Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Mufa far stanga modus, Am o mufa in partea stanga , la far , scoasa

Buletemihai
post 13 May 2016, 02:48
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 13 May 16




Salut,

Am si eu o problema la modusul meu, am schimbat bateria, si cand am terminat am observat ca am o mufa scoasa in partea dreapta ( cum te uiti la motor)langa far (nu stiu daca am scoso eu, din greseala, sau asa erea), mentionez ca umblasem si pe la roata putin mai devreme ( am dat carenajul jos si l- am pus la loc). Nu stiu unde trebuie sa intre acea mufa, nu vad nici un loc pentru ea, m-am uitat la farul din partea stanga ( cum te uiti la motor) si acolo nu este acea mufa. Oricum ideea este ca acum nu mai merge semnalizarea stanga si stopul de ceata. Semnalizarea merge perfect pe avarii si pe inchis/deschis masina, dar nu din maneta, nu se mai aude nici un zgomot si nu se aprinde nimic in bord, iar stopul de ceata, cand il actionez nu se aude nimic si nu se mai aprinde nici becul in bord.
Ceva idei, sa fie de la acea mufa sa se fi ars ceva cand am schimbat bateria? Am verificat toate sigurantele si nu este nici una arsa. Are sigurante/relee separat pe fiecare perte la semnalizari.

Multumeac frumos

This post has been edited by Buletemihai: 13 May 2016, 02:51


--------------------
renault modus 2004 - HK54HDU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
comanr
post 14 May 2016, 22:52
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 386
Joined: 24 November 08




din ce spui se pare ca tie nu ti mai functioneaza ceva de pe spate, verifica masa de la acea tripla, daca nu ai scos nici o mufa inseamna ca e o mufa nefolosita de exemplu pentru proiectoare sau altceva, semnalizarile si multe alte semnale vin din UCH care e un calculator (relativ neservisabil).


--------------------
Renault Modus 1.5dci 2005
...realitatea e destul de subtire
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:10
Dacia