dinamique 175 cp
VW Golf 7, 1.2 TSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ani[I]aL_2008
post 22 Jun 2012, 09:49
Post #399


Membru incepator


Group: Members
Posts: 64
Joined: 17 July 09
From: Cluj-Napoca




Servus tuturor
Pt. "cj666" : vorbeste cu cei din reprezentanta sa-ti faca reglajul peste drum de repr. Dacia-Renault ( Feleac), la Autoitalia. Iti spun acestea pentru ca si eu, am avut "problema" volanului stramb dupa un reglaj de directie la cei de la Dacia. Dupa 3 ore de incercari pentru a face reglajul m-au "transferat" la standul de la Autoitalia, unde toata treaba s-a facut in 15 minute. Si s-a facut bine din prima incercare.
Succes!


--------------------
Dacia Logan 2008-Kiss Fm, 1.4mpi - BC 05 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M. TONY
post 29 Jun 2012, 15:11
Post #400


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 31 March 08




Doresc sa intreb posesorii de Koleos echipate cu transmisie manuala si maciulia schimbatorului de viteze inbracata in piele bej daca e normal ca dupa 70000 km sa fie foarte tocita maciulia. Sunt pe punctul de a cumpara un Koleos cu acest kilometraj care sper sa fie real, astfel incat am nevoie de un raspuns urgent. Multumesc anticipat.


--------------------
RENAULT MEGANE 1.5DCI 100CP 2004 AUTENTIQUE - B -39-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adelianbadita
post 3 Apr 2013, 18:53
Post #401


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 7 December 10
From: BAIA-MARE




BUNA TUTUROR ,

OBSERV CA MULTI POSESORI NU AU MAI POSTAT NIMIC DESPRE MASINI!
SA SPERAM CA ESTE DE BINE,ADICA NU SUNT PROBLEME DEMNE DE POSTAT.
EU LA 1 IUNIE O SA AM DEJA TREI ANI DE CAND AM MASINA SI 60 000 KM.
NU AM MAI INTAMPINAT PROBLEME ,IN AFARA CELOR POSTATE ANTERIOR !
O SA REVIN CU O RUGAMINTE ADRESATA CELOR CARE AU VARIANTA ,,DYNAMIQUE,, CU CUTIE MANUALA:EXISTA MARTOR IN BORD CARE SE APRINDE CAND SUNT APRINSE NUMAI LUMINIILE DE P O Z I T I E ????

VA MULTUMESC ANTICIPAT SI

MULT BINE


--------------------
RENAULT KOLEOS 2009/DINAMYQUE 2.0 DCI - B-22-ZVK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihaireno
post 21 May 2013, 12:13
Post #402


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 21 May 13




am un renault koleos privilege 2.0 dCi 4x4 175 cp de vanzare, e interesat cineva?


--------------------
renault koleos 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj666
post 9 Jun 2013, 09:27
Post #403


Membru autentic


Group: Members
Posts: 358
Joined: 29 July 05
From: Cluj




Se pare ca totusi are si masinutza asta unele probleme. Anul trecut chiar inainte de a iesi din garantie am schimbat un tub de aer de la turbo... e un caltabos de cauciuc care iti sare in ochi chiar cind deschizi capota. Crapat. Mi-au pus unul infasurat in sarma groasa, credeam ca va tine mai mult decat masina.
Vineri vrand sa pun lichid de spalat parbrizul, surpriza... caltabosul e din nou crapat. Fugit la renault, si aflat cu bucurie ca acel caltabos de cauciuc e de fapt facut din aur. 800 de lei cu manopera daca se pune de nissan (cica e compatibil) si in jur de 1100 daca se pune de renault.
Acum il voi schimba, ca nu am ce face. Altfel cred ca voi avea probleme si cu filtrul de particule. Dar nedumerirea mea e cum naiba dupa un an noul caltabos e din nou crapat. Am eu vreo 110 k de km cu masinutza, dar de cind l-am schimbat nu am facut mai mult de 30-40 de mii.
Sunt caz unic sau s-a mai intamplat si altora?


--------------------
Renault Koleos 2009, Dinamique 175 cp
VW Golf 7, 1.2 TSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adelianbadita
post 20 Aug 2013, 19:32
Post #404


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 7 December 10
From: BAIA-MARE




QUOTE(cj666 @ 9 Jun 2013, 09:27)
Se pare ca totusi are si masinutza asta unele probleme. Anul trecut chiar inainte de a iesi din garantie am schimbat un tub de aer de la turbo... e un caltabos de cauciuc care iti sare in ochi chiar cind deschizi capota. Crapat. Mi-au pus unul infasurat in sarma groasa, credeam ca va tine mai mult decat masina.
Vineri vrand sa pun lichid de spalat parbrizul, surpriza... caltabosul e din nou crapat. Fugit la renault, si aflat cu bucurie ca acel caltabos de cauciuc e de fapt facut din aur. 800 de lei cu manopera daca se pune de nissan (cica e compatibil) si in jur de 1100 daca se pune de renault.
Acum il voi schimba, ca nu am ce face. Altfel cred ca voi avea probleme si cu filtrul de particule. Dar nedumerirea mea e cum naiba dupa un an noul caltabos e din nou crapat. Am eu vreo 110 k de km cu masinutza, dar de cind l-am schimbat nu am facut mai mult de 30-40 de mii.
Sunt caz unic sau s-a mai intamplat si altora?
*



Salut CJ666,
am citit cu ingrijorare despre problema ta,imi pare rau ca sunt probleme...
am urmarit si la mine ,,caltabosul,, dar pare in regula.
eu nu am decat 60 000 km,mult mai putini decat tine,dar varsta masini este aceiasi (fabricatie 2009 ,octombrie)
Realitatea este ca in perioada de vara,toamna mai mult masina sta in garaj.....

mult bine!


This post has been edited by adelianbadita: 20 Aug 2013, 19:40


--------------------
RENAULT KOLEOS 2009/DINAMYQUE 2.0 DCI - B-22-ZVK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj666
post 5 Apr 2014, 13:37
Post #405


Membru autentic


Group: Members
Posts: 358
Joined: 29 July 05
From: Cluj




Pun si eu intrebare, desi dupa activitatea de pe forum se pare ca sunteti foarte multumiti de masini. Intreb pentru ca cei de la Renault se uita la mine ca la felul 14. biggrin.gif

Deci care e ideea: Renault Koleos, 123.000 km. De o vreme directia e ciudata. Daca drumul e un pic inclinat spre dreapta (cum sunt banuiesc sunt toate drumurile ca sa se scurga apa de pe carosabil) ca masina sa mearga drept inainte trebuie sa intorc putin volanul spre stanga. Cu cat merg mai repede, sau cu cat e drumul mai inclinat, cu atat trebuie sa intorc mai tare.... Daca pun volanul in pozitie normala masina merge la dreapta.
Daca trec pe partea cealalta a drumului, trebuie sa intorc volanul invers, spre dreapta.
De asemenea directia e foarte sensibila la vant lateral... volanul trebuie intors impotriva vantului.
Meshterii de la Renault mi-au facut vreo 5 reglaje de directive, dintre care vreo 2 catastrofale, ca a trebuit sa schimb un rand de cauciucuri. Dar masina face la fel.
Mai aveti careva problema asta? O fi directia? O fi cauciucurile? O fi telescoapele? In lipsa de doctor competent intreb si eu prin vecini... biggrin.gif


--------------------
Renault Koleos 2009, Dinamique 175 cp
VW Golf 7, 1.2 TSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganele
post 8 Jan 2015, 22:25
Post #406


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 19 July 07




Salut,

Intrebare...A schimbat cineva baterie pana acum pe un Koleos? Ce marca, si mai ales ce amperaj si dimensiuni?

Eu as vrea una after market insa se pare ca nimeni nu e sigur de care se potriveste.

Multumesc


--------------------
Renault Koleos 2008, Privilege, 2.0 dci CVA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Jan 2015, 22:35
Post #407


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




pe cea OEM ce scrie?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganele
post 9 Jan 2015, 21:55
Post #408


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 19 July 07




QUOTE(b76bgaarh @ 8 Jan 2015, 22:35)
pe cea OEM ce scrie?
*


Nu scrie nimic. Am pus una Bosch azi cu 278 mm L, 175 mm l, 190 H. A incaput desi are alte dimensiuni decat cea OEM

Insa tocmai am observat ca am o problema. Nu imi mai merge inchiderea cu impuls la geamuri. Nici inchiderea geamurilor dupa inchiderea masinilor.
Damn! Ma gandesc ca e de la un conector.


Uoffff!


--------------------
Renault Koleos 2008, Privilege, 2.0 dci CVA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 9 Jan 2015, 22:19
Post #409


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




QUOTE(Meganele @ 9 Jan 2015, 21:55)
Insa tocmai am observat ca am o problema. Nu imi mai merge inchiderea cu impuls la geamuri. Nici inchiderea geamurilor dupa inchiderea masinilor.
Damn! Ma gandesc ca e de la  un conector.

Trebuie initializate si functioneaza....cauta pe forum procedura!


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganele
post 9 Jan 2015, 23:03
Post #410


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 19 July 07




Poti sa-mi dai un link, te rog?

9 Jan 2015, 23:19:
Mi-a raspuns cel de la firma care mi-a pus bateria. Se pare ca e o problema clasica atunci cand deconectezi bateria.

Mi-a zis sa mentin butonul pe ridicat 3-5 secunde si apoi la urmatoarea cursa va fct.

O sa incerc maine. smile.gif

This post has been edited by Meganele: 9 Jan 2015, 23:19


--------------------
Renault Koleos 2008, Privilege, 2.0 dci CVA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj666
post 21 Jan 2015, 06:39
Post #411


Membru autentic


Group: Members
Posts: 358
Joined: 29 July 05
From: Cluj




Eu am schimbat-o de 2 saptmanai, dar am schimbat-o la Renault... Totul e ok, desi fizic e mai mica decat aia care o aveam.


--------------------
Renault Koleos 2009, Dinamique 175 cp
VW Golf 7, 1.2 TSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucidez
post 19 Apr 2016, 20:40
Post #412


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 23 March 16




Buna seara.
De cateva zile sunt posesorul unui Koleos de 2,0 tractiune 4x4. As avea cateva intrebari pentru cunoscatori sau pentru mai vechii proprietari ai acestor masini.
1. Am senzori de ploaie si lumini oglinzi rabatabile dar nu am oglinda electrocromata. Citeam pe un site ca oglinda face parte dintr-un pachet optional cu senzorii de ploaie, lumini si oglinzi rabatabile electric.
2. Cum modific limba germana din b.c. in engleza.
3. Nu am incalzire in scaune. Oare este cablat ptr aceasta imbunatatire?
Va multumesc.


--------------------
Renault Koleos 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
omiocaoe
post 20 Apr 2016, 11:20
Post #413


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 11 March 05
From: Braila




Buna ziua, pentru ca nu raspunde nimeni....
1. si eu am la fel ca dvs. oglinzile, ma gandeam sa pun una de laguna la interior.
2. modificarile se fac doar cu masina conectata la computer, cu soft pentru renault-uri. nu functioneaza testerele universale, cel putin la mine n-au mers, masina mea se converseaza in italiana smile.gif
3. nici eu n-am incalzire in scaune, banuiesc ca tine de echiparea fiecaruia.
Eu am masina de un an, luata la sh, are in jur de 135000km, din care facuti de mine circa 9000. In afara de zdranganiturile inerente renault, alta problema n-are, exact cum am anticipat cand am cumparat-o. Vantul o misca de pe traiectorie, ca e cat vela mare de la Speranta lui nea Anton Lupan, bateria mea e celebra marca Caranda, pe care am gasit-o langa bloc, pentru ca nenea care mi-a vandut-o mi-a dat-o cu o baterie care a tinut o zi. Senzorii merg, clima merge(sufla cam tare pentru gusturile mele), navigatia e mai mult decat ok, am devenit complet dependent. Eu cred ca pentru Romania e masina perfecta. Poate doar o senilata sa fie mai ok la ce sosele are grija administratia sa ne puna la dispozitie. smile.gif


--------------------
Renault Renault Koleos 2.0l 110kw 2011 - BR 35 EMA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucidez
post 21 Apr 2016, 16:12
Post #414


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 23 March 16




Multumesc pentru raspuns.
In alta ordine de idei. As vrea sa-i fac schimbul de ulei si astia de la piese auto spun ca este un ulei special care nu este in stoc, trebuie sa-l aduca din Germania, este scump si asa mai departe. Undeva la 700 lei ulei si filtre de ulei si aer. Deci fara filtru de polen si fara filtru de motorina mi se pare un pic cam scump. Oare asa sa fie? sunt variante mai ieftine?


--------------------
Renault Koleos 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 21 Apr 2016, 17:24
Post #415


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Nu te zgarci la ulei niciodata!


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
omiocaoe
post 22 Apr 2016, 20:58
Post #416


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 11 March 05
From: Braila




Eu am avut logan, laguna, acum koleos. Am pus intotdeauna ulei ELF, potriviy motorului momentului. Nu am avut niiodata probleme la motor, nu a fost nevoie sa completez decat o singura data, la 3 masini in vreo 10-12 ani. Asta nu inseamna ca nu exista uleiuri mai bune. Dar eu am respectat mereu timpul si km de utilizare si a fost ok.

This post has been edited by omiocaoe: 22 Apr 2016, 20:59


--------------------
Renault Renault Koleos 2.0l 110kw 2011 - BR 35 EMA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucidez
post 29 Apr 2016, 17:50
Post #417


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 23 March 16




Aveti dreptate nu se fac economii la ulei. Doar ma gandeam ca vor sa traga pielea de pe mine. mai ales ca s-au exprimat ca uleiul vine din Germania. Pana la urma mi-au adus ulei MOTUL si cu filtru de ulei si aer a fost 600 lei cu tot cu manopera. In Austria de unde l-am luat au facut schimbul la 30000 km. In Romania oare la cat se face schimbul? Ma adresez mai ales celor care l-au achizitionat din reprezentanta din Romania.
As mai avea o intrebare. La cutia de viteze manuala se face schimb de ulei la anumiti km?

This post has been edited by lucidez: 29 Apr 2016, 17:56


--------------------
Renault Koleos 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
omiocaoe
post 1 May 2016, 11:17
Post #418


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 11 March 05
From: Braila




La cutia manuala se completeaza cu ulei de acelasi tip. Din experienta mea, mai mult de 200-300 gr la 2 ani nu s-a intamplat. Despre uleiul motorului stiu ca dacia si renault recomanda schimbul la 15000 sau 12 luni, care se intampla primul. Eu n-am facut niciodata 15000 pe an, asa ca schimb la 12 luni.


--------------------
Renault Renault Koleos 2.0l 110kw 2011 - BR 35 EMA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady_vasiloiu
post 23 May 2016, 15:15
Post #419


Membru autentic


Group: Members
Posts: 946
Joined: 12 March 12
From: Ploiesti




Proaspat posesor de Koleos Phase 2 din 2012, adusa din Franta, 125.000 km cu dotari f bune.Masina e 2.0 dci de 175 cp.
Voi ati schimbat uleiul din diferential?cam cat intra si de care ati pus?


--------------------
RENAULT CLIO 3 1.5dci dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
omiocaoe
post 24 May 2016, 08:21
Post #420


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 11 March 05
From: Braila




Eu n-am umblat la diferential, in manualul masinii nu zice nimic despre asa ceva, iar eu am concluzionat ca nu e nevoie. In acelasi timp, in carte spune ca atunci cand sistemul e suprasolicitat si depaseste o anume temperatura (nu scrie cat) afiseaza in bord "4x4 indisponibil" si trece pe tractiune fata. Se recomanda oprirea niste minute pana se raceste. Asa ca eu zic sa nu intri in panica pana la acel moment. Eu am umblat o singura data cu tractiunea integrala, de test, prin niste sleauri. In rest, doar iarna trecuta pe polei, gheata, zapada. N-am avut nici un semnal/problema, masina oricum schimba in AUTO daca ea asa considera smile.gif


--------------------
Renault Renault Koleos 2.0l 110kw 2011 - BR 35 EMA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
16 Pages « < 12 13 14 15 16 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 13:09
Dacia